دانشگاه Jagiellonian لهستان

اعتبار دانشگاه Jagiellonian لهستان در این کشور و خارج از کشور توسط  دستاوردهای پژوهشی که به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده است، نشان داده می شود. دانشمندان و پزشکان از کالج پزشکی JU مطالعات اولیه را انجام می دهند، به عنوان مثال در جراحی قلب، ارولوژی و مغز و اعصاب، اغلب به توسعه ی روش های درمانی جدید می پردازند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

امکانات دانشگاه Jagiellonian لهستان

یافته های دانشگاه Jagiellonian لهستان در برخی از مجلات معتبر بین المللی منتشر شده است ، به عنوان مثال مجله ی اروپایی مربوط به پزشکی قلب و قفسه ی سینه، مجله ی  پزشکی انگلستان جدید، و لانست. باستان شناسان JU اسرار باستانی در نقاط مختلف جهان را کشف کردند، از جمله مصر، قبرس، آمریکای مرکزی، آسیای جنوبی و آلتای. اخترشناسان در بخشی از مهم ترین پروژه های بین المللی در رشته ی خودشان، از جمله H.E.S.S. و VIPERS، شرکت کرده اند، در حالی که نتایج تحقیقات توسط biotechnologists JU در برخی مجلات تخصصی معتبر به عنوان ارگانیک زیستی و شیمی دارویی، منابع اکولوژی مولکولی و یا مجله ی اروپایی ژنتیک انسانی منتشر شده است. این تنها چند نمونه از موفقیت های قابل توجهی است که دانشگاه Jagiellonian را در سال های اخیر معروف کرده است. با مراجعه به مشاوران موسسه حقوقی توسعه گران مهر درباره تحصیل در لهستان اطلاعات بیشتری بیابید.

افتخارات دانشگاه ju

موقعیت فعلی JU نیز در تعداد فزاینده ای از برنامه های ثبت اختراع و رشد تعداد اختراعات ثبت شده برای اعضای هیات علمی، منعکس شده است – 8 برنامه و 2 اختراع در سال 2007 ثبت شده و تعداد 60 برنامه و 11 اختراع در سال 2013 ثبت شده است. جای تعجب نیست که کارکنان دانشگاه Jagiellonian  با تعدادی از تفاوت های معروف و جوایز، از جمله جوایز نخبگان بنیاد علمی لهستانی ( “جوایز نوبل لهستانی “) که به استادان JU  اعطا گردیده است، مفتخر شده اند. Jan Woleński،, Jan Potemp  Tomasz Guzik  در طول سال های 2010-2013. درباره مهاجرت تحصیلی به لهستان بیشتر بخوانید.

آماردانشگاه Ju لهستان

 • تعداد دانشجویان در سال تحصیلی 2015/2016
 • کل
 • 47494 دانشجو
 • 3292 دانشجوی دکترا
 • 2384 دانشجویان پس از دیپلم
 • تعدادی از برنامه های مطالعه و تخصص
 • 87 رشته ی تحصیلی
 • 142 تخصص
 • 15 دانشکده
 • تعداد کارکنان (از جمله کالج پزشکی) FTE
 • معلمان دانشگاهی 933
 • استاد (عادی) 273
 • استاد (فوق العاده) 399

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Jagiellonian لهستان

برای پذیرش در برنامه، کاندیداها (متقاضیان) باید دارای مدرک دیپلم متوسطه یا سند معادل آن (مثلا Polish Matura یا دیپلم دبیرستان) باشند که دارنده آن می تواند برای گذراندن تحصیلات کارشناسی اقدام نماید. این سند شامل یک رکورد کامل از نمرات (یک لیست از نمرات نهایی دریافت شده در موضوعات خاص) می باشد.

به طور رسمی لازم است که متقاضی این برنامه، که یک فرد انگلیسی بومی نیست، مصاحبه ای را تصدیق می کند که سطح صلاحیت وی را در زبان انگلیسی تایید کند. گذراندن مصاحبه با موفقیت مبتنی بر به دست آوردن حداقل 60٪ از کل امتیازات آن مصاحبه می شود. دارندگان اسناد تایید شده در زمینه صلاحیت زبان انگلیسی، حداقل در سطح B2، از100٪ کل امتیازات نیازی به شرکت در مصاحبه ندارند.

لیستی از گواهینامه ها و مدارک شناسایی شده توسط دانشگاه Jagiellonian در دسترس است. عدم حضور در مصاحبه یا ارائه مدارک مورد نیاز می تواند منجر به رد پذیرش شود.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Jagiellonian لهستان

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Jagiellonian لهستان

رتبه و رنکینگ دانشگاه Jagiellonian لهستان

این دانشگاه یک دانشگاه عمومی در زمینه تحصیلات عالیه می باشد. پس از افتتاح این دانشگاه در سال 1364، به مدت 650 سال قسمتی از کراکو بوده است. شیوه سنتی این دانشگاه با دنیای مدرن امروز در چالش است. این دانشگاه به سبب داشتن 4063 استاد آکادمیک و 500 پروفسور، دارای بیش از 100 برنامه تحصیلی در بسیاری از رشته های مهم می باشد. در سال های اخیر، این دانشگاه در رتبه های برتر دانشگاهی لهستان قرار داشته است. رتبه بندی دانشگاهی جهانی رتبه بندی سال 2019: 800-601

رشته های دانشگاه Jagiellonian لهستان

 • دانشکده حقوق و مدیریت:

این دانشکده دارای سه رشته تحصیلی: اداری،حقوق و قانون مالکیت معنوی و رسانه های جدید است.

 • دانشکده پزشکی:

دانشجویان می توانند در گرایش هایی مانند قلب، نورولوژی، فیزیولوژی، بیماری های متابولیک، بیماری های داخلی، زیست شناسی مولکولی یا کودکان تخصص پیدا کنند.

 • دانشکده داروسازی:

این دانشکده گرایش های تحصیلی داروخانه، لوازم آرایشی و تجزیه و تحلیل پزشکی را دارد.

 • دانشکده علوم بهداشتی:

زمینه های تحصیلی این دانشکده شامل موارد زیر است: فیزیوتراپی، پرستاری، بهداشت زنان و زایمان، بهداشت عمومی، اورژانس و الکترو رادیولوژی.

 • دانشکده فلسفه:

دانشکده فلسفه از 5 بخش تشکیل شده است: فلسفه، تعلیم و تربیت، روانشناسی، دین و جامعه شناسی و مطالعات تطبیقی تمدن ها.

 • دانشکده تاریخ:

زمینه های تحصیلی این دانشکده شامل رشته هایی مانند: باستان شناسی، قوم شناسی و مردم شناسی فرهنگی، تاریخ، تاریخ هنر، مطالعات یهودی، موسیقی شناسی و حفاظت از کالاهای فرهنگی است.

 • دانشکده لغت شناسی:

این دانشکده از 8 بخش تشکیل شده است: لغت شناسی انگلیسی، لغت شناسی آلمانی،لغت شناسی کلاسیک، لغت شناسی رومی، لغت شناسی اسلوونی، لغت شناسی شرق اسلوونی، زبان شناسی و مطالعات شرقی،

 • دانشکده علوم لهستانی:

تدریس در زمینه های مختلفی مانند: ویرایش، لغت شناسی، زبان لهستانی در ارتباطات اجتماعی، مطالعات فرهنگی، فلسفه لهستان و مطالعات تطبیقی و دانش تئاتر انجام می شود.

 • دانشکده فیزیک، نجوم و علوم رایانه کاربردی:

این دانشکده در زمینه نجوم،اخترفیزیک، فیزیک، بیوفیزیک و فناوری اطلاعات کاربردی آموزش می دهد. این دانشکده همچنین مطالعات بین رشته ای را در ریاضیات و علوم طبیعی و مطالعات در زمینه مواد پیشرفته و فناوری نانو ارائه می دهد.

 • دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر:

این دانشکده به دانشجویان در زمینه های حوزه های نظری، عمومی، کاربردی، تدریس، ریاضیات مالی، ریاضیات در اقتصاد، ریاضیات با علوم رایانه، ریاضیات زیستی، ریاضیات کامپیوتر و نیز در زمینه های کاربردی، نظری، تحلیلی، بیوانفورماتیک، مهندسی نرم افزار، مدل سازی، هوش مصنوعی و کنترل و همچنین نرم افزار آموزش می دهد.

 • دانشکده شیمی:

تدریس در سه حوزه اصلی انجام می شود: شیمی، شیمی پزشکی و حفاظت از محیط زیست.

 • دانشکده زیست شناسی:

دانشجویان می توانند سلول ها، موجودات، محیط ها، آب و هوا و تاریخ زمین را مطالعه کنند. این دانشکده در زمینه زیست شناسی و نوروبیولوژی آموزش می دهد.

 • دانشکده مدیریت و ارتباطات اجتماعی:

این دانشکده در زمینه روانشناسی، روزنامه نگاری، مطالعات فیلم و دانش در مورد رسانه های جدید، مطالعات فرهنگی، مدیریت اطلاعات، پردازش اطلاعات الکترونیکی، سیاست های اجتماعی، اقتصاد و مدیریت آموزش می دهد.

 • دانشکده مطالعات بین المللی و سیاسی:

این گروه مطالعاتی در زمینه علوم سیاسی، مطالعات فرهنگی و مطالعات منطقه ای را به زبان لهستانی، انگلیسی، روسی و اوکراینی ارائه می دهد.

 • دانشکده بیوشیمی، بیوفیزیک و بیوتکنولوژی:

دانشکده مطالعاتی را در زمینه بیوشیمی، بیوفیزیک و بیوتکنولوژی ارائه می دهد.

 • دانشکده جغرافیا و زمین شناسی:

این گروه، تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در زمینه های جغرافیا، اقتصاد فضایی (نوآوری) و زمین شناسی و تحصیلات دکترا ارائه می دهد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Jagiellonian لهستان

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Jagiellonian لهستان

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه Jagiellonian لهستان

برای تایید هر ثبت نام برای تحصیل، شما باید هزینه درخواست را پرداخت کنید.  مبلغ درخواست هزینه 22 دلار ( ۸۵ زلوتی، یا ۲۰ یورو )

هزینه شهریه:

نامزدهای بین المللی که برای برنامه های زبان های خارجی درخواست می شوند، برای همه برنامه ها تحصیل می کنند. بسته به برنامه، هزینه تحصیلات بین 2،220 یورو ( ۲۴۴۲ دلار ) (برای محیط زیست و تکامل) و 14،000 یورو ( ۱۵۴۰۰ دلار ) (برای برنامه به زبان انگلیسی) برای سال اول تحصیلات متفاوت است. هزینه تحصیل در مدت یک ترم است.

نامزدهای پذیرفته شده در سال اول موظف به پرداخت اولین اقساط نه دیر تر از 7 روز از ثبت نام هستند.

در موارد استثنایی، مانند وضعیت مالی دشوار، نتایج تحصیلی بالا و یا مشارکت در برنامه های تبادل بین المللی، دانشجویان می تواند برای کاهش یا استثنا از هزینه تحصیل درخواست دهد اما این نوع مورد برای سال اول تحصیل در دسترس نیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان با مشاوران موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *