همانطور که اسناد و شواهد نشان می دهد، تعداد کثیری از جمعیت لهستانی در سال 2004 و پس از بر تخت نشستن اروپا به کشور انگلستان مهاجرت کردند. با گذشت زمان اختلافات کثیری مابین این دو ملت مشاهده شد، اختلافاتی که مهاجرت استرالیایی ها به سمت شرق اروپا را در پی داشت. تعداد کثیری از این جمعیت را دانشجویان تشکیل دادند، چرا که به دلیل مبلغ شهریه و هزینه زندگی مقرون به صرفه به این کشور مهاجرت کردند. با مطالعه ای مقاله اطلاعات مفیدی راجع به مهاجرت تحصیلی به لهستان به دست خواهید آورد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ پذیرش مهاجرت تحصیلی به لهستان از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به مهاجرت تحصیلی به لهستان کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به لهستان به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به لهستان

بسیاری افراد جهت مهاجرت به لهستان معمولا از طریق مهاجرت تحصیلی به لهستان اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش مهاجرت تحصیلی به لهستان نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی لهستان میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به لهستان می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در لهستان و سرمایه گذاری در لهستان نیز وجود دارند. تابعیت لهستان از طریق تولد فرزند در لهستان در این کشور وجود ندارد.

مهاجرت تحصیلی به لهستان

 • باید بدانید که متقاضیان قادر به انتخاب 400 دوره (به زبان انگلیسی) در لهستان خواهند بود، دوره هایی که معمولا در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی قرار می گیرد.
 • به طور کلی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی بسیاری در کشور لهستان وجود دارد، مدارسی که موجب جذب دامنه گسترده ای از دانشجویان بین المللی که قادر به تحصیل پزشکی در کشور مادری خود نمی باشند شده است. با وجود اینکه بسیاری از دوره های پزشکی به زبان انگیسی اجرا می شود، اما کسب مهارت های زبان لهستانی برای دانشجویانی که قصد برقراری ارتباط با بیماران را دارند ضروری خواهد بود. زیرا زبان تحصیل به انگلیسی و لهستانی می باشد.
 • همانند دیگر کشورهای اروپایی، کشور لهستان پرداخت شهریه دانشگاه مقرون به صرفه و یا رایگان را به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می کند. این درحالیست که هزینه زندگی در کشور لهستان نسبت به دیگر کشورهای موجود در غرب و یا شمال اروپا کمتر خواهد بود. این امر بدین معناست که کل هزینه های تحصیل و آموزش و هزینه زندگی دانشجویی در لهستان به صورت چشمگیری مقرون به صرفه می باشد.
 • دانشگاه های عالی رتبه متعددی در کشور لهستان وجود دارد، دانشگاه هایی که حوزه فعالیت آنان در مقیاس بین المللی می باشد. لذا هیچ جای تعجب نیست که رتبه بندی دانشگاه های لهستان مقارن با دانشگاه های موجود در آمریکا، انگلستان و غرب اروپا باشد. برای مثال دانشگاه ورشو ( رتبه 335 در سال 2014-15) و دانشگاه Jagellonian (رتبه 371) از برترین دانشگاه های کشور لهستان به حساب خواهند آمد.

قوانین و مقررات ورود و اخذ ویزای تحصیلی لهستان

نکته: دانشجویان متعلق به اروپا / منطقه اقتصادی اروپا جهت تحصیل در کشور لهستان نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت.

 • دانشجویانی که قصد اقامت بیش از 90 روز در کشور لهستان را در سر دارند ملزم به ثبت ورود خود در اداره ثبت بومی لهستان نیز خواهند بود. علاوه بر این، اثبات در اختیار داشتن بیمه سلامت (کارت بیمه مراقبت های درمانی اروپا) و تمکن مالی کافی که تمامی هزینه های اقامت در لهستان را پوشش دهد ضروری خواهد بود.
 • دانشجویان آینده نگر، ملزم به ارائه درخواست خود به صورت مستقیم و به دانشگاه منتخب می باشند. مهلت درخواست جهت پذیرش از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت می باشد، اما در اغلب موارد دانشجویان قادر به ارائه درخواست خود در فصل بهار (برای ورود در فصل پاییز) خواهند بود. باید بدانید که دانشجویان گرایش پزشکی از این قاعده مستثنا می باشند، چرا که آنان برای شرکت و پذیرش در دوره های تخصصی و پیشرفته به یکسال زمان نیاز خواهند داشت.

امکان مهاجرت تحصیلی به لهستان بدون مدرک زبان نیز می باشد و شخص می تواند دوره زبان را در لهستان بگذراند.

کمک هزینه های مالی جهت مهاجرت تحصیلی به لهستان

مبلغ شهریه از موسسه ای به موسسه دیگر متفاوت خواهد بود، این درحالیست که پیشنهادات ویژه ای در اختیار دانشجویان اروپایی جهت پرداخت شهریه و دیگر هزینه ها قرار خواهد گرفت.

 • برای مثال مبلغ شهریه برای تحصیل در دانشگاه ورشو (شرکت در دوره ها به زبان انگلیسی)، مابین 1300 تا 2500 یورو و برای یکسال خواهد بود. به طور کلی هزینه های تحصیل در کشور لهستان کمتر از انگیس می باشد. ناگفته نماند که دانشجویان گرایش پزشکی از این قاعده مستثنا می باشند چرا ملزم به پرداخت مبلغی حدود 10000 یورو برای یکسال می باشند.
 • دانشجویان متعلق به اروپا / منطقه اقتصادی اروپا قادر به کار کردن در لهستان بدون اخذ مجوز کار می باشند، اما این نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که اخذ شغل مورد نظر بدون کسب مهارت های زبان لهستانی کمی دشوار به نظر خواهد رسید. ناگفته نماند که دانشجویانی که قصد کارکردن در کشور لهستان را در سر دارند باید بدانند که دستمزد آنان معادل با 2 دلار برای هر ساعت کاری خواهد بود. همچنین بسیاری از دانشجویان خارجی جهت کارکردن در تعطیلات تابستانه به کشور مادری خود باز می گردند.
 • اغلب دانشگاه های موجود در لهستان، امکانات ویژه ای جهت اقامت دانشجویان در نظر می گیرند. برای مثال هزینه اقامت در یک اتاق مشترک و برای یکماه حدود 80 یورو خواهد بود. اگر شما قصد اقامت در خانه های دانشگاهی را در سر دارید، پیشنهاد می شود که به محض اخذ نامه پذیرش با دانشگاه منتخب ارتباط برقرار کنید. بسیاری از دانشجویانی که اقامت در آپارتمان و یا خانه های مشترکی را انتخاب می نمایند ملزم به پرداخت 100 تا 200 یورو برای هر ماه خواهند بود. البته ناگفته نماند که این مبلغ تا حد بسیاری بستگی به مکان زندگی شما خواهد داشت.

هزینه زندگی در لهستان پایین تر از دیگر مناطق موجود در اتحادیه اروپا خواهد بود. به طور کلی هزینه های زندگی (بر اساس GBP، مارس 2015) به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

 • اجاره آپارتمان یک خوابه: 179 تا 245 یورو برای یکماه.
 • هزینه خوراک در رستورانی ارزان: 3.15 یورو.
 • هزینه خوراک در مک دونالد: 2.97 یورو.
 • کاپوچینو: 1.24 یورو.
 • نوشیدنی کوک / پپسی 0.33 لیتری: 0.65 یورو.
 • نوشیدنی آب 0.33 لیتری: 0.50 یورو.
 • یک قرص نان: 0.50 یورو.
 • هزینه بلیط (حمل و نقل بومی): 0.52 یورو.
 • بلیط سینما: 3.85 یورو.

سلامت و امنیت در لهستان

 • به طور کلی کشور لهستان یکی از امن ترین کشورها نسبت به دیگر کشورهای اروپایی خواهد بود. همانطور که مامورین آمار جهانی تخمین زده اند، نرخ جرایم و خشونت در کشور لهستان بسیار کم می باشد. این درحالیست که در سال 2006 نرخ جرایم در کشور لهستان به صورت چشمگیری کاهش یافته است.
 • پیشنهاد می شود که جهت اقامت و رفت و آمد در خیابان های شهرهای بزرگ نظیر: ورشو، کاملا هوشیار باشید.
 • باید بدانید که دانشجویان قادر به دسترسی به سیستم سلامت و درمان لهستان نیز خواهند بود. این درحالیست که دانشجویان اروپایی قادر به استفاده از کارت بیمه سلامت خود در مراکز بهداشت و درمان دولتی می باشند. افرادی که تحت پوشش این سازمان می باشند، علامت مخصوص NFZ در اختیارشان قرار خواهد گرفت. به طور کلی مراکز سلامت و درمان کثیری در این کشور وجود دارد و برای مناطق روستایی هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت. ناگفته نماند که هزینه های درمان در بسیاری از بیمارستان های این کشور رایگان می باشد، البته باید بدانید که مراکز دندانپزشکی از این قاعده مستثنا می باشند.

رتبه بندی های بین المللی

رتبه بندی دانشگاه های لهستان در سال های 2015-16

دانشگاهQSTHE
دانشگاه jagiellonian601-800
دانشگاه ورشو344600-501

 

تمامی اطلاعات موجود در این جدول به صورت صحیحی گردآوری شده اند. رتبه های موجود در این جدول توسط سازمان به رسمیت شناخته شده ای بدست آمده است. رتبه دانشگاه های غیر انگلیسی توسط سازمان دیگری ساماندهی شده است، سازمانی که راهنمایی های لازم را در خصوص رتبه بندی های دانشگاهی در اختیار شما قرار می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر شما قادر به مطالعه رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS، رتبه بندی دانشگاه های جهانی THE، رتبه های جهانی MBA، بهترین فوربس های آمریکا و رتبه بندی دانشگاه های اروپایی خواهید بود.

تمام دانشجویان بین المللی می توانند با توافق دو جانبه بر اساس همکاری مستقیم در خواست بورسیه بدهند که در دفترخانه شناسایی آکادمیک و تبادل بین المللی، بورسیه برای دانشجویان متعلق به اتحادیه اروپا در چهارچوب برنامه های سقراط/آراسموس پیشنهاد شده است. به علاوه بورسیه دانشگاهی برای آکادمی های برتر در دسترس است.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی تحصیل در کشور لهستان و دیگر کشورها است و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا جهت ورود به کشور لهستان را در با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد.

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به لهستان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به لهستان و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای مهاجرت تحصیلی به لهستان را دریافت کرده و به ادامه مهاجرت تحصیلی به لهستان بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه یا سفارت تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به لهستان

 1. شبنم رضايي گفت:

  با سلام
  آيا ميتونم از طريق كلاس زبان در لهستان اقامت بگيرم و مغازه اي اجاره كنم و در اون كشور كار كنم؟؟ من متاهل هستم ٣٠ سال سنمه
  و فرزندي ندارم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در زمان تحصیل در هفته اجازه ی 20 ساعت کار داده می شود.
   شما همچنین می توانید از طریق استخدام در یک شرکت معتبر، اقامت این کشور را اخذ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *