دانشگاه وایادولید اسپانیا

از ابتدای قرن نوزدهم تا سال 1857، دانشگاه وایادولید که تحت تأثیر خصوصیات و روحیه قرون وسطایی و با استقلالی مشخص متمایز بود، به یک دانشگاه غیر فنی، لیبرال و متمرکز تبدیل شد. تعداد دانشجویان دانشگاه وایادولید، 25،000 دانشجو و بیش از 2500 استاد است که در سراسر مراکز دانشگاه در چهار استان توزیع شده اند. اطلاعات کاملی را در این مقاله از موسسه حقوقی توسعه گران مهر در اینباره مطالعه می کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

درباره دانشگاه وایادولید

دانشگاه وایادولید یک دانشگاه دولتی در شهر وایادولید است که در شمال غرب اسپانیا واقع شده است و تا سال 1241 میلادی دانشگاه وایادولید یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در اسپانیا است. در کنار دانشگاه های پالنسیا، ستلامانکا و لریا، این دانشگاه بخشی از جنبش فکری بزرگ است که در قرن 12 و 13 در اروپای غربی شکل گرفت. این موسسه بزرگترین دانشگاه در منطقه کاستیل و لئون است و دارای چهار محوطه دانشگاهی در وایادولید است.پلنکا، سگویا، سوریا است. یکی از برجسته ترین ساختمان هایی که در اواخر قرن پانزدهم ساخته شده است. کلبه چهار طرفه است که دارای یک کلیسای غربی گوتیک است.

محوطه دانشگاه،همچنین به نام پلازا سانتا ماریا( امروز نیز به عنوان میدان دانشگاه شناخته میشود) دارای یک نماد باروک طراحی شده توسط   plaza de santa maria است که در سال 1715 ساخته شده است. ارکسترسمفونی جوانان دانشگاه توسط دانشجویان اداره میشود و از سال 1998 فعال بوده است.همچنین یک گروه محبوب و مشهور در کرودلاا وجود دارد. گروه تئاتر دونتو دلاووا که در سال 1984 تاسیس شد گروه تئاتر رسمی دانشگاه است.

این سازمان ها فعالانه در برنامه های فرهنگی دانشگاه فعالیت می کنند که در طول سالها برگزار میشود. وایادولید و مناطق اطراف آن به خاطر کلمه اسپانیایی که توسط بسیاری از مردم درنظر گرفته  شده به عنوان خالص ترین شکل زبان مشهور است. بسیاری از شاعران و نویسندگان از جمله گرسپر نونزد،میگوئل د کارانتز،خوزه زوریلا، رزا چاسل و میگوئل دلیبس، در وایادولید متولد شدند یا در نزدیکی این شهر زندگی می کردند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه وایادولید

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه وایادولید

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه وایادولید

 1. یک مدرک رسمی از دانشگاه اسپانیایی داشته باشید.
 2. داشتن مدرک تحصیلی توسط یک کشور دیگر  که عضو منطقه آموزش عالی اروپا است صادر میشود و دارنده مجوز اجازه تحصیل در کشور دیگر در مقطع کارشناسی ارشد را دارد.
 3. مدارک تحصیلی با سیستم های آموزشی خارج از منطقه آموزش عالی اروپا که به طور رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش تایید شده یا معادل آن بایک دانشگاه رسمی اسپانیایی اعلام شده است.
 4. مدرک تحصیلی در خارج از محدوده تحصیلات عالی اروپایی که به طور رسمی پس از ارزیابی چنین رشته ای در خارج از کشور تایید نشده است.
 5. این روش توسط دانشگاه سالامانکا انجام شده است تا تایید شود که سطح تحصیلات مربوط به شرایط تحصیلی توسط دانشجویان برابر با مقطع تحصیلی رسمی مدارس اسپانیایی مورد نیاز برای دسترسی است و  در کشور صادر کننده،دانشجویان را قادر می سازد تا تحصیلات مدرک کارشناسی ارائه دهند.
 6. دسترسی از طریق جایگزین دوم، در هیچ موردی،تصدیق رسمی یا شناخت رسمی به عنوان معادل قبضه سابق که توسط حزب متعال برگزار میشود،شناخته نمی شود،هرچند شناخت آن برای مقاصد غیر از انجام تحصیلات مدرک کارشناسی ارشد میباشد.
 7. مدارک تحصیلی برای دوره های زبان اسپانیایی دانشجویان بین المللی با مدرک رسمی از وزارت آموزش و پرورش اسپانیایی میباشد.
 8. دارنده دوره هایی که به سیستم اروپایی آموزش عالی میپردازند
 9. کپی قانونی شناسه یا پاسپورت ملی یا اروپایی.
 10. کپی رایت شده از مدرک که امکان دسترسی به تحصیلات کارشناسی ارشد یا تایید درخواست یا تایید تشخیص مدرک از وزارت آموزش اسپانیا می باشد اگر مدرک شما تکمیل و یا تایید شده باشد. 
 11. کپی قانونی رونوشت های دانشگاهی که نشان میدهد میانگین نمره دانشجو، نام رشته های تحصیلی، مدت زمان دوره تحصیلی( برای فارغ التحصیلان دانشگاه ( وایادولید یک رونویسی است که میتواند در “کنسولگری” مورد استفاده قرار گیرد که در وب سایت دانشگاه موجود است)
 12. رزومه

کارشناسی ارشد برای متقاضیان زیر درنظرگرفته شده است:

فارغ التحصیلان از مقاطع مختلف،مانند تحصیلات زبان انگلیسی( یا معادل آن) ترجمه و تفسیر دیگر تحصیلات زبان مدرن( پرتغالی،آلمانی، ایتالیایی فرانسوی و غیره) و یا ادبیات تطبیقی.

فارغ التحصیلان علوم انسانی، فلسفه، مطالعات ارتباطات روزنامه نگاری، روانشناسی تاریخچه و تاریخ هنر،روانشناسی و علوم اجتماعی با سطح بالایی از زبان انگلیسی و علاقه به آموزش دو زبانه کار حرفه ای در زمینه ترجمه زبان انگلیسی.

رتبه و رنکینگ دانشگاه وایادولید

رتبه بندی آموزشی اروپا که بخشی از رتبه بندی جهانی تایمز به شمار می آید، بر محیط آموزشی و یادگیری دانشجویان متمرکز است. طبق نظرسنجی از تعداد 125000 دانشجو از 18 کشور اروپا، نتایج بسیار بحث برانگیز بوده است. با توجه به مشارکت دانشجویان در نظرسنجی، این رتبه بندی نتایج حاصل از تحصیل دانشجویان، محیط های آموزشی متنوع و منابع درسی را می سنجد. در کل، رتبه بندی 14 عملکرد را به همراه 2 شاخص دیگر در سال جاری اندازه گیری نموده است.

 • رتبه بندی دانشگاهی Impact در سال 2019 : 200 101 ام
 • رتبه بندی آموزش اروپا در سال 2019 : 125 101 ام
 • رتبه بندی Impact: سلامت کافی و تندرستی برای مردم در سال 2019: 200 101 ام

رشته های دانشگاه وایادولید 

 1. مدیریت دولتی و مدیریت بازرگانی
 2. کشاورزی 
 3. بازرگانی
 4. جرم شناسی
 5. حقوق
 6. اقتصاد
 7. آموزش ابتدایی
 8. آموزش اجتماعی
 9. پرستاری
 10. علم شناسی
 11. ادبیات و زبان اسپانیایی
 12. آمار
 13. مطالعات کلاسیک
 14. مطالعات زبان
 15. فلسفه
 16. امور مالی و بانکی و بیمه
 17. فیزیوتراپی
 18. اصول معماری
 19. فیزیک
 20. تاریخ
 21. هنر تاریخ
 22. جغرافیا و برنامه ریزی
 23. علوم موسیقی و تاریخ
 24. مهندسی انرژی و کشاورزی
 25. محیط زیست روستایی و مهندسی کشاورزی
 26. مهندسی زیست پزشکی
 27. مهندسی برق
 28. مهندسی محیط زیست طبیعی و جنگلداری
 29. مهندسی جنگل: صنایع جنگلی
 30. خدمات مهندسی کامپیوتر و نرم افزار
 31. مهندسی کامپیوتر
 32. مهندسی مکانیک
 33. مهندسی شیمی
 34. مهندسی و فناوری های خاص مخابرات
 35. مهندسی تکنولوژی و ارتباطات
 36. صنایع غذایی و مهندسی کشاورزی
 37.  مهندسی طراحی صنعتی و توسعه محصول
 38. برق صنعتی و اتوماسیون
 39. مهندسی سیستم های کامپیوتر
 40. مهندسی سازمانی صنعتی
 41. مهندسی تکنولوژي صنعتی
 42. ادبیات و زبان مدرن( سال اول)
 43. ادبیات و زبان مدرن( سال دوم، سوم، چهارم)
 44. گفتار درمانی
 45. بازاریابی وتحقیقات بازار
 46. ریاضیات
 47. پزشکی
 48. تغذیه و رژیم غذایی انسان
 49. بینایی سنجی و نورشناسی
 50. روزنامه نگاری
 51. تبلیغات و روابط عمومی
 52. شیمی
 53. منابع انسانی و روابط کار
 54.  کار اجتماعی
 55. ترجمه و تفسیر
 56. گردشگری 
رشته های دانشگاه وایادولید 

رشته های دانشگاه وایادولید

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه وایادولید

دانشجویان مستقیما هزینه شهریه را به دانشگاه وایادولید پرداخت می نمایند. هزینه شهریه برای بهار سال 2019، 1995 یورو معادل با 2465 دلار می باشد.

 • مسکن: به طور میانگین اتاق یک نفره در آپارتمان مشترک 600 دلار و مسکن به همراه غذا و خشکشویی 980 دلار در ماه هزینه دارد.
 • بیمه سلامت: 265 دلار در ترم
 • هزینه غذا و مخارج شخصی برای هر شخص متفاوت است اما به طور میانگین 500 دلار در ماه هزینه دارد. ( این هزینه برای کسانی که در منازل مستقل با غذا و خشکشویی زندگی می کنند بسیار کمتر است. )
 • ویزای اسپانیا: هم اکنون 160 دلار بوده که بر اساس شرایط مختلف ممکن است تغییر نماید.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگویی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز در کلیه امور مربوط به پذیرش و همچنین هزینه تحصیل در اسپانیا می باشد.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *