دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی استانبول یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه برای تحصیل در رشته پزشکی است. دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول دارای شش دانشکده مختلف می باشد. رنکینگ دانشگاه بیرونی استانبول بسیار خوب بوده که همین موضوع باعث افزایش رقابت برای اخذ پذیرش شده است. متقاضیان و علاقه مندان می توانند مقاله ای که توسط موسسه حقوقی اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

آشنایی با دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی یکی از برترین دانشگاه های ترکیه است و وزارت تحصیلات عالی آن را معتبر می داند. این دانشگاه با شرکت در کنفرانس ها و رویدادهای بین المللی دارای همکاری با دانشگاه های اروپا، آمریکا، آسیا، خاورمیانه و آفریقا است. بیش از 6000 دانشجو در شش دانشکده دانشگاه بیرونی مشغول به تحصیل می باشند.

چرا تحصیل در این دانشگاه؟

از جمله دلایلی که باعث می شود دانشجویان بین المللی این دانشگاه را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب کنند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این دانشگاه بسیاری از فرصت های یادگیری و آموزش ها را در هر زمینه ای در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد؛
 • این دانشگاه روی تخصص های پزشکی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی متمرکز است. بنابراین، به کلیه ابزارها و آزمایشگاه های مورد نیاز برای آموزش دانشجویان دانشکده های پزشکی و فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و داروسازی مجهز است؛
 • این دانشگاه با ارائه رویکردی نوآورانه برای تضمین یک آموزش آکادمیک موثر، دائماً در حال توسعه برنامه های خود است؛
 • این دانشگاه دانشجویان را به انجام تحقیقات علمی از طریق مرکز تحقیقات دانشگاه ترغیب می کند؛
 • دانشگاه بیرونی فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی را برای دانشجویان ارائه می دهد و آن ها می توانند در مسابقات برگزار شده توسط دانشگاه شرکت کرده و جوایز مختلفی را از آن خود کنن؛

تحصیل پزشکی در دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

دانشکده پزشکی این دانشگاه با هدف ارائه بهترین آموزش پزشکی تأسیس شده و نه تنها در ترکیه بلکله در دنیا معتبر شناخته می شود. زبان آموزش در این دانشکده انگلیسی و ترکی است. آموزش شش ساله در پردیس اصلی دانشگاه و بیمارستان دانشگاه بیرونی ارائه می شود. رویکرد آموزشی شامل علوم بالینی و علوم پایه و سیستم های بهداشتی بوده و دانشجویان را تشویق می کند تا با بیماران ملاقات کنند و اصطلاحات پزشکی را از روز اول یاد بگیرند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

تحصیل پزشکی در دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

بیمارستان دانشگاه

بیمارستان دانشگاه بیرونی که از سال 2016 شروع به کار کرد، یک بیمارستان دانشگاهی متشکل از 10 طبقه است که دارای 153 تخت است. در مجموع 500 پرسنل، بیش از 70 پزشک در بیمارستان دانشگاه بیرونی کار می کنند. مأموریت این بیمارستان تبدیل شدن به یک نهاد بهداشتی نوآور و پیشرو می باشد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه بیرونی استانبول

دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه هر ساله هزاران دانشجوی بومی و بین المللی را پذیرش می کند. مانند دانشکده پزشکی، زبان آموزشی در این دانشکده نیز انگلیسی و ترکی می باشد. مدت زمان تحصیل رشته دندان پزشکی در این دانشگاه پنج سال است. دانشجویان بین المللی این دانشگاه فرصت درخواست و دریافت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را خواهند داشت.

تحصیل داروسازی در دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی فرصتی را فراهم کرده است تا دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته داروسازی بتوانند در این دانشگاه به ادامه تحصیل مشغول شوند. دانشجویان بین المللی امکان تحصیل به زبان ترکی را خواهند داشت. مدت زمان تحصیل رشته داروسازی در این دانشگاه پنج سال است. فارغ التحصیلان این رشته می توانند جهت ادامه تحصیل در دیگر دانشگاه ها اقدام کنند.

تحصیل مهندسی در دانشگاه بیرونی ترکیه

دانشجویان بین المللی فرصت تحصیل در رشته های مهندسی در این دانشگاه مطرح را خواهند داشت. زبان آموزش در دانشکده مهندسی دانشگاه بیرونی استانبول ترکی است و مدت زمان تحصیل نیز سه ساله می باشد. این دانشکده امکان تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بومی و بین المللی خود قرار می دهد.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده ارائه هر گونه مشاوره در خصوص تحصیل در دانشگاه بیرونی در استانبول کشور ترکیه به هم وطنان عزیز می باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

شرایط تحصیل در دانشگاه بیرونی در ترکیه تقریبا مانند تمام دانشگاه های خصوصی این کشور می باشد. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند. از آن جایی که زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی و ترکی است؛ در نتیجه ارائه مدرک معتبر زبان که نشان دهنده مهارت متقاضیان به زبان است، الزامی می باشد. فارغ التحصیلی از دبیرستان یا معادل آن از دیگر شرایط پذیرش در این دانشگاه است.

مدارک لازم

متقاضیان باید هنگام درخواست آنلاین برای پذیرش در دوره های تحصیلی دانشگاهبیرونی ترکیه تمام مدارک زیر را ارسال کنند. مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه بیرونی به شرح زیر می باشد:

 • دیپلم دبیرستان
 • ریز نمرات تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • گذرنامه معتبر
 • قبولی در آزمون ورودی (SAT، ACT یا IB)
 • 4 قطعه عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان معتبر
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • بیمه نامه
 • رسید پرداخت هزینه درخواست

رشته های ارائه شده در دانشگاه بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی در کشور ترکیه دارای شش دانشکده گوناگون است که هر کدام از این دانشکده ها فرصت تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

رشته های ارائه شده در دانشگاه بیرونی استانبول

رشته های ارائه شده در دانشگاه بیرونی استانبول

برخی از رشته های تحصیلی پر طرفدار و مهم در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی
 • آموزش زبان انگلیسی
 • معماری داخلی
 • زیست شناسی مولکولی و ژنتیک
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی پزشکی
 • تغذیه و رژیم درمانی
 • مامایی
 • پرستاری
 • فیزیوتراپی و توان بخشی
 • شنوایی سنجی
 • آموزش پیش دبستانی
 • آمار
 • جنین شناسی بالینی
 • مدیریت سلامت

شهریه دانشگاه بیرونی استانبول

شهریه دانشگاه بیرونی استانبول نسبت به دانشگاه های دولتی کشور ترکیه کمی بیشتر است. هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی آن ها متفاوت خواهد بود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند جهت کاهش هزینه های تحصیل خود به کارهای دانشجویی مشغول شوند. برخی از هزینه های تحصیل در این دانشگاه در سال 2021 به شرح زیر می باشد:

رشته تحصیلیزبان آموزشهزینه تحصیل
پزشکیترکی20.000،00 دلار
پزشکیانگلیسی17.000،00 دلار
دندانپزشکیترکی15.000،00 دلار
دندانپزشکیانگلیسی17.000،00 دلار
داروسازیترکی10.000،00 دلار
آموزش ریاضیات دبستانترکی4.000،00 دلار
آموزش زبان انگلیسیترکی4.000،00 دلار
آموزش پیش دبستانیترکی4.000،00 دلار
آموزش مدارس خاصترکی4.000،00 دلار
مشاوره تحصیلی و روانیترکی4.000،00 دلار
معماری داخلیترکی4.000،00 دلار
زیست شناسی مولکولی و ژنتیکانگلیسی7.000،00 دلار
مهندسی کامپیوترترکی4.000،00 دلار
تغذیه و رژیم درمانیترکی4.000،00 دلار
رشد کودکترکی4.000،00 دلار
گفتار درمانیترکی4.000،00 دلار
ماماییترکی4.000،00 دلار
فیزیوتراپی و توانبخشیترکی4.000،00 دلار
پرستاریترکی4.000،00 دلار
پرستاریانگلیسی6.000،00 دلار
شنوایی سنجیترکی4.000،00 دلار

هزینه های زندگی

دانشجویان بین المللی که به تحصیل در این دانشگاه مشغول هستند علاوه بر هزینه تحصیل به هزینه های دیگری نیز رو به رو می باشند. متوسط ​​هزینه های زندگی دانشجویان بسته به سبک زندگی و عادت های آن ها متغیر می باشد. دانشجویان دانشگاه بیرونی ترکیه می توانند جهت کاهش هزینه های خود تا 25 الی 30 ساعت در هفته را کار دانشجویی انجام دهند. برخی از هزینه های زندگی در این کشور به شرح زیر است:

عنوانهزینه
غذا در رستوران ارزان قیمت3.59 دلار
غذا در مک دونالد یا معادل آن3.09 دلار
یک کیلوگرم فیله مرغ2.58 دلار
رفت و آمد ماهانه23.76 دلار
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر183.40 دلار
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر118.60 دلار
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر315.16 دلار
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر204.02 دلار

رنکینگ دانشگاه بیرونی استانبول

این دانشگاه جزو بهترین و معتبرترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته های پزشکی می باشد که همین موضوع باعث افزایش رقابت میان متقاضیان بین المللی به منظور اخذ پذیرش از دانشگاه بیرونی شده است. رتبه ملی این دانشگاه 42 و رتبه آن در دنیا 6607 می باشد.

هر گونه سوال در رابطه با ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه بیرونی ترکیه را با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیرونی استانبول

برای دانشجویان این دانشگاه گزینه های مختلف بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد. از جمله بورسیه های ارائه شده می توان به بورسیه های دولتی و موسسات اشاره کرد. میزان دریافت بورسیه تحصیلی با توجه به مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیرونی استانبول

بورسیه تحصیلی دانشگاه بیرونی استانبول

بورسیه تحصیلی CoHE

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. اگر دانشجویانی که در برنامه های آموزش عالی ترکیه پذیرفته شده اند گواهی مهارت به زبان ترکی را نداشته باشند، باید دوره های یک ساله زبان را پشت سر بگذارند.

امکانات موجود در دانشگاه ابوریحان بیرونی استانبول

دانشگاه بیرونی مانند سایر دانشگاه های ترکیه دارای امکانات آموزشی و رفاهی بسیار خوبی است. یکی از مهم ترین امکانات موجود در این دانشگاه کتابخانه مجهز آن می باشد. هدف کتابخانه این دانشگاه داشتن غنی ترین مجموعه بهداشت و درمان در ترکیه است. از دیگر امکانات ارائه شده در این دانشگاه می توان به خوابگاه دانشجویی، مرکز بهداشت، بانک، باشگاه ورزشی، کافه تریا و رستوران اشاره کرد.

ویزای دانشجویی ترکیه

متقاضیان تحصیل در دانشگاه بیرونی در کشور ترکیه نیازمند اخذ ویزای دانشجویی می باشند. در صورتی که آن ها در آزمون های ورودی و زبان نمره لازم را کسب کنند، می توانند نامه پذیرش از این دانشگاه را اخذ کنند. دانشجویان با ارائه این نامه پذیرش می توانند به سفارت کشور ترکیه مراجعه کرده و درخواست ویزای تحصیلی این کشور را داشته باشند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ترکیه به شرح زیر می باشد:

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
 • گواهی عدم سوء پیشینه متقاضی
 • گواهی تمکن مالی متقاضی مبنی بر توانایی تأمین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت تحصیل در دانشگاه
 • رسید پرداخت هزینه شهریه دانشگاه برای یک سال تحصیل
 • گواهی و سند اثبات محل اقامت یا خوابگاه
 • مدرک مهارت به زبان انگلیسی یا زبان ترکی

سخن آخر

موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با دارا بودن وکلا و مشاوران برجسته و مجرب یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در کشور می باشد که می تواند در زمینه اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ترکیه متقاضیان را راهنمایی و کمک کند. اگر در مورد دانشگاه بیرونی استانبول و نیز شهریه دانشگاه بیرونی استانبول نیازمند اطلاعات بیشتری می باشید، می توانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد برخوردار شوید.

سوالات متداول در رابطه با دانشگاه بیرونی استانبول

 1. آیا تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول می تواند انتخاب درستی برای دانشجویان ایرانی باشد؟

  بله، دانشگاه بیرونی استانبول از جمله بهترین دانشگاه های این کشور به حساب می آید.

 2. دانشگاه بیرونی استانبول دارای چه دانشکده هایی است؟

دانشگاه بیرونی استانبول دارای دانشکده های مهندسی، دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم بهداشت و سایر موارد دیگر می باشد.

 1. شرایط تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول چیست؟

  شرایط تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول قبولی در آزمون ورودی و داشتن مدرک معتبر زبان است.

 2. آیا دانشگاه بیرونی استانبول دارای آزمون ورودی است؟

  بله، دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید در آزمون ورودی شرکت کرده و در آن پذیرفته شوند.

 3. مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول چیست؟

  مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول شامل مدرک دیپلم، ریز نمرات تحصیلی، مدرک زبان معتبر، قبولی در آزمون ورودی و سایر موارد دیگر می شود.

 4. رشته های موجود در دانشگاه بیرونی استانبول چیست؟

از جمله رشته های موجود در دانشگاه بیرونی استانبول می توان به پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، مهندسی کامپیوتر، فیزیوتراپی و توان بخشی، پرستاری و غیره اشاره کرد.

 1. هزینه تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول چقدر است؟

  هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی آن ها متفاوت خواهد بود.

 2. زبان تحصیل در دانشگاه بیرونی استانبول چیست؟

  زبان تحصیل در این دانشگاه انگلیسی و ترکی است و در نتیجه ارائه مدرک معتبر زبان الزامی می باشد.

 3. آیا امکان تحصیل مهندسی در دانشگاه بیرونی استانبول وجود دارد؟

  بله، دانشجویان بومی و بین المللی امکان تحصیل در رشته های مهندسی را خواهند داشت.

 4. مدت زمان تحصیل در دانشگاه بیرونی ترکیه چقدر است؟

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه چهار سال و در رشته پزشکی شش سال می باشد.

 1. آیا امکان انجام کارهای پاره وقت برای دانشجویان دانشگاه بیرونی استانبول وجود دارد؟

  بله، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه اجازه انجام کارهای دانشجویی را خواهند داشت.

 2. امکانات موجود در دانشگاه بیرونی ترکیه شامل چه مواردی است؟

  این دانشگاه دارای کتابخانه مجهز، مرکز بهداشت، باشگاه ورزشی، آزمایشگاه و غیره می باشد.

 3. دانشگاه بیرونی ترکیه دانشگاهی دولتی است یا خصوصی؟

این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی در شهر استانبول می باشد.

 1. دانشگاه بیرونی استانبول دارای چند دانشکده است؟

  این دانشگاه با داشتن شش دانشکده متعدد توانسته بیشتر رشته های تخصصی را در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه دهد.

 2. آیا برای تحصیل در دانشگاه بیرونی ترکیه به ویزای دانشجویی نیاز است؟

بله، متقاضیان تحصیل در دانشگاه بیرونی در کشور ترکیه نیازمند اخذ ویزای دانشجویی می باشند.

 1. آیا دانشجویان دانشگاه بیرونی فرصت دریافت بورسیه تحصیلی را دارند؟

بله، برای دانشجویان این دانشگاه گزینه های مختلف بورسیه تحصیلی ترکیه وجود دارد.

 1. آیا دانشگاه بیرونی ترکیه دارای خوابگاه دانشجویی است؟

  بله، دانشجویان بین المللی این دانشگاه امکان اقامت در خوابگاه های دانشجویی را خواهند داشت.

 2. رتبه دانشگاه بیرونی استانبول چقدر است؟

  رتبه ملی این دانشگاه 42 و رتبه آن در دنیا 6607 می باشد.

1.5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *