تحصیل mbbs در روسیه

علاوه بر کیفیت بالای تحصیل در دانشکده های روسیه، دانشجویان از بسیاری امکانات درون دانشگاهی از جمله تجهیزات تحصیلی مدرن و حتی غذای باکیفیت نیز برخوردار می شوند. درضمن اگر دانشجویان شرایط کافی جهت اخذ بورسیه تحصیل mbbs در روسیه داشته باشند، به آنها بورسیه نیز اعطا می شود. دیگر مزیت تحصیل در روسیه بیمه دانشجویی آن است که خدمات خوبی را ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در روسیه ضمن مطالعه ادامه مطلب، با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تماس بگیرید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل دوره پزشکی در کشور روسیه

کشور روسیه برای دانشجویان بین المللی پزشکی از اروپا، آسیا، آفریقا و آمریکا و استرالیا یکی از مقرون به صرفه ترین و محبوب ترین مقاصد در جهان است. به عنوان پاسخی به تقاضای دانشجویان بین المللی پزشکی، اکثر دانشگاه های علوم پزشکی برنامه های مطالعات پزشکی انگلیسی ( پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و غیره) را معرفی کرده اند. پزشکی در روسیه از سالها جذب دانشجویان بین المللی است. در دوران رژیم کمونیستی دانشجویان بین المللی به لطف شهریه روسی در روسیه تحصیل می کردند و دانشجویان در حال توسعه درباریان بودند.

امروزه دانشجویان بین المللی به زبان روسی تحصیل میکنند و از سراسر دنیا هستند: رشته های زبان انگلیسی و زبان فرانسه در برخی از برنامه های دانشگاهی معرفی شده اند. دانشگاه ها و موسسات خدمات خارق العاده ای را به دانشجویان خارجی ارائه میدهند تا بتوانند بدون هیچ مشکلی ثبت نام کنند.

علاوه بر این، می توانید مبلغ قابل توجهی را برای پیگیری دوره های پزشکی از طریق شهریه دانشگاه علوم پزشکی روسیه پس از انداز کنید، در حالی که شهریه دانشگاه علوم پزشکی روسیه در مقایسه با سایر کشورها پایین تر است، و استانداردهای آموزش در سطح بسیار مناسبی است و دائما تصویب میشود. این امر باعث میشود دانشگاه های علوم پزشکی روسیه برای دانشجویان بین المللی پزشکی جذاب تر و در بین دانشگاه های بین المللی پزشکی بسیار رقابتی باشند.

دانشگاه های علوم پزشکی روسیه یکی از این موسسات برجسته در مطالعات پزشکی بوده و هست. کتاب ها و کتاب های درسی صادر شده در مدارس پزشکی روسیه به ده ها زبان ترجمه شده است. مدارک روسی به رسمیت شناخته شده جهانی و کسب رتبه های برتر یونسکو و WHO

تحصیل پزشکی در روسیه به دلیل سطح بالای تحصیلات، برنامه های متنوعی و فرصتی برای گذراندن دوره کارآموزی در بیمارستان ها و کلینیک های پیشرو، از زمان شوروی در بین خارجی ها رواج دارد. استدلال قانع کننده دیگر برای تحصیلات روسیه برنامه مالی است:

شهریه دانشگاه علوم پزشکی روسیه برای دانشجویان بین المللی و شهروندان روسی تفاوت چندانی ندارد، در حالی که در اروپا شهریه برای خارجی ها بیشتر است. کیفیت بالای آموزش همراه با هزینه کم باعث جذابیت آن میشود. سرانجام، تحصیل در کشور روسیه در جهان معتبر محسوب میشود. متخصصی که در مسکو یا هر شهر بزرگ دیگر روسیه در رشته پزشکی تحصیل کرده است مورد تقاضا است و می تواند با موفقیت شغلی پیدا کند.

مدارک لازم جهت تحصیل mbbs در روسیه

مدارک لازم جهت تحصیل mbbs در روسیه

مدارک لازم جهت تحصیل mbbs در روسیه

هنگامی که برای پذیرش در دوره MBBS در روسیه اقدام می کنید، می بایست مدارک زیر را به همراه درخواست خود ارائه دهید.

 • برگه مارک استاندارد دهم (کپی اسکن شده)
 • برگه مارک استاندارد دوازدهم یا معادل آن (کپی اسکن شده)
 • گواهی دیپلم مدرسه (کپی اسکن شده)
 • گذرنامه (کپی اسکن شده)

پس از آغاز مراحل پذیرش، شما ملزم به ارسال ارائه مدارک بیشتر در مراحل بعدی و درخواست ویزا می باشید. این اسناد ممکن است شامل موارد زیر باشد اما محدود به این موارد نیست.

 • شناسنامه به زبان انگلیسی. اگر به زبان انگلیسی در دسترس نباشد، لازم است ترجمه شود و سپس محضری شود.
 • اسناد رسمی مدارک تحصیلی
 • صلاحیت اعتبار کلیه اسناد مربوط به سفارت
 • دعوت نامه مربوطه از دانشگاه علوم پزشکی در روسیه، که به شما امکان پذیرش میدهد
 • رسید بانکی از پرداخت اقساط اول هزینه ها (می تواند هزینه کل سال اول برخی دانشگاه ها باشد)

دانشگاه های معتبر جهت تحصیل mbbs در روسیه

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی ماری MARI STATE UNIVERSITY 

در اول سپتامبر سال 1972 چند شخصیت برجسته حوزه پزشکی دانشگاه ماری را تاسیس کردند. دانشگاه ماری یکی از اعضای فعال انجمن دانشگاه های کلاسیک روسیه (دانشگاه های که دوره های پزشکی، حقوق و علوم طبیعی را ارائه می کنند ) و انجمن دانشگاه های کلاسیک منطقه ولگا بود. انجمن دانشگاه FINNO-UGRIC توسط دانشگاه ایالتی ماری تاسیس شد. برنامه های درسی بین المللی که توسط دانشگاه ایالتی ماری ارائه می شود قابل مقایسه با استانداردهای اروپایی است.

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی پرم PERM SATET MEDICAL UNIVERSITY 

دانشگاه پزشکی پرم در اول اکتبر سال 1916 تاسیس شده است و از آن زمان تاکنون نقش موثری در توسعه استانداردهای آموزش عالی روسیه برای اثبات موقعیت کنفدراسیون روسیه در میان ملیت های دوستدار آموزش ایفا کرده است. بواسطه پیشرفت های چشمگیری که توسط دانشگاه پرم به وجود آمده است یک واحد تحقیقاتی ملی در داخل دانشگاه تاسیس شده است.

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی اورنبورگ ORENBURG STATE MEDICAL UNIVERSITY

دانشگاه پلی تکنیک اورنبورگ در سال 1955 تاسیس شد و سپس به دانشگاه پزشکی اورنبورگ تغییر پیدا کرد. دانشگاه اورنبورگ (OSMU ) با بیش از 1000 عضو انجمن علمی و 1800 کارمند پشتیبانی در میان موسسات آموزشی به یک موقعیت برتر دست پیدا کرده است. چهار ساختمان آکادمی بسیار بزرگ به همراه کتابخانه، مجموعه ورزشی، زمین ورزشی و سالن غذاخوری جداگانه برای دانشجویان پلی تکنیک در پردیس دانشگاه قرار دارد. بسیاری از افراد مشهور در حوزه پزشکی از فارغ التحصیلان دانشگاه اورنبورگ هستند. این دانشگاه یادگیری پیشرفت های جدید در جهان مدرن را برای دانشجویان فراهم می کند.

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی تور TVER STATE MEDICAL UNIVERSITY 

بیش از 70 سال است که دانشگاه پزشکی تور ثابت کرده است که سرمایه ای برای پیشرفت های علمی در زمینه پزشکی است. دانشگاه تور (TSMUS ) یکی از بزرگترین مراکز آموزشی، تحقیقاتی و علوم پزشکی در روسیه است. اعضای هیئت علمی بسیاری از متخصصان پزشکی با ملیت های مختلف را آموزش داده اند. استانداردهای برنامه های درسی این دانشگاه برابر با الزامات بین الملل است.

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی سیبری SIBERIAN STATE MEDICAL UNIVERSITY

دانشگاه پزشکی سیبری در سال 1878 تاسیس شده است و مرکز آموزش عالی مشهوری در تمام جهان است. این موقعیت توسط فارغ التحصیلان بین المللی مثل بیش از 4 عضو هیئت علمی، 2 رئیس اکادمی علوم پزشکی روسیه و 25 عضو انجمن آکادمی علوم پزشکی روسیه ایجاد شده است. استانداردهای آموزشی با کیفیت در SSMU ارائه می شود.

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی نیژنی نووگورود NIZHNY NOVGOROD STATE MEDICAL UNIVERSITY 

دانشگاه پزشکی نیژنی نووگورود از زمان تاسیس خود در سال 1920 دستخوش تحولات بسیاری شده است. نقطه عطف برجسته ای که توسط کمیته بنیان گذار به دست آمد است تاسیس آکادمی پزشکی در ژوئن 1944 است. دانشگاه پزشکی NNSMU در میان چهل و چهار موسسه آموزش عالی پزشکی روسیه در رتبه هفتم قرار دارد و بر استانداردهای بالا برای آموزش دانشجویان تاکید دارد.

 • دانشگاه ایالتی مسکو MOSCOW STATE UNIVERSITY

دانشگاه دولتی مسکو در سال 1775 تاسیس شده است و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه محسوب می شود و به عنوان یک موسسه غیر انتفاعی در مسکو فعالیت می کند. وزارت علوم و آموزش روسیه دانشگاه مسکو را تایید می کند. بیش از 30.000 دانشجو در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه های مختلف تحصیل می کنند.

 • دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ SAINT PETERSBURG MEDICAL UNIVERSITY

در سال 1897، اولین دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ ایوان پاولف برای آموزش عالی زنان تاسیس شد. دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ همچنین اولین موسسه شناخته شده در تمام اروپا و روسیه بود که مدرک پزشکی را برای زنان ارائه می کرد. بیش از 700 پرسنل در 69 دپارتمان و 11 موسسه، آموزش را برای گروه های مختلف از دانشجویان ارائه می کنند.

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی کورسک KURSK STATE MEDICAL UNIVERSITY

دانشگاه کورسک در سال 1935 تاسیس شده است و در بین ده دانشگاه برتر پزشکی روسیه قرار دارد. یونسکو و سازمان جهانی بهداشت مدارک ارائه شده توسط دانشگاه دولتی کورسک را که به عنوان یکی از دانشگاه های برتر دوره های پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می کند، تصدیق می کنند. دانشگاه کورسک برای انجمن های مختلفی مثل MCI ( هند)، استرالیا، انگلستان، آمریکا و غیره شناخته شده است. هدف اصلی این موسسه برجسته ارائه دانش به دانشجویان و کمک به شکل گیری آینده سالم تر است.

 • دانشگاه ایالتی علوم پزشکی کریمه CRIMEA STATE MEDICAL UNIVERSITY

دانشگاه کریمه در سیمفروپول ( پایتخت جمهوری خودمختار کریمه در فدراسیون روسیه ( یکی از دانشگاه های پزشکی برتر روسیه است که بسیاری از دانشجویان بین الملل را جذب خود کرده است تا از آموزش با کیفیت در حوزه پزشکی عمومی بهره مند شوند. دانشگاه کریمه در بین سالهای 1918 تا 1998 در چندین سطح دچار تغییر شد و در حال حاضر یکی از دانشگاه برتر روسیه با بالاترین اعتبار گذاری در حوزه پزشکی است.

هزینه تحصیل mbbs در روسیه

دانشگاه دوستی ملل روسیه

هزینه تحصیلکل هزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال9050 دلار9050 دلار54300 دلار

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی ولگوگراد روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال5930 دلار5930 دلار35580 دلار

دانشگاه علوم پزشکی کازان ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال6250 دلار6250 دلار37500 دلار
هر سال هزینه اضافی 150 دلار برای بیمه درمانی دریافت می شود.

دانشگاه علوم پزشکی ایالتی آلتایی، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال6000 دلار4800 دلار30000 دلار

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی اولیانوف ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال6000 دلار4800 دلار30000 دلار

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی کورسک ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال6580 دلار5500 دلار34080 دلار

نکته :

 • هزینه خوابگاه : 550 دلار در سال و
 • هزینه بیمه درمانی: 100 دلار در سال می باشد.

دانشگاه ایالتی مری ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال5400 دلار4000 دلار25400 دلار
 • هزینه سلف سرویس اجباری است: 1200 دلار

دانشگاه علوم پزشکی پرم ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال5500 دلار5500 دلار33000 دلار
 • هزینه سلف سرویس اجباری است: 1200 دلار

دانشگاه علوم پزشکی ایالتی تور ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
هر سال7000 دلار7000 دلار42000 دلار
 • هزینه سلف سرویس اجباری است: 1200 دلار

دانشگاه علوم پزشکی اورنبرگ ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
در سال4950 دلار4350 دلار26700 دلار
 • هزینه سلف سرویس اجباری است: 1200 دلار

دانشگاه فدرال کریمه ، روسیه

هزینه تحصیلهزینه سال اولهزینه سال دوم تا ششم ( هر سال)کل هزینه تحصیل در مجموع
در سال5500 دلار3500 دلار23000 دلار

رنکینگ دانشگاه های پزشکی برای تحصیل mbbs در روسیه

پانزدهمین ویرایش رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در 6 ژوئن منتشر شد. در این نسخه به نظر می رسد نسبت به نسخه های قبلی در تقسیم جهانی موسسات آموزش عالی دیدگاه عمیق تری وجود دارد. در حال حاضر 1.000 دانشگاه در این رتبه بندی قرار دارند.

دانشگاه ها بر اساس 6 معیار زیر ارزشیابی می شوند:

 • شهرت و اعتبار آکادمی
 • شهرت و اعتبار مسئولان دانشگاه
 • نسبت دانشجو به دانشکده
 • شاخص استنادی هر دانشکده
 • میزان دانشکده بین الملل
 • میزان دانشجویان بین الملل

دانشگاه پزشکی مسکو (MMA )

دانشگاه پزشکی مسکو در میان موسسات آموزشی روسیه، بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه است. این دانشگاه نقش کلیدی در آموزش و توسعه علوم پزشکی در تمامی حوزه ها ایفا می کند.

 • رنکینگ جهانی: 2349

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی و دندانپزشکی مسکو (MSUMD)

دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی مسکو از پنج دانشکده تشکیل شده است شامل دانشکده پزشکی عمومی، پرستاری، دندانپزشکی،آموزش حرفه ای دندانپزشکی و آموزش تحصیلات تکمیلی. این دانشگاه برای آموزش متخصصان پزشکی در فدراسیون روسیه در نظر گرفته شده است. 

 • رنکینگ: 355

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی روسیه (RSMU)

این دانشگاه در مسکو قرار دارد و بسیار قدیمی و معتبر است. دانشگاه علوم پزشکی روسیه نزدیک به 7000 دانشجو را در حوزه پزشکی، زیست پزشکی و مراقبت از کودکان آموزش می دهد.

 • رنکینگ: 355

دانشگاه ایالتی علوم.پزشکی سنت پترزبورگ (SPSMA )

دانشگاه SPSMA با بیش از 100 سال سابقه آموزش در زمینه پزشکی بالینی و پیشگیری بسیار شناخته شده است.

 • رنکینگ: 501

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی سیبری

دانشگاه پزشکی سیبری در تومسک واقع شده است و یکی از پرافتخارترین موسسات پزشکی بعد از MMA است.

 • رنکینگ: 801

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی ریازان

دانشگاه پزشکی ریازان برای ارائه آموزش پزشکی به سه زبان مختلف در سطح جهانی شناخته شده است. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند امکان انتخاب آموزش به سه زبان انگلیسی، روسی یا فرانسوی را دارند.

 • رنکینگ جهانی: 6015

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی ولگوگراد

این دانشگاه به ریاست دانشمند مشهور روسی ولادیمیر پتروف شروع به کار کرد. دانشگاه پزشکی ولگوگراد به خاطر داشتن کارکنان آموزشی با کیفیت بالا و با تجربه و محققان پیشرفته شناخته شده است.

 • رنکینگ جهانی: 3689

آکادمی علوم پزشکی نووسیبیرسک (NSMA )

دانشگاه NSMA به خاطر داشتن موسسات فراوان از جمله موسسه پزشکی، کمیسیون صدور گواهی در SFO، مرکز مشاوره پزشکی، موسسه آرایشی و موسسه انتشارات شناخته شده است.

 • رنکینگ: 244

موسسه علوم پزشکی باشقیر

موسسه ایالتی علوم پزشکی باشقیر در حال حاضر آموزش پرسنل در حوزه پزشکی، مراقبت از کودکان، داروسازی، پرستاری و دندانپزشکی را ارائه می کند.

 • رنکینگ: 2839

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی کوبان

دانشگاه پزشکی کوبان در کراسنودار واقع شده است. این دانشگاه دارای 600 کارمند آکادمی است که 65 نفر دارای مدرک دکترای پزشکی و بیش از 300 نفر دارای مدرک علوم هستند. این دانشگاه بسیار دوستدار دانشجویان خارجی است و تقریبا 15% از دانشجویان از خارج از روسیه به این دانشگاه امده اند.

 • رنکینگ جهانی: 2171 
مزایای تحصیل mbbs در روسیه

مزایای تحصیل mbbs در روسیه

مزایای تحصیل mbbs در روسیه

 • عدم نیاز به پرداخت هزینه های اضافی

برخی از موسسات دیگر کشورها علاوه بر هزینه های سالانه، هزینه های اضافی و هزینه خدمات آموزشی را نیز دریافت می کنند اما در مورد تحصیل MBBS در روسیه چنین چیزی وجود ندارد زیرا بسیاری از کالج های MBBS هزینه های اضافی دریافت نمی کنند.

 • هزینه پایین تحصیلات و هزینه مقرون به صرفه زندگی

در مقایسه با هزینه تحصیل در برخی از کشورها هزینه تحصیل در کالج های پزشکی روسیه بسیار پایین است.

 • عدم نیاز به آزمون ورودی برای پذیرش

برای پذیرش در کالج های پزشکی روسیه نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست. پذیرش در کالج پزشکی روسیه بر اساس عملکرد شما در سال دوازدهم متوسطه و بر اساس روش زمانبندی FCFS انجام می شود. اگر بیش از 60% از استانداردهای 12 را داشته باشید به شما اولویت داده می شود.

 • آماده سازی برای MCI

یکی دیگر از مزایای MBBS در روسیه این است که می توانید در آزمون MCI شرکت کنید و در هند به عنوان پزشک کار کنید. هزینه ای برای انجام این کار وجود ندارد.

 • امکانات خوابگاه

خوابگاه دانشگاه های پزشکی روسیه دارای امکانات مدرن و ضروری هستند. مبل، آب گرم، تهیه مواد غذایی، امکانات وای فای و غیره برای دانشجویان ارائه می شود. در طول فصل زمستان شما با مشکلات زیادی روبه رو نخواهید شد زیرا خوابگاه به طور مرکزی گرم می شود.

 • تعداد کلاس ها

در کالج های MBBS روسیه، مجموع تعداد دانشجویان بین 12 تا 15 نفر است و حتی ممکن است کمتر از این باشد. بنابراین هر دانشجویی می تواند مورد توجه شخصی استاد قرار بگیرد.

 • قرار گرفتن در یک محیط بین الملل

زمانی که شما در یک کشور خارجی تحصیل می کنید با دانشجویانی ملاقات خواهید کرد که از کشورها، قومیت ها و پیشینه های مختلف به این کشور آمده اند. بنابراین شما در یک محیط بین الملل قرار می گیرید که می تواند به اقامت شما در یک کشور جدید کمک کند. با توجه به جمعیت بالا، روسیه یک موقعیت عالی برای دانشجویان ارائه می دهد و آنها را در معرض تعداد بالایی از بیماران قرار می دهد.

 • زیرساخت های جهانی

دانشگاه های MBBS در روسیه دارای تجهیزات مدرن بیمارستانی و زیر ساخت های جهانی هستند. از آنجا که اکثر دانشگاه های پزشکی در روسیه دارای استانداردهای بالا هستند و توسط سازمان بهداشت جهانی،MCI،کنسول اروپا و یونسکو شناخته شده هستند بنابراین تحصیل MBBS در روسیه بسیار با ارزش است.

 • تحصیل رایگان

در میان اندک کشورها، روسیه یکی از کشورهایی است که فرصت تحصیل رایگان برای شهروندان خارجی را فراهم می کند. دانشجویان بین الملل هزاران بورسیه تحصیلی را از دولت روسیه دریافت می کنند.

 • فرصتی برای یادگیری زبان روسی

تقریبا 260 میلیون نفر در جهان به زبان روسی صحبت می کنند و 10.5 میلیون نفر در حال یادگیری زبان روسی هستند. بنابراین شما با تحصیل در روسیه شانس یادگیری زبان روسی را دارید. به همین دلیل دانشگاه های روسی برنامه های مختلفی برای یادگیری زبان روسی از جمله مدرسه تابستانی، دوره ها و آموزش از راه دور را ارائه می کنند. دانشجویان بین الملل می توانند در دوره های یک ساله زبان روسی شرکت کنند و دانشجویانی که با هزینه دولت ثبت نام کرده اند می توانند به صورت رایگان تحصیل کنند. 

تحصیل mbbs در روسیه به زبان انگلیسی

روسیه یک مقصد مطمئن برای تحصیل با کیفیت در رشته پزشکی است. هر چند که کشورهای جدیدی درهای خود را بسوی دانشجویان بین الملل باز کرده اند اما روسیه بیش از 30 سال است که یک مقصد مطمئن برای تحصیل رشته پزشکی است. تحصیل MBBS در روسیه یعنی آموزش توسط متخصصین. کالج ها و موسسات MBBS در روسیه برابر با کالج های دیگر کشورها هستند و حتی هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بسیار مقرون به صرفه است. در مقایسه با سایر کشورها هزینه تحصیل رشته پزشکی در روسیه بسیار پایین است. خدمات اقامت و حتی خدمات روزانه با قیمت کمی در دسترس هستند که این امر باعث می شود که کل هزینه شما در طول تحصیل MBBS در روسیه به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.

آموزش پزشکی در روسیه به عنوان یکی از استانداردترین و پیشرفته ترین دوره ها در جهان شناخته می شود. این بسیار خیره کننده است زیرا هر موسسه دارای تجهیزات عالی است و متدهای آموزشی برای توسعه پیشرفت دانشجویان در تخصص های انتخابی تنظیم و ارائه شده اند. نزدیک به 30 موقعیت توسط دانشگاه های پزشکی روسیه در رنکینگ های جهانی تسخیر شده است.

برنامه های انگلیسی زبان به دانشجویان امکان دسترسی به آزمایشگاه های مدرن، بیمارستان های دولتی و مدارک شناخته شده توسط سازمان هایی مثل سازمان بهداشت جهانی و یونسکو را می دهد. آموزش پزشکی در روسیه به عنوان یکی از بهترین ها در جهان شناخته می شود. آکادمی پزشکی I.M SECHENOV مسکو و آکادمی پزشکی سنت پترزبورگ دو تا از بزرگترین موسسات آکادمی در روسیه هستند که دوره پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می کنند. 

درانتهای مطالب گفته شده در مورد تحصیل mbbs در روسیه می توانید جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به روسیه با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *