تحصیل دندانپزشکی در عمان

ODC یک برنامه تحصیلی دوره کارشناسی تحصیل دندانپزشکی در عمان با استانداردهای بالا است که شامل یک دوره پنج ساله BDS دانشگاهی می باشد، این دوره شامل یک سال پیش دندانپزشکی پایه است و در ادامه آن رویکردهای نوین آموزش بین المللی دندانپزشکی به دانشجویان ارائه می شود تا بتوانند تبدیل به جراحان دندانپزشکی شوند که قادر به شروع کار مستقل خود به صورت بی خطر در مقایسه با همتایان بین المللی خود شوند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

فلسفه ODC برای برنامه BDS خود، بر اعتقاد به داشتن یک محیط یادگیری دانشجویی مبتنی بر شایستگی متمرکز است که در صورت لزوم، نیازهای کشور عمان را نیز پاسخ گو است.

تحصیل دندانپزشکی در عمان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در عمان

برنامه درسی در ODC مطابق با استانداردهای علمی و حرفه ای اروپایی و بریتانیا طراحی شده است و استاندارد های حرفه ای که توسط سازمان دانشگاهی مشخص شده است، مطابق با شورای عمومی دندانپزشکی بریتانیا و انجمن آموزش دندانپزشکی اروپا می باشد. این رویکرد و ساختار برنامه BDS توسط هیئت مدیره مشورتی بین المللی کالج و سازمان آکادمیک تایید شده است.

از آنجا که محیط آموزشی در ODC انگلیسی است، سال تحصیلی پیش دتدانپزشکی برای دانش آموزانی که مدرسه را تمام کرده اند، با برنامه های تحصیلی پایه ای قوی جهت آماده سازی آن ها از نظر علمی برنامه BDS، طراحی شده است. در نتیجه برای کسانی که به این دوره نیاز دارند، تا 750 ساعت در ارتباط با آموزش و یادگیری مهارتهای زبان انگلیسی، به ویژه در زمینه های درک، صحبت و نوشتن با استفاده از معلمان انگلیسی با تجربه، اختصاص یافته است. علاوه بر این دانش آموزان همچنین کاربرد های فناوری اطلاعات و ارتباطات، ریاضیات و مهارت های یادگیری را نیز فرا می گیرند.

مدرک پیشین: متقاضیانی که دارای مدارک بین المللی تکمیل دوره دبیرستان به زبان انگلیسی هستند (به شرایط پذیرش و ورود مراجعه کنید) و کسانی که می توانند مدارک مهارت های زبان انگلیسی مانند حداقل نمره 6 را برای IELTS  ارائه دهند از شرکت در دوره پیش دتدانپزشکی معاف هستند.

انتقال دانش آموزان: بعضی اوقات دانشجویان موسسات دیگر، با توجه به چالش ها و گذراندن دوره های معاینات حرفه ای مربوط به ODC، ممکن است برای انتقال به ODC واجد شرایط در نظر گرفته شوند.

تحصیل دندانپزشکی در عمان BDS I

در BDS I دانش آموزان در مورد موضوعات علوم پزشکی اولیه، شامل ساختار و عملکرد انسانی، بیوشیمی، آناتومی عمومی و بافت شناسی و فیزیولوژی، با آموزش و یادگیری دقیق آناتومی سر و گردن، جنین شناسی و ژنتیک، می آموزند. دانش آموزان در BDS I همچنین در مورد آمار زیستی و مقدمه ای بر زیست شناسی دهان و دندان می آموزند و برخی مهارت های انگلیسی تقویت شده و مهارت های یادگیری را برای تکمیل مطالعات تحصیلی یاد می گیرند.

تحصیل دندانپزشکی در عمان BDS II

سال دوم پیش دندانپزشکی توسط درس های، علوم زیست شناسی دهان و دندان، علوم زیستی دندانپزشکی و دندانپزشکی پیش بالینی به همراه پاتولوژی و میکروبیولوژی عمومی، فارماکولوژی و درمان شناسی و همچنین اصول علوم رفتاری و رادیولوژی مقدماتی پوشش داده شده است. در دندانپزشکی پیش بالینی تأکید بر دریافت و توسعه مهارتهای بالینی دندانپزشکی با استفاده از شبیه سازهای بیمار در آزمایشگاه بالینی می باشد که این آموزش های توسط یادگیری مهارت های نظری حمایت می شود.

این دروس پیش بالینی منجر به درک پیشرونده از علل و مکانیزم، ویژگی های بالینی، تشخیص و مدیریت بیماری های دهان و دندان و همچنین اثرات بیماری های سیستمیک بر بافت دهان و دندان همراه با اهمیت ارتقاء سلامتی دهان و پیشگیری از بیماری های دهان می شود.

تکمیل موفقیت آمیز جنبه های پیش بالینی برنامه دانشگاهی BDS برای ایجاد یک انتقال هموار و نسبتا یکپارچه در آماده سازی دانشجو برای ورود به بخش بالینی برنامه BDS طراحی شده است. همچنین شما میتوانید برای ویزای کار عمان نیز اقدام کنید.

تحصیل دندانپزشکی در عمان BDS III

دندانپزشکی بالینی در BDS III زمانی است که دانشجویان ابتدا مسئولیت مستقیم مراقبت از بیماران تحت نظارت دقیق را بر عهده می گیرند و یاد می گیرند که چگونه یک طیف وسیع از مراقبت های دندانپزشکی و تئوری را بر عمل بالینی اعمال کنند. گذار به دوره مراقبت از بیمار با معرفی دوره دندانپزشکی بالینی در دوره BDS III شروع می شود که در آن روند مربوط به بهداشت و ایمنی، ملاحظات اخلاقی، مهارت های ارتباطی، همراه با دستیابی به چندین مهارت بالینی اصلی مورد نظر می باشد. دانش آموزان در BDS III همچنین به برگزاری یک دوره پشتیبانی زندگی پایه، نیاز دارند.

دانشجویان در دوره BDS III در مورد آسیب شناسی دهان و میکروب شناسی و همچنین بیماری های انسانی مربوط به دندانپزشکی و کاربرد آمار زیست شناسی به منظور یادگیری در زمینه مطالعات بالینی ،مطالعه می کنند.

تحصیل دندانپزشکی در عمان V BDS و IV

تاکید اصلی در دو سال پایانی برنامه BDS بر روی دندانپزشکی بالینی، از جمله بهداشت عمومی دندانپزشکی، بر اساس یک رویکرد جامع برای مراقبت از دهان و دندان بزرگسالان و کودکان است. دانشجویان به تدریج از اهمیت ارتقاء سلامت، پیشگیری و همچنین به دست آوردن مهارت های تشخیصی برای برنامه ریزی مراقبت های درمانی که به عنوان بخشی از مراقبت های بالینی بیماران مورد نیاز است، آگاه می شوند. آنها همچنین از روش های درمان پزشکی و فیزیکی بیماران آگاهی به دست می آورند.

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر جهت آگاهی از هزینه ها و واجد شرایط بودن با مشاوران موسسه تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *