تحصیل دندانپزشکی در تایلند

حرفه دندانپزشکی نقش مهمی در توسعه سیستم بهداشتی در تایلند ایفا کرده است. با این حال، معلوم نیست که آیا استانداردهای دانش آموختگان، مهارت ها و توانایی های فارغ التحصیلان دندانپزشکی نیازهای بهداشت تایلندی را برآورده می کنند. هدف از تحصیل دندانپزشکی در تایلند ارزیابی سطح اطمینان در شایستگی سلامت عمومی دندان می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در تایلند

همانطور که توسط سازمان بهداشت جهانی در سال 2010 تأیید شده است دندانپزشکان مهم ترین کارکنان بالینی نیروی کار بهداشتی هستند. به طور کلی نیروی کار سلامت، نقش حیاتی در سیستم بهداشتی ایفا می کند. کمبود کارکنان بهداشتی یکی از مهمترین مشکلات بهداشت عمومی در بسیاری از کشورها، به ویژه در کشورهای در حال توسعه است و تایلند یکی از این موارد می باشد.

پذیرش دندانپزشکی در تایلند

جهت تحصیل در تایلند، دو حالت مجزا برای پذیرش دانشجویان دندانپزشکی وجود دارد. اولین حالت معمولی نامیده می شود، به طوری که هر دانش آموز کلاس 12 می تواند با آزمون سراسری ورود به دانشگاه را درخواست کند. پیش از آزمون ورودی ملی، برخی از اعضای هیات علمی استخدام خود را (به اصطلاح پذیرش مستقیم) انجام می دهند.

پذیرش دندانپزشکی در تایلند

روش دوم شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی تایلند، مسیر خاصی است که متشکل از دو برنامه ملی در حال انجام است. یکی از پروژه های همکاری برای افزایش تولید برنامه های پزشکان روستایی (CPIRD) است که در سال 1995 راه اندازی شد و یکی دیگر از برنامه های (One District One Doctor) در سال 2005 آغاز شد. این برنامه ها ابتدا بر روی پزشکان و سپس به دندانپزشکان گسترش یافت.

کار دندانپزشکی در تایلند

تایلند طی دهه ها سال سیاست هایی را برای افزایش نیروی کار در زمینه بهداشت و درمان با توجه به جمعیت رو به رشد ایجاد کرده است. در میان کارکنان مختلف نیروی کار در کشور، حرفه دندانپزشکی اهمیت زیادی دارد. در نتیجه کمبود دندانپزشکان، توزیع نامناسب کارکنان دندانپزشکی و عدم توانایی فارغ التحصیلان دندان، مانع عمده ای برای افزایش وضعیت سلامتی مردم است. بنابراین، وزارت صحت عامه تایلند تلاش زیادی برای مقابله با این مشکلات از طریق چندین سیاست نیروی کار سلامت کرده است.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی در تایلند

تعداد کلی دندانپزشکان در تایلند در طول دو دهه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این از تعداد فارغ التحصیلان جدید دندانپزشکی است که از 9،038 نفر در سال 2005 به 12459 در سال 2012 افزایش یافته است. این یافته با تعداد روز افزون مدارس دندانپزشکی، به وجود آمده است. از مدارس دندانپزشکی تایلند، دو مدرسه توسط نهادهای خصوصی اداره می شوند و بقیه به صورت دولتی هستند. با این حال، علیرغم افزایش چشمگیر دندانپزشکان، شایستگی سلامت در دندانپزشکان نیازمند بهبود روش های آموزشی بیشتر دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *