شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی تایلند

طبق مقررات ویزای اقامت دانشجویان با ملیت ویتنام و تایلند، متقاضیان باید شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی تایلند که گواهینامه مهارت زبان چینی یا انگلیسی است را داشته باشند. با توجه به دوستی و مهمان نوازی معروف تایلندی و فرهنگ غنی و توسعه اقتصادی این کشور، تایلند یک انتخاب عالی برای مطالعه بین المللی است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

الزامات و شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی تایلند

تایلند با بیش از 20،000 دانشجوی بین المللی هر ساله با ترکیبی جذاب از سنت و مدرنیزم و مناظر عجیب و غریب است. با تحصیل در تایلند شما می توانید اطلاعاتی در خصوص دوره های آموزشی، فرصت های شغلی، زندگی دانشجویی و هزینه زندگی در تایلند را دریافت کنید. آموزش عالی در تایلند در دانشگاه ها، موسسات فناوری (موسسه Rajamangala شناخته می شود)، کالج های فنی و حرفه ای، کالج های معلمان (موسسه رجبخ) و سایر کالج های حرفه ای مانند کالج های پرستاری و آکادمی های نظامی و پلیس ارائه می شود.

دوره پزشکی در تایلند

مدت زمان تحصیل در تایلند برای اکثر برنامه های تحصیلات تکمیلی، چهار سال است به غیر از معماری، هنر، گرافیک و داروسازی که نیاز به پنج سال مطالعه دارد. آموزش پایه در پزشکی، دندانپزشکی و دامپزشکی شش سال تحصیلی زمان می برد. سال تحصیلی از دو ترم، ژوئن تا اکتبر و نوامبر تا مارس و یک جلسه تابستان از آوریل تا مه تشکیل می شود.

دوره پزشکی در تایلند

با این حال، برخی از دانشگاه های تایلند دوره های مختلف شروع و پایان دوره های ترم خود را با دیگر سیستم های مدرسه، مانند ایالات متحده یا اروپا، هماهنگ می کنند. محبوب ترین زمینه های مطالعه در میان دانشجویان خارجی اداره امور تجاری، بازاریابی، کسب و کار انگلیسی، زبان تایلندی، مدیریت عمومی و مدیریت بازرگانی بین المللی است.

مدارک تحصیل پزشکی در تایلند

برای نشان دادن سطح انگلیسی جهت تحصیل پزشکی تایلند، دانش آموزان ممکن است نیاز به آزمون زبان انگلیسی مانند آزمون TOEFL یا IELTS داشته باشند. تدریس تایلندی به عنوان یک زبان خارجی برای برنامه های تایلندی، گواهی رسمی است که توسط وزارت آموزش تایلند پذیرفته شده است. موسسات آموزش عالی به دانشجویان بین المللی برای پیگیری درخواست های ساده، به صورت آنلاین یا از طریق پست الکترونیکی به دانشگاه انتخاب شده کمک می کنند. همه متقاضیان پذیرفته شده نامه پذیرش از دانشگاه دریافت می کنند. در اینجا لیستی از مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش دانشگاه آورده شده است:

  • فرم درخواست تکمیل شده
  • کپی پاسپورت
  • مدرک دبیرستان/ پیش دانشگاهی یا موسسه آموزشی فعلی با رونوشت رسمی کپی ها باید به زبان انگلیسی باشد و نسخه اصلی یا کتبی رسمی و کپی برابر اصل شده باشد)
  • دو توصیه نامه
  • زبان انتخابی با تسلط بر مهارت های زبان ضمیمه شده است.

با توجه به سیاست دانشگاه های تایلند، ممکن است مدارک اضافی مانند مقاله های بین 300 تا 500 کلمه در مورد انتخاب شما مورد نیاز باشد، در این خصوص و همچنین مهاجرت به تایلند به موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مراجعه کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *