اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

امروزه بعضی کشورها به افرادی که قادر به سرمایه گذاری و خرید ملک باشند، راه های اقامتی را معرفی می کنند که شخص با خرید املاک بتواند برای چندین سال در کشوری خارجی اقامت موقت داشته و پس از آن اقامت دائم خود را دریافت کند. یکی از این کشورها گرجستان می باشد که شرایط اخذ اقامت با خرید ملک را برای خارجی ها فراهم کرده است. در این مقاله که به کوشش موسسه اصطهباناتی گردآوری شده به بررسی موارد زیر در ارتباط با اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک پرداخته است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
  • شرایط اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک
  • بازار خرید ملک در گرجستان
  • مزایای خرید ملک در گرجستان

برای کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین مجرب موسسه اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، مشهد، تبریز و اصفهان تماس برقرار کنید.

شرایط اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک

از پنجم ژوئیه 2019، حداقل سرمایه گذاری لازم برای درخواست طرح اقامت از 35000 دلار به 100000 دلار افزایش یافته است. به جای خرید یک آپارتمان با حداقل ارزش 100000 دلار، خرید دو یا چند آپارتمان ارزان تر نیز ممکن است، دقیقاً تا زمانی که ارزش تمام آپارتمان ها به بیش از 100000 دلار برسد، کاملاً قابل قبول است.لازم است این آپارتمان به نام خریدار در تالار خدمات عمومی ثبت شود و یک ارزیابی کننده که توسط مرکز اعتباربخشی گرجستان تأیید شده است، باید این ملک را بررسی کند تا اطمینان حاصل کند که مقدار واقعی ملک برابر یا بیش از 100000 دلار باشد. در نتیجه تا زمانی که ملک تمام نشود و شما مالک رسمی باشید، نمی توانید از این طرح برای اخذ اقامت استفاده کنید.

برای درخواست طرح اقامت گرجستان، نیاز دارید به تالار خدمات عمومی تفلیس بروید. شما به ارزیابی ارزش ملک خود نیاز دارید، به علاوه یک کپی از اسنادی که پس از ثبت ملک دریافت کرده اید. شما همچنین با گذرنامه خود را ارائه دهید، با تمبرهایی که نشان می دهد قانونی وارد کشور شده اید، به علاوه دو عکس در اندازه گذرنامه. همچنین به سه شهروند گرجستان نیز نیاز دارید تا شما را توضیه کنندو در واقع به این معنا است که افراد معتمد در گرجستان شما را پشتیبانی کنند.در اولین درخواست برای اقامت در گرجستان حداقل 40 روز باید ویزای شما اعتبار داشته باشد. در صورتی که 30 روز صبر کنید، هزینه پردازش درخواست شما 210 دلار است. اگر کمی بیشتر پرداخت کنید، سریعتر اجازه اقامت شما صادر شود. نرخ فعلی 250 دلار برای مدت 20 روز است، در حالی که سریع ترین گزینه ممکن یک دوره ده روزه را انتخاب کنید هزینه 410 دلار می باشد.

شرایط اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک

شرایط اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک

پس از اعطای اقامت، باید باز هم برای درخواست کارت اقامت الکترونیکی به تالار خدمات عمومی بروید. این کارت اقامت الکترونیکی یک شناسنامه است که گواهی هویت یک خارجی که در گرجستان زندگی می کند، تابعیت وی و محل اقامتش در گرجستان را تأیید می کند. حتماً در مدت شش ماه برای کارت اقامت الکترونیکی خود اقدام کنید در غیر این صورت مجوز اقامت شما باطل می شود و باید مجدداً کل مراحل را شروع کنید.در ابتدا اقامت موقت برای مدت یک سال به شما اعطا می شود. اگر ارزش ملک بیش از 200،000 دلار نباشد، فقط یک نفر می تواند این اقامتگاه موقت را بدست آورد. با این حال، همسر و وابستگان پس از اعطای آن به متقاضی اولیه، می توانند برای اقامت موقت نیز اقدام کنند. برای درخواست همسر و وابستگان برای دریافت اقامت موقت نیز باید گواهی ازدواج خود را ارائه دهید.

پس از پایان دوره اولیه اقامت موقت، پس از آنکه ملک هنوز در اختیار شماست می توان آن را تمدید کرد. تمدید کارت اقامت الکترونیکی موقت در پایان هر دوره یک فرآیند نسبتاً ساده است. فقط کافی است کارت منقضی شده خود را به همراه دو عکس گذرنامه به سالن خدمات عمومی برگردانید و هزینه کمی بپردازید و کارت اقامت الکترونیکی جدید شما پس از چند هفته برای شما صادر می شود.می توانید اقامت موقت خود را برای مدت شش سال مداوم تمدید کنید. بعد از شش سال، می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. پس از دریافت اقامت دائم، دیگر نیازی به تجدید مداوم هر سال اقامت نیست.اقامت موقت و دائم به دارنده اجازه می دهد تا در مدت زمان اقامت اعطا شده در گرجستان بماند. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت گرجستان باعث آزادی رفت و آمد در اتحادیه اروپا را به شما نمی دهد.

بازار خرید ملک در گرجستان

اگر به دنبال سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کشور گرجستان هستید در واقع به اطلاعات بسیار زیاد نسبت به بازار املاک نیاز خواهید داشت. با بررسی بیش از 200 آپارتمان برای فروش و تجزیه تحلیل وضعیت قیمت ها می توان نتیجه گرفت که کدام منطقه بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در املاک گرجستان و جستجوی خانه های فروشی است. وضعیت قیمت ها برای بهترین و گران ترین منطقه های گرجستان در حدود 1200 دلار برای هر مترمربع بوده اما به طور میانگین قیمت فروش ملک در گرجستان بدین شرح است که در ژوئن 2019 با 877.305 دلار برای هر متر مربع گزارش شده است. این افزایش از میزان قبلی که 867.770 دلار در متر مربع برای ماه سال 2018 بوده را نشان می دهد. در نظر داشته باشد که هرچه هزینه بیشتری صرف کنید خانه های لوکس تری را می توانید بخرید اما برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک می توانید چندین آپارتمان در مکان های مختلف، خریداری کرده و آن ها را اجاره بدهید تا درآمد بیشتری از این سرمایه گذاری کسب کنید.

مزایای خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در کشور گرجستان و سرمایه گذاری مزایای مختلفی دارد که به چند نمونه از این مزیت ها در این بخش می پردازیم:

  • به دلیل عدم وجود بروکراسی زیاد، خرید آپارتمان در کشور ساده شده است. کل مراحل بیش از یک ساعت نیست و به خریدار خارجی حق ثبت ساده یک اجازه اقامت دائم را می دهد. بیشتر روسها در جورجیا در املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند، آنها 30٪ از کل معاملات را به خود اختصاص می دهند. سهم شهروندان کشورهای CIS 40٪، مابقی مربوط به سرمایه گذاران ترکیه، ایران و سایر کشورها است.
  • هجوم گردشگران انگیزه ای برای توسعه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در دو استراحتگاه اصلی این کشور یعنی شهرهای تفلیس و باتومی دارد. در این کشور، تعداد هتل های جدا از هم فقط در چند سال دو برابر شده است. اولین آپارتمان با خدمات هتل در گرجستان ظاهر شد. ساختمانهای مرتفع در خط ساحلی قرار دارند و متعلق به بزرگترین شبکه های هتل هستند. خرید املاک و مستغلات در جورجیا در چنین مجموعه هایی دارای چندین مزیت است که شما می توانید مواردی را برای مصارف شخصی یا اجاره خریداری کنید. می توانید برای اجاره به گردشگران، خانه و املاک خریداری کنید.
  • هزینه زندگی در گرجستان کمترین میزان نسبت به اروپا است و آب و هوا و مهمان نوازی محلی دو دلیل دیگر است که شما باید برای جابجایی به گرجستان فکر کنید. هرکسی که 100000 دلار یا بیشتر در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کند، امکان دریافت اقامت دائم در گرجستان را دارد و کلیه مزایای مشابه گرجی های بومی را دریافت می کند.
  • هزینه ثبت نام یک ملک در ملک فقط بسته به اینکه سرعت پردازش آن چقدر می خواهید، 50 تا 200 دلار یا 20 تا 80 دلار است. برای جلوگیری از هزینه های پنهان مالکیت دارایی که در بیشتر کشورهای دیگر رایج است هیچ تمبر وظیفه یا معادل پرداخت آن وجود ندارد. حتی هیچگونه مالیاتی به املاک تعلق نمیگیرد.
  • برای خرید ملک شما مجبور به خرید یک ملک 100000 دلار نیستید و می توانید چندین ملک را با سرمایه خود خریداری کنید.
مزایای خرید ملک در گرجستان

مزایای خرید ملک در گرجستان

پس از مطالعه مطالب بالا به بررسی شرایط کامل اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک پرداخته، بازار ملک را در کشور گرجستان مطالعه کردیم و همچنین از مزایای خرید املاک در کشور گرجستان اطلاع کسب کردید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب موسسه اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز ، مشهد، تبریز و اصفهان تماس برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک

1- آیا خارجی ها می توانند در گرجستان ملک بخرند؟

بله، هر فرد خارجی قادر است که ملکی را در گرجستان خریداری کند.

2- حداقل میزان مجاز سرمایه گذاری برای اخذ اقامت گرجستان چقدر است؟

حداقل میزان سرمایه مجاز در سال 2019 به مبلغ 100000 دلار تغییر داده شده.

3- اقامت موقت گرجستان با خرید ملک چه مدت است؟

یک سال اثامت موقت خواهید داشت که تا شش سال قابل تمدید است.

4- پس از چه مدت می توان اقامت دائم گرجستان به وسیله خرید ملک را دریافت کرد؟

پس از تداوم شش سال اقامت موقت می توانید درخواست اقامت دائم بدون نیاز به تمدید را بکنید.

5- آیا برای اخذ قامت گرجستان با خرید ملک باید تمام سرمایه خود را برای یک ملک هزینه کرد؟

خیر، می توانید چندین خانه و یا زمین را خریداری کنید.

6- کدام ملک ها در گرجستان به خارجی ها فروخته نمی شود؟

زمین های کشاورزی موجود در مرزها و تمامی زمین های مرزی گرجستان به خارجی ها فروخته نمی شود.

7- آیا برای اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک باید اشخاص گرجستانی، فرد را توصیه کنند؟

بله، باید سه فرد گرجستانی معتمد شما را توصیه کنند.

8- آیا از طریق اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک می توان شهروند گرجستان شد؟

بله، پس از گذشت چندین سال از کسب اقامت دائم گرجستان شما می توانید برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *