آزمون GRE چیست؟

شاید این سوال در ذهن شما نیز شکل گرفته باشد، که آزمون GRE چیست؟ و برای موفق شدن در آزمون GRE چه کار‌هایی لازم است انجام دهید؟

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

GRE یک آزمون عمومی استاندارد است که توسط سرویس تست آموزشی ، که معمولاً تحت عنوان ETS شناخته می شود، ایجاد و اجرا می شود.

آزمون GRE برای سنجش آمادگی تحصیلی کلی برای تحصیلات تکمیلی طراحی شده است. برخی از برنامه های درجه ای نیاز دارند که متقاضیان نه تنها در آزمون عمومی ، بلکه در یک آزمون موضوعی GRE شرکت کنند. که دانش فنی مربوط به یک رشته خاص مانند فیزیک، روانشناسی یا ریاضیات را ارزیابی می‌کند. اندرو سلپاک، هماهنگ کننده برنامه کارشناسی ارشد در رسانه های اجتماعی در دانشگاه فلوریدا، می گوید: آزمون عمومی GRE از نظر ارزیابی مهارت در ریاضیات، خواندن و نوشتن، مشابه آزمون ورودی دانشگاه SAT است.

آزمون GRE چیست؟ چگونه می‌توان برای آن آماده شد؟

آزمون های موضوعی GRE امتحاناتی مبتنی بر محتوا هستند که تسلط فرد در یک زمینه خاص مانند زیست‌شناسی یا روانشناسی را ارزیابی می‌کند. هر یک برای دانشجویانی طراحی شده است که در رشته خاص تحصیل کرده و یا به طور گسترده مطالعه کرده‌اند.

مقاله پیشنهادی: آزمون STS ترکیه

بخش “آزمونهای موضوعی GRE” در وب سایت ETS می‌گوید: آزمون های موضوعی می توانند با نشان دادن “سطح دانش و مهارت” دانشجو در یک رشته دانشگاهی خاص، او را از سایر متقاضیان جدا کند. در زیر شش رشته‌ای که آزمون موضوعی در آن موجود است را می‌توانید ببینید.

  1. زیست شناسی
  2. علم شیمی
  3. ادبیات به انگلیسی
  4. ریاضیات
  5. فیزیک
  6. روانشناسی

ETS برای هر آزمون موضوعی کتاب تمرین دیجیتالی رایگان ارائه می دهد. در زیر خلاصه ای از مطالبی است که فرد باید قبل از شرکت در آزمون GRE درک و مطالعه کند.

زیست شناسی

در زیست شناسی، آزمون GRE بر 3 موضوع زیست شناسی سلولی و مولکولی؛ تکامل و اکولوژی و زیست ارگانیسم تمرکز دارد. که هر کدام پایه و اساس تقریبا یک سوم از سوالات آزمون هستند.

شیمی

این امتحان نیز به دانش هر چهار دسته اصلی شیمی و نحوه ارتباط انواع مختلف شیمی نیاز دارد. چهار حوزه تمرکز آن، شیمی تحلیلی، شیمی معدنی، شیمی آلی و شیمی فیزیکی است.

ادبیات به انگلیسی

نشان دادن مهارت های تجزیه و تحلیل ادبی جز جدایی ناپذیر آزمون است. سه مهارت دیگر نیز برای دستیابی به نمره مورد نظر در این آزمون لازم است. که شامل شناخت و شناسایی دقیق آثار ادبی، زمینه سازی یک قطعه از ادبیات بر اساس زمینه تاریخی یا فرهنگی آن؛ درک تاریخ و نقد ادبی می‌باشد.

ریاضیات

تقریباً نیمی از این امتحان بر روی درس حسابان متمرکز است و یک چهارم آن بر جبر و نظریه اعداد، سوالات باقیمانده شامل مباحث متفرقه‌ای است که معمولاً در برنامه درسی ریاضی در دوره کارشناسی قرار می گیرد.

فیزیک

این آزمون معمولاً شامل سوالاتی در مورد اپتیک و پدیده های موج، ترمودینامیک و مکانیک آماری، مکانیک کلاسیک، الکترومغناطیس مکانیک کوانتومی، فیزیک اتمی نسبیت خاص و روش‌های آزمایشگاهی است. همچنین شامل سوالات مربوط به مباحث فیزیک تخصصی مانند فیزیک هسته‌ای و ذرات است؛ اما مباحث خاص تحت پوشش، به آزمون فردی بستگی دارد.

روانشناسی

این آزمون شامل سوالاتی در مورد جنبه های مختلف روانشناسی مانند زیست شناختی، اجتماعی، رشد، بالینی و مباحثی مانند اندازه‌گیری و روش شناسی است.

آزمون GRE چیست؟

مقایسه آزمون عمومی و آزمون موضوعی GRE

آزمون عمومی بر ارزیابی توانایی های تفکر انتقادی قابل استفاده در چندین رشته است. در حالی که یک آزمون موضوعی برای تعیین میزان دانش فرد در مورد یک موضوع خاص دانشگاهی طراحی شده است. وی می گوید: “در آزمون عمومی ، انتظار داشته باشید كه از استراتژی بیشتری نسبت به محتوا استفاده كنید، در حالی كه‌ وقتی نوبت به آزمون های موضوعی می رسد، دانش مبتنی بر محتوا بسیار بیشتر است”.

مقاله پیشنهادی: آزمون GMAT چیست؟

مری ریشتر، معلم شرکت آماده سازی آزمون Manhattan Prep ، در نامه ای متذکر شد که “برخلاف آزمون عمومی GRE که تقریباً هر روز از سال برگزار می شود ، آزمون های موضوعی فقط چند بار در سال برگزار می شوند.” وی از مطالعه همزمان برای یک آزمون عمومی و یک آزمون موضوعی هشدار می دهد.
وی می گوید: به طور معمول ، ما به دانشجویان توصیه می کنیم که برای GRE معمولی بین دو تا چهار ماه مطالعه کنند.

مقاله پیشنهادی: آزمون osd و تفاوت های آن با آزمون گوته

اگر شما نیاز به شرکت در یک آزمون موضوعی دارید، کمی فضای تنفس به خود اختصاص دهید. سپس خود را برای آزمون موضوع آماده کنید. همچنین هنگام تصمیم گیری در مورد شرکت در هر آزمون ، ضرب الاجل های برنامه را در ذهن داشته باشید.

نکاتی برای شرکت در آزمون

ریشتر خاطرنشان می کند که یک تفاوت مهم بین آزمون عمومی و آزمون درسی این است که آزمون های موضوعی معمولاً “خود گام بردار” هستند. به این معنی که شرکت کنندگان در آزمون به طور کلی انعطاف پذیری دارند تا تعیین کنند که برای هر بخش چه مقدار زمان بگذارند.

Acereda مدیر اجرایی GRE و برنامه های کالج در ETS، می گوید که آمادگی برای یک آزمون موضوعی با مطالعه در آزمون عمومی تفاوت خاصی ندارد. Acereda در ایمیلی نوشت: “مشابه آزمون عمومی، برای آمادگی برای آزمون موضوعی GRE ، دانش آموزان باید با محتوای آزمون و ساختار آن آشنا شوند تا بدانند كه در روز آزمون چه انتظاراتی دارند.”

نسخه خانگی آزمون عمومی GRE

در پاسخ به بیماری همه گیر ویروس کرونا و ابتکارهای مختلف فاصله اجتماعی، ETS نسخه خانگی آزمون عمومی GRE را ارائه داد. طبق وب سایت ETS ازمون خانگی GRE ادامه دار خواهد بود.

در پاسخ به سوال آزمون GRE چیست؟ تمام آنچه نیاز بود در مورد این آزمون بدانید شرح داده شده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد آزمون با مشاورین ما در موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *