دانشگاه پوتسدام

دانشگاه پوتسدام آلمان دانشگاه پوتسدام آلمان

University of Potsdam

موقعیت:آلمان - پوتسدام
نوع:دولتی. موسسه
تعداد دانشجویان:14060 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:1887 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
460
رتبه در کشور
25
هزینه ویزا
75 یورو
نرخ پذیرش
53 درصد
بورسیه تحصیلی
بورسیه تخصصی ندارد
خوابگاه/هزینه
ندارد/--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

از زمان تأسیس دانشگاه پوتسدام (University of Potsdam) در سال 1991، این مرکز علمی به‌عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی قدرتمند جایگاه خود را در چشم‌انداز دانشگاهی آلمان تثبیت کرده است. دانشگاه پوتسدام با تعداد بیش از 20000 دانشجو، بزرگترین دانشگاه در ایالت فدرال براندنبورگ آلمان است و در حال حاضر شامل هفت دانشکده در حوزه‌های مختلف است.از همان ابتدای تاسیس یکی از مشخصات بارز این دانشگاه همکاری ویژه‌ی آن با بسیاری از مؤسسات تحقیقاتی مشهور مانند Max-Planck، Leibniz و Helmholtz در منطقه اروپا بوده است. پوتسدام با داشتن بیش از 10000 دانشمند و بیش از 40 مؤسسه تحقیقاتی دانشگاهی، امروزه نه تنها به خاطر قلعه‌های میراث جهانی و باغ‌های جذابش شناخته می‌شود، بلکه به عنوان یک «شهر علمی» پویا در این شهر به فعالیت خود ادامه می‌دهد و شرایط مناسبی برای تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه پوتسدام موجود است. در حال حاضر بیش از 25 برنامه کارشناسی ارشد بین المللی وجود دارد که 18 مورد از آنها به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. دانشگاه Potsdam یک دانشگاه معتبر عمومی است و تمام برنامه‌های تحصیلی در آن رایگان است (به استثنای چند دوره خاص). دانشجویان برای ثبت نام در این دانشگاه نیز مانند دیگر دانشگاه های آلمان، فقط ملزم به پرداخت یک هزینه اداری کوچک هستند. در ادامه این مقاله به بررسی جزئیات بیشتری از این دانشگاه می‌پردازیم.

ددلاین درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی ترم تابستاناز 15 فوریه تا 15 مارس (26 بهمن تا 25 اسفند)
ددلاین درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد ترم تابستاناز 15 فوریه تا 15 مارس (26 بهمن تا 25 اسفند)
ددلاین درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی ترم زمستان15 آگوست تا 15 سپتامبر (25 مرداد تا 25 شهریور)
ددلاین درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد ترم زمستان15 آگوست تا 15 اکتبر (25 مرداد تا 25 مهر)

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه Potsdam دارای 7 دانشکده مختلف است که اسامی آنها عبارتند از:

  • دانشکده مهندسی دیجیتال
  • دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده علوم سلامت
  • دانشکده فلسفه
  • دانشکده علوم و ریاضیات
  • دانشکده علوم انسانی

برخی رشته ها و دوره ها

programs

تنوع رشته های تحصیلی موجود در این دانشگاه بالاست و دانشکده‌های مختلف آن از تجهیزات و امکانات مناسبی با کیفیتی برابر با بهترین دانشگاه های جهان برخوردارند. در جدول زیر به تعداد دوره‌های تحصیلی کارشناسی ارشد ارائه شده در این دانشگاه یک می‌پردازیم: 

رشته های تحصیلیتعداد دوره ها
علوم اجتماعی9 دوره
علوم طبیعی و ریاضیات8 دوره
علوم کامپیوتر و IT5 دوره
مطالعات زیست محیطی و علوم زمین5 دوره
علوم انسانی5 دوره
مدیریت و کسب و کار3 دوره
پزشکی و سلامت2 دوره
علوم کاربردی و حرفه ها1 دوره
مهندسی و تکنولوژی1 دوره
حقوق1 دوره
گردشگری و ورزش1 دوره

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 75 به بالا
PTE 59 به بالا
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویانی که در دانشگاه‌های دولتی آلمان تحصیل می‌کنند، هزینه‌ای را بابت شهریه پرداخت نمی‌کنند و تنها هزینه‌های زندگی خود را باید تامین کنند اما اگر متقاضیان از نظر اقتصادی در شرایط مطلوبی نباشند و نیاز به کمک هزینه داشته باشند، می‌توانند از انواع بورسیه تحصیلی آلمان استفاده کنند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم: 

  • بورسیه Education Future International Scholarship
  • بورسیه LSE Executive Global Master’s in Management Hinrich Foundation Scholarship
  • بورسیه BeArt-Presets Academic Scholarship Program

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشجویان دانشگاه پوتسدام می‌توانند در ساختمان‌هایی که به عنوان خوابگاه برای آنها در نظر گرفته شده است و به صورت رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد اقامت داشته باشند. این خوابگاه‌ها امکانات اولیه از جمله تخت، میز، اینترنت، ماشین لباسشویی و … را دارند. دانشجویانی که مایل به اقامت در محیط شلوغ خوابگاه نباشند، می‌توانند آپارتمان‌ها و یا خانه‌های شخصی و اشتراکی داخل شهر را اجاره کنند.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
سونجا جونگ (Svenja Jung)
سونجا جونگ (Svenja Jung)
بازیگر آلمانی
پگاه فریدونی (Pegah Ferydoni)
پگاه فریدونی (Pegah Ferydoni)
بازیگر و صدا پیشه ایرانی
هوبرتوس هیل (Hubertus Heil)
هوبرتوس هیل (Hubertus Heil)
سیاستمدار آلمانی
لیندا توتبرگ (Linda Teuteberg)
لیندا توتبرگ (Linda Teuteberg)
سیاستمدار
نورا بوسونگ (Nora Bossong)
نورا بوسونگ (Nora Bossong)
شاعر و نویسنده

سوالات متداول

Location

نرخ پذیرش این دانشگاه 53% است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه پتسدام، دانشگاهی دولتی در شهر پتسدام، مرکز ایالت براندنبورگ، آلمان است. این دانشگاه، یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور آلمان می‌باشد. موسسه آموزش عالی پتسدام، عمدتا در سه پردیس در سطح شهر واقع شده است. برخی از ساختمان‌های دانشگاه، جزئی از کاخ “سانسوچی” هستند که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده می‌شود. دانشگاه پتسدام بزرگ‌ترین دانشگاه براندنبورگ و چهارمین دانشگاه بزرگ در منطقه شهری برلین-براندنبورگ است. بیش از 8000 نفر در رشته‌های مختلف این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. در سال 2009، دانشگاه پتسدام در طرحی با نام “تعالی در آموزش”برنده شد. در این مقاله، شرایط تحصیل در دانشگاه پتسدام آلمان را بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه دانشگاه پتسدام آلمان

دانشگاه پتسدام در سال 1991، با ادغام چندین موسسه دیگر تاسیس شد. این موسسات شامل: کالج آموزشی “کارل لیبکنخت”، کالج ایالتی “براندنبورگ” و همچنین چندین موسسه کوچک‌تر دیگر بودند. با وجود اینکه دانشگاه تا حد زیادی نسبت به دانشکده آموزش و پرورش مستقل شد؛ اما امروزه هنوز بر تربیت معلم و استادان تأکید بسیاری دارد.

بررسی دانشگاه پتسدام آلمان

دانشگاه پتسدام آلمانبرخی از بخش‌های دانشگاه پتسدام در ساختمان‌هایی تاریخی واقع شده‌اند، که در سازمان جهانی یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ثبت گردیده‌اند. برای مثال: کتابخانه و موسسه تاریخ دانشگاه پتسدام، در همین مجموعه قرار دارند.دیگر پردیس‌های دانشگاه که به نام‌های بابلسبرگ و گلم شناخته می‌شوند، نیز از جذابیت تاریخی بسیاری برخوردار هستند. قدیمی‌ترین ساختمان‌های محوطه پردیس گلم، در دهه 1930 ساخته شدند. در واقع هدف از ساخت این پردیس، اختصاص دادن آن به بخش اطلاعات بود. پس از جنگ جهانی دوم، دانشکده حقوق وزارت امنیت، به آن بخش منتقل شد.دانشکده حقوق فعلی پتسدام، در ساختمان سابق ریاست جمهوری و صلیب سرخ آلمان واقع شده است. سالن‌های سخنرانی و ساختمان‌های دیگر در دهه 1950، مستقیماً پشت پردیس بابلسبرگ ساخته شدند. دانشگاه پتسدام که امروزه بزرگ‌ترین دانشگاه در ایالت براندنبورگ است، در این سه پردیس حومه شهر خلاصه می‌شود.

دانشکده‌های دانشگاه پتسدام آلمان

در دانشگاه پتسدام آلمان، رشته‌های متنوعی جهت تحصیل دانشجویان در مقاطع مختلف ارائه می‌شوند. این رشته‌ها در دانشکده‌های پتسدام تقسیم‌بندی شده‌اند. در بخش زیر به بررسی دقیق‌تر هر دانشکده خواهیم پرداخت.

دانشکده مهندسی دیجیتال

دانشکده مهندسی دیجیتال پتسدام، به طور مشترک توسط دانشگاه پتسدام و موسسه “هاسو پلاتنر(HPI)” تأسیس شده است. این دانشکده، اولین دانشکده خصوصی دانشگاه پتسدام بود که با بودجه دولتی تاسیس و اداره شد.

دانشکده حقوق

برنامه درسی دانشکده حقوق، دوره‌های اصولی و مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک وکیل کاملاً حرفه‌ای را ارائه می‌دهد. آموزش‌های این دانشکده شامل: حقوق مدنی، حقوق جزا و حقوق عمومی می‌باشند. در پتسدام، حوزه‌های تمرکز در تحقیق و تدریس بیشتر بر روی مواردی چون: اصول حقوق، دادرسی مدنی، حقوق تجارت، حقوق بین‌الملل، مدیریت دولتی و همچنین تجارت، مالیات و حقوق کیفری محیط زیست است. همه این واحدهای ارائه شده، دانش لازم را به دانشجویان و داوطلبان این رشته آموزش خواهد داد.

دانشکده فلسفه

در سال‌های اخیر، دانشکده فلسفی پتسدام خود را با روح مطالعات فرهنگی بین رشته‌ای بازتعریف کرده است. تحقیق و تدریس در این موسسه شامل مواردی چون: مطالعات دینی، مطالعات یهودی، الهیات یهودی، فلسفه، تاریخ، فلسفه کلاسیک، مطالعات آلمانی، مطالعات انگلیسی و آمریکایی، مطالعات عاشقانه، مطالعات اسلاوی و همچنین هنر و رسانه می‌باشد.

دانشکده علوم انسانی

دانشکده علوم انسانی دانشگاه پتسدام شامل دو حوزه تمرکز بین رشته‌ای است، که فراتر از محدوده دانشکده فعالیت می‌کنند. عمده پیشرفت دانشکده علوم شناختی، بر پایه فعالیت‌های مرکز تحقیقات این مجموعه حاصل شده است. در حال حاضر، تحقیقات تجربی در دانشکده علوم تربیتی در حال گسترش است و ارتباط تنگاتنگی نیز با آموزش دارد. دانشکده علوم انسانی نقش محوری را در آموزش و تربیت معلمان مشتاق همه دانشکده‌ها، ایفا می‌کند.

دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی

دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی پتسدام، رشته‌هایی مانند: مدیریت بازرگانی و اقتصاد، علوم سیاسی و اداری و جامعه‌شناسی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. این سه رشته بیشترین افتخارات را برای دانشکده بوجود آورده‌اند. این دانشکده یکی از مهم‌ترین موسسه‌های آلمانی برای تحقیق، آموزش و مشاوره در زمینه‌های سیاست پژوهی و علوم اداری محسوب می‌شود. همچنین دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی، تمرکز و تاکید بسیاری بر نوآوری دارد.

دانشکده علوم بهداشت

دانشکده علوم بهداشت، یک دانشکده نوپا در دانشگاه پتسدام است. این دانشکده با دانشکده پزشکی براندنبورگ و دانشگاه صنعتی براندنبورگ، همکاری‌ها و مشارکت‌های بسیاری دارد. شایان ذکر است که شرایط تحصیل پزشکی در آلمان، از گذشته تاکنون دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به تحصیل در این کشور مشتاق کرده است. شما نیز می‌توانید جهت تحصیل این رشته در آلمان، اقدام کنید.

دانشکده ریاضیات و علوم

دانشکده ریاضیات و علوم دانشگاه پتسدام، شامل موسساتی مثل: بیوشیمی و بیولوژی، شیمی، علوم تغذیه، جغرافیا، زمین و علوم محیطی، علوم رایانه، ریاضیات، فیزیک، نجوم و همچنین باغ گیاه‌شناسی است. برنامه‌های مطالعاتی این دانشکده که در زمینه: زمین‌شناسی، علوم زمین، علوم تغذیه، علوم پلیمر و مهندسی سیستم‌های نرم‌افزاری هستند، متقاضیان بسیاری دارند.دانشگاه پتسدام، بزرگ‌ترین موسسه آموزش عالی در ایالت براندنبورگ است. این دانشگاه دفعات متداولی، جایزه “پیشرفت علمی” را از کنفرانس دائمی وزرای آموزش و پرورش، در جمهوری فدرال آلمان دریافت کرده است. دانشگاه پتسدام 170 دوره تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد.این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه جامع، در نظر گرفته نمی‌شود. دانشگاه جامع دانشگاهی است که در تمامی رشته‌ها دوره‌های تحصیلی ارائه می‌دهد؛ اما دانشگاه پتسدام شامل دانشکده پزشکی و مهندسی نمی‌باشد. یکی از مزیت‌های تحصیل در پتسدام این است که، می‌توانید دوره‌های کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی بگذرانید.دانشگاه پتسدام، سمینارها، کارگاه‌ها و برنامه‌های کارشناسی ارشد اجرایی را برای افراد حرفه‌ای و کارکنان مدیریتی ارائه می‌دهد. اگر از علاقه‌مندان تحصیل در دانشگاه پتسدام آلمان هستید، می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به آلمان تحصیلی و تحصیل در آلمان رایگان با مشاوران باتجربه موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.مقاله مرتبط: مدارک لازم برای تحصیل در آلمان در رشته ها و مقاطع مختلف چیست؟

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *