دانشگاه مانهایم
دانشگاه مانهایم آلمان

دانشگاه مانهایم آلمان

-

University of Mannheim

موقعیت:آلمان - مانهایم
نوع:دولتی . موسسه
تعداد دانشجویان:9839 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:1290 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
454
رتبه در کشور
24
هزینه ویزا
75
نرخ پذیرش
36 درصد
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
ندارد /--
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه مانهایم (The University of Mannheim) به دلیل ویژگی‌های متمایز، جهت گیری‌های تجاری و رویکرد بین المللی خود به خوبی در سطح جهان شناخته شده است. رتبه بندی‌ها، جوایز و ارزیابی‌های مختلف نشان دهنده کیفیت تحقیق و تدریس در این دانشگاه است که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان طبقه بندی می‌شود. علاوه بر این، دانشگاه مانهایم بخشی از برنامه‌ی “Excellence Initiative” ملی است که بودجه مدرسه تحصیلات تکمیلی علوم اقتصادی و اجتماعی مانهایم (GESS) را تامین می‌کند. علامت تجاری این دانشگاه نمایه متمایز آن است. از رشته‌های بارز این مرکز علمی علوم اقتصادی و اجتماعی آن است که از نزدیک با علوم انسانی، حقوق، ریاضیات و علوم کامپیوتر در هم تنیده شده است. مدارس و موسسات تحقیقاتی آن با شرکای بین المللی متعددی همکاری می‌کنند. در این مقاله از وبسایت موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به بررسی جزئیات بیشتری درباره دانشگاه Mannheim که یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی برای تحصیل در آلمان است، می‌پردازیم.

ددلاین درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی1 ژوئن تا 15 جولای (12 خرداد تا 25 تیر)
ددلاین درخواست پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشداز 1 آوریل (از 13 فروردین)

دانشکده ها

Faculties

این دانشگاه از 6 دانشکده تشکیل شده است که واحدهای سازمانی پایه دانشگاه را تشکیل می‌دهند. اسامی دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده کسب و کار
 • دانشکده انفورماتیک و ریاضیات

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه مانهایم بیش از 60 مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را هم سطح با بهترین دانشگاه های جهان ارائه می‌دهد. علاوه بر رشته‌های مدیریت بازرگانی، اقتصاد، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی، تاریخ، انگلیسی و مطالعات آمریکایی، مطالعات آلمانی و انفورماتیک نیز دوره های محبوبی در نظر گرفته می شوند. در جدول زیر به تعداد دوره‌های ارائه شده و میزان شهریه و مدارک زبان مورد نیاز برای هر یک می‌پردازیم:

دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS) 5 دوره3000 یورو2 سالآیلتس: 6 به بالا تافل: 72 به بالا GMAT: 500 به بالا
کارشناسی ارشد علوم انسانی و زبان (MA) 16 دوره3000 یورو 2 سالآیلتس: 5.5 تا 6.5
کارشناسی ارشد رشته های مدیریت (MIM) 3 دوره3000 یورو2 سالآیلتس: 6 تا 7 تافل: 72 تا 100 GMAT: 600 به بالا
کارشناسی مهندسی و علوم پایه (BSc) 1 دوره3000 یورو3 سالآیلتس: 6 به بالا
کارشناسی علوم انسانی و زبان (BA) 13 دوره 3000 یورو3 سال آیلتس: 6 به بالا

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 72 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویان دانشگاه مانهایم امکان استفاده از تعداد زیادی بورسیه تحصیلی آلمان را دارند. این دانشجویان از طریق پورتال دانشجویی خود برای دریافت کمک هزینه‌های مختلف باید ثبت نام کنند تا شرایط آنها مورد بررسی قرار بگیرد. در این قسمت به معرفی برخی از بورسیه‌هایی که توسط سازمان‌های غیرانتفاعی تامین می‌شوند می‌پردازیم: 

 • بورسیه Education Future International Scholarship
 • بورسیه LSE Executive Global Master’s in Management Hinrich Foundation Scholarship
 • بورسیه BeArt-Presets Academic Scholarship Program

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

این دانشگاه اقامتگاه‌های مختلفی را از جمله آپارتمان‌های استودیویی، آپارتمان‌های 3 خوابه، 4 خوابه و آپارتمان‌های مشترک در فضای خارج از محوطه دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌دهد. این اقامتگاه‌ها شامل کلیه امکانات رفاهی مانند مبلمان ،کمد لباس، قفسه، میز، صندلی، تخت، سینک وحتی اینترنت نیز می‌باشند و میانگین اجاره آنها 400 تا 500 یورو در ماه است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
کریستین لمبرخت (Christine Lambrecht)
کریستین لمبرخت (Christine Lambrecht)
حقوقدان و سیاستمدار
مالایکا میهامبو (Malaika Mihambo)
مالایکا میهامبو (Malaika Mihambo)
ورزشکار حرفه ای
گیتاناس ناوسدا (Gitanas Nausėda)
گیتاناس ناوسدا (Gitanas Nausėda)
سیاستمدار و استاد دانشگاه اهل لیتوانی
هانس-ورنر سین (Hans-Werner Sinn)
هانس-ورنر سین (Hans-Werner Sinn)
اقتصاددان و استاد دانشگاه
فرانزیسکا برانتنر (Franziska Brantner)
فرانزیسکا برانتنر (Franziska Brantner)
سیاستمدار

سوالات متداول

Location

نرخ پذیرش این دانشگاه 36% است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

بیشتر بخوانید

Read more

دانشگاه مانهایم (به آلمانی: Universität Mannheim)، مخفف UMA، یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر مانهایم، بادن-ووتمبرگ، آلمان است. این دانشگاه در سال 1967 تأسیس شد و ریشه در “آکادمی علوم پالاتین” دارد، که توسط منتخب کارل تئودور در کاخ مانهایم و همچنین کالج تجاری مانهایم تأسیس شد. دانشگاه مانهایم آلمان که به شش دانشکده تقسیم شده است، 33 دوره کارشناسی و 14 دوره کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. باتوجه به رتبه‌های بالای دانشگاه در سطح جهان، می‌توان آن را در زمره بهترین دانشگاه‌های آلمان به شمار آورد. در صورتی که تمایل به مهاجرت به آلمان تحصیلی و دریافت پذیرش دانشگاه مانهایم در این کشور را دارید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی کامل دانشگاه مانهایم آلمان

دانشگاه مانهایم آلمان

کتابخانه دانشگاه مانهایم

دانشگاه مانهایم در مرکز شهر مانهایم واقع شده است. این دانشگاه شامل یک پردیس شرقی است که از کاخ مانهایم به ایستگاه اصلی مانهایم می‌رسد. پردیس غرب آن نیز، شامل میدان‌های A5 و B6 است که در فاصله کمی تا کاخ قرار دارند. ساختمان اصلی دانشگاه، در حدود 800 متری جنوب غرب رودخانه راین قرار دارد. بین سال‌های 1955 و 1973، کاخ مانهایم هسته محوطه دانشگاه UMA شد. این کاخ امروزه محل کسب و کار دانشگاه، دانشکده حقوق، بخش‌هایی از دانشکده علوم انسانی و کتابخانه است.در سال 2000، UMA “رنسانس کاخ مانهایم”، که یک کمپین با هدف جمع‌آوری بودجه برای بازسازی و گسترش محوطه اصلی دانشگاه بود را راه‌اندازی کرد. در این کمپین 53 میلیون یورو جمع‌آوری شد. سپس دانشگاه 24 سالن سخنرانی و نمای کاخ را بازسازی کرد و یک کتابخانه جدید در داخل قصر ساخت. در سال 2007، یک موزه سلطنتی در قسمت مرکزی ساختمان افتتاح شد. در آن موزه، سالن‌ها و اتاق‌های بازسازی شده محل زندگی کارل تئودور، که از 1742 تا 1777 در آنجا اقامت داشته، به نمایش گذاشته شد.در سال 2017، دانشگاه یک ساختمان تحقیقاتی و آموزشی جدید را، در میدان B6 و مرکز مطالعه و کنفرانس مدرسه بازرگانی مانهایم، در پشت بخش غربی کاخ بازگشایی کرد.

دانشکده‌ها و کالج‌های تحصیلات تکمیلی

دانشگاه مانهایم در پنج دانشکده و دو کالج تحصیلات تکمیلی، سازماندهی شده است:

 • دانشکده تجارت (1963)
 • دانشکده حقوق و اقتصاد (1963)
 • دانشکده علوم اجتماعی (1963)
 • مدرسه علوم انسانی (1963)
 • دانشکده انفورماتیک و ریاضیات تجاری (1967)
 • مدرسه بازرگانی مانهایم (2005)
 • دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اقتصادی و اجتماعی (2007)

رتبه‌بندی دانشگاه مانهایم آلمان

دانشگاه مانهایم توسط روزنامه آلمانی Die Zeit، “هاروارد آلمان” نامیده شد. رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS، دانشگاه مانهایم را در بین صد دانشگاه برتر در رشته‌های علوم اجتماعی و مدیریت، حسابداری و امور مالی، مدیریت و مدیریت بازرگانی و اقتصاد و اقتصاد سنجی و همچنین در بین 50 دانشگاه برتر در رشته‌های سیاسی رتبه‌بندی کرد.

شرایط زندگی دانشجویان در دانشگاه مانهایم

در سال تحصیلی 2017 الی 2018، 12.000 دانشجو به صورت تمام وقت در این دانشگاه تحصیل می‌کردند که تقریباً 15٪ از آن‌ها از کشورهای خارجی به آلمان مهاجرت کرده بودند. افراد از 110 ملیت در ساختار دانشجویی دانشگاه مانهایم، تحصیل می‌کنند.

تیم‌های ورزشی در دانشگاه

این دانشگاه دوره‌هایی را در 82 رشته مختلف ورزشی ارائه می‌دهد. برای دانشجویان اکثر دوره‌ها رایگان است.  این برنامه‌های ورزشی شامل: ورزش‌های توپی، تناسب اندام، دفاع شخصی و هنرهای رزمی، ورزش در فضای باز، یوگا، دوره‌های رقص، ورزش‌های آبی و ورزش‌های الکترونیکی است.دانشگاه مانهایم همچنین بورسیه ورزشی را برای ورزشکاران برتر این دانشگاه ارائه می‌دهد. در سال 2017، 55 دانشجو از کمک هزینه‌های تحصیلی بهره‌مند شدند.

جشنواره‌های دانشگاه

هر ساله دانشگاه مانهایم، میزبان “Schlossfest” یا جشنواره کاخ است. جشنواره‌ای که در آن محوطه کاخ مانهایم برای عموم بازدیدکنندگان باز می‌شود و دانشگاه را با دانشجویان سال اول ورودی آشنا می‌کند. در طول جشنواره چندین رویداد هنری، علمی و موسیقی برگزار می‌شود.رویدادهای علمی شامل آزمایشات زنده و سخنرانی‌های دانشگاهی در مورد موضوعات خاص است. در حالی که رویدادهای هنری شامل نمایشگاه‌های هنری، کارگاه‌ها، اجرای رقص و موسیقی، راهنمای موزه و همچنین راهنمای مناطق قدیمی و غیر عمومی داخل کاخ مانهایم است. در سال 2016، این جشنواره حدود 20.000 بازدید کننده داشت.

جشن‌ها و مهمانی‌های دانشجویی

علاوه بر جشنواره کاخ، دانشگاه دارای سنت دیرینه‌ای در مهمانی‌های هفتگی می‌باشد. این مراسم‌ها معمولاً پنجشنبه‌ها در چهار ضلعی دانشگاه مانهایم در طول تابستان و در دخمه‌های UMA در فصل زمستان برگزار می‌شوند. مهمانی‌ها به طور منظم توسط شوراهای دانشجویی دانشکده‌های مختلف برگزار می‌شوند.سنت برگزاری مهمانی‌ها در مانهایم به اوایل دهه 1970 برمی‌گردد. اولین مهمانی توسط دانشجویان نروژی در دانشگاه مانهایم برگزار شد، که تا اواخر دهه 1980 بزرگترین گروه دانشجویان بین‌المللی را تشکیل می‌دادند.نروژی‌ها، هنوز هم بخش عظیمی از این دانشگاه را در برمی‌گیرند. به طور معمول، این رویداد در تابستان‌های دانشگاه برگزار می‌شود و توسط دانشجویان تبادل نروژی یا دانشجویان مانهیم باسابقه نروژی، همراه با انجمن‌های بین‌المللی UMA، سازماندهی و میزبانی می‌شود. در طول رویداد، بر روی موضوعاتی که به کشور نروژ مربوط است تمرکز زیادی می‌شود. مثلا سبک تزئین کردن، نوشیدنی‌ها و غذاهای سنتی همه نماینده کشور نروژ هستند.

شرایط تحصیل در دانشگاه مانهایم

شرایط ثبت‌نام در رشته کارشناسی معمولا مشابه دیگر دانشگاه‌های آلمان است؛ اما برای تحصیل در کارشناسی ارشد، داشتن مدرک کارشناسی در رشته مربوطه یا مدرک معادل آن الزامی است. نمره نهایی یا معدل کنونی مدرک کارشناسی (طبق سیستم مدرک و درجه‌بندی آلمان) باید 2.5 یا بهتر باشد. مدرک کارشناسی باید با حداقل 180 واحد درسی مطابقت داشته باشد یا دارای حداقل 3 سال دوره تحصیل استاندارد باشد.اگر می‌خواهید اطلاعات کامل‌تری درباره شرایط تحصیل و پذیرش دانشگاه بدانید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که به وبسایت اصلی دانشگاه مانهایم، مراجعه نمائید.

شهریه دانشجویان بین‌المللی دانشگاه مانهایم

دانشجویان بین‌المللی، به دلیل توافق‌نامه مبادله بین موسسات آموزش عالی، از پرداخت هزینه اداری معاف هستند. علاوه بر این، آن‌ها نیازی به پرداخت هزینه برای گروه دانشجویی تشکیل شده نیز ندارند. بنابراین، دانشجویان بین‌المللی مبادله فقط هزینه اتحادیه دانشجویی را پرداخت می‌کنند.

درصد قبولی دانشجویان در دانشگاه مانهایم آلمان

این موسسه 122 ساله آموزش عالی آلمان، دارای سیاست پذیرش انتخابی بر اساس امتحانات ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان می‌باشد. محدوده نرخ پذیرش 10-20% است، که این سازمان آموزش عالی آلمان را به یکی از سخت‌گیرترین موسسات تبدیل کرده است.دانشگاه مانهایم، در رتبه 706 بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این دانشگاه عموما به صورت رایگان است. همچنین دانشگاه مانهایم آلمان، مجموعه‌های زیادی از دوره‌هایی را که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، ارائه می‌دهد. اگر علاقه‌مند به تحصیل در آلمان رایگان هستید، دانشگاه مانهایم می‌تواند برای شما متقاضیان عزیز کاملا مناسب باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت به آلمان، شرایط اعزام دانشجو به آلمان و حتی روش تحصیل پزشکی در آلمان، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمائید.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *