شرایط زندگی در مکزیک

در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) نکات مهم پیرامون شرایط زندگی در مکزیک را بیان می کنند. سی درصد نیروی کار مکزیک باید در هر هفته برای زنده ماندن 50 ساعت یا بیشتر کار کند و این دلیل آن است که برای بسیاری از افراد کار کردن در جای دیگر و فرستادن پول به خانه مناسب تر است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط زندگی در مکزیک چگونه است

مرکز تحقیقات پیو گزارش داد که تعداد مهاجران غیر قانونی که وارد آمریکا شده اند در حدود 11 میلیون نفر بوده است و 55 درصد مهاجران از مکزیک می آیند. در چند ماه اخیر چندین رسانه خبری گزارش کرده اند که بسیاری از دیپورت ها و موارد مهاجرت غیرقانونی در سراسر ایالات متحده گزارش شده است. مردم مکزیک چه شرایطی را در مکزیک تحمل می کنند اگر احساس می کنند تنها شانس برای زندگی بهتر این است که به آمریکا فرار کنند؟ بیش از400،000 نفر تنها در سال 2016 به مکزیک بازگردانده شدند. این 10 واقعیت برتر در مورد شرایط زندگی در مکزیک، شرایطی را که با آن روبرو می شوند، روشن می کند.

گام های بزرگی برای کاهش میزان فقر مکزیک در سال های گذشته شده است. یکی از عوامل کمک کننده به کاهش فقر برنامه Prospera بوده است که مادران درگیر می توانند انگیزه ای برای فرستادن فرزندان خود به مدرسه و ارائه اطلاعات کودکان به طور منظم برای سلامتی خود داشته باشند. با این حال، حتی با برنامه هایی مانند این، 43.6 درصد جمعیت مکزیک هنوز در فقر زندگی می کنند.

بسیاری از خانواده های مکزیکی به غذاهای حاوی برنج و لوبیا متوسل می شوند. آن ها ارزان هستند، به راحتی در دسترس هستند و یک عمر قفسه ای کوتاه ندارند. بررسی ملی بهداشت و تغذیه سال 2012 نشان داد که در نتیجه رژیم غذایی نامناسب، خانواده های مکزیکی از عدم تعادل تغذیه ای رنج می برند که منجر به خطر چاقی و سوء تغذیه می شود. مكزيك برنامه هاي غذايي متنوعي براي خانواده هاي نيازمند دارد.

یک برنامه چنینی Liconsa است که شیر را به خانواده های با کودک و به کسانی که در خط فقر ملی زندگی می کنند، می دهد. یک مطالعه یک مطالعه انجام شده با مقایسه برنامه های کمک غذایی در مکزیک به افراد آمریکا نشان داد که تمبر خوراکی می تواند نیمی از درآمد خانواده را در آمریکا شامل شود، در حالی که برنامه های شهری در مکزیک تنها 3.8 درصد از درآمد خانواده را تشکیل می دهند.

مکزیک خانه ی برخی از کارتل های فعال و خطرناک مواد مخدر در جهان است. جنگ مکزیک با مواد مخدر جان 245،999 شهروند را از سال 2007 تا مارچ 2018 به عهده داشته است. سال 2017 بیشترین تعداد قتل را با بیش از 29،000 قربانی دیده بود. شصت و یک درصد جمعیت کارگران در مکزیک مشاغل خود را پرداخت کرده اند و این تعداد کم با توجه به میانگین اشتغال ملی 67 درصد است. با این حال، افرادی که مشاغل دارند انتظار می رود که ساعات بیشتری را صرف هزینه های زندگی کنند.

سی درصد نیروی کار مکزیک باید در هر هفته برای زنده ماندن 50 ساعت یا بیشتر کار کند و این دلیل آن است که برای بسیاری از افراد کار کردن در جای دیگر و فرستادن پول به خانه مناسب تر است. درآمد متوسط خانوار مکزیک در سال 2008 به میزان 4،169 دلار رسید. در ده سال گذشته، درآمد سالانه هر خانوار در مکزیک به شدت کاهش یافته است. در سال 2016، خانوارهای مکزیک تنها $2,718 دلار در سال صرف می کردند. برای حداقل هزینه های کم هزینه زندگی در مکزیک، نیاز به حداقل 3،193 دلار در سال است.

مکزیک یک بار خانه یکی از بدترین مناطق فقیرنشین شهر Ciudad Neza بود که در سال 2016 به 1.2 میلیون نفر رسید. Ciudad Neza به یک جامعه کاری تبدیل شده است که در حال حاضر به سیستم تصفیه آب و فاضلاب دسترسی دارد. این یک پیشرفت وسیع از چالش های حرکتی بدون برق است که مردم در آن زندگی می کنند.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در مکزیک

حقیقت این است که هر کشوری دارای جوانب مثبت و منفی است و مکزیک نیز از این استثنا خارج نیست. در اینجا چند مورد از مزایا و معایب زندگی در مکزیک ذکر شده است. آب و هوا: مکزیک یک کشور بزرگ است و به طور معمول سراسر آفتابی است. مکزیک آب و هوای متنوعی دارد و این آب و هوای متنوع برای همه افراد چیزهایی را فراهم کرده است. سواحل دریای کارائیب در شرق ، خلیج مکزیک در شمال ، شبه جزیره یوکاتان و اقیانوس آرام در غرب همه آب و هوای گرمسیری دارند.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در مکزیک

این هوای گرمسیری با رطوبت همراه است. در ارتفاعات آب و هوا خنک تر است و در اغلب ماه های زمستان کوه ها از برف پوشیده شده است. هزینه زندگی در مکزیک: هزینه مسکن، غذا، آب و برق و مالیات در مکزیک پایین است. به طور مثال اجاره یک اپارتمان در نزدیکی ساحل 40 دلار در ماه است. تقریبا با 500 دلار در ماه میتوان در هرجای مکزیک زندگی بسیار راحتی داشت.

امنیت:با وجود اینکه مطبوعات ایالت متحده مدام در مورد خشونت در مکزیک گزارش میدهند اما حقیقت این است که آمار جرم و جنایت در مکزیک تقریبا برابر ایالت متحده امریکا است. جنایت های خطرناک و خشونت آمیز در مکزیک مربوط به فعالیتهای جنایی سازمان یافته مثل فروش و توزیع مواد مخدر است. در شهرها شما با هیچ جرم و جنایت جدی روبه رو نمیشوید و در شب میتوانید بدون ترس در خیابانها راه بروید.

مراقبت های درمانی: بدون شک مکزیک خدمات پزشکی منحصر به فرد، حرفه ای و مقرون به صرفه ای را ارائه می کند. ساکنان مکزیک می توانند دو طرح مراقبت های ملی را انتخاب کنند که بسته به وضعیت آنها کاملا رایگان یا کاملا آزاد است. بسیاری از پزشکان انگلیسی صحبت می کنند. در مکزیک به خصوص در شهرهای بزرگ دریافت دارو نیاز به نسخه پزشک ندارد. سرگرمی ها: سرگرمی های زیادی در مکزیک وجود دارد. با وجود دسترسی آسان به خلیج مکزیک، دریای کارائیب و اقیانوس آرام افرادی که عاشق ساحل هستند می توانند در بهترین سواحل جهان ماهیگیری، غواصی و شنا کنند.

اگر در نزدیکی ساحل زندگی می کنید ممکن است در معرض یک طوفان بزرگ قرار بگیرید. طوفان در مکزیک بسیار اتفاق می افتد. طوفان ها تنها فجایع طبیعی هستند که در مورد آنها اطلاع رسانی می شود. این طوفان ها سواحل کارائیب و اقیانوس آرام را در بر میگیرد. در بسیاری از مناطق کشور جرم و جنایتهایی بر اثر استفاده از مواد مخدر اتفاق می افتد. خبرگزاری سراسر جهان در مورد خشونت های باور نکردنی در مکزیک گزارش می دهند.

بسیاری از مهاجران از این موضوع نگران هستند. هرچند که بیمارستان ها تجهیزات مدرن و به روزی دارند و به خوبی عمل میکنند اما مراقبتهای پرستاری مطابق با استانداردهای بیمارستان های ایالت متحده آمریکا نیست. به دلیل کمبود پرستار اعضای خانواده بیماران مراقبت های جانبی را به بیماران ارائه می دهند.

هزینه زندگی در مکزیک

هزینه زندگی در مکزیک 7.73 % کمتر از ایران است. کرایه در مکزیک 39.80 % کمتر از ایران است. نمونه ای از جدول هزینه زندگی در مکزیک هزینه دلار آمریکا:

  • مسکن (اجاره، دو خوابه، مبله) 750 $
  • امکانات رفاهی 150 $
  • خواروبار 350 $
  • سرگرمی 250 $
  • مراقبت های بهداشتی (IMSS/ بیمه مشهور + پزشکی) 80 $
  • کمک های خانگی یک بار در هفته 135 $
  • تصادفات 150 $

جمع ماهانه 1.865 $هزینه زندگی در پایتخت مکزیک بالاتر از میانگین ملی است؛ اما هنوز هم بسیار پایین تر از آمریکا می باشد. طبق گزارش Numbeo.com، وب سایت مقایسه قیمت بین المللی، میانگین قیمت یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهانه 563 $ است، در حالی که یک آپارتمان سه خوابه در یک مجتمع بیش از 1.100 $ هزینه دارد. یک واحد یک خوابه در محله ای دور از مرکز به صورت متوسط بسیار کمتر از 331 $ در ماه هزینه دارد، در حالی که یک آپارتمان سه خوابه کمتر از 676 $ است.

امکانات رفاهی در مکزیک ارزان است. با استفاده متوسط از برق، تقریباً باید 43 $ برای خدمات برق، آب و زباله بپردازید. خدمات اینترنتی پهنای باند نا محدود فقط 28$ است. هزینه پیش پرداخت خدمات تلفن همراه تقریباً 6 سنت در دقیقه است. اگر مشتری T-Mobile در آمریکا هستید، برنامه بدون مرز موبایل به شما این امکان را می دهد که بدون هیچ هزینه اضافی از موبایل خود در مکزیک استفاده کنید.

قیمت اکثر محصولات غذایی در بیشتر محله ها کم است. اگر به طور منظم در خانه آشپزی کنید، نفری 200 $ از بودجه خود را باید برای خواروبار کنار بگذارید. یک غذای ساده و دلچسب در یک رستوران یا غذا خوری در یک محله شلوغ تقریباً 5 $ است. حتی می توانید برای فست فودهای خوشمزه ای که در چرخ دستی غذا در کنار خیابان ها غذا می فروشند، مبلغی کمتر از این پرداخت کنید. شهر مکزیک به دلیل طرفداران بین المللی غذاهای خیابانی شناخته شده است. یک شام سه گانه، بدون نوشیدنی در یک رستوران متوسط برای دو نفر تقریباً 30 $ است.

گزینه های حمل و نقل در شهر مکزیک شامل مترو، اتوبوس شهری و مینی بوس می باشد. اکثر کرایه های حمل و نقل محلی کمتر از 40 سنت است. تاکسی ها دائماً در خیابان ها رفت و آمد می کنند. کرایه ها از 50 سنت به علاوه 50 سنت در هر مایل شروع می شود. سایر هزینه های معمول زندگی شامل محصولات شخصی بهداشتی، محصولات نظافت منزل، لوازم تزئینات خانگی و پوشاک می باشد. اگر به دنبال برند های بین المللی هستید، قیمت ها بیشتر شبیه آمریکا است.

در عوض اگر به دنبال محصولات با برند محلی باشید، می توانید پول بیشتری را ذخیره کنید. یک خریدار صرفه جو 100 $ در ماه را صرف این بخش می کند. شهر مکزیک دارای گزینه های سرگرمی از قبیل سینما، تئاتر، موزه و سایر جذابیت های فرهنگی و نیز کلاب های شبانه می باشد. بیشتر قیمت های این دسته خیلی کمتر از قیمت های آمریکا نیست. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند اطلاعات به روزی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *