شرایط تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای

لپ تاپ، تبلت و یا گوشی های هوشمند از جمله ابزارآلاتی هستند که توسط متخصصین و با استفاده از علوم رایانه ای و به کار گیری مهارت های ویژه ایجاد شدند. بنابراین اگر شما به مطالعه علوم رایانه ای علاقه مندید و از پیشرفت در این گرایش لذت می برید، اخذ مدرک کامپیوتر بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های علوم رایانه ای، کسب تخصص و اخذ مشاغل موجود در این گرایش و آشنایی با شرایط تحصیل و کار رشته روزنامه نگاری این مقاله را بایستی مطالعه کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی میتوانند به شما در اخذ پذیرش رشته علوم رایانه ای از دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو رشته علوم رایانه ای به خارج از کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای

بسیاری افراد جهت مهاجرت به خارج از کشور معمولااز طریق مهاجرت از طریق رشته علوم رایانه ای اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و کار رشته علوم رایانه ای و اخذ پذیرش رشته علوم رایانه ای از دانشگاه های خارج از کشور در نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت از طریق رشته علوم رایانه ای می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار رشته علوم رایانه ای و اخذ اقامت سرمایه گذاری با رشته علوم رایانه ای نیز وجود دارند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای می پردازد.

بورسیه تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای در صورت داشتن رزومه قوی تحصیلی و کاری در این کشور امکان پذیر است. جهت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط بورسیه رشته علوم رایانه ای در خارج از کشور با موسسه های مهاجرتی معتبر یا سفارت کشور مورد نظر تماس حاصل فرمایید. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما میتوانید از تحصیل رایگان رشته علوم رایانه ای بهره مند گردید. بایستی برای اطلاعات در مورد شرایط تحصیل رایگان رشته علوم رایانه ای تحقیقات بیشتری در رابطه با کشور مورد نظر خود انجام دهید. زبان تحصیل رشته علوم رایانه ای  در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته علوم رایانه ای بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

ساختار دوره ها و شرایط ورود

شهریه دانشگاه های این رشته و هزینه و شهریه تحصیل رشته از کشوری به کشور دیگر و بسته به نوع دانشگاه (خصوصی یا دولتی) متفاوت است. در آمد رشته علوم رایانه ای در خارج از کشور نیز متغیر است و بستگی دارد در کدام کشور قصد داشته باشید با این رشته مشغول به کار شوید.

رشته علوم رایانه ای چیست ؟

به طور خلاصه، رشته علوم رایانه ای به رویکردهای بنیادین در خصوص اطلاعات و محاسبات و استفاده از نظریه های عملی برای کاربرد آنان اطلاق می گردد. بنابراین علم شمارش به عنوان استفاده از هر گونه ماشین حساب یا فناوری های شمارش که مدل هایی نظیر : الگوریتم و پروتکل را در بر می گیرد شناخته می شود. به علاوه این علم به پردازش اطلاعاتی که در مدل ها استفاده می شوند و ابزارآلاتی که  داده ها را به کامپیوترها انتقال می دهند نیز مربوط می شود.

 شرایط تحصیل رشته در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس و همچنین شرایط تحصیل در رشته علوم رایانه ای در مقطع دکترا یا PhD نیز باید از دانشگاه های مربوطه مورد سوال قرار گیرد. زبان تحصیل رشته علوم رایانه ای در کشور های مختلف متفاوت است اما اغلب زبان تحصیل به انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته علوم رایانه ای بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

علوم رایانه ای به دلیل این که مشاغل بسیاری را در خود جای می دهند به عنوان علوم بنیادین شناخته می شوند، علومی که امکان انتقال اطلاعات و دسترسی به موفقیت را میسر می سازند. مطالعه گرایش علوم رایانه ای مواردی نظیر : مطالعه نظامند، مطالعه روش های پردازش داده ها ( مانند الگوریتم ها )، چگونگی نمایش داده ها، پردازش، ذخیره داده ها و چگونگی برقراری ارتباط برای دسترسی به اطلاعات خواسته شده را در بر خواهد گرفت. این موارد ذکر شده از طریق تجزیه و تحلیل احتمالات، ساختارها، صورت ها، مکانیزه کردن فرایند ها و چگونگی ارتباط دادن آنان با اطلاعات امکان پذیر می باشد. در علوم رایانه ای واژه ” اطلاعات ” به داده هایی که در بیت ها و بایت های حافظه رایانه رمز بندی و ذخیره می شود اطلاق می گردد.

برخی از موسسات آموزش عالی از علوم رایانه ای ( CS )، به عنوان چتری برای پوشش دهی تخصص های گوناگون و اخذ مدارکی که با علوم رایانه ای و فناوری های برتر در ارتباط است استفاده می نمایند. ممکن است شما واژه علوم رایانه ای را برای استفاده در فناوری ( IT ) مشاهده نمایید. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های انتخابی، جزئیات مرتبط با دوره ها را مطالعه نمایید.

دانشگاه های برتر ( جهت اخذ رشته علوم رایانه ای )

دانشگاه جهانی QS در رتبه برترین دانشگاه های جهانی ( از نظر علوم رایانه ای ) قرار گرفته است. بنابراین در جدول رتبه بندی ها این دانشگاه با توجه به شاخص هایی نظیر : ( شهرت آموزشی، شهرت اساتید و اخذ تقدیرنامه ها ) در رتبه برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.

شرایط ورود جهت اخذ رشته علوم رایانه ای

یکی از شرایط بسیار مهم جهت اخذ رشته علوم رایانه ای کسب نمره بسیار عالی در درس ریاضیات می باشد. البته ناگفته نماند که برخی از موسسات سوابق تحصیلی افراد در خصوص درس فیزیک را مورد ارزیابی قرار می دهند. سوابق تحصیلی عالی در دروس روانشناسی و جامعه شناسی اهمیت بسیاری در مطالعات شما خواهد داشت، چرا که این علوم قابلیت چگونگی پردازش داده های مرتبط با بشر را در شما ایجاد خواهند کرد. این درحالیست که مطالعه دیگرعلوم طبیعی موثر و کارآمد خواهد بود.

لذا از متقاضیانی که قصد اخذ مدرک کارشناسی علوم رایانه ای را دارند انتظار می رود که سوابق تحصیلی مرتبط با علوم رایانه ای قبل از رفتن به دانشگاه را داشته باشند. پیشنهاد می شود که افراد برای درک بیشترعلوم رایانه ای مهارت های زبانی خود را نیز تقویت نمایند. از ابتدایی ترین زبان های رایانه ای که افراد قادر به یادگیری آنان خواهند بود، Python, C++, Haskell, Java, Pascal می باشند ( تمام زبان هایی که در طول مطالعه افراد قادر به یادگیری آن ها خواهند بود ). برخی از موسسات وجود دارند که دانشجویان را نسبت به یادگیری برنامه های ” بد ” دلسرد می نمایند. برخی از موسسات دیگر وجود دارند که دانشجویان را نسبت به شرکت در دوره های مشترک ( دوره هایی که در آن علوم رایانه ای در کنار دیگر موضوعات نظیر : ریاضیات، مهندسی و محاسبات فرا گرفته می شود ) تشویق می نمایند.

کسب تخصص

کسب تخصص در علوم رایانه ای

کسب تخصص در گرایش علوم رایانه ای با مطالعه هسته عناوین رایانه ای آغاز می گردد. برخی از دوره های مرتبط با علوم رایانه ای مواردی نظیر : تئوری محاسبات، علوم رایانه ای بنیادین، سیستم های جمع آوری اطلاعات، تئوری اطلاعات، برنامه های اصلی، سیستم های معماری، نرم افزارهای پیشرفته، ارزیابی نرم افزارها، کاربرد شبکه، داده های اطلاعاتی، الگوریتم ها و اصول مرتبط با سخت افزارهای کامپیوتر را در بر خواهند گرفت. مفاهیم ریاضی که شما قادر به مطالعه آنان خواهید بود عناوینی نظیر : روش های تفصیلی، جبر بولین، ریاضی احتمالات، نظریه مجموعه ها، آمار و احتمالات، جبر خطی، معادلات گوناگون، حساب دیفرانسیل و انتگرال را شامل می شود.

پس از آن شما قادر به شناخت دامنه گسترده ای از تخصص ها و عناوین مرتبط با گرایش علوم رایانه ای همانند : شبکه های اینترنتی پیشرفته، برنامه های پیشرفته، هوش مصنوعی، زندگی مصنوعی، محاسبات منطقی، گرافیک کامپیوتر، شناخت انواع مدل های رایانه ای، شبکه های رایانه ای، ایمنی رایانه، چگونگی مخفی کردن فایل ها در کامپیوتر، هک کردن اطلاعات،GULS ، بازی های پیشرفته، چگونگی تعامل کامپیوتر با انسان، برنامه های تلفن همراه، محاسبه چند رسانه ای، نظریه های مرتبط با شبکه، شناخت مهارت های حرفه ای، تحقیق در خصوص روش ها، مهندسی نرم افزار و طراحی و چگونگی گسترده کردن شبکه ها خواهید بود.

در این قسمت با گرایش های مختلف رشته علوم رایانه ای در از خارج کشور و بهترین گرایش رشته علوم رایانه ای در خارج از کشور آشنا خواهید شد. برخی از عناوین مشهور و مرتبط با علوم رایانه ای در ذیل آورده شده است.

زبان برنامه نویسی

برنامه نویسی موضوعی چند اصولی می باشد، لذا عناصر مرتبط با برنامه نویسی مواردی نظیر : ریاضیات، مهندسی نرم افزار و زبان شناسی را در بر خواهد گرفت. زبان برنامه نویسی گرایشیست که بر طراحی، اجرا، تجزیه و تحلیل، طبقه بندی زبان برنامه نویسی و دیگر ویژگی ها متمرکز است. ناگفته نماند که دوره های مقدماتی جهت آموزش یک یا چند زبان برنامه نویسی برای افراد برگزار خواهند شد. لذا دانستن یک یا چند زبان برنامه نویسی شما را در شناخت نقاط قوت و ضعف و رویارویی با چالش های برنامه نویسی یاری خواهد کرد. با مطالعه این گرایش شما قادر به پوشش دهی عناوینی چون ترکیب قسمت های مختلف، معناشناسی طبیعی، معناشناسی کاربردی و کدبندی دستگاه های مختلف نیز خواهید بود.

گرافیک کامپیوتر

عنوان گرافیک کامپیوتر مواردی نظیر : استفاده از کامپیوتر برای به حرکت در آوردن تصاویر، ایجاد تصاویر دو و یا سه بعدی و استفاده از تخصص گرافیک برای قسمت سخت افزار و نرم افزار رایانه را در بر خواهد گرفت. همچنین شما با چگونگی دستکاری کردن در تصاویر، استفاده از تکنیک های محاسباتی، تمرکز بر مبحث ریاضیات و محاسبات جهت ایجاد تصاویر و انجام پردازش هایی جهت زیبا کردن تصاویر آشنا خواهید شد. ناگفته نماند که شما ملزم به دانستن علم فیزیک، نور و جسم، دانستن ریاضیات جهت ایجاد هماهنگی مابین تصاویر، چگونگی ذخیره دادها، به نمایش گذاشتن تصاویر و چگونگی بکار بردن آنان برای پخش خواهید بود. فراموش نکنید که گرافیک کامپیوتر ایجاد تعامل مابین رایانه و داده ها برای انجام محاسبات و استفاده کاربران از آنان را آسان تر خواهد کرد. در حال حاضر افراد شاغل در شرکت ها تمایل بسیاری به استفاده از ” Gamification ” ( استفاده از رایانه به صورت پیشرفته و موثر ) داشته اند.

تعامل بشر و رایانه

مطالعه علم تعامل بشر و رایانه ( HCI )، به استفاده از رایانه به صورت کارآمد و بکارگیری آن در جهان و زندگی بشری اطلاق می گردد. با مطالعه ریشه علوم رفتاری، شما قادر به شناخت چگونگی تعامل بشر و رایانه و چگونگی مکالمات طولانی مدت رایانه و انسان به صورت روزانه خواهید بود. در کنار تمامی موارد ذکر شده در فوق، با مطالعه این گرایش شما قادر به آشنا شدن با مفاهیمی نظیر : فناوری های بکاررفته شده در رایانه، گرافیک رایانه، چگونگی عملکرد سیستم های موجود در رایانه، زبان برنامه نویسی، چگونگی توسعه رایانه در محیط، چگونگی برقراری ارتباط رایانه با انسان، طراحی های گرافیکی، شناخت زبان رایانه، ارتباط آن با اجتماع، تاثیر گذاری آن بر کاربران و آگاهی از میزان رضایت کاربران از این فناوری برتر خواهید بود.

هوش مصنوعی

مطالعه هوش مصنوعی ( AI )، ارتباط نزدیکی با گرایش زندگی مصنوعی ( AL ) خواهد داشت، چرا که هر دو گرایش بر اهدافی نظیر : حل مسائل مختلف، نحوه تصمیم گیری، چگونگی وفق پذیری با محیط، چگونگی فراگیری کار با رایانه، برقراری ارتباط با رایانه و استفاده از الگوریتم های ریاضی متمرکز اند. گرایش زندگی مصنوعی که به ارزیابی سیستم ها و مطالعه رفتارهای پیچیده ای که در سیستم به نمایش گذاشته شده است می پردازد. در حالی که گرایش هوش مصنوعی از سیستم ها برای شناخت رفتارهای استفاده شده در ماشین و نرم افزارها استفاده می نماید. گرایش هوش مصنوعی گرایشی چند اصولی می باشد که از ریاضیات کاربردی، نماد های استدلالی، علائم رمزی، مهندسی الکترونیک، فلسفه ( ذهن )، روانشناسی اعصاب و هوش اجتماعی جهت پیشبرد اهداف خود استفاده می نماید. ناگفته نماند که این گرایش مواردی نظیر : ارزیابی و پیش بینی تکالیف به صورت خودکار و انجام تکالیف بشری به صورت موفقیت آمیز را در بر خواهد گرفت.

الگوریتم ها و داده های ساختاری

الگوریتم ها مباحثی هستند که برای انجام مورد به مورد محاسبات، استفاده از داده ها برای پردازش و نتیجه گیری به صورت خودکار مورد استفاده واقع می شوند. لذا تمامی این موارد به صورت داده های خروجی که همیشه قابل پیش بینی نمی باشند در اختیار افراد قرار می گیرند. داده های ساختاری، داده هایی هستند که افراد با چگونگی ذخیره کردن و ساماندهی داده ها در رایانه به صورت موثر آشنا می کنند. انواع داده های ساختاری با توجه به نوع کاربرد آنان و وظایف تخصصی که بر عهده دارند طبقه بندی می شود. ناگفته نماند که الگوریتم ها و داده های ساختاری هر دو از جوانب اساسی در علوم رایانه ای شناخته می شوند و مواردی نظیر : چگونگی ذخیره اطلاعات، استفاده از داده ها به صورت کارآمد و چگونگی استفاده از الگوریتم ها برای ایجاد هماهنگی در سیستم را در بر خواهند گرفت. همچنین شما با مفاهیمی همانند : چگونگی ثبت جداول، چگونگی ذخیره و بازگشت داده ها، نسبت دادن، درهم سازی، یافتن راه حل ها، نمایش نمودارها، مرتب کردن، بهینه سازی اطلاعات و تجزیه و تحلیل الگوریتم ها ( تعیین مقادیر مورد نیاز برای نمایش الگوریتم ها ) آشنا خواهید شد.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته علوم رایانه ای در خارج از کشور

مشاغل مرتبط با علوم رایانه ای

افرادی که قصد اخذ رشته علوم رایانه ای را در سر دارند، قابلیت اخذ مشاغلی که با فناوری و خلاقیت های جدید در ارتباط است را خواهند داشت. لذا افزایش و وسعت علوم رایانه ای به معنای اخذ دامنه گسترده ای از مشاغل مورد نیاز و کسب تخصص در این گرایش خواهد بود. چرا که فناوری رایانه نقش بسیار مهمی در پیشرفت زندگی مدرن بشری و افزایش توانایی های رایانه ای برای اخذ مشاغل دلخواه در صنایع خواهد داشت. لذا جای تعجب نیست که تمامی فارغ التحصیلان گرایش علوم رایانه ای برای کارکردن در صنایع خواسته شوند. از مشاغل مشهور و مرتبط با علوم رایانه ای عبارتند از :

مشاور IT

اگر شما به مبحث همکاری با مشتریان علاقه مندید، اخذ حرفه مشاور IT شما را در برنامه ریزی، طراحی، نصب، استفاده از سیستم فناوری اطلاعات برای برقراری ارتباط با مشتریان، غلبه بر مشکلات، توسعه ساختارها و کارآمدی سیستم IT یاری خواهد نمود. بنابراین برای ایفای نقش به عنوان یک مشاور IT، شما ملزم به تجزیه و تحلیل سیستم ها، استفاده از سیستم های طراحی و برنامه های کاربردی به صورت تخصصی خواهید بود.

برای مثال در یک روز معمولی و عادی، شما با مشتریان برای مشخص شدن نیازهایشان، برنامه ریزی زمانی، صرف کردن زمان برای وارد کردن اطلاعات مشتریان در سیستم و شناخت فعالیت ها و ماهیت تجارت آنان سر و کار خواهید داشت. همچنین شما ملزم به تجزیه و تحلیل الزامات موجود در IT، افزایش راه حل ها، اجرای سیستم های جدید ( نظیر : طراحی و نصب )، به نمایش گذاشتن نتایج به صورت نوشتاری و یا گزارش های شفاهی، پاسخ به انتقادات و پیشنهادات، کمک به مشتریان به دلیل تغییرات متوالی و آموزش دادن به دیگر کاربران خواهید بود. به علاوه شما در فعالیت هایی مانند : فروش و توسعه تجارت، شناخت بالقوه مشتریان و حفظ برقراری ارتباط با تاجران کارآمد در گیر خواهید بود.

مدیر سیستم اطلاعاتی

عملکرد مدیر سیستم اطلاعاتی در بعضی موارد شباهت های بسیار زیادی با عملکرد مشاور IT خواهد داشت. مدیر سیستم اطلاعاتی به عنوان کارمندی که به صورت تمام وقت فعالیت می کند شناخته می شود، چرا که این فرد مسئولیت ایجاد ایمنی و کارآیی موثر سیستم های رایانه ای در شرکت ها را بر عهده دارد. همچنین این فرد مسئول همیاری با کارمندان بخش IT، ساماندهی فعالیت های ICT و بر عهده گرفتن مسئولیت های روزمره نظیر : تجدید نظر بر سیستم های نصب شده و نظارت بر عملکرد آنان، BACK UP ( پشتیبان گیری ) گرفتن از سیستم ها، خرید سخت افزارها و نرم افزارها؛ ایجاد ایمنی برای تمامی کاربران، حمایت بخش IT و ارائه پیشنهادات به کاربران می باشد.

همچنین شما ملزم به تضمین امکانات ICT برای شرکت ها و شرکت فعلی خود، جمع آوری بودجه مورد نیاز برای فعالیت های شرکت و خرید تمام نرم افزار های مجوز دار خواهید بود. به علاوه شما به شناخت کامل تجارت ها، اصول مدیریتی، به کارگیری سیاست ها برای ساماندهی، شناخت استانداردهای با کیفیت و شناخت برنامه های استراتژیکی که با IT در ارتباط است خواهید بود.

مدیر پایگاه داده ها

مدیر پایگاه داده ها ( DBA ) مسئولیت استفاده صحیح و ایمنی از داده ها، حفظ داده ها و ادغام پایگاه های داده ای محاسبه شده را بر عهده دارد. ناگفته نماند که فعالیت های مدیر پایگاه داده توسط سازمان بازپرسی کنترل می گردد. لذا ایفای این نقش بستگی به نوع پایگاه داده ها، فرایند ها و توانایی فرد برای مدیریت سیستم داده ) DBMS ) و استفاده از آن ها در سازمان خاص خواهد داشت.

به طور معمول ایفای این نقش مواردی نظیر : تضمین حفظ و نگهداری از داده های باقی مانده، واضح بودن داده ها، دسترسی آسان به داده ها، امن بودن داده ها و دسترسی سریع به آنان در مواقع ضروری را در بر خواهد داشت. همچنین شما ملزم به افزایش توانایی های خود برای رویارویی با مشکلات، برقراری ارتباط با برنامه نویسان، نظارت بر عملکرد کارمندان، مدیریت پروژه های IT، مدیریت کارمندان و آموزش دادن به آنان، حمایت از کارمندان، ارائه گزارش در خصوص میزان بازخورد و سند سازی به صورت دستی خواهید بود.

برنامه ریز رسانه

برنامه ریز رسانه فردیست که مسئولیت طراحی و ایجاد رسانه ها با استفاده از کامپیوتر و تضمین کاربردی و معتبر بودن این طراحی ها را بر عهده دارد. لذا برای ایفای این نقش شما ملزم به استفاده از توانایی ها و مهارت های فنی خود برای توسعه ویژگی های رسانه ای نظیر : متن، صدا، گرافیک، عکاسی دیجیتالی، مدل های دو بعدی و سه بعدی، ایمیشن و یا ویدیئو خواهید بود. همچنین شما قادر به همکاری با طراحان برای درک مفاهیم طراحی، اجرای تکنیکی آن ها، شناخت قوانین کاربردی و ضروری، برنامه نویسی برای کد بندی کامپیوترها، بررسی فعالیت های صورت گرفته، بررسی میکروفن های نصب شده، بازنویسی و یا اضافه کردن کد های جدید در صورت نیاز خواهید بود.

به علاوه شما قادر به همکاری با افراد پس از تکمیل فعالیت ها و کار کردن در مراکزی که با اینترنت، فعل و انفعالات تلویزیونی، کیوسک های اطلاعاتی، دی وی دی، بازی های رایانه ای و تلفن همراه سر و کار دارند خواهید بود. نقش شما ممکن است نقاط مشترک بسیاری با نقش های مرتبط با IT نظیر : توسعه شبکه ها، گسترش بازی های رایانه ای و گسترش نرم افزارهای مهندسی داشته باشد. ناگفته نماند که شما قادر به همکاری با دیگر متخصصان برای دسترسی به اهداف نهایی و مورد نظر خواهید بود.

دیگر مشاغل مرتبط با علوم رایانه ای

دیگر مشاغل مرتبط با علوم رایانه ای مواردی همانند : کارکردن در بخش های مرتبط با شبکه، بازی های رایانه ای، برنامه نویسی و نرم افزارها – کارکردن به عنوان یک تحلیل گر ( تحلیل تجارت های موجود در کشور، سیستم ها و فناوری ها) – کار کردن به عنوان یک مدیر ( مدیر پایگاه داده ها و شبکه ها ) – کار کردن در موسسات آموزشی ( موسسات و دانشگاه ها ) – کار کردن در صنایع ( جهت تعمیر رایانه ها و فناوری های مرتبط با آن ) در بر خواهد گرفت.

مشاغل مرتبط با علوم رایانه ای فرصت کارکردن در بخش ها و صنایع مختلف، سازمان ها، سازمان های مالی، شرکت های IT، مدیریت شرکت های مشاوره ای، شرکت های نرم افزاری، شرکت های مربوط به ارتباطات، در انبار گمرک، شرکت های چند ملیتی ( که با بخش IT، خدمات مالی و علوم رایانه ای ارتباط نزدیکی دارد )، سازمان های دولتی، دانشگاه ها و بیمارستان ها را برای افراد فراهم خواهند کرد. دیگر گزینه های انتخابی مواردی نظیر : کارکردن به عنوان یک نویسنده و مربی ( شرح فناوری اطلاعات برای مخاطبان غیر ماهر )، تدریس، روزنامه نگاری، مدیریت و کارآفرینی را شامل می شود.

سطح علمی دانشگاه ها برای رشته علوم رایانه ای

  • – انستیتو تکنولوژی ماساچوست
  • دانشگاه استنفورد
  • دانشگاه های ایالات متحده علوم کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
  • دانشگاه های کال تک، لس آنجلس
  • دانشگاه شیکاگو و دانشگاه میشیگان
  • دانشگاه تورنتو کانادا
  • دانشگاه مک گیل کانادا
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

شرایط تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای کشورهای مختلف اروپا مثل فرانسه اتریش  آلمان لهستان سوئد هلند بلژیک نروژ دانمارک ایتالیا روسیه بلاروس لیتوانی مجارستان سوئیس فنلاند پرتغال اسپانیا  انگلستان و همچنین کشورهایی مثل آمریکا نیوزلند و استرالیا کانادا کشورهای آمریکای جنوبی مثل برزیل اکوادور اروگوئه آرژانتین و غیره یا کشورهای آسیایی مثل کره جنوبی ژاپن ارمنستان گرجستان قطر امارات و غیره متفاوت است و هر کشوری معمولاً در رشته ای خاص دارای مزایای و رتبه علمی بالاتر است، مثلاً رشته حقوق فرانسه، معماری ایتالیا، هوافضا روسیه و غیره از موارد مشابه هستند.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو رشته علوم رایانه ای به خارج از کشور کشور و اخذ ویزای تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای به صورت تضمینی می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای را دریافت کرده و به ادامه تحصیل و کار رشته علوم رایانه ای بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *