ثبت شرکت در ترکیه

کشور ترکیه نه تنها از نظر توریستی و کیفیت زندگی بلکه از لحاظ اقتصاد در حال رشد و سیاست های مناسب جذب سرمایه گذاران خارجی در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از متقاضیان ایرانی قرار گرفته است. این کشور در حال حاضر چنان از لحاظ رونق اقتصادی و مناسبات اقتصادی در حال رشد است که در رتبه دوم اقتصادهای در حال رشد در جهان قرار دارد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

نزدیکی جغرافیایی، شباهت های فرهنگی و آداب و رسوم، امکان اخذ اقامت و تابعیت این کشور و مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی و اقامت از مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در ثبت شرکت در کشور ترکیه می باشد.

گرچه کشور ایران در حال حاضر در لیست سیاه FATF قرار دارد و روند افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای متقاضیان ایرانی طولانی تر و دشوارتر است اما در حالت کلی کشور ترکیه از سرمایه گذاری ایرانی ها در این کشور بسیار استقبال می کند. بر این اساس در این مقاله به ارائه همه چیز درباره ثبت شرکت در ترکیه می پردازیم. با ما همراه باشید.

شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در ترکیه

جمهوری ترکیه در سال 2023 صدمین سالگرد خود را جشن می گیرد. بر اساس پیش بینی های حزب توسعه AKP کشور ترکیه تا سال 2023 به عنوان دهمین اقتصاد بزرگ جهان و نیروگاه اقتصادی جهان با یک اقتصاد 2 تریلیون دلاری و درآمد سرانه 25.000 دلار و صادرات 500 میلیارد دلار انتخاب می شود. برخی از شاخص های اقتصادی تاثیرگذار در ترکیه عبارتند از:

تورم، قیمت مصرف کنندهسالانه 19.595%
سهام بدهی خارجی435.889.449.921 دلار
نرخ کل مالیات42.3%
تولید ارزش افزوده21.984%
درصد اشتغال در کشاورزی18.02%
درصد اشتغال در صنعت26.074%
درصد اشتغال در خدمات55.906%
نرخ بیکاری13.386

اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت چگونه است؟

بر اساس جدیدترین قوانین ثبت شرکت در ترکیه متقاضیان ثبت شرکت می توانند با سرمایه گذاری برای ثبت شرکت شخصی در ترکیه یا دیگر انواع شرکت ها در ابتدا مجوز اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کنند. متقاضیان با ثبت شرکت در ترکیه می توانند مجوز کار این کشور را دریافت کنند و پس از 5 سال کار و اقامت در این کشور مجوز اقامت دائم ترکیه را دریافت کنند.

اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

اجازه اقامت کوتاه مدت برای متقاضیان خارجی

متقاضیان خارجی که قصد سرمایه گذاری برای ثبت شرکت یا خرید املاک و مستغلات یا راه اندازی کسب و کار جدید در ترکیه را دارند با ارائه مدارک لازم می توانند برای اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت از نوع ویزای کوتاه مدت 2 ساله اقدام کنند. متقاضیان باید پس از ثبت شرکت و 2 ماه قبل از تاریخ انقضا این ویزا را تمدید کنند. پس از گذشت تاریخ انقضای ویزا تمدید این مجوز اقامت امکان پذیر نمی باشد.

اجازه اقامت طولانی مدت برای خارجی ها

متقاضیان خارجی که از طریق ثبت شرکت و یا خرید املاک و مستغلات و یا راه اندازی کسب و کار جدید در کشور ترکیه اقامت دارند و مدت اقامت مستمر آن ها به 8 سال رسیده است، می توانند برای اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت از طریق مجوز طولانی مدت ترکیه اقدام کنند. متقاضیان برای دریافت مجوز اقامت طولانی مدت ترکیه باید دارای مجوز اقامت قانونی کوتاه مدت، گواهی تمکن مالی کافی و دیگر مدارک لازم باشند.

اجازه اقامت طولانی مدت برای خارجی ها

اجازه اقامت طولانی مدت برای خارجی ها

انواع شرکت در کشور ترکیه

متقاضیان با دارا بودن شرایط لازم می توانند اقدام به ثبت شرکت های مختلف در ترکیه کنند. در کشور ترکیه چند نوع ثبت شرکت وجود دارد: ثبت شرکت شخصی در ترکیه، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت تعاونی یا سهامی. مراحل ثبت شرکت در ترکیه برای انواع شرکت ها با کمی تفاوت یکسان است. نکته قابل توجه در مورد اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت این است که متقاضی می تواند ثبت شرکت شخصی در ترکیه را با 100% سهام متعلق به خود انجام دهد. از جمله متداول ترین شرکت ها در ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company

متقاضیان برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه می توانند حداقل 2 و حداکثر 50 سهامدار داشته باشند. هزینه ثبت شرکت در ترکیه از نوع مسئولیت محدود در حدود 5000 لیر است. بر اساس قانون جدید ترکیه ثبت این نوع شرکت ها با یک سهام دار نیز امکان پذیر می باشد. اگر مسائل مالی و اداره این شرکت ها با مشکل مواجه شود و نتواند جوابگوی طلبکاران باشد فقط سرمایه سهامداران از بین می رود و طلبکاران نمی توانند طلب خود را از شرکت پس بگیرند.

شرکت سهامی Joint Stock Company

متقاضیان برای ثبت شرکت سهامی در ترکیه می توانند کمترین تعداد شرکا و سهامداران تا 5 نفر را داشته باشند. شرکت های سهامی به صورت شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام می باشد. در شرکت های سهامی سرمایه شرکت باید به بخش های مساوی تقسیم شود و هر یک از شرکا می توانند هر مقدار سهام را خریداری کنند.

انتقال شرکت به کشور ترکیه

متقاضیان همانند ثبت شرکت جدید در ترکیه می توانند شرکت خود در کشور مبدا را به ترکیه انتقال دهند. تفاوت های زیادی میان شرایط ثبت شرکت در ترکیه با ایران و همچنین مراحل ثبت شرکت در ترکیه و قوانین انتقال شرکت وجود ندارد. تنها تفاوت در نحوه پرداخت مالیات و مالیات بر اجاره می باشد. متقاضیان برای انتقال شرکت به ترکیه باید با قوانین ثبت شرکت در ترکیه آشنا باشند و متقاضی روند قانونی ثبت شرکت در کشور خود را گذرانده باشد.

متقاضی برای انتقال شرکت به کشور ترکیه باید صورت جلسه مجمع عمومی با امضای هیئت رئیسه، برگه نمایندگی سهامداران و مجوزهای قانونی از مراجع ذی صلاح را ارائه دهد. انتقال شرکت به کشور ترکیه و آدرس آن باید در اساسنامه شرکت ذکر شود.

مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه

برای ثبت شرکت در کشور ترکیه پیش نیازهایی وجود دارد که طی کردن این مراحل از جمله اقدامات لازم برای ثبت شرکت در این کشور است. در ادامه مقاله همه چیز درباره ثبت شرکت در ترکیه، نحوه ثبت شرکت در ترکیه به ارائه مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه می پردازیم:

 • ترجمه رسمی پاسپورت شرکای شرکت و تایید آن ها در اداره ثبت
 • انتخاب یک حسابدار ماهر
 • تنظیم اساسنامه شرکت
 • دریافت شماره مالیاتی سهامداران شرکت در موسسه مربوطه
 • تکمیل فرم مربوطه برای راه اندازی شرکت
 • تنظیم فرم اتاق بازرگانی
 • تنظیم فرم تعهد در اتاق بازرگانی
 • ثبت رسمی امضای مدیر کل در اداره ثبت
 • تصویب رسمی اساسنامه در اداره ثبت
 • سپرده گذاری یک چهارم سرمایه به یکی از بانک های ترکیه
 • آگهی ثبت شرکت در روزنامه های رسمی ترکیه
 • دریافت شماره مالیات شرکت از سازمان مربوط
 • تایید آدرس دفتر شرکت توسط کارمند بازرسی مالیاتی
 • صدور گواهینامه دفاتر حسابداری
 • افتتاح حساب بانکی شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور ترکیه

متقاضیان برای ثبت شرکت ترکیه باید مدارک لازم را در اختیار حسابرس قرار دهند تا در مدت 10 روز کاری شرکت خود در ترکیه را ثبت کنند. البته قبل از ثبت شرکت متقاضی باید کد اقتصادی را دریافت کند. از مهم ترین مدارک لازم برای ثبت شرکت در کشور ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

 • اصل پاسپورت هر شریک با دارا بودن اعتبار بیش از 6 ماه
 • دو عکس رنگی با پس زمینه روشن
 • ارائه چند نام تجاری برای شرکت
 • تعیین محدوده فعالیت شرکت
 • تعیین درصد سهام هر یک از شرکا در شرکت
 • تعیین رئیس شرکت از بین شرکا
 • تعیین آدرس دفتر شرکت در ترکیه
 • ارائه وکالت نامه شخصی برای ثبت شرکت
 • ارائه حداقل سرمایه 10.000 لیر ترکیه که یک چهارم آن برای چند روز در حساب شرکت نگهداری می شود.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

متقاضیان برای ثبت شرکت در کشور ترکیه علاوه بر ارائه سرمایه لازم هزینه های دیگری را نیز باید پرداخت کنند. در این بخش از مقاله همه چیز درباره ثبت شرکت در ترکیه هزینه ثبت شرکت در ترکیه و هزینه های جاری و نرخ مالیات آن می پردازیم:

 • هزینه اجاره فضای اداری و دفتر شرکت از چند دلار تا چندهزار دلار
 • سرمایه لازم برای ثبت شرکت در حدود 100.000 لیر ترکیه
 • هزینه حقوق کارکنان و بیمه و خدمات آب و برق شرکت
 • هزینه 23% مالیات بر اجاره دفتر شرکت
 • هزینه مخارج دفاتر رسمی و پلمپ آن در اداره دارایی در حدود 3000 لیر ترکیه
 • هزینه های ترجمه پاسپورت در دفتر اسناد رسمی در حدود 12600 لیر ترکیه
 • هزینه حقوق حسابدار از 400 لیر به بالا در ماه
 • هزینه مالیات بر درآمد معادل 18% از سود خالص شرکت
 • سرمایه مورد نیاز ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حدود 10.000 لیر
 • سرمایه مورد نیاز ثبت شرکت سهامی در حدود 50.000 لیر

طرح تجاری برای ثبت شرکت در کشور ترکیه

متقاضیان به منظور ثبت شرکت در کشور ترکیه علاوه بر سرمایه لازم و مدارک مورد نیاز باید دارای طرح تجاری خلاقانه نیز باشند. از مهم ترین ویژگی های یک طرح تجاری برای ثبت شرکت در کشور ترکیه موارد زیر را می توان نام برد:

 • طرح تجاری باید خلاقانه، سودآور و قدرتمند در بازارهای داخلی و خارجی باشد.
 • طرح تجاری باید دارای توجیه اقتصادی باشد و با منابع مالی متقاضی در دسترس باشد.
 • طرح تجاری با راه اندازی باید فرصت های شغلی مختلفی را برای شهروندان ترکیه ایجاد کند.
 • طرح تجاری باید پس از راه اندازی شرکت تجاری به گردش مالی مطلوب برسد.
 • متقاضی برای ثبت شرکت در ترکیه هزینه راه اندازی طرح تجاری را نیز باید دارا باشد.

اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق ثبت شرکت

متقاضیان با ثبت شرکت در کشور ترکیه و اقامت و کار به مدت 5 سال در این کشور می توانند اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند. متقاضی در ابتدا با ثبت شرکت در این کشور مجوز 2 ساله اقامت این کشور را اخذ می کند. پس از راه اندازی شرکت و کسب و کار تجاری و سودآوری شرکت متقاضی می تواند پس از 5 سال مجوز اقامت دائم ترکیه را اخذ کند.

متقاضی برای اخذ مجوز اقامت دائم ترکیه باید در طی ۳ سال گذشته از کمک های اجتماعی موسسه های دولتی استفاده نکرده باشد، مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد و باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در ترکیه باشد.

اخذ اقامت کاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت

همه متقاضیان برای سرمایه گذاری در ثبت شرکت ترکیه باید مجوز اقامت کاری ترکیه را دریافت کنند. علاوه بر این اخذ مجوز قانونی اقامت در ترکیه نیز برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار تجاری در این کشور الزامی است. مدت زمان مجوز اقامت کاری از طریق ثبت شرکت در کشور ترکیه تا حدود یک سال است. پس از تمام شدن مدت اقامت کاری یک ساله متقاضی می تواند مجوز اقامت کاری خود را تا 2 سال دیگر تمدید کند.

ثبت شرکت در ترکیه بدون اخذ مجوز اقامت

یکی از مزیت های ثبت شرکت در کشور ترکیه این است که متقاضیان می توانند بدون دریافت مجوز اقامت این کشور اقدام به ثبت شرکت کنند. در واقع متقاضیان می توانند در ابتدا یک شرکت تجاری را در ترکیه ثبت کنند و سپس برای اخذ اقامت ترکیه با ثبت شرکت اقدام کنند.

اخذ کردیت کارت و استفاده از تسهیلات بانک ها

از مزیت های مهم سرمایه گذاری برای ثبت شرکت در کشور ترکیه اخذ کردیت کارت پس از یک سال می باشد. متقاضی پس از گذشت یک سال از ثبت شرکت تجاری در ترکیه می تواند کردیت کارت ترکیه را دریافت کند و از تسهیلات بانک های ترکیه برای دریافت وام و اعتبار بانکی استفاده کند. کارت بانکی Credit Cart و دبیت کارت Debit Card پس از ثبت شرکت در کشور ترکیه به راحتی در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

به دست آوردن شخصیت حقوقی و اجتماعی در ترکیه

متقاضی با ثبت موفقیت آمیز شرکت تجاری در ترکیه می تواند دارای شخصیت حقوقی شود. بدست آوردن شخصیت حقوقی بدین معناست که متقاضی در نگاه بازاریان و اصناف و بازرگانان کشور ترکیه به عنوان یک سرمایه گذار و حامی اقتصاد ترکیه شناخته می شود. متقاضیان با ثبت شرکت در کشور ترکیه و به دست آوردن شخصیت حقوقی و اجتماعی دیگر به عنوان مهاجر یا خارجی در ترکیه دیده نمی شود و می تواند از بسیاری از مزایای یک سرمایه گذار در ترکیه بهره مند شود.

ثبت برند در ترکیه

درخواست ثبت علامت تجاری یا برند خاص در ترکیه باید از طریق موسسه ثبت اختراع ترکیه TPE انجام شود. ترکیه یکی از کشورهای عضو پروتکل مادرید است و تمدید ثبت بین المللی یک برند تجاری از طریق سیستم مادرید امکان پذیر است.

متقاضیان برای ثبت برند در ترکیه باید درخواست خود را به TPE ارسال کنند.

پس از تایید ثبت این برند در کل کشور ترکیه و جزایر این کشور اعمال می شود. مدت زمان ثبت برند در ترکیه از حدود 6 تا 8 ماه (2 ماه مرحله بررسی، 2 ماه مرحله انتشار، 2 ماه مرحله تصمیم گیری در صورت عدم اعتراض و یک تا 2 ماه در مرحله ثبت و گواهی) می باشد.

خدمات موسسه اصطهباناتی برای ثبت شرکت در کشور ترکیه

متقاضیان برای ثبت شرکت در کشور ترکیه و طی کردن روند قانونی آن نیازمند مشاوره با افراد آگاه، وکلای ماهر و مشاوران آشنا به قوانین ثبت شرکت در ترکیه می باشند. در واقع طی کردن این پروسه حقوقی و نحوه ثبت شرکت در ترکیه باید از طرف وکلا و کارشناسان آگاه به قوانین کشور ترکیه انجام شود که در موسسه های حقوقی و مهاجرتی مشغول فعالیت می باشند.

متقاضیان از طریق ارتباط با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی اصطهباناتی نه تنها با اطمینان روند ثبت شرکت در کشور ترکیه را به این کارشناسان متبحر می سپارند بلکه در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنند. از جمله خدمات موسسه اصطهباناتی برای ثبت شرکت در کشور ترکیه می توان به ارائه فرم اساسنامه شرکت، انتخاب نام تجاری برای شرکت از طریق سیستم مرسیس، اعلام شماره فایل و انجام پروسه حقوقی ثبت شرکت در این کشور اشاره کرد.

جدول با ارزش ترین صادرات ترکیه

بر اساس برآوردهای اولیه وزارت بازرگانی، صادرات کشور ترکیه نسبت به سال قبل 2.8% افزایش یافته است و به 21.3 میلیارد دلار در ماه اکتبر 2022 رسید. با در نظر گرفتن دوره ژانویه تا اکتبر 2022 صادرات این کشور با 15.4% افزایش به حدود 209.5 میلیارد دلار رسیده است. کالاهای با ارزش ترکیه در سال 2022 در جدول زیر ارائه شده است:

با ارزش ترین صادرات ترکیهارزش به دلار آمریکادرصد از کل صادرات ترکیه
خودرو و وسایل یدکی خودرو26.2 میلیارد دلار15.5%
ماشین آلات صنعتی8.7 میلیارد دلار51%
آهن و فولاد9.9 میلیارد دلار5.8%
ماشین آلات الکتریکی8.7 میلیارد دلار5.1%
کالاهای بافتنی و قلاب بافی9.1 میلیارد دلار5.3%
سنگ های قیمتی، جواهرات و فلزات گرانبها7.3 میلیارد دلار4.3%
پلاستیک6.3 میلیارد دلار3.7%
لباس و پوشاک6.5 میلیارد دلار3.7%

بهترین شهرهای ترکیه برای ثبت شرکت کدامند؟

بهترین شهرهای ترکیه برای ثبت شرکت های تجاری و بازرگانی باید دارای فضای رشد برای کسب و کار نوپا و همچنین دارای ظرفیت های لازم برای ایجاد رقابت در بازارهای داخلی باشند. دولت ترکیه در این راستا مشوق های زیادی را برای متقاضیان سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت تجاری در این کشور در نظر گرفته است.

ثبت شرکت در استانبول و آنکارا به دلیل تراکم جمعیت و وجود نیروی کاری ماهر در مقایسه با دیگر شهرهای ترکیه در جایگاه بالاتری قرار دارد. بدین منظور در برخی از شهرهای ترکیه مشوق های زیر را برای ثبت شرکت اعمال می کند:

 • معافیت مالیات بر ارزش افزوده
 • معافیت حقوق گمرکی
 • کسر مالیات
 • حمایت از سود سهام
 • حمایت از حق بیمه
 • حمایت از کسر مالیات بر درآمد

6 منطقه و شهر مهم ترکیه که برای ثبت شرکت در زمره بهترین مکان های این کشور هستند شامل موارد زیر می باشند:

 • آنکارا Ankara
 • آنتالیا Antalya
 • بورسا Bursa
 • استانبول Istanbul
 • ازمیر Izmir
 • کوجایلی Kocaeli

ثبت شرکت در استانبول و ازمیر و آنکارا برای سرمایه گذاران بین المللی و از جمله ایرانی ها سودآور و با مزایای ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت با ثبت شرکت در یک کشور اروپایی همراه است. در واقع بسیاری از متقاضیان با هدف اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت در استانبول و ازمیر و آنکارا اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. سرمایه گذاری در بخش های تولیدی و خدماتی و املاک و مستغلات از طریق ثبت شرکت در استانبول و آنکارا و ازمیر و سادگی شرایط تاسیس شرکت در ترکیه در سال های اخیر توجه بسیاری از متقاضیان ایرانی را جلب کرده است.

ثبت شرکت واردات و صادرات در ترکیه

از آن جا که کشور ترکیه در صادرات و واردات کالاها و محصولات جهانی دارای جایگاه جهانی است، ثبت شرکت تجاری و کسب و کار در این حوزه بسیار سودآور است. متقاضیان ایرانی می توانند شرکت صادرات و واردات خود را در ترکیه در زمینه های خودرو و قطعات یدکی خودرو، جواهرات و سنگ های قیمتی، آهن و فولاد و محصولات کشاورزی ثبت کنند. برای متقاضیان ایرانی بهترین نوع شرکت های واردات و صادرات در ترکیه شرکت با مسئولیت محدود است، زیرا مراحل ثبت راحت تر و میزان سرمایه کمتر می باشد.

ثبت شرکت حمل و نقل در ترکیه

موقعیت جغرافیایی ترکیه به عنوان گذرگاه آسیا ـ اروپا موجب شده است تا این کشور به عنوان یکی از مناطق مهم تجارت بین المللی در سطح جهان شناخته شود. ثبت و تاسیس شرکت در ترکیه در حوزه حمل و نقل بر اساس الگوها و استانداردهای کشورهای توسعه یافته است. متقاضیان برای ثبت شرکت حمل و نقل در ترکیه باید در آزمون های فنی و تخصصی این کشور پذیرفته شوند.

ثبت شرکت حقوقی حمل و نقل در ترکیه الزامی نیست و هر فرد حقیقی دارای شرایط لازم می تواند برای ثبت شرکت و صدور بارنامه اقدام کند. متقاضیان با دارا بودن یک دستگاه کامیون یا تریلی و سرمایه گذاری 20.000 لیر ترکیه می توانند شرکت حمل و نقل را در ترکیه ثبت کنند.

ثبت شرکت دانش بنیان در ترکیه

شرکت های دانش بنیان شرکت های بر پایه تولید دانش و پژوهش های علمی در حوزه های اقتصادی و اجتماعی می باشند. بر این اساس متقاضیان واجد شرایط برای ثبت شرکت دانش بنیان در ترکیه باید دارای حداقل مدرک کارشناسی ارشد باشند. اعضای هیئت علمی دانشگاه ها یا اساتید و محققان دانشگاه ها می توانند با آگاهی از شرایط تاسیس شرکت در ترکیه در حوزه شرکت های دانش بنیان فعالیت کنند.

کار شرکت های دانش بنیان تحقیق و پژوهش های علمی، مشاوره های علمی، ارائه خدمات تخصصی در مورد تولید محصولات و کالاهای جدید و نظارت بر پروژه های علمی و تحقیقی و غیره است. از مهم ترین شرایط ثبت شرکت دانش بنیان می توان به دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ارشد دو سوم اعضای هیئت مدیره و دارا بودن حداقل 3 سال سابقه کار در حوزه فعالیت این شرکت و ثبت حداقل یک اختراع اشاره کرد.

ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه

متقاضیان برای انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی در حوزه های مختلف در ترکیه نیاز به ثبت و آگاهی از شرایط تاسیس شرکت در ترکیه در حوزه بازرگانی دارند. متقاضی چه قصد خرید و فروش لوازم آرایشی را داشته باشد و چه قصد تاسیس فروشگاه و هلدینگ های بزرگ نیاز به ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه دارد.

ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه

ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه

متقاضی با ثبت شرکت بازرگانی در ترکیه از مزایای دریافت وام تا حدود 100.000 لیر با سود اندک 1.32 در هر ماه از بانک های معتبر ترکیه برخوردار می شود. علاوه بر این متقاضی نیاز به استخدام شهروندان ترک و یا شراکت با دیگر افراد ندارد و سهام شرکت تا 100% متعلق به وی می باشد.

وکیل ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در کشور ترکیه و یا هر کشور دیگری به همان اندازه که می تواند موجب سودآوری و رونق اقتصادی برای متقاضی و کشور مقصد شود، می تواند باعث ضرر و زیان و مشکلات اقتصادی و مالی نیز شود. بدین منظور مشاوره با وکیل ثبت شرکت در ترکیه و آگاهی از نحوه ثبت شرکت در ترکیه هزینه ثبت شرکت و قوانین ثبت شرکت در ترکیه کمک می کند تا نه تنها هزینه ثبت شرکت در این کشور اروپایی ـ آسیایی کاهش یابد بلکه این روند به صورت قانونی طی شود.

آشنایی با وظایف کاری به عنوان موسس شرکت در ترکیه، آشنایی با قوانین و مقررات ثبت شرکت ترکیه، مراحل ثبت شرکت در ترکیه، هزینه ثبت شرکت در ترکیه، نحوه امضای قراردادها و شرایط ثبت شرکت در ترکیه از دیگر مزایای مشاوره با وکیل ثبت شرکت در ترکیه است.

با مراجعه به موسسه مهاجرتی اصطهباناتی می توانید از مشاوره های سودمند و راهنمایی های مفید وکلای ثبت شرکت در ترکیه و دیگر کشورهای جهان برخوردار شوید و قدم هایتان برای فعالیت های اقتصادی را مطمئن تر و استوارتر بردارید.

مزایا و معایب ثبت شرکت در کشور ترکیه

متقاضیان با ثبت شرکت در کشور اروپایی ـ آسیایی ترکیه می توانند از مزایای ثبت شرکت در ترکیه برخوردار شوند. گرچه متقاضیان برای ثبت شرکت در این کشور با مشکلاتی نیز روبه رو می باشند. در این بخش از مقاله به مزایا و همچنین معایب ثبت شرکت در کشور ترکیه می پردازیم:

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

 • متقاضی نیاز به داشتن شریک ترک ندارد و می تواند 100% سهام شرکت خود را داشته باشد.
 • کشور ترکیه با بازارهای جهانی در ارتباط است.
 • کشور ترکیه و ایران روابط تجاری بسیار خوبی دارند.
 • مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه از دیگر کشورهای اروپایی ساده تر و کوتاه تر است.
 • هزینه های ثبت شرکت ترکیه در مقایسه با دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه است.
 • هزینه های زندگی در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.
 • مالیات در ترکیه به ارزش درآمد متقاضی بستگی دارد.
 • مراحل و شرایط ثبت شرکت در ترکیه ساده و کوتاه و تا حدود 10 روز کاری است.
 • امکان اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت ترکیه با کار و اقامت مستمر متقاضی در این کشور وجود دارد.
 • متقاضیانی که در شرکت خود دارای کارمند شهروند ترکیه می باشند در صورت بیمه این کارمند مجوز کار ترکیه را در مدت زمان کوتاه تری دریافت می کنند.

معایب ثبت شرکت در کشور ترکیه

 • عدم آشنایی متقاضیان با بازار کشور ترکیه و عدم رعایت استانداردهای سرمایه گذاری
 • الزام به استخدام 5 شهروند ترک در ازای استخدام یک نیروی خارجی
 • تغییرات زیاد در قوانین این کشور بدون توجه به بازار
 • کاغذ بازی و بوروکراسی و قوانین دست و پا گیر سیستم اداری ترکیه
 • مشکلات فراوان برای افتتاح حساب بانکی ایرانی ها در ترکیه
 • مشکلات ارتباط زبانی با مردم ترک زبان ترکیه و عدم تسلط مردم به زبان انگلیسی

سخن آخر

در این مقاله شرایط ثبت شرکت در ترکیه، هزینه ثبت شرکت در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت و مراحل کامل ثبت شرکت در ترکیه مورد بررسی دقیق قرار گرفت. متقاضیان با دارا بودن سرمایه لازم و همچنین طرح تجاری و مدارک لازم می توانند یک شرکت تجاری، بازرگانی، حمل و نقل، دانش بنیان و صادرات و واردات را در ترکیه ثبت کنند.

اقدام برای ثبت شرکت ترکیه از طریق وکیل ثبت شرکت در ترکیه در موسسه های مهاجرتی مانند موسسه حقوقی و مهاجرتی اصطهباناتی موجب تضمین روند ثبت شرکت از طریق مراجع قانونی ترکیه و صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

سوالات متداول در مورد ثبت شرکت در ترکیه

1- آیا امکان اخذ اقامت دائم ترکیه با ثبت شرکت وجود دارد؟

بله. پس از 5 سال اقامت و کار و دارا بودن بیمه معتبر و پرداخت مالیات متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم ترکیه را دریافت کند.

2- شرایط اخذ تابعیت ترکیه از طریق ثبت شرکت چیست؟

متقاضی باید حداقل 500.000 دلار در ترکیه سرمایه گذاری کند و برای 50 شهروند ترکیه فرصت شغلی ایجاد کند.

3- ایا امکان اخذ ویزای همراه با ثبت شرکت در کشور ترکیه وجود دارد؟

بله. متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت کند.

4- آیا متقاضیان ایرانی می توانند به تنهایی در ترکیه شرکت تجاری ثبت کنند؟

بله. متقاضیان ایرانی برای ثبت شرکت در کشور ترکیه نیاز به شریک ترک ندارند و می توانند مالکیت 100% شرکت را در اختیار داشته باشند.

5- مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ترکیه چیست؟

اخذ مجوز کار که در نهایت پس از 5 سال منتهی به اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه و پاسپورت این کشور می شود از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در ترکیه است.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *