پاسپورت نیوزلند

آیا به پاسپورت نیوزلند نیاز است ؟ گذرنامه برای سفر به همه کشورها از جمله استرالیا لازم است. اگر شما قصد سفر دارید و گذرنامه شما کمتر از یک سال اعتبار دارد، ممکن است لازم باشد گذرنامه خود را تمدید کنید. بعضی کشورها نیاز به گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار باقی مانده پس از خروج شما از کشور دارند، با سفارت کشورهایی که قصد بازدید دارید از شرایط مورد نیاز خود ،اطلاعات بگیرید. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که حداقل یک صفحه ویزای واضح در گذرنامه خود برای تمبرهای مهاجرتی داشته باشید. پاسپورت شما باید امضا شود .اگر شخص کودک زیر 10 سال داشته باشد نیازی به امضا نیست.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اخذ پاسپورت نیوزلند

چگونه گذرنامه در نیوزیلند دریافت کنم؟ وزارت امور داخله پاسپورت ها را صادر می کند. وب سایت آنها اطلاعاتی در مورد گذرنامه و فرم های درخواست اطلاعاتی میدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه زندگی در نیوزلند با مشاوران موسسه توسعه گران مهر تماس فرمایید.

شرایط پاسپورت نیوزلند

چگونه می توانم گذرنامه در خارج از کشور دریافت کنم؟فقط دفاتر گذرنامه در لندن، سیدنی یا نیوزیلند می توانند گذرنامه را صادر کنند.در یک اورژانس، سفارت نیوزیلند در خارج از کشور ممکن است قادر به صدور سند سفر اضطراری باشد. لطفا توجه داشته باشید که این سرویس از طریق دفاتر ما در اتریش، نیوزلند، کالدونیای جدید، افغانستان، میانمار، تیمور لست، امارات متحده عربی، اتیوپی یا لهستان در دسترس نیست. افرادی که نیاز به کمک در این کشورها دارند باید برای اطلاعات بیشتر در مورد درخواست گذرنامه استاندارد نیوزیلند به سایت www.passports.govt.nz مراجعه کنند.

اعتبار شهروندی و ارزش پاسپورت نیوزلند

مزایای بسیار زیادی برای شهروند شدن در نیوزلند وجود دارد. اینها شامل حق داشتن گذرنامه نیوزلند و سفر آزادانه به خارج از کشور و همچنین واجد شرایط بودن برای حضور در مجلس یا نشان دادن کشور در سطح بین المللی مثل ورزش می باشد.

شهروندان نیز باید از قوانین نیوزلند اطاعت کنند، مالیات پردازند، جهت رای دادن ثبت نام کنند و به عنوان یک شهروند نیوزلند خود را مسئول بدانند.

مزایای داشتن شهروندی نیوزلند به شما امکان دسترسی کامل حقوق اقتصادی و دسترسی کامل به بورس و جوایز تحصیلی را که شایسته شهروندان نیوزلند است میدهد. این شما را واجد شرایط جهت حضور در مجلس یا نشان دادن کشور در سطح بین المللی می کند. همچنین این مزایا به شخص اجازه می دهد که در مشاغل دولتی کار کنید و می‌تواند در نیروهای دفاعی نیوزلند و مشاغل دولتی خدمت کنید. شهروندی نیوزلند هرگونه حمایت و خدمات مورد نیاز در داخل و خارج از کشور در صورت نیاز فراهم می کند.

شخص میتواند در انتخابات نیوزلند جهت انتخاب اعضای مجلس برگزار می شود، رای دهد. همچنین این شخص میتواند در این انتخابات شرکت کند تا عضو مجلس و مجلس سنا شود. درست همانند Theogene Ngamije که اصالتا اهل رواندا است سال گذشته نشان داد یک سرباز مهربان نگهداری صلحبان نیوزلندی در هنگام کودکی به او الهام بخشید که به استرالیا بیایند و به ارتش بپیوندند. یک فرصت خوب جهت مشاغل دولتی برای ساکنان دائمی امکان پذیر است اما نیروی دفاعی نیاز به این دارد که تمام تازه واردهایش شهروند نیوزلند باشد.

اعتبار شهروندی و ارزش پاسپورت نیوزلند

اعتبار شهروندی و ارزش پاسپورت نیوزلند

امکان سفر بدون ویزا با گذرنامه یا پاسپورت نیوزلند

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) که برای 6 ماه معتبر است

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) برای 183 روز معتبر است

 • پرو

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) برای 180 روز معتبر است

 • مکزیک
 • پاناما

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) معتبر برای 4 ماه

 • فیجی

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) معتبر برای 3 ماه

 1. آرژانتین
 2. باهاما
 3. السالوادور
 4. گایانا
 5. هندوراس
 6. هنگ کنگ
 7. ایرلند
 8. کنیا
 9. کویت
 10. مالزی
 11. مراکش
 12. نامیبیا
 13. ترکیه
 14. اروگوئه

ورود بدون ویزا به منطقه شنگن برای 90 روز در یک دوره 180 روزه

 1. اتریش
 2. بلژیک
 3. جمهوری چک
 4. دانمارک
 5. استونی
 6. فنلاند
 7. فرانسه
 8. آلمان
 9. یونان
 10. مجارستان
 11. ایسلند
 12. ایتالیا
 13. لتونی
 14. لیختن اشتاین
 15. لیتوانی
 16. لوکزامبورگ
 17. مالت
 18. موناکو
 19. هلند
 20. نروژ
 21. لهستان
 22. کشور پرتغال
 23. اسلواکی
 24. اسلوونی
 25. اسپانیا
 26. سوئد
 27. سوئیس

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) برای 90 روز معتبر است

 1. آلبانی
 2. بنگلادش
 3. بولیوی
 4. بوسنی و هرزگوین
 5. بوتسوانا
 6. شیلی
 7. کلمبیا
 8. کاستاریکا
 9. گواتمالا
 10. ژاپن
 11. مالاوی
 12. نیکاراگوئه
 13. صربستان
 14. آفریقای جنوبی
 15. کره جنوبی
 16. ونزوئلا
 17. زامبی3

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) برای یک ماه معتبر است

 • آنتیگوا و باربودا
 • بلیز
 • لبنان

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) برای 30 روز معتبر است

 • برونئی
 • مصر
 • اندونزی
 • تایوان
 • تایلند
 • امارات متحده عربی

ورود بدون ویزا (و یا ویزا به محض ورود(visa-on-arrival)) برای 21 روز معتبر است

 • فیلیپین

تابعیت دوگانه یا مضاعف در نیوزلند

کسب تابعیت دوگانه در نیوزلند مجاز است، در صورتی که در کشور اول اخذ تابعیت نیوزلند مورد قبول باشد، در غیر این صورت اگر در کشور اول دو تابعیتی مجاز نباشد، متقاضی تابعیت کشور اولیه خود را از دست خواهد داد.

تابعیت دوگانه یا مضاعف در نیوزلند

تابعیت دوگانه یا مضاعف در نیوزلند

تابعیت دوگانه در صورت داشتن فرزند در نیوزلند

اگر فرزند شما در نیوزلند متولد شود و همسر شما شهروند یا مقیم دائم این کشور باشد، فرزند شما به طور خودکار شهروندی نیوزلند را کسب می کند. اگر شهروند کشوری باشید که دو تابعیتی در آن مجاز است، می توانید برای کسب تابعیت آن کشور برای فرزند خود نیز درخواست دهید. در صورتی که دو تابعیتی در کشور شما مجاز نباشد، کودک تا سن 18 سالگی نمی تواند شهروندی نیوزلند را از دست دهد و شهروندی کشور شما را کسب کند.

اگر قصد دارید که کودک به جای شهروندی نیوزلند، تابعیت کشور شما را کسب کند باید برای تولد او به کشور خود بازگردید. در صورتی که شهروندی کشوری را که دو تابعیتی در آن مجاز نیست، کسب کنید، تابعیت کشور نیوزلند را از دست می دهید. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به نیوزلند با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *