دانشگاه Huddersfield انگلستان

در این مقاله قصد داریم در ارتباط با دانشگاه Huddersfield انگلستان صحبت کنیم. اطلاع از شرایط دانشگاه های مختلف برای مهاجرت تحصیلی بسیار مهم است. در حقیقت زمانی که فرد قصد دارد در جهت مهاجرت تحصیلی اقدام نماید، در ابتدای راه خود می بایست برای پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه اقدام نماید. پس لازم است تا دانشگاه مورد نظر انتخاب گردد و دانشجوی متقاضی تحصیل شرایط دانشگاه را بسنحد. سنجش شرایط دانشگاه مستلزم این مسئله است که با کم و زیاد دانشگاه و ریز و درشت مسائل مربوط به آن آشنایی داشته باشد. از این رو شناخت دانشگاه بسیار مفید می باشد و ما در این مقاله قصد داریم به معرفی یکی از دانشگاه های کشور انگلستان بپردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

برای مهاجرت به کشور انگلستان علاوه بر مهاجرت تحصیلی به انگلستان، راه های دیگری نیز برای مهاجرت وجود دارد. هر کدام از راه و روش های مهاجرتی با توجه به شرایط افراد برای هر نفر متفاوت می باشد. برای مهاجرت به انگلستان می توان از روش هایی همچون مهاجرت کاری به انگلستان، مهاجرت سرمایه گذاری انگلستان،‌ ازدواج با تبعه انگلیسی، تولد فرزند در انگلستان و … استفاده نمود. برای اطلاع از هر روشی لازم است تا به متخصصین مراجعه گردد. از این رو بهترین کار برای متقاضیان مهاجرت، مراجعه به موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی می باشد. نمایندگی های موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهر های شیراز،‌تهزان، اصفهان، مشهد و تبریز فعال هستند.

دانشگاه Huddersfield انگلستان

همان طور که گفتیم یکی از روش های مهاجرت به انگلستان، مهاجرت تحصیلی به این کشور جهت تحصیل در دانشگاه های انگلستان می باشد. از این رو برای مهاجرت تحصیلی و تحصیل در انگلستان لازم است تا در ابتدا برای پذیرش دانشگاه مورد نظر اقدام کرد. به همین دلیل ما به معرفی دانشگاه Huddersfield انگلستان می پردازیم. در ابتدا کمی با شرایط عمومی کشور انگلستان آشنایی پیدا می کنیم.

آشنایی با انگلستان جهت معرفی دانشگاه Huddersfield

در این بخش کمی با کشور انگلستان و شرایط عمومی این کشور آشنا می شویم. انگلستان به عنوان یکی از چهار کشور تشکیل دهنده پادشاهی متحد بریتانیا شناخته می شود که در واقع مهم ترین بخش آن است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کشور انگلستان با کشور های اسکاتلند، ولز و فرانسه دارای همسایگی است. این کشور دارای تعداد زیادی جزیره کوچک و بزرگ است. شهر لندن پایخت کشور انگلستان و پایتخت پادشاهی بریتانیای کبیر می باشد و رود مشهور تیمز از میان آن می گذرد. مساحت کشور انگلستان صد و سی هزار و سیصد و نود و پنج کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر پنجاه میلیون نفر دارد.

زبان رسمی مردم در کشور انگلستان، زبان انگلیسی است و شعار آن ها عبارت « خدا و حق من » می باشد. این کشور از لحاظ علمی، سیاسی و اقتصادی پیشرفت های زیادی داشته و توانسته جایگاه مناسبی را برای خود کسب کند. حال که با این کشور آشنا شدیم به بررسی دانشگاه Huddersfield انگلستان می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه Huddersfield انگلستان

در ابتدا قصد داریم در ارتباط با تاریخچه این دانشگاه صحبت کنیم. دانشگاه هادرزفیلد یک دانشگاه دولتی است که در هادرزفیلد واقع شده است. یعنی در غرب یورکشایر ، در کشور انگلیس. این دانشگاه را از سال هزار و نهصد و نود و دو میلادی به عنوان یک دانشگاه می شناسند اما در حقیقت قدمت آن به سال های دور تر باز می گردد. در حقیقت به جایی که در سال هزار و هشتصد و بیست و پنج میلادی تلاش شد تا یک مؤسسه علمی و مکانیک در شهر راه اندازی شود. هدف این موسسه آموزش به افرادی بود که بتوانند در زیمنه مکانیک از طریق سخنرانی و آموزش در کتاب خانه و کتابخوانی کمک بسیاری کنند.

البته می توان گفت که حقیقتا تاریخ این دانشگاه به سال هزار هشتصد و چهل و یک میلادی باز می گردد. این دانشگاه با تاریخچه ای که به موسسات مختلف زیر شاخه آن بر می گردد در دهه هزار و هشتصد و شصت میلادی تحول بسیار زیادی یافت و تقاضا برای آموزش های فنی و علمی روز به روز بیشتر شد.

سر انجام در سال هزار و نهصد و نود و دو میلادی این موسسه پلی تکنیک و فناوری که داستان ها و فراز و نشیب های زیادی را در طول تاریخ به خود دیده بود، تبدیل به دانشگاه هادرزفیلد شد. در سال 2013 ، دانشگاه هادرزفیلد در جوایز آموزش عالی تایمز به عنوان دانشگاه سال معرفی شد. پروفسور کریان با پذیرش این جایزه گفت: “این ادای احترام به همه کارکنانی است که  تا به امروز بسیار زحمت کشیده اند تا جایی که ما امروز هستیم را پیدا کنند. ما اکنون به عنوان یکی از دانشگاه های نوآورانه کشور به خوبی تثبیت شده ایم در حالی که بهترین ها هنور به دست نیامده اند.

تاریخچه دانشگاه Huddersfield انگلستان

تاریخچه دانشگاه Huddersfield انگلستان

این دانشگاه هم اکنون از بیش از صد و سی کشور جهان، دانشجویان زیادی را به خود جذب می کند وبه دلیل گردش مالی بالایی که دارد، برای اقتضاد محلی سالیانه سیصد میلیون پوند درآمد زایی می کند. 

چرا تحصیل در دانشگاه Huddersfield انگلستان؟

در این بخش دلایلی را برای تحصیل در دانشگاه Huddersfield انگلستان بیان می کنیم و دلیل انتخاب این دانشگاه را برای ادامه تحصیل شرح می دهیم. در ابتدا باید گفت که دانشگاه Huddersfield دانشگاهی با بهترین رتبه در چهارچوب تعالی آموزش یعتی TEF است و شما در این دانشگاه تحت آموزش بهترین اساتید کشور خواهید بود. دانشگاه Huddersfield انگلستان به این مسئله می بالد که تمام کادر آموزشی در هر رده و شاخه ای دارای مدرک دکتری هستند. این تخصص همراه با مدرک بالا به معنای این است که دانشجویان در این دانشگاه از اساتید آگاه و دارای مهارت برخوردار هستند که هر کدام در خط مقدم حوزه خود هستند.

در ده سال گذشته نیز این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر انگلستان برای کمک هزینه های تحصیل در انگلستان و بورسیه تحصیلی انگلستان می باشد. دقت داشته باشید که مهم ترین نکته در این دانشگاه برای دانشجویان است. صد در صد از دانشجویان این دانشگاه این فرصت را دارند که در طول تحصیل خود تجربه کار حرفه ای داشته باشند و به عبارت کار در زمان تحصیل در انگلستان را تجربه کنند.

شرایط و زیر مجموعه های دانشگاه Huddersfield انگلستان

در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی نکات بسیار مهمی در ارتباط با این دانشگاه بپردازیم. در ابتدای راه با بررسی دانشمده ها و موسسات آن شروع می کنیم. دانشگاه هادرزفیلد انگلستان داراری دانشکده ها و مدارس دانشگاهی زیر است. این موارد عبارتند از: علوم کاربردی، هنر، طراحی و معماری، محسبات و مهندسی، آموزش و توسعه حرفه ای، کسب و کار، علوم انسانی و بهداشت و موسیسقی، علوم انسانی و رسانه. این دانشگاه دارای گروه های تحقیقاتی کاربردی پیشرو در جهان در علوم زیست پزشکی ، مهندسی و علوم فیزیکی ، علوم اجتماعی و هنر و علوم انسانی است. این گروه های تحقیقاتی در سال های اخیر تعداد محققان خود را چهار برابر کرده است.

این دانشگاه همچنین با دارا بودن امکانات به روز دنیا، آزمایشگاهی بزرگ در سطح جهان است که به تحقیقات در زمینه علوم مواد و مطالعات انرژی می پردازد. ین دانشگاه در سالهای اخیر ، خصوصاً با انتصاب دوک یورک به عنوان پاترو در سال 2013 و بعداً صدراعظم در سال 2015 ، ارتباط قابل توجهی با خانواده سلطنتی ایجاد کرده است. مرکز کارآفرینی این دانشگاه نیز در سال دو هزار و سیزده میلادی با نام دوک افتتاح کردید. حال که کمی با شرایط این دانشگاه آشنا شدیم در بخش های بعدی به بررسی موارد بیشتری از دانشگاه می پردازیم. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان است و برای پذیرش دانشجویی گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه Huddersfield  انگلستان

در این بخش از مقاله قصد داریم در ارتباط با هزینه تحصیل در انگلستان که مربوط به دانشگاه هادرزفیلد است نکاتی مهم را بیان کنیم. البته باید توجه داشته باشید که برای زندگی در انگلستان به جهت تحصیل، علاوه بر هزینه های تحصیل در انگلستان، می بایست هزینه های زندگی در انگلستان را هم در نظر داشته باشید. یک نکته مهم که می بایست به آن توجه داشته باشید، این است که هزینه تحصیل برای دانشجویان تبعیه انگلستان و همچنین دانشجویان اتحادیه اروپا نسبت به سایر دانشجویان و دانشجویان بین المللی کمتر است. هزینه های تحصیل برای دوره های پاره وقت و تمام وقت با هم متفاوت هستند و در حقیقت هزینه دوره های تمام وقت بیشتر از دوره های پاره وقت می باشد.

تمام هزینه های تحصیل برای یک سال اعمال می شود و ممکن است هزینه های هر ساله تغییر یابند. در نتیجه گسترش عمده فعالیت تحقیقاتی دانشگاه ، تعدادی بورسیه تحقیقاتی هم اکنون در دسترس است. برای اطلاعات بیشتر و لیست کاملی از بورس های پژوهشی ، شما می توانید به صفحه بورس های تحصیلی در وب سایت دانشگاه مراجعه کنید.

به عنوان بخشی از روند پذیرش ، دانشگاه موظف است وضعیت هزینه و صلاحیت تحصیل در انگلستان را برای کلیه متقاضیان خود تعیین کند. به طور مثال شهریه تحصیل در رشته های حسابداری و امور مالی ، معماری ، هنر و طراحی ، تجارت ، درام ، آموزش ، انگلیسی ، رویدادها ، مد ، بهداشت ، تاریخ ، مهمان نوازی ، روزنامه نگاری و رسانه ، حقوق ، لجستیک ، بازاریابی ، موسیقی و فناوری (مدرک BA و BMus) ، اجتماعی علوم ، ورزش ، جهانگردی ، جوانان و جامعه به طور سالانه چهار ده هزار پونذ می باشد و بورسیه هایی نیز در دسترس است.

هزینه تحصیل در دانشگاه Huddersfield انگلستان

هزینه تحصیل در دانشگاه Huddersfield انگلستان

اما اگر قصد تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان در این دانشگاه را داشته باشید می بایست به عنوان دانشجوی بین المللی هفده هزار و چهارصد پوند هزینه بپردازید که هزینه ای مشابه با تحصیل در رشته های محاسبات، علوم مهندسی، شیمی، پرشکی قانونی و … می باشد. دقت کنید که گاهی اوقات ممکن است هزینه های بیشتری را برای تحصیل خود بپردازید. برای کسب اطلاع از هزینه های تحصیل در سایر رشته ها می توانید به وب سایت امور بین الملل این دانشگاه مراجعه نمایید.

امکانات دانشگاه Hudersfield  انگلستان برای دانشجویان

در این بخش از مقاله به بررسی امکانات این دانشگاه می پردازیم. اما قبل از آن اجازه دهید این نکته را ذکر کنیم که دانشگاه هادرزفیلد با حدود پانزده هزار و صد و سی و سه دانشجو و سیستم تحقیقاتی پیشرفته در رنکینگ جهانی کیو اس رتبه هفتصد و یک را به خود اختصاص داده است و بورسیه های تحصیلی بسیاری نیز ارائه می دهد. مدرک این دانشگاه یکی از معتبر ترین مدارک تحصیلی در کل دنیا است.

این دانشگاه امکانات بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار داده است. خوابگاه های دانشجویی دانشگاه هادرزفیلد در حقیقیت خانه هایی هستند که شش یا هشت دانشجو در آن ساکن می شوند و وابسته به دانشگاه است. یکی دیگر از امکانات مهم این دانشگاه اتحادیه دانشجویان است. اتحادیه دانشجویان Huddersfield (HSU) نمایندگان  پشتیبانی و مشاوره دانش آموزان در مورد همه جنبه های تحصیلی و حضور در زمان خود در دانشگاه است.

HSU یک موسسه خیریه مستقر در محوطه دانشگاه است ، که توسط دانشجویان هدایت می شود. در ادامه باید گفت که در دانشگاه هادرزفیلد کلوب های ورزشی با امکانات بسیاری وجود دارد و فرصت زیادی را برای دانشجویان فراهم می کند. در این دانشگاه بیش از صد و ده باشگاه ورزشی و انجمن ورزشی وجود دارد. در این دانشگاه همچنین شصت انجمن جهانی وجود دارد که می توانید به راحتی و به طور رایگان در کنار آن ها باشید.

سوالات متداول در ارتباط با دانشگاه Huddersfield انگلستان

 1. دانشگاه Huddersfield انگلستان در چه سالی تاسیس شده است؟

  این دانشگاه از سال هزار و نهصد و نود و دو میلادی تاسیس شده که البته تاریخ آن به سال های قبل نیز باز می گردد.

 2. تحصیل در دانشگاه Huddersfield انگلستان به چه زبانی است؟

  تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد.

 3. آیا مدرک دانشگاه Huddersfield انگلستان معتبر است؟

  بله این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های دنیا و انگلستان است که افراد زیادی را تربیت نموده.

 4. دانشگاه Huddersfield انگلستان در چه رنکینگ جهانی قرار دارد؟

  این دانشگاه در رنکینگ کیو اس جهانی رتبه هفتصد و یک را به خود اختصاص داده است.

 5. آیا امکانات دانشگاه Huddersfield انگلستان مناسب است؟

  بله این دانشگاه امکانات زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

 6. آیا دانشگاه Huddersfield انگلستان خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می دهد؟

  بله این دانشگاه خوابگاههای خاصی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که هر مدل خوابگاه به صورت واحد مسکونی برای شش تا هشت دانشجو است.

 7. تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه Huddersfield انگلستان چقدر هزینه دارد؟

  تحصیل در این رشته هفده هزار و چهارصد پوند سالانه هزینه خواهد داشت.

 8. آیا در دانشگاه Huddersfield انگلستان بورسیه های تحصیلی ارائه می شود؟

  بله دانشگاه هادرزفورد انگلستان در زمینه بورسیه های تحصیلی در این کشور پیشرو است.

 9. آیا امکانات کار در زمان تحصیل در دانشگاه Huddersfield انگلستان وجود دارد؟

  بله دانشگاه هادرفیلد اینگلستان یکی از دانشگاههای پیشرو در زمینه کار دانشجویی است و کمک بسیار به دانشجویان می کند.

 10. چه دانشکده هایی در دانشگاه Huddersfield انگلستان وجود دارد؟

  دانشکده ها عبارتند از: علوم کاربردی، هنر، طراحی و معماری، محسبات و مهندسی، آموزش و توسعه حرفه ای، کسب و کار، علوم انسانی و بهداشت و موسیسقی، علوم انسانی و رسانه.

 11. آیا امکانی برای کار پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه Huddersfield انگلستان وجود دارد؟

  بله این دانشگاه با داشتن یک مرکز کارآفرینی قوی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده که بتوانند پس از تحصیل خود کار کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *