دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

امروزه، تحصیل در کشور رومانی علی الخصوص برای رشته های پزشکی توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جلب کرده است. از جمله مهم ترین دانشگاه های این کشور می توان به دانشگاه Grigore T. Popa اشاره کرد. هزینه تحصیل در این دانشگاه بسیار مناسب بوده و مدرک اخذ شده از آن نیز در تمام دنیا به رسمیت شناخته می شود. دانشجویان این دانشگاه همچنین فرصت تحصیل به زبان انگلیسی را خواهند داشت. شما متقاضیان عزیز می توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

آشنایی با دانشگاه Grigore T. Popa

دانشگاهGrigore T. Popa  یک دانشگاه پزشکی و داروسازی در یاش، رومانی است. این دانشگاه دارای دانشجویان بین المللی از بیش از 70 کشور در سراسر جهان است. این دانشگاه تنها دانشگاه پزشکی در رومانی است که در رده بندی دانشگاه های برتر جهانی قرار دارد. در حال حاضر، این دانشگاه بیش از 10 هزار دانشجو دارد که 2500 نفر از آن ها دانشجویان بین المللی هستند.

قدمت دانشگاه

دانشگاهGrigore T. Popa  در سال 1879 به عنوان دانشکده پزشکی تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی در کشور رومانی است. در سال 1948، دانشکده پزشکی با دانشکده داروسازی و دانشکده دندانپزشکی ادغام شد و موسسه پزشکی و داروسازی را ایجاد کرد. دانشگاه گریگوری تی پوپا توسط وزارت آموزش و پرورش رومانی به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی و آموزشی پیشرفته در سال 1991 طبقه بندی شد.

دانشکده های دانشگاه Grigore T. Popa

این دانشگاه دارای چهار دانشکده مختلف در زمینه های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و مهندسی زیست پزشکی می باشد که فرصت تحصیل در بهترین رشته های تحصیلی را برای دانشجویان بومی و بین المللی خود فراهم کرده و آن ها را برای ورود به بازارهای کار جهانی آماده می کند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه گریگوری تی پوپا

دانشکده پزشکی این دانشگاه در طول سال ها دستخوش تغییراتی در زمینه آموزش شده است. افزایش کیفیت عملکرد آموزشی منجر به شناخته شدن این دانشگاه و اعطای گواهی کیفیت توسط CIDMEF شده است. دوره های ارائه شده در این دانشگاه به زبان های رومانیایی، انگلیسی و فرانسوی می باشد. مدت زمان تحصیل پزشکی در این دانشگاه شش ساله خواهد بود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه گریگوری تی پوپا

تحصیل پزشکی در دانشگاه گریگوری تی پوپا

تاریخچه دانشکده

دانشکده پزشکی در 30 سپتامبر 1879 تأسیس شد و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشکده های پزشکی در کشور رومانی می باشد. هر ساله بیش از 800 دانشجو در دوره های دانشکده پزشکی این دانشگاه ثبت نام می کنند. دانشجویان این دانشکده فرصت آموزش در 10 بیمارستان دانشگاهی را خواهند داشت.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه Grigore T. Popa

دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه می تواند به راحتی با چالش های ناشی از فضای سیاسی، اجتماعی و رقابتی رو به رو شود. تحصیل در این دانشکده نیز مانند دانشکده پزشکی به سه زبان رومانیایی، انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در این دانشکده شش ساله می باشد.

تاریخچه دانشکده

این دانشکده در سال 1945 تأسیس شد. دانشکده دندانپزشکی یک موسسه دانشگاهی است که طبق اصول آموزشی سازمان یافته است. این دانشکده همچنین یکی از معتبرترین دانشکده های پزشکی کشور در سطح منطقه ای، ملی و حتی بین المللی محسوب می شود. بسیاری از دندانپزشکان به نام در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه Grigore T. Popa تحصیل کرده اند و این موضوع نشان دهنده کیفیت آموزشی این دانشکده هستند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه گریگوری تی پوپا

هدف اصلی دانشکده داروسازی انجام فعالیت های آموزشی و پژوهشی در سطح بین المللی است. به دنبال ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه ها و برنامه های مطالعاتی انجام شده در سطح ملی، دانشکده داروسازی این دانشگاه در میان 12 دانشکده اول کشور قرار گرفته است. اولویت آموزشی دانشکده داروسازی، آموزش افراد متخصص است که بتوانند خواسته ها را در سطح ملی و بین المللی برآورده کنند. مدت تحصیل در این دانشکده پنج ساله است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه گریگوری تی پوپا

تحصیل داروسازی در دانشگاه گریگوری تی پوپا

تاریخچه دانشکده

دانشکده داروسازی دانشگاه Grigore T. Popa در سال 1913 تأسیس شد. این دانشکده یکی از معتبرترین دانشکده های داروسازی کشور در سطح منطقه ای، ملی و حتی بین المللی است. بسیاری از فارغ التحصیلان این دانشکده اکنون افراد شناخته شده ای در رشته داروسازی رومانی و بین المللی می باشند.

تحصیل مهندسی زیست پزشکی در دانشگاه گریگوری تی پوپا

دانشکده مهندسی زیست پزشکی دانشگاه گریگوری تی پوپا در یاش یک موسسه آموزش عالی دولتی است که توسط ARACIS و IEP_EUA معتبر شناخته شده است. آموزش در این دانشکده در دو حوزه علوم کاربردی و سلامت انجام می شود.

هدف آموزشی دانشکده

هدف اصلی آموزش در این دانشکده، آموزش متخصصین با دانش و مهارت در زمینه زیست پزشکی با استفاده از مفاهیم و روش های مهندسی، زیست شناسی، پزشکی، فیزیولوژی، فیزیک، علوم مواد، شیمی، ریاضیات و علوم کامپیوتر برای توسعه روش ها و فناوری ها به منظور حل مشکلات بهداشتی انسان ها است.

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده ارائه هر گونه مشاوره در خصوص تحصیل در دانشگاه گریگوری تی پوپا رومانی هستند.

شرایط پذیرش در دانشگاه Grigore T. Popa

همان طور که به آن اشاره شد، تحصیل در این دانشگاه به سه زبان رومانیایی، انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است. این دانشگاه دارای آزمون ورودی نمی باشد و هزینه درخواست نیز رایگان می باشد. پذیرش در این دانشگاه صرفاً بر اساس ارزیابی نمرات دبیرستان صورت می گیرد.

شرایط پذیرش در دانشگاه Grigore T. Popa

شرایط پذیرش در دانشگاه Grigore T. Popa

دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید در هنگام ارسال درخواست پذیرش مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهند:

 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • ریز نمرات تحصیلی (زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، علوم زندگی، شیمی و فیزیک)
 • دو توصیه نامه (اطلاعات تماس با آدرس ایمیل و شماره تلفن که می توانند اطلاعات مربوط به تحصیلات دبیرستان را ارائه دهند. نامه ها باید توسط موسسه آموزشی که داوطلب از آن فارغ التحصیل شده است تأیید شوند)
 • شناسنامه متقاضی
 • تمکن مالی
 • کپی گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه
 • بیمه پزشکی
 • مدرک اثبات مهارت زبان

آخرین مهلت ارسال درخواست

آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه گریگوری تی پوپا رومانی بین ماه های آوریل و ژوئیه می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی رایگان نیست و دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه می باشند. مسلما، میزان شهریه پرداختی دانشجویان بین المللی با میزان شهریه پرداختی دانشجویان بومی متفاوت خواهد بود. میانگین شهریه پرداختی دانشجویان بین المللی در رشته های مختلف تحصیلی در این دانشگاه 5000 یورو در سال برآورد می شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

هزینه تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

هزینه زندگی

دانشجویان بین المللی دانشگاه گریگوری تی پوپا رومانی علاوه بر هزینه تحصیل با هزینه های دیگری از جمله هزینه های زندگی، رفت و آمد و خرید کتاب نیز رو به رو خواهند بود. برخی از هزینه های زندگی در این کشور به شرح زیر خواهد بود:

رستوران ها

 • غذا در رستوران گران قیمت: 5.13 یورو
 • سه وعده غذا برای دو نفر در رستوران با قیمت متوسط: 24.61 یورو
 • غذا در مک دونالد (یا معادل آن): 4.10 یورو

بازارها

 • شیر (یک لیتر): 0.96 یورو
 • قرص نان سفید تازه (500 گرم): 0.59 یورو
 • برنج (یک کیلوگرم): 1.03 یورو
 • تخم مرغ: 2.01 یورو
 • پنیر محلی (یک کیلوگرم): 4.97 یورو
 • سینه مرغ(بدون پوست و استخوان) (یک کیلوگرم): 30 یورو
 • گوشت ( یک کیلوگرم) (یا معادل گوشت قرمز): 6.51 یورو

حمل و نقل

 • بلیط یک طرفه (عبور محلی): 0.51 یورو
 • رفت و آمد ماهانه (قیمت معمولی): 15.38 یورو

خدمات (ماهانه)

 • قبوض (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربعی: 96.72 یورو
 • تعرفه یک دقیقه ای تلفن همراه (بدون تخفیف): 0.05 یورو

پوشاک و کفش

 • یک جفت جین Levis 501 (یا معادل آن): 47.86 یورو
 • یک لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (Zara، H&M و …): 78 یورو

اجاره در هر ماه

 • آپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر: 286.72 یورو
 • آپارتمان (یک خوابه) خارج از مرکز شهر: 209.78 یورو

رشته های دانشگاه گریگوری تی پوپا رومانی

دانشگاه گریگوری تی پوپا رومانی دارای چهار دانشکده مختلف است که رشته های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند. رشته های ارائه شده در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • پزشکی عمومی
 • تغذیه و رژیم غذایی
 • مدیریت خدمات بهداشتی
 • دندانپزشکی
 • ایمپلنت
 • روش های غیر تهاجمی تشخیص و درمان در پزشکی دندانپزشکی
 • داروسازی
 • فیزیوتراپی

خوابگاه دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

دانشگاه Grigore T. Popa رومانی دارای امکانات برای زندگی راحت برای دانشجویان داخل محوطه دانشگاه است. خوابگاه های دانشجویی مدرن بوده و به خوبی نگهداری شده و مجهز هستند. باید توجه داشت که تقاضا برای اقامت در خوابگاه های دانشجویی بسیار زیاد است و بهتر است متقاضیان هر چه سریع تر اقدام به ارسال درخواست کنند.

خوابگاه دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

خوابگاه دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

رتبه دانشگاه گریگوری تی پوپا

این دانشگاه در میان برترین دانشگاه های پزشکی دنیا قرار گرفته است و تحصیل در آن می توانند راه ورود فارغ التحصیلان را به بازارهای کار جهانی هموار تر کند. رتبه این دانشگاه در سال های 2019 تا 2021 به شرح زیر می باشد:

                   رتبه بر اساس THE            رتبه بر اساس U.S. News
201920202021201920202021
10011001100111371491

کار دانشجویی حین تحصیل

دانشجویان بین المللی در رومانی به مجوز کار برای تحصیل در این کشور نیاز ندارند. دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا می توانند چهار ساعت در روز را به مشاغل نیمه وقت مشغول شوند. چنان چه آن ها بخواهند که بیش از چهار ساعت در روز کار کنند به اجازه کار نیاز خواهند داشت. اکثر مراکز تماس که به کارمندانی با مهارت های مختلف زبانی از جمله تسلط به زبان های فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی و غیره نیاز دارند.

سخن آخر

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هم وطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش، اخذ ویزا و اقامت می باشد. هم وطنان متقاضی تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، رشت، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

سوالات متداول در رابطه با دانشگاه Grigore T. Popa رومانی

 1. آیا تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی می تواند انتخاب مناسبی برای دانشجویان ایرانی باشد؟

بله، این دانشگاه از جمله دانشگاه های معتبر پزشکی در کشور رومانی است و این دانشگاه در میان دانشگاه های برتر پزشکی دنیا قرار گرفته است.

 1. دانشگاه Grigore T. Popa رومانی دارای چه دانشکده هایی است؟

  دانشگاه Grigore T. Popa رومانی دارای دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و مهندسی زیست پزشکی می باشد.

 2. شرایط تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی چیست؟

درخواست پذیرش دانشجویان دانشگاه Grigore T. Popa رومانی بر اساس نمرات دبیرستان ها و بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی می باشد.

 1. مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی چیست؟

مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی شامل مدرک زبان معتبر، اثبات تمکن مالی، ریز نمرات تحصیلی و غیره می شود.

 1. زبان تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی چیست؟

آموزش در دانشگاه Grigore T. Popa به زبان های رومانی، انگلیسی و فرانسوی است.

 1. آیا دانشگاه Grigore T. Popa رومانی دارای آزمون ورودی است؟

  خیر، دانشگاه Grigore T. Popa رومانی دارای آزمون ورودی نمی باشد.

 2. رتبه دانشگاه Grigore T. Popa رومانی چگونه است؟

  دانشگاه Grigore T. Popa رومانی جزو برترین دانشگاه های پزشکی جهان می باشد.

 3. هزینه تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی چقدر است؟

  میانگین هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در این دانشگاه در حدود 5000 یورو می باشد.

 4. آیا دانشگاه Grigore T. Popa رومانی دارای خوابگاه دانشجویی است؟

بله، دانشجویان این دانشگاه می توانند از چند خوابگاه دانشجویی این دانشگاه استفاده کنند.

 1. آیا دانشجویان دانشگاه Grigore T. Popa رومانی می توانند به کار نیمه وقت مشغول شوند؟

  بله، دانشجویان بین المللی دانشگاه گریگوری پی پوپا رومانی می توانند چهار ساعت در روز را به کار پاره وقت مشغول باشند.

 2. آیا برای تحصیل در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی به ویزای دانشجویی نیاز است؟

  بله، دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند به ویزای دانشجویی کشور رومانی نیاز خواهند داشت.

 3. رشته های ارائه شده در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی چیست؟

رشته های ارائه شده در دانشگاه Grigore T. Popa رومانی شامل پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و سایر موارد دیگر می شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *