دانشگاه سالامانکا اسپانیا

دانشگاه سالامانکا اسپانیا این کشور از کالج های حقوق، هنرهای واقعی، علوم پزشکی و نیز بخش های آکادمیک تشکیل شده و همچنین بیش از 250 دوره در این دانشگاه ارائه می شود. این مرکز از سال 1929 شروع به تدریس زبان اسپانیایی و دوره های فرهنگی کرد و بیش از 4000 زبان آموز زبان های خارجی را هر ساله جذب می کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

درباره دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است و توسط پادشاه اسپانیایی آلفونسو نهم در سال 1218 تاسیس شد.36 سال بعد توسط پاپ الکساندر چهارم پذیرفته شد و قرار بود یکی از چهار دانشگاه بزرگ جهان به همراه دانشگاه های آکسفورد، پاریس و بولونیا باشد. دانشگاه سالامانکا در طول سالهای بسیاری از آن ،معلمان و دانشجویان و استادان مهمی مانند لوئیس دئون بئاتریس دگالیندو، ملچور و کانو را داشته است.

فرانسیسکو د ویتوریا و میگوئل د اونامونا و دانشجویانی مانند میگوئل د سروانتس، هرناندو کورتس و کریستف کلمب. دوره طلایی دانشگاه در قرن شانزدهم بود. هنگامی که طلا از فتح( در اثر جنگ و پیروزی) امریکای جنوبی برای کمک به تامین مالی گسترش کشور استفاده شد. در سال 1584 دوره طلایی دانشگاه به تعداد 6.778 دانشجو رسید. در قرن نوزدهم تعداد دانشجویان تنها به 412 نفر کاهش یافت و در طول این دوره دانشگاه در معرض خطر جدی قرار گرفت.

در ابتدا دانشگاه سالامانکا دارای پنج دانشکده رسمی از حقوق کانن، حقوق الهیات،پزشکی هنر و فلسفه و همچنین آموزش تکمیلی در علوم انسانی، زبان،ریاضیات و موسیقی بود. در طول بحران قرن نوزدهم، دانشکده های دانشگاه به فلسفه حقوق و هنر و الهیات که بعدها حذف شدند،کاهش یافت.،در سال 1868 شورای محلی در سال 1869 شورای محلی توسط دین میگل د اونامونو تحت فشار قرار گرفت و تصمیم گرفت که دانشکده علوم پزشکی و علوم را تامین مالی کند. دانشگاه سالامانکا در حال حاضر دانشکده حقوق دارد.رشته های هنر،علوم انسانی،علوم و پزشکی و البته دوره های زبان اسپانیایی برای خارجی ها میباشد. این دانشگاه بیش از 30.000 دانشجو در هر سال دارد و بیش از 250 برنامه مختلف ارائه شده است. هنوز یکی از مهمترین دانشگاه ها در اسپانیا است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالامانکا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالامانکا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه سالامانکا

دانشگاه سالامانکا شرایطی برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده که می توانند با داشتن مهارت در زبان اسپانیایی در سطح B2، کلاس های خود را با دانشجویان اسپانیایی به اشتراک بگذارند و در نهایت مدرکی دریافت نمایند که شامل اعتبار فراوان و نمرات اخذ شده دانشجو می باشد.

پذیرش در مقطع فوق لیسانس دانشگاه سالامانکا به دانشجویان با شرایط زیر تعلق می گیرد:

 1. دارندگان مدرک از دانشگاه های اسپانیا
 2. دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی مرتبط با سیستم تحصیلات عالیه اروپا می باشند، قادر به شرکت در دوره های مقطع فوق لیسانس دانشگاه سالامانکا می باشند.
 3. دانشجویانی که مدارک تحصیلی آنان به سیستم تحصیلات عالیه اروپا مرتبط نبوده اما توسط وزارت تحصیل اسپانیا مورد تایید باشند، قادر به شرکت در دوره های فوق لیسانس دانشگاه سالامانکا خواهند بود.
 4. دانشجویانی که در دانشگاهی غیر از دانشگاه های تحت نظارت سیستم تحصیلات عالیه اروپا تحصیل نموده ویا مدارک آن ها تحت نظارت وزارت آموزش اسپانیا نباشد اما متقاضی به رسمیت شناختن مدارک خود از دانشگاه سالامانکا هستند، قادر به تحصیل در این دانشگاه خواهند بود. لازم به ذکر است که به رسمیت شناختن مدارک از سوی دانشگاه سالامانکا معادل با اعمال این موضوع از سوی وزارت تحصیل نخواهد بود.

به رسمیت شناختن مدرک ( همبستگی )

دانشجویانی که در دانشگاه های غیر از دانشگاه های مورد پذیرش سیستم تحصیلات عالیه اروپا تحصیل نموده اند، می بایست پس از اخذ رسمیت مدرک از سوی وزارت تحصیل اسپانیا، مدارک خود را جهت به رسمیت شناختن به دانشگاه سالامانکا نیز ارسال نمایند. فرم تشخیص مدرک می بایست جدا از فرم تقاضای تحصیل در مقطع فوق لیسانس ارسال گردد. چنانچه فرم رسمیت مدرک پذیرفته نگردد، دانشجویان در صورت اخذ پذیرش در دوره فوق لیسانس قادر به شرکت در کلاس ها نخواهند بود.

فرم به رسمیت شناختن مدرک در تمام طول سال از سوی اداره پذیرفته می شود. لطفا جهت طی روند تشخیص به مدت 2 ماه صبر داشته باشید. پیشنهاد می شود که بهتر است روند رسمیت را پیش از تاریخ ثبت نام دانشگاه شروع نمایید.

فرم به رسمیت شناختن مدرک می بایست به همراه مدارک زیر ارسال گردد:

 1. فرم تقاضای به رسمیت شناختن مدرک
 2. اثبات پرداخت هزینه روند رسمیت مدرک. این مرحله می بایست پیش از ارسال فرم طی گردد.
 3. فتوکپی قانونی از کارت شناسایی و گذرنامه
 4. فتوکپی قانونی مدرک لیسانس و یا معادل آن
 5. فتوکپی قانونی نسخه ای از نمرات دانشجو، نام هر دوره، طول مدت و شماره اعتبار.
 6. فتوکپی قانونی گواهی ساعات کل تحصیل ( به همراه خلاصه ای از اعتبار )
 7. گواهی قانونی اخذ مدرک از دانشگاه ( ترجمه قانونی به اسپانیایی ) که توانایی دانشجو را جهت تحصیل در مقطع فوق لیسانس اثبات می نماید.
 8. فتوکپی غیر قانونی تحت هیچ شرایطی پذیرفته نخواهد شد.

رتبه و رنکینگ دانشگاه سالامانکا

در سال 2019، رتبه بندی جهانی دانشگاهی تحصیلات عالیه تایمز، تعداد 1250 دانشگاه را رتبه بندی نموده است که این میزان، بسیار بیش از سایر رتبه بندی ها به شمار می آید. این رتبه بندی تنها رتبه بندی بر اساس تحقیقات دانشگاه نسبت به سایر ویژگی های هسته ای دانشگاه ها به شمار می آید: تدریس، تحقیق، دانش و چشم انداز بین المللی. در این رتبه بندی از 13 معیار مورد پذیرش دانشجویان، استادان، رهبران دانشگاهی، صنعت و دولت جهت رتبه بندی دانشگاه ها استفاده شده است. احتساب رتبه بندی مذکور توسط سازمان PwC صورت گرفته که موجب اعتبار هرچه بیشتر رتبه بندی خواهد بود.

 • رتبه بندی دانشگاهی جهانی در سال 2019: 800_601 
 • رتبه بندی آموزش اروپا در سال 2019: 100-76 

رشته های دانشگاه سالامانکا

برنامه مدولار از جمله برنامه هایی است که دانشجویان می توانند در زمینه های مختلف آن اقدام به تحصیل نمایند. در این دوره می توان به زبان اسپانیایی و دیگر موضوعات مرتبط با زبان و فرهنگ به تحصیل پرداخت: تاریخ، هنر، ادبیات، سینما، اسپانیایی در کسب و کار، نقش زنان در تاریخ اسپانیا، دنیای عرب در دنیای اسپانیا و غیره.

این برنامه شامل 4 دوره پایه ( بهار ) و یا 3 دوره ( پاییز ) می باشد که می توان دوره های مورد نیاز دیگری به آن اضافه نمود. هر دوره شامل 45 ساعت در هر ترم می باشد. برنامه سلامت و پزشکی در اختیار دانشجویان علاقه مند به علومی چون پزشکی، پرستاری، مدیریت سلامت، داروشناسی، زیست شناسی و همچنین علاقه مند به تحصیل در سالامانکا قرار می گیرد. برنامه هایی چون بیزینس، اقتصاد و ارتباطات بین الملل برای علاقه مندان به تحصیل در سالامانکا به زبان انگلیسی تدریس می گردد.

دوره های زبان

آموزش زبان انگلیسی از جمله امور مهم جهت تحصیل در سالامانکا می باشد. برای دهه ها، موسسه سالامانکا آموزش زبان انگلیسی را برای کودکان، نوجوانان و بزرگسالان برگزار نموده است که شامل دوره های خارج از کشور، برنامه همزیستی خانوادگی، گروه کودک و نوجوان، دوره های آمادگی در امتحانات رسمی و پردیس دانشگاهی موضوعی برای کودکان می باشد.

رشته های دانشگاه سالامانکا

رشته های دانشگاه سالامانکا

هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه سالامانکا

 • برنامه کسب و کار ماه سپتامبر 1335.00 یورو
 • 445.00 یورو/ واحد اضافه
 • برنامه پزشکی و سلامت ماه سپتامبر 960.00 یورو 
 • 480.00 یورو / واحد اضافه

یکی از معمول ترین سوال های هر فردی که وارد اسپانیا می شود آن است که چه مقدار پول جهت گذران زندگی روزانه لازم است. اگرچه میانگین مخارج ماهانه دانشجویان در حدود 900 الی 1000 یورو می باشد، هزینه زندگی به خصوص مسکن، به محل زندگی بستگی دارد. علاقه مندان به تحصیل در اسپانیا برای کسب اطلاعات در رابطه با سیستم آموزشی اسپانیا و شیوه پذیرش دانشگاه سالامانکا اسپانیا و همچنین راه های مهاجرت به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *