دانشکده هنر گرجستان

موسسه هنر و کنسرواتور دانشکده هنر گرجستان که بعدها دانشگاه هنر نامیده شد، صدها هنرمند حرفه ای را که موفق به انجام فعالیت هایی در داخل و خارج کشور شده اند، پرورش داده است. آن ها در زندگی فرهنگی شهری نقش ممهمی دارند و پایه های هنر گرجستان را رقم زدند. در ادامه مطالب این مقاله به تلاش مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر درباره چگونگی اخذ اقامت گرجستان از طریق تحصیل مطالعاتی خواهیم داشت و دانشگاه هنر این کشور را نیز بررسی می کنیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

دانشگاه های هنر گرجستان

آکادمی هنرهای زیبای گرجستان ( نام اولیه دانشگاه ) در 8 مارس سال 1922 با حکم کمیته مردمی اداره آموزش تاسیس شد. این اولین موسسه آموزش عالی مخصوص هنر بود که در گرجستان و قفقاز افتتاح شد و به همراه دانشگاه لنینگراد و ریگا یکی از سه آکادمی هنر بود که در جماهیر شوروی سابق وجود داشتند. در آغاز آکادمی دارای چهار دانشکده بود: دانشکده نقاشی، مجسه سازی، هنرهای گرافیکی و معماری. سپس در سال 1925 دانشکده سرامیک به کارگاه سرامیک تبدیل شد و در پاییز 1927 دپارتمان هنر سرامیک در دانشکده مجسمه سازی تاسیس شد.

از 22 آوریل 1922 آکادمی توسط هیات اساتید ( متشکل از LIGI GABASHVILI،JOSEPH CHATLEMAGN ،LOKAB NIKOLADZE،EUGENE LANCERAY،YEGHISHE TATEROSYON،HENLYLC HRYNIEWSLE، ANTOLY KALGIN و NOCHOLAS SEVEROV ) مدیریت می شد. GIORGI CHUBINASHVIV بنیانگذار دانشکده تاریخ هنر گرجستان در جلسه هیات اساتید در 14 می سال 1922 به عنوان اولین مدیر آکادمی انتخاب شد. در بین سالهای 1922 تا 1923 اکادمی 156 دانشجو داشت. تعداد دانشجویان در بین سالهای 146 تا 1947 به 270 دانشجو افزایش یافت. در سال 1973 دانشگاه 584 دانشجو و 204 استاد داشت. در حال حاضر دانشگاه 327 استاد و 1380 دانشجو دارد.

در آغاز سال 1930 اصلاحات اساسی در دانشکده انجام شد و در سالهای 1930 -1929 موسسه عالی هنر برای اولین بار دوباره سازماندهی شد و دانشکده معماری، نقاشی، مجسمه سازی و چاپ سنگی تاسیس شد. در سال 1933 موسسه بسته شد و در تابستان همان سال منسوخ شد. در عوض دانشکده هنرهای زیبا در تفلیس تاسیس شد که با فقدان منابع انسانی و نیازهای لجستیک برای آموزش هنر روبه رو بود. دانشکده معماری با موسسه ساختمان سازی ادغام شد. در 1 فوریه سال 1933 آکادمی دوباره بحالت اول برگردانده شد و آکادمی دولتی هنر تفلیس تاسیس شد.

هزینه تحصیل هنر در گرجستان

هزینه تحصیل هنر در گرجستان

هزینه تحصیل هنر در گرجستان

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی هنر در تمام دانشکده های گرجستان 2.250 لاری ( 1.100 دلار) در هر ترم است. استانداردهای زندگی در گرجستان نزدیک به اروپا است اما هزینه مسکن، غذا، حمل و نقل و سرگرمی در مقایسه با بسیاری از کشورها بسیار ارزان تر است ؛ به همین دلیل گرجستان خود را با هزینه های پایین زندگی متمایز کرده است. برای مثال هزینه زندگی در تفلیس حداقل 10% کمتر از دیگر شهر ها است و متوسط هزینه زندگی به طور قابل توجهی کمتر از سایر شهر ها است. همچنین باید در نظر داشت که زندگی در مرکز شهر بسیار بالاتر از زندگی در خارج از شهر است به همین دلیل دانشجویان بین الملل تمایل دارند برای تحصیل در مقاطع تکمیلی به گرجستان سفر کنند.

علاوه بر هزینه تحصیل و هزینه مسکن تقریبا 276 دلار تا 350 دلار در ماه برای هزینه غذا، حمل و نقل و تلفن مورد نیاز است. هزینه زندگی در گرجستان 2.890 دلار تا 3.960 دلار در سال ( شامل حمل و نقل زمینی، غذا، صورتحساب و غیره ) است.

شرایط تحصیل هنر در گرجستان

متقاضیان باید در آزمون ملی و آزمون مهارت های هنری (نقاشی ) که توسط شورای آکادمی هنرهای تفلیس تصویب شده است شرکت کنند. آزمون مهارت های هنری برای متقاضیان دانشکده مرمت، تاریخ هنر و تئوری هنر اجباری نیست. آنها باید در آزمون ملی و آزمون چهار درس انتخابی که توسط دانشگاه تعیین می شود شرکت کنند. داوطلبان می توانند از تاریخ 7 آگوست از ساعت 10 صبح تا تاریخ 13 آگوست ساعت 6.00 عصر به مرکز تجدید نظر درخواست دهند. برنامه درخواست تجدید نظر تنها به صورت آنلاین در online.naec.ge و www.naec.ge در دسترس است. 

رنکینگ دانشگاه های هنر گرجستان

پنجمین گزارش سالانه رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان U.S NEWS برای مقایسه دانشگاه ها در سطح جهانی منتشر شد. از آنجا که تعداد دانش آموزانی که قصد دارند در دانشگاه های خارج از کشور خودشان ثبت نام کنند در حال افزایش است، رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان با تمرکز ویژه بر روی تحقیقات آکادمی دانشگاه ها و شهرت آنها ( نه به صورت جداگانه بر روی دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد)، به دانش آموزان برای مقایسه دقیق دانشگاه های سراسر جهان کمک می کند. 

رنکینگ بهترین دانشگاه های جهان همچنین عملکرد دانشگاه های آمریکا را در سطح جهانی ارائه می کند که U.S NEWS بیش از 30 سال است که بصورت جداگانه این رتبه بندی را انجام می دهد. تمام دانشگاه ها می توانند خود را نسبت به دیگر دانشگاه های منطقه و کشور خود بسنجند و بیشتر در سطح جهانی دیده شوند و دانشگاه های برتر سراسر جهان را پیدا کنند و با آنها همکاری داشته باشند.

رنکینگ دانشگاه های هنر گرجستان

رنکینگ دانشگاه های هنر گرجستان

به طور کلی رتبه بندی دانشگاه های جهان شامل 1.250 موسسه برتر می شود که بدون تغییر نسبت به سال گذشته به 75 کشور توسعه پیدا کرده است ( در سالهای قبل 74 کشور بود ). اولین گام در ایجاد رتبه بندی که توسط CLARIVATE ANALYTICS INCITES طراحی شد شامل 1.372 دانشگاه بود که برای رتبه بندی 1.250 دانشگاه برتر استفاده شد.

 آکادمی هنر تفلیس

  • رنکینگ جهانی: 15218
  • رنکینگ داخلی: 23

برنامه های آموزشی در دانشکده هنر گرجستان توسط متخصصان باکیفیت اداره می شود که به عنوان اساتید برتر در باتومی دعوت شده اند و مشغول به کار هستند. انها فعالیت های علمی و حرفه ای و تدریس را به صورت فعال انجام می دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به گرجستان میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *