ثبت شرکت در لوکزامبورگ

اگر شما خودتان کار می کنید و یا می خواهید یک شرکت ایجاد کنید، فرقی نمی کند باید شرایط کسب و کار و ویزای کار لوکزامبورگ داشته باشید. برای این کار شما می توانید یک شرکت یا یک دفتر را اجاره کنید یا کسب و کار خود را در خانه خود راه اندازی کنید. همچنین اگر می خواهید شرکت خود را در خانه خود ثبت و یا دفتر آن را اجاره کنید، باید اطمینان داشته باشید که قرارداد اجاره، فعالیت های تجاری را ممنوع نکرده باشد به همین دلیل ما در موسسه حقوقی موسسه توسعه گران مهر در این مطلب به آن پرداخته ایم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ثبت شرکت در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ از سرمایه گذاری های مستقیم خارجی ( FDI) استقبال می کند، زیرا این کشور دارای چارچوبی جاذب و نیروی کار چند فرهنگی و ماهر است. بسیاری از کارآفرینان تصمیم به راه اندازی شرکت با مسئولیت محدود (limited liability company ) را دارند، زیرا این نوع شرکت محبوب ترین شرکت در لوکزامبورگ است. کارآفرینان برای شرکت با مسئولیت محدود باید حداقل 12400 یورو سرمایه داشته باشند. این نهاد قانونی بیشترین تعداد سهامداران را دارد و مسئولیت آنها به سهام آنها در شرکت بستگی دارد.

روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در لوکزامبورگ ساده است و با امضای مدارک مورد نیاز در دفتر عمومی اسناد رسمی آغاز و پس از آن شرکت در اداره ثبت تجاری محلی ثبت می شود. مشارکت (partnership ) یک نوع نهاد تجاری است که برای ثبت شرکت های متوسط و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. حداقل سهام مورد نیاز برای ثبت شرکت های مشارکتی در لوکزامبورگ تعیین نشده است و مسئولیت سهامداران در شرکت با هم برابر است. کارآفرینان می توانند طیف وسیعی از نهادهای تجاری را در لوکزامبورگ انتخاب کنند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شرکت سهامی مشترک (SA)،
 • شرکت با مسئولیت محدود (SARL)،
 • مشارکت (SNC)،
 • مشارکت محدود (SCS)،
 • مشارکت محدود (SCA)،
 • شرکت تعاونی (SC).

برای ثبت شرکت سهامی به حداقل 31000 یورو سرمایه نیاز است. شرکت سهامی مشترک می تواند با حداقل یک سهامدار مقیم یا غیر مقیم در لوکزامبورگ به ثبت برسد و هیئت مدیره باید انتخاب شوند. مسئولیت هر سهامدار با توجه به سهام هر فرد متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در لوکزامبورگ

 • اطلاعات شخصی سهامداران ( کارت شناسایی برای سرمایه گذاران بومی و پاسپورت برای سرمایه گذاران خارجی)
 • اطلاعات شخصی مدیران محلی ( کارت شناسایی یا پاسپورت ؛ با توجه به ملیت آنها)
 • صورت حساب بانکی که سپرده هر سهامدار را مشخص می کند.
 • رزرو نام شرکت و فرم درخواست صادر شده از طرف اداره ثبت تجاری
 • وکالت نامه برای نمایندگان و مدیران شرکت.
هزینه ثبت شرکت در لوکزامبورگ

هزینه ثبت شرکت در لوکزامبورگ

هزینه ثبت شرکت در لوکزامبورگ

هزینه ثبت شرکت در لوکزامبورگ: 4550 پوند که شامل موارد زیر می شود:

 1. وکالت نامه برای ارسال مدارک
 2. تهیه پیش نویس اساس نامه / آیین نامه شرکت
 3. هزینه انتقال سرمایه به صورت موقت به مکانی امن در لوکزامبورگ برای راه اندازی شرکت
 4. ثبت شرکت توسط کارشناسان شایسته
 5. هزینه دفتر اسناد رسمی ( الزامی)
 6. اخذ شماره ثبت بیزنس از کارمند اداره بازرگانی
 7. ثبت شرکت در اداره بازرگانی و انتشار آن در مجله رسمی (Memorial )
 8. درخواست برای مجوز بیزنس
 9. تمام مدارک، گواهی ها و مجوزها در یک پوشه حرفه ای تهیه و تنظیم می شوند.

خدمات اضافه:

 • مدیریت شرکت و دفتر ثبت شده ( الزامی): 1250 پوند
 • حساب ضمانت لوکزامبورگ ( الزامی): 420 پوند
 • منشی شرکت ( در صورت نیاز): 850 پوند

مدیریت شرکت:

 1. آماده کردن دفتر ثبت شده در لوکزامبورگ
 2. پیروی از شرایط اقامت محلی
 3. پرداخت هزینه های دولتی: 170 یورو
 4. نگهداری پرونده های قانونی
 5. قوانین دقت و بررسی
 6. اطمینان از اینکه شرکت با پرداخت هزینه سالانه دولت و ثبت اسناد سالیانه در وضعیت خوبی قرار دارد  1400 پوند
 7. متقاعد کردن مدیران ثبت شرکت: 175 پوند

مراحل ثبت شرکت در لوکزامبورگ

مرحله اول: یک حساب بانکی باز کنید

اولین قدمی که می بایست برای ثبت یک شرکت تازه تاسیس در کشور لوکزامبورگ بردارید این است که در بانک دلخواه خود یک حساب بانکی باز کنید. فرایند KYC می تواند در برخی از موارد طاقت فرسا باشد اما در صورتی که بانکی را انتخاب کنید که در حال حاضر در آن یک حساب بانکی دارید، روند آن راحت تر طی خواهد شد. همچنین داشتن روابط طولانی با بانک مدنظرتان به شما این اجازه را می دهد که بتوانید برای گرفتن بهترین نرخ های بانکی با بانک مذاکره کنید.

مرحله دوم: یک اسم برای شرکت خود انتخاب کنید.

قبل از تاسیس شرکت، لازم است که ابتدا یک نام برای ان انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که اسم انتخابی شما منحصر به فرد است. در صورتی که به دفتر ثبت شرکت ها و تجارت ها درخواست بدهید آنها می توانند اسم برند تجاری و یا نام شرکت مدنظرتان را برای شما بررسی کنند و اطمینان حاصل کنند که این اسم قبلا مورد استفاده قرار نگرفته است.

مرحله سوم: نوع شرکتی که قصد تاسیس آن را دارید مشخص کنید.

در کشور لوکزامبورگ فرمت های مختلفی از یک شرکت وجود دارد که شما می توانید از بین انها انتخاب کنید و رایج ترین نوع آن، شرکت با مسئولیت محدود (SARL) و شرکت های محدود عمومی (SA) هستند. تفاوت اصلی بین این دو نوع شرکت در حداقل میزان سهامی است که در آن سرمایه گذاری می شود ( که به ترتیب عبارتند از 12,500 یورو و 31,000 یورو) و الزام منصوب داشتن یک حسابدار برای شرکت های SA، محدودیت انتقال سهام و قوانین و مقررات هر یک از شرکت.

مرحله چهارم: پیش نویس کردن اساسنامه شرکت

اساسنامه شرکت شامل مدارک قانونی و چارتر پایه ای شرکت می باشد که قوانین و مقررات اجرایی آن را مشخص میسازد. تهیه اساسنامه برای شرکت آن را تبدیل به یک واحد حقوقی می کند بدین معنا که میتواند مانند یک شخص حقوقی به فعالیت بپردازد و به اشخاص ثالث تعهدات قانونی داشته باشد.

مرحله پنجم: سهام شرکت را انتقال دهید.

یکی از اصلی ترین مراحل در فرایند ایجاد یک شخصیت حقوقی برای شرکت و ثبت آن، انتقال و واریز سرمایه یا سهام شرکت به بانک است. این مبلغ بستگی به نوع شرکتی خواهد داشت که قصد تاسیس آن را دارید ( کمترین هزینه مورد نیاز در خصوص هر یک از شرکت های SA و یا SARL میتواند متفاوت باشد.) و مقدار پولی که قصد دارید در پروژه خود سرمایه گذاری کنید.

مرحله ششم: صدور گواهی مسدود سازی از جانب بانک

پس از انتقال سرمایه و سهام شرکت، بانک یک گواهی مسدود سازی برای شما صادر می کند که به عنوان تاییده رسمی این موضوع عمل که مبلغ مذکور در اساسنامه شرکتی شما، به حساب بانکی واریز شده و شرکت شما می تواند ثبت شود.

مرحله هفتم: یک قرار ملاقات با دفتر اسناد رسمی ترتیب دهید.

پس از این که گواهی مسدود سازی حساب بانکی شما صادر و اساسنامه شرکت تکمیل شد، می بایست به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید. شرکت شما از طریق ثبت اساسنامه تشکیل خواهد شد. دفتر اسناد رسمی اساسنامه را ثبت می کند و در دفتر ثبت شرکتها و تجارتها و در یک آگهی نامه رسمی به ثبت میرسد. هزینه انجام این مرحله حدودا 1،200 یورو می باشد.

مرحله هشتم: گواهی لغو مسدودیت را برای بانک ارسال کنید.

پس از اینکه شرکت مدنظر شما با موفقیت به ثبت رسید، از جانب دفتر اسناد رسمی به شما یک گواهی رفع مسدودیت داده میشود که می بایست آن را برای بانک ارسال کنید. این گواهی به بانک اجازه می دهد که مبلغ واریزشده به حساب شما را آزاد کند و در دسترس شرکت قرار دهد.

مرحله نهم: برای دریافت پروانه کسب و کار درخواست دهید ( هنگامی که لازم باشد )

راه اندازی شرکت در زمینه فعالیت های بازرگانی، تجارت صنایع مهارتی، و برخی از مشاغل خاص (professions liberals) طبق قانون وضع شده در 2 سپتامبر 2011، تحت کنترل و نظارت است و به مجوز کسب و کار نیاز دارد. این مجوز تجاری تنها در صورتی به شما اعطا می شود که در کشور لوکزامبورگ تمهیدات و تاسیسات لازم از جمله زیرساخت های مناسب برای ماهیت کاری که قصد انجام آن را دارید وجود داشته باشد.

مرحله دهم: برای دریافت شماره مالیات بر ارزش افزوده (VAT) درخواست دهید ( در صورتی که لازم باشد )

مالیات بر ارزش افزوده یا همان VAT یک مالیات مصرفی کلی است. این نوع مالیات به تمامی فعالیت های اقتصادی اعمال میشود. برخی از معاملات ممکن است طبق قانون شامل مالیات بر ارزش افزوده شوند. به طور کلی، تمامی افرادی که نیاز به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دارند، ملزم به ثبت نام برای VAT هستند. برای اینکه در VAT ثبت نام کنید، شرکت می بایست به دپارتمان ثبت اراضی و املاک درخواست دهد و خواسته خود را عنوان کند.

مزایای ثبت شرکت در لوکزامبورگ

تاسیس شرکت در کشور لوکزامبورگ چه فوایدی در پی خواهد داشت؟

سیستم و نظام مالیاتی کشور لوکزامبورگ یکی از مزایای ثبت شرکت در این کشور به شمار می رود و همین مورد یکی از علت هاییست که باعث می شود سرمایه گذاران خارجی تصمیم به راه اندازی شرکت در این کشور بگیرند. مزایایی که در پایین در مورد ثبت شرکت در کشور لوکزامبورگ به آنها اشاره شده است، میتواند به سرمایه گذاران کمک کند که راحت تر در خصوص نوع شرکتی که قصد تاسیس آن را دارند تصمیم بگیرند.

 • یک شرکت SOPARFI میتواند شامل منع مالیاتی یا معافیت از پرداخت مالیات دستمزد در سود سهام خود شود.
 • منع مالیتی ای برای پرداخت بهره در کشور لوکزامبورگ وجود ندارد.
 • این گونه شرکت ها میتوانند تنها توسط یک مدیر عامل مدیریت شود و همین شخص می تواند سهام دار شرکت نیز باشد.
 • حداقل سرمایه لازم برای تاسیس یک شرکت در کشور لوکزامبورگ 30،000 یورو است و افراد خارجی میتوانند به هر واحد پولی ای که تمایل داشته باشند این مبلغ را پرداخت کند.
 • تاسیس شرکت در کشور لوکزامبورگ نیازی به پرداخت مالیات سود سهام نخواهد داشت و ویزای اقامت شهروندی لوکزامبورگ را درپی خواهد داشت.
 • در صورتی که شرکت مد نظر شما در فعالیت های تجاری مشغول به کار باشد اطلاعات مربوط به صاحبان شرکت محرمانه باقی می ماند.
اخذ اقامت لوکزامبورگ با ثبت شرکت

اخذ اقامت لوکزامبورگ با ثبت شرکت

اخذ اقامت لوکزامبورگ با ثبت شرکت

با تاسیس و ثبت یک شرکت در کشور لوکزامبورگ می توانید در آن مشغول به فعالیت شوید و در نتیجه اقامت دائم لوکزامبورگ را از این طریق به دست آورید.انجام فرایند ثبت شرکت معمولا بین دو تا چهار هفته زمان می برد. رایج ترین انواع شرکت که در کشور لوکزامبورگ می توان راه اندازی کرد عبارتند از:

 1. شرکت های مسئولیت محدود یا SARL: بین 2 تا 40 نفر می توانند در این نوع شرکت ها شریک باشند و هفتاد درصد از کسب و کارهای موجود در کشور لوکزامبورگ را شامل میشود. برای تاسیس شرکت مسئولیت محدود در لوکزامبورگ به حداقل 12,400 یورو سرمایه نیاز خواهید داشت.
 2. شرکت های مسئولیت عمومی یا SA که معمولا مناسب تجارت های بزرگ هستند چرا که مسئولیت محدود و امکان دسترسی محدود به سهام شرکت را به صاحبان خود می دهد. حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی این نوع شرکت 31,000 یورو است.
 3. شرکت های مختلط سهامی یا SECA و SCA: این نوع شرکت توسط ماهیت شراکتی سرمایه خود از سایر شرکت ها متمایز می شود.

اخذ مجوز اقامت برای چه افرادی لازم است؟

هر یک از اتباع کشور های غیر اروپایی ( شهروندان کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند و هم جنین اتباع ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین و سوئیس ) برای اقامت در این کشور به مجوز نیاز دارند و در صورتی که شامل موارد زیر باشند می بایست مجوز اقامت کسب کنند:

 • فرد متقاضی یا خارج از کشور سکونت دارد و قصد دارد به منظور انجام یک کار خود اشتغالی به کشور لوکزامبورگ مهاجرت کند و در آن ساکن شود
 • و یا در حال حاضر به صورت قانونی در این کشور سکونت دارد ولی به عنوان یک فرد خود اشتغال به فعالیت مشغول نبوده است و قصد دارد این کار را انجام دهد.

علاوه بر آن، برای اینکه مجوز اقامت در کشور لوکزامبورگ را کسب کنید، اتباع کشورهای غیر اروپایی می بایست:

 • مدارکی را ارائه دهند که ثابت کند فرد متقاضی توانایی و مهارت های لازم برای انجام کار مدنظر خود را دارد و در صورت لزوم در این شغل ثبت شده باشد. در صورت لزوم، داوطلب می بایست اطمینان حاصل کند که شرایطی که توسط قانون برای کار کردن به عنوان هنرمند، تاجر، صنعتگر، و یا سایر مشاغل آزاد و به خصوص، وضع شده است را دارد.
 • مدارکی را مبنی بر تمکن مالی لازم برای زندگی در کشور لوکزامبورگ و توانایی تامین هزینه های انجام کار مدنظر خود ارائه دهد.
 • متقاضی می بایست اطمینان حاصل کند که فعالیت و شغلی که قصد انجام آن را در کشور لوکزامبورگ دارد از لحاظ فرهنگی، اجتماعی و یا اقتصادی سودی برای این کشور خواهد داشت

به عنوان مثال:

 1. در راستای نیاز اقتصادی این کشور باشد
 2. در راستای یکپارچه سازی شرایط اقتصادی ملی و یا محلی باشد
 3. در راستای کارآمدی و ثبات پروژه های کاری و تجاری باشد
 4. ایجاد اشتغال کند
 5. یک نوع سرمایه گذاری باشد، به عنوان مثال در پژوهش و توسعه، نوع آوری و یا تخصص سرمایه گذاری به شمار رود.

درخواست مجوز اقامت موقت می بایست توسط متقاضی به ثبت برسد. اما یک شخص ثالث نیز می تواند فرایند های لازم را به نیابت از این شخص انجام دهد. شما می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر)تماس گرفته و از شرایط مهاجرت لوکزامبورگ باخبر شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *