تابعیت گرجستان

شخص دارای تابعیت گرجستان محسوب می شود، اگر: حداقل یکی از والدین تبعه گرجستان باشد، در هنگامی که شخص متولد می شود یا وقتی که شخص در کشور خانه هیچ کدام از والدین سکونت نداشته باشد، وی فرزند شخصی بی تابعه در گرجستان باشد و در محدوده مرزهای این کشور به دنیا آمده باشد، یا شخص در محدوده مرزهای گرجستان به دنیا آمده باشد، و یکی از والدین وی بی تابعیت در این کشور باشد و یکی دیگر از والدین نیز نامشخص باشد. در ادامه مقاله از مشاورین موسسه توسعه گران مهر در این باره بیشتر صحبت کرده ایم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ تابعیت گرجستان

 • شخصی که پیش از 31 مارچ 1975 به دنیا آمده و در گرجستان برای مدت پنج سال ساکن شده است، و تا 31 مارچ 1993 در محدوده مرزی گرجستان بوده است و تبعه کشوری دیگری نباشد،
 • اشخاصی که بعد از 31 مارچ 1975 به دنیا آمده باشند و در ناحیه گرجستان تا 31 مارچ 1993 زندگی کرده باشند و تابعه کشور دیگری نباشند،
 • اشخاصی که در گرجستان باشند و بعد از 21 دسامبر 1991 گرجستان را ترک کرده اند و بنابراین واجدین شرایط برای موارد بند یک و دو نیستند، به شرطی که تابعه کشور دیگری نباشند.
 • مدارک که سکونت در گرجستان را توسط خود شخص و یا نماینده قانونی وی در دفتر خدمات عمومی منطقه ای تعیین کند، ارسال شود. اشخاصی که خارج از گرجستان زندگی می کنند، می توانند در دفتر کنسولگری گرجستان و یا نزد مقام دیپلمات درخواست خود را بدهند و یا این درخواست را به طور برخط از طریق این وبسایت ارسال نمایند: https://intpass.sda.gov.ge/.
 • تعیین تابعیت گرجستان وقتی تعیین می شود که:
 • وقتی که مدارک شخصی تابعه گرجستان صادر گردد،
 • وقتی که تولد شخص ثبت شده باشد،
 • وقتی که شخص طبق محل سکونتش ثبت شده باشد،
 • وقتی که بیانیه تعیین اقامت گرجستان خواسته شده باشد.

این بیانیه توسط شرکت خدمات عمومی صادر می شود. در ضمن می توانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان نیز اقدام کنید.

شرایط اقامت گرجستان

اقامت گرجستان حکم قانونی فرد با گرجستان است. فرد مقیم گرجستان نمی تواند همزمان در کشور دیگری سکونت داشته باشد، مگر در مواردی خاص که در قانون اساسی گرجستان آمده است. حکم سکونت گرجی می تواند در زمان تولد و یا بطور طبیعی بدست آورده شود. البته شما بایستی هزینه زندگی در گرجستان را نیز در نظر داشته باشید.

مزایای تابعیت گرجستان

اعطای تابعیت گرجستان توسط رئیس جمهور این کشور انجام می پذیرد . رئیس جمهور حق دارد ملیت گرجی را به هر کسی بدهد ، حتی اگر فرد دارای دو تابعیت شود ( اگر او را برای منافع ملی ایالت گرجستان مهم بداند ) . کسانی که شهروندی گرجستان را به این روش دریافت می کنند ، به موجب حکم رئیس جمهور گرجستان ، ممکن است ملیت خارجی خود را حفظ کرده و تابعیت دوگانه کشورهای دیگر و گرجستان را داشته باشند .  این روش اعطای ملیت گرجی نیز راهی برای رئیس جمهوری است که گرجستان را قادر می سازد در دوران اتحاد جماهیر شوروی گرجستان را ترک کند و نوادگان آن ها که از گرجستان بیرون آمده بودند ، به سرزمین اجدادی خود بازگردند . این یک هدف ملی و در منافع کشور محسوب می شود .

مزایای تابعیت گرجستان

مزایای تابعیت گرجستان

با توجه به اینکه اعطای تابعیت به یک فرد خاص برای گرجستان سودمند است ، چنین ملیت ویژه ای بدون نیاز به انجام اقامت و الزامات زبان اعطا می شود .

مزایای شهروندی :

تا ماه می 2018 ، شهروندان گرجستان ویزای آزاد یا ویزای ورود به 111 کشور و قلمرو را داشتند ، که رتبه چهل و نهم را گذرنامه گرجستان از نظر آزادی سفر با توجه به  Henley Passport Index دارا بود .

 • حق زندگی و کار در گرجستان در تمام زمان ها
 • حق زندگی و کار در گرجستان ، بدون محدودیت زمانی
 • روند سریع و آسان
 • سیاست های دوستانه تجاری
 • سرمایه گذاری سود آور بالقوه

افرادی که تابعیت گرجستان را دارند می توانند فروشگاه ها را خریداری کنند اگر سرمایه گذاران دیگر قادر به انجام این کار نباشند . جهت دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران و شیراز تماس بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *