دانشگاه باهچه شهیر در استانبول

دانشگاه باهچه شهیر در استانبول(BAU)، یکی از بهترین دانشگاه‌های خصوصی ترکیه برای تحصیل است. شما با تحصیل در این دانشگاه فوق‌العاده، زندگی در محیطی بین‌المللی را تجربه خواهید کرد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

این دانشگاه هرساله بیشتر از صدها دانشجوی ورودی بین‌المللی دارد. همچنین در دانشگاه باهچه شهیر، تبادل دانشجو با دانشگاه های آمریکایی و اروپایی معروفی چون هاروارد، همواره برقرار است. پس با شروع تحصیل در این دانشگاه، آینده درخشانی را برای خود رقم خواهید زد.

مشخصات دانشگاه باهچه شهیر در استانبول

دانشگاه باهچه شهیر یا Bahçeşehir Üniversitesi، تاسیس سال 1998 است. در این دانشگاه، 9 دانشکده بزرگ و مجزا و 4 مدرسه آموزشی وجود دارد.

تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر به دو زبان انگلیسی و ترکی ممکن است. البته به رشته مورد نظر شما بسیار بستگی دارد. زیرا برخی از رشته‌ها تنها به زبان ترکی یا انگلیسی ارائه می‌شوند. البته اکثریت رشته‌ها در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به هر دو زبان تدریس می‌کنند.

ساختمان و پردیس‌های این دانشگاه، در بهترین نقاط ترکیه که در بخش اروپایی آن نیز هست، وجود دارند. اطراف دانشگاه باهچه شهیر جاذبه‌های گردشگری متنوعی هستند که شما از سر زدن به آن‌ها بسیار لذت خواهید برد.

پیشرفت عظیم این دانشگاه در رشته‌های پزشکی و مهندسی بسیار چشم‌گیر است. همین امر باعث دیده شدن دانشگاه باهچه شهیر در سطح جهانی شده است. رتبه دانشگاه باهچه شهیر استانبول، در کشور ترکیه 13 می‌باشد. رتبه جهانی دانشگاه نیز 1133 است.

شهریه و رشته‌های دانشگاه باهچه شهیر

در جدول زیر می‌توانید تمامی رشته های ارائه شده در سطح کارشناسی را مشاهده کنید. همچنین شهریه قابل پرداخت هر سال به همراه مدت زمان تحصیل نیز آورده شده‌اند.

دانشکده علوم کاربردی4 سالشهریه هر سال 5530 دلار
دانشکده معماری و طراحی4 سالشهریه هر سال 7900 دلار
دانشکده ارتباطات و مخابرات4 سالشهریه هر سال 7900 دلار
دانشکده دندانپزشکی5 سالشهریه هر سال 20000 دلار
دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجنماعی4 سالشهریه هر سال 7900 دلار
دانشکده علوم تربیتی4 سالشهریه هر سال 5530 دلار
دانشکده مهندسی4 سالشهریه هر سال 7900 دلار
دانشکده علوم حوزه سلامت4 سالشهریه هر سال 7900 دلار
دانشکده حقوق4 سالشهریه هر سال 7900 دلار
دانشکده پزشکی6 سالشهریه هر سال 25000 دلار

شرایط تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر در استانبول

شرایط تحصیل در این دانشگاه تا حدودی شبیه به شرایط ورود به دانشگاه‌های دیگر ترکیه است. ممکن است تفاوت‌های جزئی نیز داشته باشند، که آن نیز به دلیل دولتی یا خصوصی بودن، شهری که دانشگاه در آن قرار دارد و رشته‌های تحصیلی مختلف است.

یکی از شرایط مهم برای دریافت پذیرش این دانشگاه، ارائه مدارک ترجمه شده رسمی مقطع قبلی است. به طور مثال، اگر دارای دیپلم 11 ساله می‌باشید، کارنامه گواهی سال پیش‌دانشگاهی مورد نیاز است. اگر دیپلم فارغ‌التحصیلی شما 12 ساله است، باید ترجمه مدرک دیپلم خود را ارائه دهید.

اگر متقاضی ورود به دوره کارشناسی ارشد هستید، باید مدرک دوره کارشناسی خود را ترجمه کرده و ارسال کنید.

برای این دانشگاه شرط معدل چندان ملاک نیست. به‌طور مثال شما می‌توانید با معدل 12 دیپلم نیز در این دانشگاه پذیرش شوید.

زبان تحصیل در دانشگاه باهچه شهیر در استانبول

دانشگاه باهچه شهیر از آن دسته دانشگاه‌هایی‌ست که آزمون زبان مخصوص به خود دارند. یعنی علاوه بر آزمون‌های معتبر زبانی که خودتان می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید، می‌توانید در این آزمون ورودی نیز شرکت کنید.

می‌توانید برای اطلاع از جزئیات هر آزمون به جدول زیر مراجعه کنید. البته نکته مهمی که وجود دارد، این است که دانشگاه باهچه شهیر آزمون آیلتس را معتبر نمی‌داند. پس در آزمون‌های دیگر شرکت کنید.

آزمون CAE حداقل نمره برای پذیرش: C
آزمون TOEFL IBTحداقل نمره برای پذیرش: 72
آزمون PTE حداقل نمره برای پذیرش: 55
آزمون YDS حداقل نمره برای پذیرش: 60

دانشگاه باهچه شهیر واقع در استانبول ترکیه، دانشگاهی خصوصی و نسبتا نو است که از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کند. شما در این دانشگاه از امکانات مختلف ورزشی و تحصیلی برخوردار خواهید بود.

شرایط ورورد به این دانشگاه، دریافت پذیرش تحصیلی و قبولی در آزمون ورودی زبان است. همچنین شما می‌توانید به جای شرکت در آزمون ورودی خود دانشگاه، مدارک معتبری از زبان را ارائه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت اصلی دانشگاه باهچه شهیر مراجعه کنید. علاوه بر این، می‌توانید با مشاوران حرفه‌ای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی نیز تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *