امروزه یکی از اهداف نهایی و اصلی افراد متقاضی مهاجرت اخذ ویزای کار آمریکا ، استرالیا ، کانادا یا کشورهای اروپایی می باشد. افراد بسیاری دریافت ویزای کار را روش مناسبی برای امر مهاجرت در نظر دارند. با توجه به آنکه دریافت ویزای کار کشورهایی چون استرالیا و کانادا بیشتر از 2 تا 4 سال زمان می برد، لذا به دلیل آنکه کشور المان قطب اقتصاد اروپا است، روزانه پرسش های بسیاری در مورد کار در آلمان، اخذ ویزای کار آلمان و چگونگی مهاجرت به آلمان از ما سوال می شود. موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شیراز با مدیریت جناب آقای مهدی اصطهباناتی تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا شما دوست و هموطن عزیز، متقاضی مهاجرت کار به کشور المان را راهنمایی و مشاوره نماید و نوین ترین راه های مهاجرت کاری به المان، شرایط دریافت ویزای کاری المان و جستجوی کار در کشور آلمان را در اختیار شما قرار دهد.

نکته حایز اهمیت آن است که شما با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور، پرداخت مالیات و دریافت کارت آبی آلمان می توانید به اقامت دایم این کشور دست یابید. موسسه حقوقی توسعه گران مهر که در صدر موسسات حقوقی کشور قرار دارد هدفی جز ارائه خدماتی با تضمین، در جهت اخذ ویزای کار در کشورهایی چون المان، اتریش ، دانمارک و غیره ندارد. این موسسه دارای مجوز از وزارت علوم و بهره مندی از مشاورین آگاه به امور حقوق بین الملل شما هموطن عزیز را در جهت ویزای کار کشورهای سطح بالا، از جمله المان و مشاوره جهت کاریابی در المان تا ویزا شدن در سفارت آلمان و سفر به این کشور همراهی می کند.

مهاجرت به آلمان از روش بلوکارت یا کارت آبی یکی از روش های مهاجرت به این کشور مثل روش تحصیل در آلمان یا سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در آلمان است. شخص باید ضمن اخذ ویزا، نسبت به اخذ اقامت آلمان و گرفتن تابعیت این کشور اقدام کند. ما در مطلب به بررسی جامع ویزای کار آلمان می پردازیم.

درباره آلمان

جمهوری فدرال المان در مرکز اروپا، با جمعیتی بالغ بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. این کشور از شرق با جمهوری چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوییس، از شمال با دانمارک، از غرب با فرانسه، بلژیک، هلند و لوگزامبورگ همسایگی دارد. به قطع این کشور با 9 کشور اروپایی هم مرز می باشد.

زبان اصلی مردم این کشور المانی، واحد پول این کشور یورو و از شهرهای بزرگ آن می توان به هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت اشاره کرد. المان به عنوان قطب اقتصاد اروپا، ثروتمندترین و هفتمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا، همیشه درهای خود را به روی متخصصین گشوده است. المان بعد از کشور ژاپن و امریکا سومین صنعت بزرگ دنیا و تولید کننده خودرو در جهان محسوب میشود، بنابراین از صنایع بسیار پر رونق در این کشور صنعت خودرو سازی و ماشین آلات سنگین است. قابل ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور پنج در صد می باشد. قوانین اقامتی در آلمان دو قانون اقامت موقت و اقامت دایم را برای شما مصوب میکند که در زیر به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

شرایط کار در آلمان و ویزای کار در آلمان

حال سوال مطرح شده آن است که چه افرادی می توانند جهت ویزای کاری المان اقدام کنند؟ فرد با داشتن ویزای کار در آلمان، بایستی حایز چه شرایطی باشد تا موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور برای خود بیابد؟

ویزای کار آلمان و کار در آلمان
کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می باشند تقریبا قوانین کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی می باشید، در همین راستا بایستی آگهی به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود، حال اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد این دعوت نامه به افراد خارجی می رسد که در واقع امر محال و سختی به نظر می آید. راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار در المان نزدیک می کند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید.

در سال های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی می باشند. در این حین کشور آلمان استثنایی است که با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و غیره می باشد.

این افراد از شانس بیشتری در اخذ ویزای کار در آلمان برخوردار هستند. سن زیر 40 سال ، داشتن سابقه کار نسبتا خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه ای، داشتن مدرک زبان آلمانی ، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار در آلمان بسیار موثر است. بسیاری از کمپانی ها، کارخانجات و شرکت های معتبر در کشور المان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود می باشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور المان را دریافت کرده است در بعضی از رشته های خاص، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار در المان را انجام دهد و سپس در مراحل بعدی پیگیر بقیه پروسه خویش باشد.

شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور المان می شوید.

فیلم کوتاهی درباره شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

در این ویدئو به ارائه توضیحاتی درباره شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان می پردازیم، می توانید این فیلم کوتاه را مشاهده و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت یا blue card آلمان

شرایط برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند به قرار زیر می باشد:

 • شما بایستی فارغ التحصیل دانشگاه معتبری باشید که مورد تایید کشور آلمان باشد.
 • شما بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی، با شرکت یا کمپانی آلمانی در دست داشته باشید. قابل ذکر است که شما بدون پیشنهاد کاری نمی توانید اقدام جهت دریافت کارت آبی آلمان نمایید.
 • بایستی حقوق دریافتی شما در قرارداد منعقد شده با شرکت ذکر شده در المان حداقل سالی 45000 یورو باشد حال اگر شما فارغ التحصیل رشته های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین، اقشار پزشک _ بجز دندان پزشکان_ باشید کفایت می کند که حقوق شما سالی 35000 یورو باشد. متذکر می شوم رشته های ذکر شده جز مشاغل خاص و مورد نیاز در کشور المان می باشد.

کارت آبی آلمان
مدت اعتبار کارت آبی یا Blue card آلمان:

مدت اعتبار کارت آبی المان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد 4 ساله باشد که کارت شما اعتباری 4 ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم المان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد.

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان 41 ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. در آمد یک فرد مهندس در کشور المان حداقل از سالی 35000 یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی 80000 یورو قابل زیاد شدن می باشد. این میزان در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان :

 • Blue card المان که از سال 2012 به اجرا در آمده است در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند.
 • Blue card المان یک ویزای کاریست که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دایم کشور المان را نیز میسر می کند. این کارت به دارندگان خود اجازه زندگی و کار در کشور آلمان را می دهد. با داشتن کارت آبی المان فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند ، آنها حق اقامت و کار در آلمان را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا می باشند.
 • بواسطه داشتن Blue card آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده می شود که دیگر قوانین، شرایط و اولویت بندی هایی که در مراتب استخدامی در نظرفته می شود حذف گردد و نیازی به این نیست که ابتدا شهروندان المانی برای استفاده در پست های خالی ادارات به کار گماشته شوند و می توان بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمود.
 • شما با داشتنBlue card آلمان و مدرک زبانB-1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از 3 سال موفق به دریافت اقامت دایم کشور آلمان می شوید و پس از گذشت سه سال از اقامت دایم خود می توانید در خواست پاسپورت آن کشور را دهید. ( عنایت فرمایید شما با داشتن اقامت دایم کشور آلمان اگر بیشتر از شش ماه خارج از این کشور زندگی کنید اقامت دایم شما باطل می گردد و این نکته ای است که باید افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از این طریق را دارند مدنظر داشته باشند.)

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار
معرفی چند سایت کاریابی در آلمان

در زیر به چند سایت برای جستجوی کار در آلمان اشاره خواهیم کرد:

یکی از نکات حایز اهمیت در دریافت ویزای کار المان توجه به این مطلب است که، این کشور نیازمند ارایه سابقه کار طولانی از فرد نمی باشد و شما با تکمیل نمودن رزومه خود، می توانید امیدوار به پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرمایان باشید. پروسه دریافت ویزای کار آلمان توسط موسسه حقوقی توسعه گران مهر با گارانتی کامل در کمتر از شش ماه امکان پذیر است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان:

 • تکمیل نمودن فرم تقاضای کار
 • ارایه اصل شناسنامه و پاسپورت و کپی از صفحات آن
 • ارایه دو قطعه عکس
 • پرینت ساپورت مالی جهت ارایه به سفارت
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • رزومه کامل شخص متقاضی
 • سوابق کاری شخص متقاضی و ترجمه آن
 • بیمه نامه
 • مدارک رزرو کردن هتل یا مکان اسکان و داشتن بلیط هواپیما

مطمینا یکی از دغدغه های فکری بسیاری از افراد پس از دریافت ویزای کار در آلمان یافتن شغل مناسب است. دوست عزیز در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای دریافت شغل در کشور آلمان تفاوت خاصی ندارد مد نظر داشته باشید که حداقل مدرک لازم جهت اقدام برای ویزاهای کار، مدرک لیسانس می باشد و آنچه بسیار مهم است این است که فرد تخصص لازم را داشته باشد و کار خود را به خوبی بداند، در ضمن ما در مورد کشوری چون آلمان سخن میگوییم که هیچگاه مستعمره انگلستان نبوده است، پس اینقدر که دانستن زبان آلمانی به شما کمک می کند داشتن آیلتس یا تافل مهم نمی باشد. مگر آنکه در کمپانی ها و شرکت هایی به شما پیشنهاد کار دهند که با زبان انگلیسی مرتبط است و این مزیتی برای شما به حساب می آید.

قابل ذکر است که هزینه زندگی در المان این کشور صنعتی جهان، برای یک نفر در ماه حدودا 700 تا 800 یورو متغیر است که شامل هزینه های خوراک، رفت و آمد، اجاره مسکن و پوشاک می شود. البته این هزینه ها بسته به نوع زندگی روزانه هر فردی در هر کشوری امر مسلم هست که متغیر می باشد.

شایان ذکر است که در ویزای کار در آلمان فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را از همان ابتدا همراه ببرد، این امکان بعد از 3 تا 6 ماه پس از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر می باشد. شما می توانید با ارسال دعوت نامه، و سپس همسرتان با داشتن مدرک زبان A- 1 المانی برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کند.

کار در آلمان
واضح است که اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه های کشور المان باشید شرایط بهتری جهت دریافت کار پیش روی شما قرار دارد. حال با شرایط مطرح شده، پیشنهاد ویژه ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر برای شما دوست محترم که شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان را از کشور ایران ندارید، ورود به واسطه ی ویزای تحصیلی کشورهایی چون المان یا اتریش است. با توجه به رایگان بودن تحصیل در کشور المان و اتریش ، شما و خانواده تان از شرایط مناسبی بهره مند خواهید شد.

فرد در حین تحصیل در دانشگاه های این کشور اجازه کار پارت تایم حدودا 10 تا 20 ساعت در هفته را دارد . همچنین پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلمان فرصت سه تا شش ماهه ای به شخص داده می شود تا جهت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اقدام کرده و در صورت دریافت کار مناسب اقدام جهت اخذ ویزای کار در آلمان نماید. سطح دانشگاه ها و هزینه ها در کشور اتریش و المان تفاوتی با هم ندارد، تنها موردی که ورود به این دو کشور را از هم متمایز می کند داشتن مدرک زبان است. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور المان نیازمند داشتن مدرک B-2 المانی می باشید، این در حالیست که جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش می توان بدون ارایه مدرک زبان اقدام جهت پذیرش و ویزا برای شما متقاضی محترم نمود.

سوالات متداول در زمینه ویزای جاب سیکر آلمان

 1. در صورتی که پس از شش ماه، موفق به کاریابی نشدیم، امکان تمدید ویزا هست؟
  خیر، پس از پایان شش ماه، امکان تمدید ویزا و یا تعویض به ویزاهای دیگر وجود ندارد.
 2. امکان بردن همراه مثل همسر، همزمان با نفر اصلی هست؟
  خیر، در ویزای جاب سیکر آلمان، امکان داشتن همراه مثل فرزندان و همسر نیست، البته پس از پیدا کردن کار می توانید نسبت به اخذ اقامت خانواده اقدام فرمایید.
 3. برای مهاجرت کاری به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار، مدرک زبان لازم است؟
  بهتر است، مدرک زبان برای اخذ ویزا و کاریابی داشته باشید.
 4. وقت سفارت آلمان برای ویزای جاب سیکر، چقدر است؟
  الان وقت های سفارت زمانبر و در حدود یکسال است. البته امکان اقدام از طریق کشورهای دیگر و با اخذ اقامت آنها وجود دارد.
 5. امکان پیدا کردن کار در آلمان برای رشته هایی مثل حقوق، مدیریت و رشته هایی در این خصوص هست؟
  برای این رشته ها شانس خوبی برای پیدا کردن در آلمان ندارید. رشته های فنی مهندسی الان وضعیت خوبی برای پیدا کردن کار دارند.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات جامع و کامل تری جهت اخذ ویزای تحصیلی المان و اتریش، کار در آلمان و اتریش، نحوه انجام پروسه ویزای کار در المان یا اتریش بدانید متخصصین و مشاورین کاردان و مجرب ما با همکاری وکیل مهاجرت به آلمان ، آماده پاسخگویی تلفنی و مشاوره حضوری شما دوست عزیز می باشند. از اینکه صبورانه مطالب این سایت را مطالعه می نمایید بسیار سپاسگزار هستیم و بدانید که همیشه برای ورود به کشورهای اروپایی نیازمند پرداخت هزینه های گزاف نیستید. امر مشاوره به شما هموطن فهیم کمک خواهد کرد که بهترین تصمیم را اخذ کرده ، موسسات حقوقی و معتبر را شناسایی نموده و جهت مهاجرت قانونی و صحیح اقدام نمایید.

1,219 دیدگاه برای “ویزای کار آلمان – کار در آلمان

 1. Avatar محمداحمدی گفت:

  سلام روز بخیر من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه بوعلی سینا همدان دارم ۲۴ سالمه و رزومه ی قوی ای ندارم ولی نرم افزار طراحی سالیدورکس رو در حد حرفه ای بلدم خاستم ببینم میتونم روی بلوکارت حساب کنم و تایم بزورم برای زبان آلمانی؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، با این شرایط می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید، بعد از پیدا کردن کار مراحل گرفتن بلوکارت را طی می کنید.

 2. Avatar آیسان گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس میکروبیولوژی دارم
  میتونم برا ویزا کار در المان اقدام کنم؟ ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای اما باید حتما مدرک شما در این کشور مورد تایید و معادلسازی قرار بگیرد و حتی در صورت نیاز تکمیل واحد شود.

 3. Avatar Deniz گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۰ سال دارم و مجرد هستم
  مدرک کارشناسی + کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی و همینطورکارشناسی مدیریت بازرگانی دارم
  سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ندارم اما مدرک فنی حرفی در دوره های skincare دارم و مرکز زیبای دارم ک مشغول ب کار هستم
  مدرک بابت زبان ندارم
  امیدی هست بتونم در ارتباط با رشته تحصیلیم و یا کارم ویزا کار در المان بگیرم؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، برای این ویزا شما باید مدرک حداقل لیسانس داشته باشید. باید مدرک دانشگاهی را برای تایید چک کنید، پیشنهاد می کنم به دفتر مراجعه کنید.

 4. Avatar علی انجیل لی گفت:

  سلام من 41 سال دارم جوشکار اهن و تراشکاری مدرک فنی حرفه ای دارم متونم با این مدرک روی کارت بلوکارت حساب کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت قطعی نمی توان چیزی را پیش بینی کرد اما هستند افرادی که با شرایط مشابه توانسته اند به بلوکارت کشور آلمان دست پیدا کنند.
   بهتر است برای تضمین اقدامات خود با مشاورین باتجربه ما گفتگو کنید تا روش دقیق اقدام را به شما پیشنهاد بدهند.

 5. Avatar محسن احمدی گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه سه سال سابقه ی کار در زمینه ماشین کاری سی ان سی دارم.و مدارک فنی حرفه ای سی ان سی و پاورمیل هم دارم.بعلاوه آیلتس سطح ۷.میخواستم بدونم که شرایط مهاجرت کاری برای من چگونه است.آیا میتوانم اقدام کنم.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای شما ممکن است تا از جهت سابقه کاری و توانایی و تخصص خود، جهت مهاجرت به کشور آلمان اقدام نمایید.

 6. Avatar فرشاد عزیزی گفت:

  با سلام
  من دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم در رشته مکانیک سنگ ( از گرایش های ارشد مهندسی معدن). در زمینه ابزاربندی و مانیتورینگ (geotechnical instrumentation) هم مشغول فعالیت هستم (تا الان حدودا دو سال). خیلی علاقه مند به کار در کشورهای اروپایی بخصوص المان که پیشرو در زمینه در این زمینه کاری من هست، می باشم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین روش برای شما این است که مدارک و سوابق کاری خود را به مشاورین و متخصصین ما در موسسه تحول دهید تا چارچوب امکانات موجود را مطابق بر توانایی های شما بسنجند و گزینه های پیش رو را به شما پیشنهاد دهند.

 7. Avatar الناز شیرازی گفت:

  سلام
  من 28 سالمه و لیسانس آی تی دارم 5سال سابقه کار با رشتمو دارم
  برنامه نویسی تحت وب انجام میدم همسرم هم 31 ساله هستش با مدرک مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی حدود دو سال
  سابقه کار توی پتروشیمی رو داره
  چطور میتونیم برای مهاجرت اقدام کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید براساس توانایی و تجارب خود، در خواست کار را به کارفرماهای آلمانی ارسال نمایید و منتظر تاییدیه و جواب آنها بمانید.

 8. Avatar شهره گفت:

  سلام من ۵۳ سالمه ولیسانس پرستاری دارم در حرفه خود تخصص کافی وخوبی دارم وتوانایی کار کردن دارم وزبان المانی هم دارم میخونم می خواستم ببینم چقدر احتمال گرفتن ویزای کار راخواهم داشت باتوجه به اینکه یکی از فرزندانم ویزای تحصیلی در المان داره ودانشجو است

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام با توجه به این که رزومه شما چقدر معتبر و تخصصی است و همچنین توانایی زبان شما نیز در چه سطحی است، خواهید توانست تا در شرایط کلی برای اخذ ویزای کار اقدام نمایید اما دقت داشته باشید در سنین بالای 40 سال، اندکی اخذ ویزا دشوار خواهد بود.
   ویزای تحصیل یفرزند شما نمی تواند کمکی را برای اخذ ویزای کار شما ارائه دهد.

 9. Avatar معین فیروزه گفت:

  درود وقت بخیر
  بنده کارشناسی الکترونیک و کارشناسی ارشد برق قدرت دارم . 12 تا مدرک فنی حرفه ای مرتبط(مثل plc ، الکترونیک صنعتی و…) با رشته اخذ کردم و یک ثبت اختراع ملی در زمینه برق خودرو هم دارم . داور و مشاور پارک علم و فناوری هم هستم . 34 سال دارم و متاهل . خواستم راهنمایی بگیرم برای اقامت به شکل تحصیلی یا کاری در آلمان چه مسیری رو باید طی کنم و اینکه کدام نوع اقامت مناسب شرایط بنده هست . با تشکر .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین مسیر برای اقدامات مربوط به مهاجرت شما، اقدام از طریق رزومه کاری و تحصیلی شماست.
   این را می توانید برای اهداف مختلف کاری و تحصیلی به کار ببندید.
   اقامت نیز با توجه به وضعیت مهاجرت شما به شما اعطا می شود.

 10. Avatar حامد گفت:

  سلام. من 25 سالمه. دیپلم دارم. تقریبا 8سال به صورت آزاد کار دکوراسیون داخلی انجام دادم ولی هیچ مدرک تخصصی و دانشگاهی ندارم. امکان موفقیت وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان موفقیت تنها در صورتی برای شما وجود دارد که بتوانید کسب و کار خود را در این کشور ادامه دهید و یا اینکه مرکزی را پیدا کنید تا باتوجه به تخصصتان به شما شغل دهد.

 11. Avatar علیرضا سیاهکوهان گفت:

  سلام من لیسانس نقشه کشی صنعتی از دانشگاه علمی کاربردی هستم 32 ساله در زمینه کار با نرم افزار های مدل سازی 5 سال سابقه بیمه دارم که یک سال و نیمش مربوط میشه به کار تو نیرو هوایی ارتش و مدل سازی جنگنده. حدود 15000 یورو حداکثر مبلغی که واسم قابل دسترسه. تازه دارم کلاس زبان المانی برم. واسه منم شانسی هست؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، روز بخیر
   بله با توجه به مدرک و سابقه کار می توانید اقدام کنید، البته باید مدرک تحصیلی شما تایید شود.

 12. Avatar رسول گفت:

  سلام من ۳۸ سال سن دارم حدود ۱۰ سال سابقه انجام کار در زمینه لوله کشی ، تعمیر ونگهداری موتورخانه ، سیستمهای سرمایشی و اسپیلت ، برق و تاسیسات ساختمان در شرکتهای متفاوت به عنوان تکنسین تاسیسات به کار مشغول بوده ام ، قبلا مدرک کاردانی الکترونیک داشتم که یکسال پیش مدرک کارشناسی مکانیک مرتبط با شغلم را از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم ، خواستم ببینم شانسی واسه کار در آلمان دارم یا نه، درضمن مدرک اسپیلت نیز از فنی و حرفه ای دارم

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   در صورتی که مدرک کارشناسی شما تایید شود، می توانید برای ویزای جستجوی کار اقدام کنید.

 13. Avatar امیر قهرمانزاده گفت:

  سلام،شغلم درب وپنجرهupvcوشیشه دوجداره با ۱۰ سال سابقه کار با۲سال بیمه تامین اجتمایی با مدرک تحصیلی فوق دیپلم با سرمایه ۳۰۰ میلیون تقاضای کمک ویزای کار در المان را دارم لطفا راهنماییم بفرمایید

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مهاجرت از روش ویزای جستجوی کار به حداقل مدرک کارشناسی نیاز دارید. ممکن است از روشهای دیگر بتوانید اقدام کنید.

 14. Avatar محمد جعفر سیاح گفت:

  سلام
  بامدرک دیپلم برنامه نویسی کامپیوتر و گواهینامه آرایشگری مردانه و گریم سینما و دارای 45 سال سن آیا امکان دریافت ویزای کا یا اقامت در آلمان یا یکس دیگر از کشورهای اروپائی میتوان گرفت ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به تخصص شما در صورتی که روزمه کاری قوی را ارائه دهید ممکن است بتوانید جایگاه خوبی را در سینمای این کشور داشته باشید، اما اگر بخواهید در درگیر تخصص های خود بمانید و اقدام نمایید نیز شانسی برای پذیرش وجود خواهد داشت.

 15. Avatar شاهین گفت:

  سلام وقت بخیر.من ۲۹ سال دارم مهندسی برق قدرت.ه سال سابقه کار دارم ولی سابقه بیمه ندارم میتونم از کارفرما تاییدیه بگیرم.مدارک فنی حرفه ای هم دارم.ایلتس ۶ هم دارم.راهی هست برای اینکه بتونم برم؟؟ممنون از راهنماییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین راه برای شما،تهیه رزومه کاری و ارائه به یک کافرمای آلمانی برای اخذ ویزای کار است.

 16. Avatar بهراد بخشی گفت:

  سلام من ۴۸ سال دارم و بازنشسته صنایع دفاع هستم در زمینه کارهای صنعتی در زمینه تراشکاری و برنامه نویسی با دستگاه های تراش و فرز cnc متخصص هستم و با نرم افزار های catia و autocad در سطح مقدماتی آشنا هستم درحال حاضر هم یک کارگاه صنعتی دارم میخواستم بدونم چجوری باید اقدام به مهاجرت به آلمان کنم؟؟ از تخصص کافی در شغلم برخوردام ولی از کجا باید متوجه بشم که اونور به من نیاز دارند؟ به زبان آلمانی آشنایی دارم، اگه بدونم مهاجرتم امکان پذیره برای مدرک زبان اقدام میکنم.

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به سن شما احتمال دریافت ویزای جستجوی کار تقریبا صفر است، به نظر می رسد اگر از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید موفق خواهید شد.

 17. Avatar جواد حسینی گفت:

  سلام. من 24 سالمه و مدرک دیپلم علوم انسانی دارم. سه سال هست که آرایشگرم و مدرکش رو هم دارم. میخواستم بدونم میتونم تو آلمان کار پیدا کنم؟ اگه امکانش باشه یادگیری زبان آلمانی رو شروع میکنم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که توانایی زبان آلمانی خوبی را از خود نشان بدهید، گزینه خوبی برای کار خواهید بود اما دقت داشته باشید که این امر نیازمند داشتن تخصص و تجربه می باشد.

 18. Avatar محمد مهدی لطفی گفت:

  سلام من ۳۳ سال دارم و متاهلم دیپلمه ۶ سال سابقه بیمه و کار در شرکت ابرسانی اب و فاضلاب تهران به عنوان تکنسین یااپراتور . همسرم لیسانس معماری دارد کار فنی هم از قبیل جوشکاری رانندگی نقاشی لوله کشی اهنگری لوازم برقی و … را هم بلدم چگونه میتوانم برای کار در المان اقدام کنم ؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   برای ویزای جستجوی کار به حداقل مدرک کارشناسی نیاز است، با توجه به شرایطی که عنوان کردید همسرتان شرایط بهتری برای درخواست این ویزا دارند.

 19. Avatar مهرداد بهبهانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید…
  من 32 ساله و دارای مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نورم… الان بیشتر دارم رو طراحی سایت و برنامه نویسی موبایل کار میکنم…و اخیرا در حال تکمیل دوره زبانم هستم (با توجه ب تو صف موندن 12 ماهه مشکلی برا گرفتن مدرک زبان ندارم)… شما تو سایت ب سابقه کار و بیمه اشاره کردین ، در حالی ک من بیشتر ب صورت فری لنسری مشغول ب کار بودم و در واقع از طرف کارفرما بیمه نشده ام… و حالا چند سوال :
  در صورت دریافت مدرک زبان و با این شرایط تا چ اندازه احتمال دریافت ویزا (جست و جوی کار) برای من میسره؟؟؟
  در صورت نیاز ب مدرک بیمه ، ایا شما به من پیشنهاد ثبت یک شرکت (برنامه نویسی ) و بیمه شدن تحت نام اون رو می کنید؟؟؟
  اگر پیشنهادی داشتید ممنون میشم راهنمایی کنید…

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و احترام
   اتفاقا مدرک و رشته تحصیلی شما برای کار در آلمان بسیار مناسب است، برای گرفتن ویزای جستجوی کار نیاز به مدرک زبان و سابقه کار با بیمه ندارید، هرچند تسلط به زبان آلمانی برای پیدا کردن کار کمک زیادی به شما خواهد کرد. شما نمونه کارهای خودتان را به عنوان سابقه کار ارئه خواهید داد.

 20. Avatar رضا گفت:

  با سلام اینجانب اخرین مدرک تحصیلیم ارشد هست.ولی دانشگاه محل تحصیل مقطع ارشدم در سایت آنابین نیست.در صورتی که مدرک مقطع کارشناسیم هست و مورد تایید می باشد.ایا مدرک مقطع کارشناسیم نیاز به معادل سازی داره؟اگه نیاز باشه چه مدت معادل سازی صورت میگره؟معادل سازی در آلمان هست؟.۳۰ ساله و مجرد هستم.در حال حاضر دارای ۴ سال سابقه کار و کارمند رسمی یکی از شرکت های وزارت نیرو می باشم.(بیمه تامین اجتماعی).رشته تحصیلی مقطع کارشناسیم مهندسی بهداشت محیط در دانشگاه علوم پزشکی بوده (حوزه محیط زیست).در ضمن سابقه کاری من هم در حکم کارگزینی ام با مدرک کارشناسی هست.و زمینه کاری من هم آزمایشگاه اب و فاضلاب و فرایند تصفیه اب و فاضلاب می باشد.میخام تدریجی برای ویزای کار آلمان اقدام بکنم و تصمیم گرفتم که حداقل مدرک مورد نیاز زبان المانی رو هم بگیریم و حداکثر تا ۲ سال اینده ویزا بگیریم.تمکن مالی هم بصورت کامل دارم.شانس بنده با این اوصاف چگونه هست؟ایا با ۶ ماه اقامت امکان دستیابی به کار هست؟چون باید از شغل حال حاضرم در ایران استعفا بدهم. میتوان با مقطع کارشناسی اقدام کرد نه ارشد؟پاسخ به سوالاتم دهید ممنون میشوم.

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام،
   در این صورت با مدرک کارشناسی اقدام کنید، به نظر می رسد مناسب تر باشد، برای ویزای جستجوی کار نیاز به ارئه مدرک زبان نیست، ولی تسلط به زبان آلمانی کمک زیادی به شما خواهد کرد، نکته بعد اینکه بهتر است سریعتر وقت سفارت را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *