مهاجرت کاری به برزیل

یکی از روش های مطمئن و ایمن مهاجرت به برزیل اخذ ویزای کار است که زندگی در کشوری مطلوب و پیشرفته، دشواری های این راه مهاجرت را شیرین و آسان می سازد. در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شرایط مهاجرت کاری به برزیل را مورد بررسی قرار می دهند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط و وضعیت کار در برزیل

هنگامی که برای کار کردن به برزیل می آیید، دو اولویت اصلی درباره پیدا کردن کار به آسانی تعریف شده است اما به سختی قابل اجرا است: روان بودن در زبان پرتغالی و شبکه سازی. اهمیت یادگیری زبان پرتغالی هنگام آمدن به برزیل (یا قبل از آن)  انقدر اهمیت دارد که هرچقدر تاکید شود کم است. مشاغلی که نیاز به زبان پرتغالی ندارند بسیار نادر هستند، همچنان که گشتن و شرایط کار در برزیل برای یک خارجی به اندازه کافی سخت است؛ با یادگیری زبان شما حداقل می توانید مطمئن شوید که برای همه مشاغلی که واجد شرایط آن هستید می توانید درخواست دهید.

دیگر اولویت اصلی، شبکه سازی مناسب است. در برزیل، اغلب چیزی که شما می دانید مهم نیست، بلکه چه کسی را می شناسید به شما فرصت کاری می دهد. با فعالیت هایی مانند ملحق شدن به باشگاه های ورزشی شروع کنید، جایی که می توانید با افراد جدید در محیطی راحت آشنا شوید. قانونی نانوشته وجود دارد که هر چقدر مهارت های پرتغالی شما بهتر باشد، برقرای اراتباط های جدید راحت تر خواهد بود. بعد از آن، شما باید با شرکت هایی که مستقیما در حیطه کاری شما هستند تماس بگیرید.

به منظور اینکه خود را از دردسر های بسیار و زمان بسیار سخت ماه های اولیه اقامت در برزیل دور نگه دارید، قبل از عزیمت کاری پیدا کنید! زیرا کسب ویزای کار بسیار سخت است و تنها در موارد خاصی صادر می شود (به بخش ویزا مراجعه کنید)، باید قبل از مهاجرت به برزیل برای آن درخواست دهید. بنابراین به منظور انجام آن، شما نیاز به یک کار از قبل برنامه ریزی شده دارید. شما همچنین نیاز دارید که کارفرمایتان فرآیند درخواست نامه برای مجوز کار را شروع کند.

بیشتر اطلاعاتی که برای زندگی در برزیل نیاز دارید، به زبان پرتغالی در دسترس است. آشنایی با دیگر زبان ها باعث ایستادگی شما در بازار کار نمی شود، زیرا اکثر کارمندان بومی با آموزش عالی، مخصوصا در شهرهای بزرگ، چند زبانه هستند. دیگر محدودیت برای افراد جویای کار خارجی این است که، دولت برزیل به دنبال حفظ نیروی کار بومی خود از رقابت خارجی است. بنابراین، فرد خارجی که به دنبال کار در برزیل است باید نشان دهد که دارای مهارت هایی خاص است و جای خالی توسط نیروی کار داخلی پر نمی شود. پس از آن، وزارت کار مزایای متقاضی را با دقت بسیار قبل از قبول درخواست نامه بررسی می کند.

تمام شرکت ها در برزیل باید از “قانون تناسب” پیروی کنند. به این معنی است که حداقل 3/2 کارمندان باید برزیلی باشند و آنها باید حداقل 3/2 تمام حقوق های پرداختی را دریافت کنند. که این مورد چشم انداز های کاری برای افراد خارجی را محدود می کند. استثنا ها برای این قانون تنها در بخش کشاورزی وجود دارد. اگر شما برای 10 سال در برزیل زندگی کرده اید، با یک شهروند برزیلی ازدواج کرده اید و یا یک فرزند متولد در برزیل دارید، شما به عنوان یک شهروند برزیلی در نظر گرفته می شوید و از این محدودیت ها معاف می شوید.

گواهی های خارجی و لقب های آکادمیک در برزیل دارای رسمیت نیستند. آزمون های مربوطه باید در برزیل تکرار شوند – که دوباره نیاز به دانش خوب در زبان پرتغالی دارند. کجا به دنبال کار بگردیم؟ جدا از سبکه سازی، شما می توانید به دنبال کار در روزنامه ها، آژانس ها و در اینترنت بگردید. Catho یکی از معروف ترین سایت های کاریابی است.

اگر دارای گواهی های مناسب هستید، همچنین می توانید در وب سایت های شرکت های چند ملیتی بزرگ یا آژانس های درون دولتی که دارای پایگاه هایی در برزیل هستند به دنبال کار باشید. اتاق های بازرگانی و سفارت های کشور شما همچنین پیشنهاد های کاری یا لیستی از شرکت های بین المللی در برزیل را ارائه می کنند.

هنگامی که به دنبال کار می گردید، مراقب شیادان باشید. بسیاری از آژانس ها و بنگاه های کاریابی از وضعیت مشکل موقعیت کاری برای خارجی ها سو استفاده می کنند و با ارائه کارهای جذاب قلابی آنها را فریب می دهند. برای هیچ نوع خدماتی پول پرداخت نکنید، که این خود نشانه قطعی کلاه برداری است.

شرایط اخذ ویزای کاری برزیل

اگرچه برخی ملیت ها برای ورود به برزیل به عنوان توریست، نیازی به دریافت ویزا ندارند؛ برای کار در این کشور به عنوان یک خارجی نیاز به دریافت اجازه اقامت و ویزای کار جداگانه دارید. ویزای کار باید خارج از برزیل صادر شود، بنابراین اگر شما هم اکنون در کشور زندگی می کنید، باید در سفارت کشور خود درخواست دهید و تحت شرایط ویزای جدیدتان دوباره وارد برزیل شوید.

شرایط اخذ ویزای کاری برزیل

هنگام برنامه ریزی برای سفرتان، به شما توصیه می شود که به صورت مستقیم با سفارت خود صحبت کنید؛ زیرا هر درخواست نامه بر اساس قوانین هر سفارت خانه محلی پردازش می شود. شرایط اخذ ویزای کاری برزیل چگونه است؟ برای کار کردن به صورت قانونی در برزیل، شما نیاز به دریافت اجازه اقامت و ویزای کار دارید. این فرآیند با بسیاری از کشورها که اجازه کار و اقامت در یک فرآیند جمع آوری می شوند، متفاوت است. بنابراین، گرفتن ویزای کار قبل از آغاز هر کاری بسیار مهم است.

تا زمانی که دارای اجازه اقامت هستید، می توانید برای ویزای کار برزیل درخواست دهید – که این اجازه اقامت می تواند موقت یا دائمی بر اساس شرایط شخصی شما باشد. به طور مشابه، اجازه کاری که برای شما صادر می شود می تواند موقت یا دائمی باشد. اجازه های اقامت موقت معمولا برای یک دوره دو ساله صادر می شوند و برای یک بار قابل تجدید هستند. بعد از یک دوره چهار ساله، اگر شما بخواهید کارفرمای شما می تواند برای تغییر وضعیت اقامت به دائم برای کار در برزیل درخواست دهد.

برای دریافت اجازه کار، شما باید یک کار آماده داشته باشید، تا کارفرما بتواند فرآیند درخواست ویزا را شروع کند. ذکر این نکته مهم است که هنگام اقامت در برزیل، شما فقط می توانید برای همین کارفرما کار کنید. اگر شغل خود را تغییر دادید، باید برای دریافت ویزای جدید دوباره درخواست دهید. کارفرمای شما باید قرارداد کاری پیشنهادی همراه با دیگر مدارک مورد نیاز مانند گواهی ها و سابقه کاری شما را به وزارت کار و اشتغال ارائه کند. شما می توانید وضعیت درخواست ویزای خود را در درگاه ویزای وب سایت رسمی بررسی کنید.

هنگامی که این کار انجام شد، شما باید برای ادامه فرآیند درخواست ویزای خود با سفارت یا کنسولگری برزیلی محلی خود یک قرار ملاقات بگذارید. شروع تکمیل فرم های درخواست ویزا و آپلود عکس پاسپورتی به صورت آنلاین امکان پذیر است. سفارت محلی شما همچنین نیاز دارد که یک کپی پرینت شده از درخواست نامه خود را برای اثبات ارائه صحیح آن همراه داشته باشید.

جزئیات ویزا بر اساس ملیت شما و نوع ویزایی که به بهترین شکل مطابق با نیازهای شما است، متفاوت است اما شما می توانید چیزی حدود یک تا چهار هفته انتظار پردازش داشته باشید. تمام ویزاها باید خارج از برزیل صادر شوند. یعنی اگر شما اکنون در کشور هستید، برای مثال با یک ویزای توریستی و قصد استخدام دارید، باید برزیل را برای پردازش ویزا ترک کنید و تحت شرایط ویزای جدیدتان دوباره وارد کشور شوید.

زیرا هر سفارت دارای رویکرد پردازش ویزای متفاوتی است، پس بهترین گزینه این است که در ابتدا به صورت مستقیم با سفارت محلی خود صحبت کنید تا برای برنامه ریزی کارها وقت کافی داشته باشید. بعضی از سفارت ها، مانند سفارت برزیل در نیویورک، قرار ملاقات برای ویزا ارائه نمی کنند؛ بلکه در عوض بر اساس اولین مراجع، اولین رزروی عمل می کنند. یعنی اگر شما در یک روز شلوغ مراجعه کنید به درخواست نامه شما رسیدگی نمی شود. دیگر سفارت ها برای متقاضیان قرار ملاقات تعیین می کنند، بنابراین قبل از برنامه ریزی برای سفر جزئیات را بررسی کنید.

بر اساس نوع ویزای درخواستی و ملیت شما، هزینه هایی باید پرداخت شود. علاوه بر هزینه اداری، یک هزینه متقابل نیز ممکن است اضافه شود. به عنوان مثال، یک شهروند آمریکایی که برای اجازه کار دائمی درخواست می کند، 290 دلار را خواهد پرداخت. ویزای کار برزیلی من چگونه بر وضعیت همسر و اعضای خانواده ام تاثیر دارد؟ آوردن اعضای خانواده به برزیل به شرایط اقامت شما و همچنین اجازه کار بستگی دارد. سفارت برزیلی محلی شما درباره گزینه های موجود مشاوره می دهد.

به عنوان مثال، برای درخواست ویزای تجدید دیدار اعضای خانواده به عنوان یک شهروند آمریکایی، شما باید همسر یا وابسته فرد با اقامت دائم باشید، و باید به نزدیک ترین سفارت در کشورتان درخواست دهید. شما همچنین باید ثابت کنید که در یک سال گذشته در منطقه سفارت زندگی کرده اید، همچنین دارای دیگر معیارهای واجد شرایط و پرداخت هزینه باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار برزیل

هنگامی که در کنسولگری محلی کشورتان برای ویزای کار درخواست می دهید، از شما خواسته می شود که مجموعه ای از مدارک را برای حمایت از درخواست نامه تان ارائه دهید. هنگام تنظیم قرار ملاقات به شما گفته می شود که به چه چیزهایی نیاز دارید، زیرا امکان تغییرات کمی وجود دارد. با این حال، معمولا مدارک زیر مورد نیاز است:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • فرم درخواست نامه تکمیل شده
 • عکس های در اندازه پاسپورت
 • یک گزارش جدید عدم سو سابقه از پلیس

شما همچنین می توانید قبل از قرار ملاقات، برخی مدارک درخواست نامه را به صورت آنلاین ارائه کنید. با این حال، ممکن است سفارت نیاز داشته باشد یک کپی پرینت شده از مدارک پر شده توسط شما را برای بایگانی همراه داشته باشید. برای برخی ملیت ها ممکن است شرایط بیشتری مورد نیاز باشد. برای مثال، اگر شما از مناطقی می آیید، یا به مکان هایی سفر کرده اید که احتمال بیماری های عفونی مانند تب زرد رایج است، شما باید گواهی پزشکی تائید کننده سلامت تان را همراه داشته باشید. همچنین ممکن است نیاز باشد که قصد خود برای بازگشت را با یک بلیط بازگشت رزرو شده نشان دهید.

فرد خارجی قبل از درخواست برای ویزای کار باید اول در برزیل کاری پیدا کند، یا با یک شرکت برزیلی یا شرکتی که دارای دفتر در برزیل است. پس از آن، شرکت به عنوان یک اسپانسر عمل می کند و باید تائیدیه را از وزارت کار برای استخدام کارمند خارجی دریافت کند. پس از اینکه اجازه اعطا شد، متقاضی می تواند برای اجازه کار در سفارت یا کنسولگری برزیلی در کشور خود درخواست دهد.

پردازش درخواست نامه های اجازه کار برزیلی چیزی حدود دو تا سه ماه طول می کشد، و اولین تائیدیه معمولا برای دو سال معتبر است. یک سری از مدارک مانند فرم های درخواست نامه، بیانیه های بانکی، گواهی نامه ها و عدم سو سابقه از پلیس برای درخواست اجازه کار برزیلی مورد نیاز است. معمولا متقاضیان باید بررسی های پزشکی را نیز انجام دهند.

مدارک معمولا باید به زبان پرتغالی ترجمه و تائید شوند، اما برای متقاضی بهتر است که این گزینه را با کارفرمای بالقوه بررسی کند. شرایط مورد نیاز اجازه کار در مدت زمان کوتاهی در معرض تغییر هستند و به فرد خارجی توصیه می شود که با سفارت یا کنسولگری مربوطه برای دریافت آخرین جزئیات تماس بگیرند.

دستمزد و‌ حقوق کار در برزیل

متوسط حقوق ماهانه ملی کشور 67890 دلار است. حداقل دستمزد رسمی برزیل در سال 2010 288 دلار در هر ماه بود – کمتر از 10 دلار در روز. درآمد ها در مناطق جنوب و جنوب شرقی کشور بیشتر است. شهرستان ساحلی فلوریناپولیس دارای بالاترین درآمد متوسط بود: 888 دلار در هر ماه. حقوق و دستمزد از 727 کارمند، کاربران و آگهی های شغلی گذشته و حال در واقع در 36 ماه گذشته تخمین زده شده است. مشاغل محبوب میانگین حقوق:

 • گردهم آور 13.94 دلار در ساعت
 • مدیر عامل  35،533 دلار در هر سال
 • راننده شرکت 1،144 دلار در هفته
 • پشتیبانی حرفه ای مستقیم 10.08 دلار در هر ساعت
 • معلم انگلیسی  20.00 دلار در هر ساعت
 • مشاور بهداشت خانه 11.96 دلار در ساعت
 • کارگر 12.41 دلار در ساعت
 • اپراتور ماشین 11.82 دلار در ساعت
 • دستیار پرستار 14.72 دلار در ساعت
 • مالک درایور اپراتور 140 دلار در روز
 • دستیار خرده فروشی   12.44 دلار در ساعت
 • نماینده فروش 83،101 دلار در سال
 • نصب ماهواره 16.50 دلار در ساعت
 • مدیر فروشگاه  37،930 دلار در هر سال
 • راننده کامیون 1،020 دلار در هفته

دستمزد و‌ حقوق کار در برزیل

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در برزیل

برزیلی ها، نسبت به شهروندان کشورهای دیگر، به شدت بر ارتباطات و شبکه شخصی و حرفه ای خود برای گرفتن شغل متکی هستند.این امر، فرد خارجی را که شبکه وسیعی در برزیل ندارد در یک نقطه ضعف خاص قرار می دهد.شما باید موفق به کسب یک شغل در برزیل شوید، راه گرفتن ویزای کاری برای برزیل می تواند طولانی و خسته کننده باشد. با این حال، اگر رویای شما برای زندگی و کار در برزیل است نباید تسلیم شوید.

گرفتن شغل به عنوان یک خارجی غیر ممکن نیست، و من می خواهم بهترین منابع را در زیر وب به شما بدهم تا بتوانید امروز با جستجوی کار برزیل شروع کنید. در زیر منابع مورد علاقه من برای جستجوی فرصت های شغلی به عنوان یک خارجی در برزیل است. من می خواهم جستجو خود را از طریق موتورهای جستجوی اصلی انجام دهم در آن شما می توانید تعداد زیادی از فرصت ها را در یک محل پیدا کنید. البته، اخذ 99.9٪ این شغل ها سخت خواهد بود مگر اینکه شما برزیلی باشید.شما باید تعداد زیادی از تقاضانامه ها را ارسال کنید چون این واقعا یک بازی اعداد است. من در حال صحبت کردن راجع به صدها مورد از تقاضانامه ها هستم.

در بهترین حالت، شما می توانید انتظار داشته باشید که یک نرخ پاسخ 0.5 تا 1.0 % داشته باشید (افرادی که به شما پاسخ خواهند داد و درخواست تان/ cv را ارسال می کنند). با این وجود، من شما را تشویق می کنم که آن را امتحان کنید چون هرگز نمی دانید که به چه ارتباطاتی خواهید رسید و یا چه ارتباطی می توانید از یک ایمیل یا برنامه ساده بگیرید.

 • در واقع: دو مورد از محبوب ترین موتورهای جستجوی شغلی من.
 • CareerJet: یکی دیگر از موتورهای جستجو، برای جستجوی شغلی در همه جای دنیا خوب است.
 • Catho: به نظر من به خوبی دو مورد بالا نیست، اما Catho  هنوز به عنوان غول در فضای جستجوی کار برزیل در نظر گرفته می شوند اما پوشش بین المللی مانند سایت های بالا را ندارد. Catho برای موقعیت های بالاتری ترجیح داده شده
 • Curriculum : به اندازه مورد های بالاتر شلوغ نیست اما ارزش امتحان کردن را دارد.
 • Infojobs: رابط کاربری ساده و آسان برای استفاده در این وبسایت را دوست دارم. فرصت های شغلی (به نام “vagas” در پرتغالی) تقریبا هر روزه نوشته شده است.
 • Trovit: یک سایت تبلیغاتی غول پیکر که دارای برخی از لیست های شغلی مناسب نیز هست.
 • UOL Empregos: این سایت خبری برزیلی دارای پایگاه اطلاعاتی گسترده ای از فرصت های شغلی است.
 • Banco Nacional de Impregos: موتور جستجوی کار بزرگ برزیلی.
 • مدیر: سایت قابل اعتماد برای موقعیت های مدیریتی.
 • Vagas: Vagas واقعا برای کارهای پایین تر مانند نمایندگان فروش خوب است اما برای موقعیت هایی مانند مدیر و رییس مناسب نیست.
 • Huxley: آژانس استخدام بین المللی که متخصص در پست های شغلی ارشد است. آنها یک دفتر در سائو پائولو دارند.
 • eFinancialCareers: موتور جستجوی مورد علاقه من برای مشاغل مالی در وب. من در طول روزهای Wall Street از آن ها استفاده کردم. با این وجود، آن ها لیست محدودی در برزیل دارند.
 • شغل های خارج از کشور: من متوجه شده ام که همپوشانی قابل توجهی بین اعلامیه ها در این سایت و سایت های دیگر وجود دارد. با این وجود این سایت در مدت زمان کوتاهی مورد توجه بوده است.
 • Go Abroad: همیشه طرفدار GoAbroad بوده ام. در واقع، در بخش اطلاعات ویزا وب سایت من، شما متوجه خواهید شد که من در کجا با سفارتخانه های جهانی آن ها ارتباط داشته ام. آن ها نیز پورتال خوبی دارند.
 • Guardian Jobs: بزرگترین انتخاب نیست، اما تعداد زیادی از فرصت های موجود را در اینجا می توانید پیدا کنید.
 • Career Builder: مدت زیادی است که فعالیت می کند. یک سایت بسیار خوب برای بررسی کردن

Linkedin: در آخر، این شبکه اجتماعی حرفه ای، منبعی برای ایجاد ارتباطات در زمینه و مکان مورد علاقه شما است. برای اطلاع از هزینه زندگی در برزیل مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده هستند تا شما عزیزان را در این راستا راهنمایی کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *