کار در بلژیک

مهاجرت کاری به کشور بلژیک و همچنین شرایط مهاجرت به بلژیک از طریق ویزای کار و تمام اطلاعات لازم در این زمینه، موسسه توسعه گران مهر با وکلای حقوقی خود در زمینه مهاجرت شما را در این زمینه به طور کامل راهنمایی کرده و تمام شرایط و موارد لازم که به اختصار در ادامه توضیح داده شده است را در اختیار شما متقاضی محترم قرار می دهد. لازم به ذکر است، موسسه توسعه گران مهر شیراز از موسسات معتبر مهاجرتی کشور مشغول به فعالیت می باشد، و شما را به طور کامل تا آخرین مرحله اخذ ویزای کار در بلژیک و اخذ اقامت این کشور حمایت می کند.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار در این کشور، یکی از طرق مهاجرت در کنار راه های اعزام دانشجو یا تحصیل در بلژیک یا سرمایه گذاری در بلژیک می باشد، لازم به ذکر است که فرد باید پس از مهاجرت به این کشور نسبت به اخذ اقامت بلژیک و تابعیت این کشور اقدام نماید.

درباره بلژیک

بلژیک کشوری واقع در اروپای شمالی است و بروکسل به عنوان پایتخت این کشور، شهری بزرگ و فوق العاده زیبا می باشد.ما در بلژیک شاهد تنوع زبانی زیادی از جمله: زبان فرانسوی، زبان هلندی، زبان آلمانی و زبان انگلیسی می باشیم. دلیل این تنوع این است که بلژیک برای سالیان درازی در استعمار کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا و هلند بوده است؛ البته اکنون بلژیک یک کشور کاملا استقلال یافته است. این کشور جزء اتحادیه ی اروپا می باشد و شینگن به حساب می آید. این کشور از سمت شمال با کشور هلند، از سمت جنوب با کشور فرانسه، از سمت شرق با کشور آلمان همسایه است و از سمت غرب به دریای شمال می رسد.

شرایط ویزای کار و کار در بلژیک

ما در این به طور اجمالی به بررسی شرایط کار در بلژیک می پردازیم. شرایط کلی کار در بلژیک مثل دیگر کشور های اتحادیه می باشد.

کار در بلژیک

هزینه های زندگی در بلژیک جهت متقاضیان کار

واحد پول بلژیک در گذشته فرانک بوده است اما در حال حاضر یورو به عنوان تنها واحد پول در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. بلژیک یک کشور صنعتی به حساب می آید و شهرهای مهمی چون شارلوآ و لیژ قطب صنعتی این کشور به حساب می آیند؛ به طبع هزینه ها در شهرهای مختلف متفاوت است. در حال حاضر شهر بروکسل یکی از گرانترین پایتخت های دنیاست؛ اما به طور کلی می توان گفت که هزینه ها در بلژیک مانند سایر کشورهای اروپایی است. حقوق ماهانه جهت کار در بلژیک بین 2000 تا 4000 یورو متغیر است و متوسط حقوق ماهانه در کشور بلژیک حدود 2500 تا 3000 یورو می باشد. هزینه های زندگی در بلژیک نیز ماهانه حدود 600 تا 800 یورو متغیر می باشد.

بلژیک مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک ویزای شش ماهه موقت برای فرد صادر می کند که در این مدت فرد فرصت دارد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کار مناسبی پیدا کند یا به دنبال آن، کارفرمایی بیابد که با درخواست کاری وی موافقت نماید، در اینصورت فرد با تایید کارفرما از سفارت پذیرش را می گیرد. البته افراد باید این نکته را مد نظر قرار دهند که کلا در کشورهای اروپایی برای جذب نیروی کار، کار فرما کیس مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور آگهی می کند و در صورت عدم جذب نیرو، کیس مورد نظر مجددا سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در نهایت نیروی خارجی جذب می شود.

توجه داشته باشید که با توجه به اینکه پروسه ویزای کار در بلژیک، پروسه ای زمان بر می باشد، توصیه ما به عنوان مشاور به شما متقاضی محترم این است که یا از طریق نوع دیگری از ویزا برای این کشور اقدام کنید و یا به وسیله سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ویزای کار در بلژیک را دریافت کنید.

کار در بلژیک

البته نکته ای که باید در همین جا باید ذکر شود این است، که با توجه به شرایط ویزای کار در بلژیک بسیاری افراد کار در آلمان یا کار در اتریش و اخذ ویزای کاری این کشور ها را با توجه به وضعیت بسیار مناسب کاریابی، انتخاب می کنند.

وضعیت اقتصادی در کشور بلژیک به گونه ای است که بیشتر بخش خصوصی در این زمینه فعالیت دارد. حدود 30% افراد در کشور بلژیک در بخش صنعتی، حدود 1% افراد در بخش کشاورزی و ما بقی افراد در بخش خدمات فعالیت می کنند. و همین مسئله نیز یکی دیگر از مسائلی است که افراد کار در آلمان را ترجیح می دهند. از شهرهای مهم بلژیک میتوان به چند شهر آنتورپن، لیئژ، شارلروی، مونس، نامور و …. اشاره کرد.

با توجه به اینکه کشور بلژیک از لحاظ اقتصادی و همچنین از لحاظ سیاسی کشوری با ثبات به حساب می آید، و نسبت به سایر کشورهای اروپایی مالیات کمتری دریافت می کند، اکثر افراد اقامت در بلژیک جهت مهاجرت مناسب می بینند. اگر شما درخواست کار در بلژیک یا سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت را دارید و از آنجایی که این کشور معافیت مالیاتی زیادی در این زمینه دارد، که این می تواند یک مزیت برای این کشور محسوب شود؛ فردی که قصد سرمایه گذاری در بلژیک را دارند، می تواند بعد از سه سال به راحتی برای اخذ اقامت دائم بلژیک اقدام کند، زیرا در میان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بلژیک در مدت زمان کوتاهی اقامت دائم را برای فرد صادر می کند. البته بسیاری افراد با توجه به قوانین سخت گیرانه در زمینه مسائل حقوقی و مالی بلژیک، ثبت شرکت را در کشورهای راحت تری، مثل سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اسلواکی یا ثبت شرکت در مجارستان را ترجیح می دهند.

موسسه ی حقوقی توسعه گران مهر در زمینه ی اخذ ویزای کاری کشور بلژیک برای شما متقاضیان محترم اقدام خواهد نمود و وکیل مهاجرت به بلژیک و وکلای برتر و مشاورین حقوقی در این زمینه تمام راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مهاجرت بلژیک مراجعه و یا با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد ویزا کار در بلژیک

1-  کسانی که موفق به اخذ ویزای کار بلژیک می شوند ماهانه چه مقدار حقوق دریافت می کنند؟

حقوق ماهانه جهت کار در بلژیک بین 2000 تا 4000 یورو متغیر است و متوسط حقوق ماهانه در کشور بلژیک حدود 2500 تا 3000 یورو می باشد.

2-  روال کاری ویزای کار بلژیک به چه صورت می باشد؟

بلژیک مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک ویزای شش ماهه موقت برای فرد صادر می کند که در این مدت فرد فرصت دارد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کار مناسبی پیدا کند یا به دنبال آن، کارفرمایی بیابد که با درخواست کاری وی موافقت نماید، در اینصورت فرد با تایید کارفرما از سفارت پذیرش را می گیرد.

3- شخصی که ویزای کاری بلژیک و به دنبال آن کارفرما پیدا کرده حال کارفرما میبایست برای دعوتنامه چه اقداماتی انجام دهد؟

کار فرما کیس مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور آگهی می کند و در صورت عدم جذب نیرو، کیس مورد نظر مجددا سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در نهایت نیروی خارجی جذب می شود و متقاضی موفق به دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرما می شود.

4-  با توجه پروسه طولانی اخذ ویزای کاری بلژیک چه پیشنهاداتی برای تسریع روند دارید؟

با توجه به اینکه پروسه ویزای کار در بلژیک، پروسه ای زمان بر می باشد، توصیه ما به عنوان مشاور به شما متقاضی محترم این است که یا از طریق نوع دیگری از ویزا برای این کشور اقدام کنید و یا به وسیله سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ویزای کار در بلژیک را دریافت کنید.

5-  کدام یک از صنایع بلژیک جهت کار برای متقاضیان کار در بلژیک مناسب تر می باشد؟

وضعیت اقتصادی در کشور بلژیک به گونه ای است که بیشتر بخش خصوصی در این زمینه فعالیت دارد. حدود 30% افراد در کشور بلژیک در بخش صنعتی، حدود 1% افراد در بخش کشاورزی و ما بقی افراد در بخش خدمات فعالیت می کنند.

6-  شهرهای صنعتی بلژیک جهت مهاجرت کاری کدام است؟

بلژیک یک کشور صنعتی به حساب می آید و شهرهای مهمی چون شارلوآ و لیژ قطب صنعتی این کشور به حساب می آیند

7-  کسانی که موفق به اخذ ویزای کاری بلژیک می شوند چه هزینه ای را بابت هزینه های زندگی باید در نظر داشته باشند؟

هزینه های زندگی در بلژیک نیز ماهانه حدود 600 تا 800 یورو متغیر می باشد که البته بستگی به نحوه زندگی هر شخص دارد.

8-  آیا جهت اخذ ویزای کار بلژیک متقاضی حتما میبایست دعوت نامه کاری داشته باشد؟

بله. بلژیک مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک ویزای شش ماهه موقت برای فرد صادر می کند که در این مدت فرد فرصت دارد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کار مناسبی پیدا کند یا به دنبال آن، کارفرمایی بیابد که با درخواست کاری وی موافقت نماید، در اینصورت فرد با تایید کارفرما از سفارت پذیرش را می گیرد.

9-  شرایط پرداخت مالیات برای افرادی که ویزای کاری بلژیک را به دست آورده اند به چه صورت می باشد؟

بلژیک از نظر سیاسی و اقتصادی شرایط با ثباتی دارد و نسبت به سایر کشورهای اروپایی مالیات کمتری دریافت می نماید حتی برای افرادی که ویزای کاری بلژیک را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت می نمایند معافیت های مالیاتی بسیاری تعلق می گیرد.

10- افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری بلژیک شده اند پس از چند سال می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند؟

شخص می تواند بعد از سه سال به راحتی برای اخذ اقامت دائم بلژیک اقدام کند، زیرا در میان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بلژیک در مدت زمان کوتاهی اقامت دائم را برای فرد صادر می کند.

11-  مزایای بلژیک جهت اخذ ویزای کاری چیست؟

ثبات سیاسی و اقتصادی، مالیات کم، امکان استفاده از معافیت مالیاتی، اخذ اقامت دائم بلژیک در مدت زمانی کوتاه تر نسبت به سایر کشور های اروپایی.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

86 دیدگاه برای “ویزا کار در بلژیک

 1. smh گفت:

  با سلام من دکترای دامپزشکی ودکترای تخصصی بهداشت مواد غذایی را دارم . ایا دولت بلژیک به این تخصص ها نیازمند است و چگونه می توانم ویزای کار بگیرم
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا در مقاطع بالا، کاریابی در کشور های پیشرفته راحت تر است آن هم به شرطی که رزومه کاری و سوابق تحصیلی خوبی از خود داشته باشید.
   بهتر است که سوابق و مدارک خود را برای کارشناسان موسسه ایمیل کنید تا پس از ارزیابی، نتیجه را به شما اطلاع دهند.

 2. مهدی احمدی گفت:

  با سلام ببخشید به نظر شما تو سن 20 سالگی با مدرک فنی و حرفه ای برق و صنعت و سه سال سابقه کار میتونم از طریق اقامت های دیگر جز اقامت کاری داخل بلژیک یا کانادا مشغول به کار بشم؟
  بعد می خواستم بدونم داشتن آشنا به عنوان استاد دانشگاه کانادا داشته باشم تاثیری داره برای اقامت کانادا
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باتوجه به تخصص فنی که دارید می توانید ابتدا در دوره های فنی کشور کانادا شرکت کرده و سپس بر همین اساس وارد بازار کار شوید و یا
   با دریافت دعوتنامه کاری، خیلی راحت می توانید ویزای کار را اخذ نموده و وارد کشور شوید.
   داشتن آشنا نیز تنها در صورت ارسال دعوتنامه کاری می تواند برای شما کارساز باشد و الا خیر.

   1. مهدی گفت:

    سلام خسته نباشید
    من ۳۹ سال دارم لیسانس کامپیوتر دارای ۲ فرزند ۹ و ۱۴ ساله سرمایه هم حدود ۲۰۰ هزار یورو و زبانم هم در حد متوسط است لطف میفرمایید راهنمایی کنید که شرایط اقامت در کدوم کشور رو دارم

    1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

     سلام
     با توجه به سرمایه ای که ذکر کردین می تونید از طریق روش کارآفرینی و ثبت شرکت در اروپا برای اخذ اقامت برای خود و اعضای خانواده تون اقدام فرمایید.

 3. شهرام گفت:

  سلام. از طریق ویزای کاری دوست دارم به عنوان راهنمای مسافران ایرانی در هتل ایرانی در بلژیک کار کنم. ۴۷ سال سن دارم. دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم ‌. دارای همسر و دختر ۷ساله هستم .

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای کاریابی در بلژیک می توانید از طریق موسسات مربوطه اقدام نمایید. متاسفانه موسسه ما فعالیتی در زمینه کاریابی انجام نمی دهد.

 4. محمود گفت:

  با سلام شما در زمینه جستجوی شغل و جاب آفر خدمات دارید یا خیر ؟
  و اون ویزای شش ماهه موقتی که تو مطلب بالا نوشته شده که فرصت داریم دنبال شغل مورد نظر بگردیم چه نوع ویزایی است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، ما در زمینه دریافت ویزای جاب سیکر که جزء ویزاهای کاری است، اقدام می نماییم.

 5. جلال عبدالهی گفت:

  سلام، من 36 سال سن دارم لیسانس الکترونیک هستم با 10 سال سابقه کار مرتبط در صنایع نفت و گاز و صنعت سیمان همچنین خانم لیسانس روانشناسی هستند به کدام کشور میتوانم مهاجرت داشته باشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   با توجه به رشته تحصیلی همسرتان می توانید برای اخذ ویزای کاری گروه درمان کشوری مانند سوئد اقدام نمایید.

 6. محمود خلیلی گفت:

  با سلام
  من همسرم برای 2 ماه آینده پذیرش گرفته برای دکتری در بلژیک، میخواستم بدون اگه به واسته ایشون من هم برم انجا اجازه کار دارم یا نه؟ و اگر نه چطوری میشه واسه کار اقدام کرد و پیشنهادتون چیه؟
  بنده مهندسی مکانیک دارم و حدود 7 سال هم سابقه کار همچنین قصد گرفتن ایلتس هم دارم..
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  مرسی از سایت خوبتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   از طریق ویزای همراه اجازه کار به شما داده نمی شود. شما می توانید کار پیدا کرده و ویزای خود را تغییر دهید.

 7. فرشید مهدی پور گفت:

  با سلام.
  من 42 سالم هست و کارشناسی برق و ارشد مهندسی هسته ای دارم و به مدت 19 سال هست که در نیروگاه مشغول به خدمت می باشم.
  همسرم لیسانس هنرهای تجسمی-گرافیک دارند و دو پسر 13 و 11 ساله هم داریم.
  شرایط برای ما از لحاظ کاری و مهاجرت مناسب هست؟و پیشنهادتون به ما چیست.با سپاس ویژه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط سنی شما، توصیه می کنیم از طریق فرزندان خود برای کشور هایی مانند کانادا، استرالیا و یا انگلستان اقدام نمایید.

 8. سلما جمالیان گفت:

  با سلام
  مدرک دکتری کشاورزی – باغبانی از دانشگاه دولتی دارم. 36 سالمه. همسرم مدرک دکتری از دانشگاه منچستر انگلیس دارن. قصد مهاجرت داریم. با یک دختر یک ساله. کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرت برای هرکشور متفاوت است که شامل تحصیلی، ازدواج، کاری و یا سرمایه گذاری می شود. بسته به شرایط خود و کشور انتخابی می توانید یکی را انتخاب نمایید. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 9. مهسا گفت:

  باسلام
  بنده فارغ التحصیل مقطع لیسانس در کامپیوتر وفوق لیسانس در آی تی هستم از دانشگاه تهران و 33 سالمه و 3 سال سابقه کار دارم. همسرم هم لیسانس کامپیوتر از دانشگاه صنعتی همدان (دولتی) دارن و داریم برای آیلتس آماده میشیم (حداقل نمره 6) میخواستم بدونم کدوم کشور برای مهاجرت کاری راحتتر مارو قبول می کنه. هزینه هم مهمه ما استرالیا رو در نظر داشتیم که ویزاش 3770 دلار شده. یکم مارو راهنمایی می کنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای شرایط شما اخذ ویزای کاری آلمان و قرار گیری در سیستم امتیاز بندی استرالیا توصیه می شود. انتخاب هرکدام بسته به هزینه و زمان در نظر گرفته شده برای مهاجرتتان است.

 10. الهام نصیری گفت:

  با سلام
  خانم 28 ساله هستم با مدرک لیسانس حسابداری با معدل 17 -مدرک زبان ندارم -همسرم 35 ساله هستند با مدرک دیپلم و فروشنده ابزار آلات دستگاه های فرز nc ,cnc هستند با سرمایه ای حدودا 500 میلیون تومان
  آیا ما می تونیم به یک کشور اروپایی مهاجرت کنیم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما از روش های محتلفی مانند ویزای کاری مجارستان، جاب سیکر آلمان و یا سرمایه گذاری اقدام نمایید. لطفا با مشاورین خبره ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.