کار در بلژیک

مهاجرت کاری به کشور بلژیک و همچنین شرایط مهاجرت به بلژیک از طریق ویزای کار و تمام اطلاعات لازم در این زمینه، موسسه توسعه گران مهر با وکلای حقوقی خود در زمینه مهاجرت شما را در این زمینه به طور کامل راهنمایی کرده و تمام شرایط و موارد لازم که به اختصار در ادامه توضیح داده شده است را در اختیار شما متقاضی محترم قرار می دهد. لازم به ذکر است، موسسه توسعه گران مهر شیراز از موسسات معتبر مهاجرتی کشور مشغول به فعالیت می باشد، و شما را به طور کامل تا آخرین مرحله اخذ ویزای کار در بلژیک و اخذ اقامت این کشور حمایت می کند.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار در این کشور، یکی از طرق مهاجرت در کنار راه های اعزام دانشجو یا تحصیل در بلژیک یا سرمایه گذاری در بلژیک می باشد، لازم به ذکر است که فرد باید پس از مهاجرت به این کشور نسبت به اخذ اقامت بلژیک و تابعیت این کشور اقدام نماید.

درباره بلژیک

بلژیک کشوری واقع در اروپای شمالی است و بروکسل به عنوان پایتخت این کشور، شهری بزرگ و فوق العاده زیبا می باشد.ما در بلژیک شاهد تنوع زبانی زیادی از جمله: زبان فرانسوی، زبان هلندی، زبان آلمانی و زبان انگلیسی می باشیم. دلیل این تنوع این است که بلژیک برای سالیان درازی در استعمار کشورهایی چون فرانسه، اسپانیا و هلند بوده است؛ البته اکنون بلژیک یک کشور کاملا استقلال یافته است. این کشور جزء اتحادیه ی اروپا می باشد و شینگن به حساب می آید. این کشور از سمت شمال با کشور هلند، از سمت جنوب با کشور فرانسه، از سمت شرق با کشور آلمان همسایه است و از سمت غرب به دریای شمال می رسد.

شرایط ویزای کار و کار در بلژیک

ما در این به طور اجمالی به بررسی شرایط کار در بلژیک می پردازیم. شرایط کلی کار در بلژیک مثل دیگر کشور های اتحادیه می باشد.

کار در بلژیک

هزینه های زندگی در بلژیک جهت متقاضیان کار

واحد پول بلژیک در گذشته فرانک بوده است اما در حال حاضر یورو به عنوان تنها واحد پول در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد. بلژیک یک کشور صنعتی به حساب می آید و شهرهای مهمی چون شارلوآ و لیژ قطب صنعتی این کشور به حساب می آیند؛ به طبع هزینه ها در شهرهای مختلف متفاوت است. در حال حاضر شهر بروکسل یکی از گرانترین پایتخت های دنیاست؛ اما به طور کلی می توان گفت که هزینه ها در بلژیک مانند سایر کشورهای اروپایی است. حقوق ماهانه جهت کار در بلژیک بین 2000 تا 4000 یورو متغیر است و متوسط حقوق ماهانه در کشور بلژیک حدود 2500 تا 3000 یورو می باشد. هزینه های زندگی در بلژیک نیز ماهانه حدود 600 تا 800 یورو متغیر می باشد.

بلژیک مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک ویزای شش ماهه موقت برای فرد صادر می کند که در این مدت فرد فرصت دارد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کار مناسبی پیدا کند یا به دنبال آن، کارفرمایی بیابد که با درخواست کاری وی موافقت نماید، در اینصورت فرد با تایید کارفرما از سفارت پذیرش را می گیرد. البته افراد باید این نکته را مد نظر قرار دهند که کلا در کشورهای اروپایی برای جذب نیروی کار، کار فرما کیس مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور آگهی می کند و در صورت عدم جذب نیرو، کیس مورد نظر مجددا سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در نهایت نیروی خارجی جذب می شود.

توجه داشته باشید که با توجه به اینکه پروسه ویزای کار در بلژیک، پروسه ای زمان بر می باشد، توصیه ما به عنوان مشاور به شما متقاضی محترم این است که یا از طریق نوع دیگری از ویزا برای این کشور اقدام کنید و یا به وسیله سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ویزای کار در بلژیک را دریافت کنید.

کار در بلژیک

البته نکته ای که باید در همین جا باید ذکر شود این است، که با توجه به شرایط ویزای کار در بلژیک بسیاری افراد کار در آلمان یا کار در اتریش و اخذ ویزای کاری این کشور ها را با توجه به وضعیت بسیار مناسب کاریابی، انتخاب می کنند.

وضعیت اقتصادی در کشور بلژیک به گونه ای است که بیشتر بخش خصوصی در این زمینه فعالیت دارد. حدود 30% افراد در کشور بلژیک در بخش صنعتی، حدود 1% افراد در بخش کشاورزی و ما بقی افراد در بخش خدمات فعالیت می کنند. و همین مسئله نیز یکی دیگر از مسائلی است که افراد کار در آلمان را ترجیح می دهند. از شهرهای مهم بلژیک میتوان به چند شهر آنتورپن، لیئژ، شارلروی، مونس، نامور و …. اشاره کرد.

با توجه به اینکه کشور بلژیک از لحاظ اقتصادی و همچنین از لحاظ سیاسی کشوری با ثبات به حساب می آید، و نسبت به سایر کشورهای اروپایی مالیات کمتری دریافت می کند، اکثر افراد اقامت در بلژیک جهت مهاجرت مناسب می بینند. اگر شما درخواست کار در بلژیک یا سرمایه گذاری در بلژیک از طریق ثبت شرکت را دارید و از آنجایی که این کشور معافیت مالیاتی زیادی در این زمینه دارد، که این می تواند یک مزیت برای این کشور محسوب شود؛ فردی که قصد سرمایه گذاری در بلژیک را دارند، می تواند بعد از سه سال به راحتی برای اخذ اقامت دائم بلژیک اقدام کند، زیرا در میان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بلژیک در مدت زمان کوتاهی اقامت دائم را برای فرد صادر می کند. البته بسیاری افراد با توجه به قوانین سخت گیرانه در زمینه مسائل حقوقی و مالی بلژیک، ثبت شرکت را در کشورهای راحت تری، مثل سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اسلواکی یا ثبت شرکت در مجارستان را ترجیح می دهند.

موسسه ی حقوقی توسعه گران مهر در زمینه ی اخذ ویزای کاری کشور بلژیک برای شما متقاضیان محترم اقدام خواهد نمود و وکیل مهاجرت به بلژیک و وکلای برتر و مشاورین حقوقی در این زمینه تمام راهنمایی های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مهاجرت بلژیک مراجعه و یا با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد ویزا کار در بلژیک

1-  کسانی که موفق به اخذ ویزای کار بلژیک می شوند ماهانه چه مقدار حقوق دریافت می کنند؟

حقوق ماهانه جهت کار در بلژیک بین 2000 تا 4000 یورو متغیر است و متوسط حقوق ماهانه در کشور بلژیک حدود 2500 تا 3000 یورو می باشد.

2-  روال کاری ویزای کار بلژیک به چه صورت می باشد؟

بلژیک مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک ویزای شش ماهه موقت برای فرد صادر می کند که در این مدت فرد فرصت دارد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کار مناسبی پیدا کند یا به دنبال آن، کارفرمایی بیابد که با درخواست کاری وی موافقت نماید، در اینصورت فرد با تایید کارفرما از سفارت پذیرش را می گیرد.

3- شخصی که ویزای کاری بلژیک و به دنبال آن کارفرما پیدا کرده حال کارفرما میبایست برای دعوتنامه چه اقداماتی انجام دهد؟

کار فرما کیس مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور آگهی می کند و در صورت عدم جذب نیرو، کیس مورد نظر مجددا سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی می شود و در نهایت نیروی خارجی جذب می شود و متقاضی موفق به دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرما می شود.

4-  با توجه پروسه طولانی اخذ ویزای کاری بلژیک چه پیشنهاداتی برای تسریع روند دارید؟

با توجه به اینکه پروسه ویزای کار در بلژیک، پروسه ای زمان بر می باشد، توصیه ما به عنوان مشاور به شما متقاضی محترم این است که یا از طریق نوع دیگری از ویزا برای این کشور اقدام کنید و یا به وسیله سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ویزای کار در بلژیک را دریافت کنید.

5-  کدام یک از صنایع بلژیک جهت کار برای متقاضیان کار در بلژیک مناسب تر می باشد؟

وضعیت اقتصادی در کشور بلژیک به گونه ای است که بیشتر بخش خصوصی در این زمینه فعالیت دارد. حدود 30% افراد در کشور بلژیک در بخش صنعتی، حدود 1% افراد در بخش کشاورزی و ما بقی افراد در بخش خدمات فعالیت می کنند.

6-  شهرهای صنعتی بلژیک جهت مهاجرت کاری کدام است؟

بلژیک یک کشور صنعتی به حساب می آید و شهرهای مهمی چون شارلوآ و لیژ قطب صنعتی این کشور به حساب می آیند

7-  کسانی که موفق به اخذ ویزای کاری بلژیک می شوند چه هزینه ای را بابت هزینه های زندگی باید در نظر داشته باشند؟

هزینه های زندگی در بلژیک نیز ماهانه حدود 600 تا 800 یورو متغیر می باشد که البته بستگی به نحوه زندگی هر شخص دارد.

8-  آیا جهت اخذ ویزای کار بلژیک متقاضی حتما میبایست دعوت نامه کاری داشته باشد؟

بله. بلژیک مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یک ویزای شش ماهه موقت برای فرد صادر می کند که در این مدت فرد فرصت دارد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کار مناسبی پیدا کند یا به دنبال آن، کارفرمایی بیابد که با درخواست کاری وی موافقت نماید، در اینصورت فرد با تایید کارفرما از سفارت پذیرش را می گیرد.

9-  شرایط پرداخت مالیات برای افرادی که ویزای کاری بلژیک را به دست آورده اند به چه صورت می باشد؟

بلژیک از نظر سیاسی و اقتصادی شرایط با ثباتی دارد و نسبت به سایر کشورهای اروپایی مالیات کمتری دریافت می نماید حتی برای افرادی که ویزای کاری بلژیک را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت می نمایند معافیت های مالیاتی بسیاری تعلق می گیرد.

10- افرادی که موفق به اخذ ویزای کاری بلژیک شده اند پس از چند سال می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند؟

شخص می تواند بعد از سه سال به راحتی برای اخذ اقامت دائم بلژیک اقدام کند، زیرا در میان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بلژیک در مدت زمان کوتاهی اقامت دائم را برای فرد صادر می کند.

11-  مزایای بلژیک جهت اخذ ویزای کاری چیست؟

ثبات سیاسی و اقتصادی، مالیات کم، امکان استفاده از معافیت مالیاتی، اخذ اقامت دائم بلژیک در مدت زمانی کوتاه تر نسبت به سایر کشور های اروپایی.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

86 دیدگاه برای “ویزا کار در بلژیک

 1. بنفشه ف گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه باهنر کرمان دارم و 29 سالمه زبانم در سطح متوسطه فعلا مدرک زبان ندارم متاهل هستم و همسرم لیسانس شیمی دانشگاه آزاد، میشه بفرمایید شانسی برای مهاجرت کاری دارم و اینکه چه جوری اقدام کنم و اینکه چه کشوری راحت تر هست برای رشته حسابداری…
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در بحث مهاجرت از طریق کار به کشورهای استرالیا، نیوزیلند و کانادا، پارامترهای :
   سن مناسب، مدرک زبان آیلتس بالا تر از 7، سابقه ی کار با بیمه و تحصیلات، مورد بررسی قرار میگیرد و در کشور آلمان و اتریش، ویزایی تحت عنوان ویزای جستجوی کار صادر می شود که پیش نیاز این ویزای شش ماهه، داشتن حداقل مدرک لیسانس، تسلط به زبان آلمانی و سابقه کار با بیمه می باشد.

 2. بنفشه ف گفت:

  در ضمن 2 سال سابقه کار در ضمینه حسابداری دارم ممنون

 3. منصور جعفری گفت:

  سلام
  لیسانس مهندسی عمران دارم ولی تخصصم برنامه نویسی موبایل و وب هست
  میخواستم بدونم با این شرایط امکان کار در کشور بلژیک برای من میتونه فراهم باشه ؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که از طریق دیگر، اقامت داشته باشید، برای شما امکان درآمد از طریق تخصص تان وجود دارد ولی بر اساس کار، بهتر است درخواست ویزا ندهید؛ چراکه سفارت بلژیک در این بازه زمانی، تقریبا تمامی درخواست های ویزای کار را ریجکت می کند.
   تنها در صورتی که از طرف یک کارفرمای بلژیکی، پیشنهاد کاری برای شما وجود داشته باشد، می توانید بر اساس آن اقدام به اخذ ویزای کاری نمایید.

 4. امیرحسین اسدی گفت:

  سلام خسته نباشید.من ۲۰سالمه فوق دیپلم برق دارم ومدرک ICDL هم دارم ودوس دارم به المان یابلژیک یا فرانسه برم ولی زبان مشکل دارم .چه راه حلی پیشنهادمیکنید?
  مرسی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره های بدون مدرک زبان را در فرانسه می توانید با شرکت در دوره های پیش نیاز، بگذرانید و سپس مشغول به تحصیل یا کار شوید.

 5. محمد فرجی گفت:

  با سلام
  بنده 28ساله فوق لیسانس مهندسی عمران (دانشگاه آزاد)هستم و همسرم 26ساله لیسانس مهندسی صنایع (دانشگاه آزاد) و باردار است . برای اقامت و ویزای کار در اروپا کدام کشور و کدوم روش رو پیشنهاد میفرمایید. ترجیحا بلژیک،نروژ،آلمان و …
  خیلی برام مهمه که کار مرتبط با رشته م (عمران) نیاز داشته باشند.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که تمکن مالی کافی داشته باشید، می توانید از طریق خرید ملک، ثبت شرکت و سرمایه گذاری اقدام نمایید؛ که در هر روش و کشور، مبلغ مشخصی نیاز است.
   اخذ ویزای کاری در تمام کشور های اروپایی بسیار سخت است.تنها در صورتی که پیشنهاد کاری مطلوب داشته باشید می توانید ویزای کاری بگیرید ویا با تسلط به زبان آلمانی و داشتن سابقه کار با بیمه و حداقل مدرک لیسانس نیز می توان برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان اقدام نمود.

 6. فریده کیان گفت:

  سلام میشه خواهش کنم برای رشته IT با ۷ سال سابقه کار مرتبط و با سرمایه اندک به کدام کشورها درخواست اقامت کاری داد؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با مشخصاتی که فرمودید، تنها می توانید برای کشورهایی مثل ترکیه اقدام نمایید.برای مهاجرت کاری، سن، سابقه کار با بیمه، مدرک آیلتس و یا تسلط به زبان کشور مقصد نیاز است.

 7. حسین یاری گفت:

  سلام رشته م حسابداری و حسابرسی هست فوق لیسانس مالی دارم
  5 سال سابقه کار
  کدوم کشور رو برای کار پیشنهاد میدید ممنونم از شما

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   اخذ ویزای کار و یا مهاجرت از طریق کار، نیاز به شرایط بیشتری مثل تسلط به زبان و سن مناسب است که شما اشاره ای به این پارامتر ها نفرمودید.

 8. محمدرضا رضوی گفت:

  سلام
  من 41 سالم هست و کارشناسی مهندسی مکانیک و ارشد مهندسی صنایع خوندم و در کشتی سازی 17 سال هست کار میکنم و مدیر کنترل کیفیت هستم.
  همسرم لیسانس مامایی ارشد پرستاری و دکترای مدیریت آموزشی دارند و یک پسر 12 ساله هم داریم
  شرایط برای ما از لحاظ کاری و مهاجرت مناسب هست؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   اکثر پارامترهای مهاجرت کاری شما در حد ایده آل است و در صورتی که نمره آیلتس جنرال بالایی داشته باشید، امکان مهاجرت کاری به کشورهایی مثل: استرالیا، نیوزیلند و کانادا را دارا می باشید.

 9. امیر میهن دوست گفت:

  سلام خسته نباشید من فوق دیپلم الکترونیک دارم و ایده طراحی ماشین دارم چجوری باید اقدام کنم برای مهاجرت چقد خرج داره؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   روش های زیادی برای مهاجرت وجود دارد که البته با توضیحاتی که فرمودید، شرایط مهاجرت از طریق کار را دارا نمی باشید.شما می توانید از طریق تحصیل و یا شرکت در دوره زبان و یا خرید ملک اقدام نمایید.
   در صورتی هم که با تکیه بر ایده های خود نظر به مهاجرت دارید، می بایست رزومه علمی خود را برای مجموعه های مرتبط ارسال و در صورتی که پیشنهاد همکاری و قرارداد وجود داشته باشد، به استناد این توافق نامه ها، اقدام به اخذ ویزای کار نمایید که چنین شرایطی با توجه به توضیحات شما، بسیار دور از تصور است.

 10. امیرحسین گفت:

  سلام عرض ادب
  ببخشید بنده دانشجوی ادبیات انگلیسی دانشگاه پیام نور هستم . من واقعن علاقه مندم ساکن خارج از کشور باشم. به نظر شما برای رفتن به بلژیک چه کاری انجام بدم .
  بیست و یک ساله هستم . لطفن یه پیشنهادی بدین با کمترین هزینه ممکن برم و در حوزه های آمورشی و خدماتی فعالیت کنم مرسی.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورت تمایل می توانید به منظور ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنید تا بعد از اخد مدرک ارشد، مشغول به کار شوید.
   البته الزامات این اقدام دانستن شرایط دقیق شماست و باید اطلاعات خود را بفرمائید.
   همچنین که پیشنهادات دیگری برای شما خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.