مهاجرت کاری به آمریکا

آمریکا به دلیل شرایط اقتصادی عالی کشور و شرایط زندگی مطلوب برای شهروندان به یکی از کشورهای پر طرفدار برای مهاجرت تبدیل شده است که به مهاجرت به این کشور نسبتا پیچیده است. در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با تکیه بر تجربیات و دانش خود در مورد مهاجرت کاری، نکات مهم پیرامون مهاجرت کاری به آمریکا را بیان می کنند. ویزاهای مختلفی جهت کار در کشور پیشرفته ای همچون آمریکا وجود دارد که در این مقاله به تعدادی از آنها اشاره شده است. مثلا ویزای کارگران فصلی برای کشاورزان خارجی قابل دریافت می باشد تا بتوانند در ایالات متحده به صورت فصلی مشغول به کار گردند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت کاری به آمریکا

تمامی کارفرمایان ایالات متحده آمریکا ملزم به پذیرش این مساله هستند که هر کس صرف نظر از شهروند آمریکا بودن یا نبودن، میتواند در این کشور مشغول به کار گردد. چنانچه فردی، شهروند قانونی کشور آمریکا نباشند و یا اقامت دائم این کشور را در اختیار نداشته باشد، برای اشتغال در این کشور نیازمند اجازه کار می باشد. این اجازه کار تحت عنوان مجوز استخدام EAD به منظور قانونی نمودن کار در آمریکا، تهیه می گردد.

ارائه مدارک استخدام قانونی، مسولیت پذیری کارفرما و کارمند را نشان میدهد. کارمندان ملزم به اثبات قانونی بودن اشتغال در آمریکا هستند و کارفرمایان نیز باید از این موضوع اطمینان حاصل کنند. سایر ملیت ها آزاد هستند تا در آمریکا مشغول به کار گردند. تعداد بسیار زیادی از ملیت های مختلفی که اجازه اقامت دائم دارند ویا دانشجویان، اجازه کار در ایالات متحده را کسب می نمایند. دسته بندی کسانی که اجازه کار در آمریکا دارند:

 • شهروندان ایالات متحده آمریکا
 • غیر شهروندان ملی ایالات متحده آمریکا
 • مقیمان دائمی و قانونی
 • کارفرمایانی که به طور قانونی در آمریکا اشتغال زایی می نمایند.
 • زمانی که شخص برای یک کار جدید استخدام میگردد، کارفرمایان ملزم به اثبات قانونی بودن کار خود و همچنین شایستگی استخدام کارمندان هستند.
 • فرم ارزیابی کارمندان باید توسط کارفرمایان به دقت جمع آوری گردد.

کارفرمایان می بایستی از اجازه کار فردی که تصمیم به استخدام او دارند اطمینان حاصل کنند. افراد پذیرفته شده، مقیمان و پناهندگان می توانند در نتیجه اقدام برای اقامت در آمریکا، اجازه کار دریافت نمایند. دیگر افراد نیازمند آن هستند که شخصا و جدا از شرایط استخدام کاری بدون کمک کارفرمایان برای کسب اجازه کار اقدام نمایند. کارکنان میبایستی برای اثبات شایستگی کاری، اصل مدارک خود را به کارفرمایان ارائه نمایند. تنها استثنا در مورد مدارک مربوط به اطلاعات شخصی در مورد کارت شناسایی و غیره است.

شرایط و وضعیت کار در آمریکا

فرصت های بسیاری برای افراد خارجی جهت مهاجرت به آمریکا به منظور استخدام و کار در این کشور وجود دارد. ابن فرصت میتواند تجربه ای شگفت انگیز به سبب زندگی و کار در آمریکا، مشاهده فرهنگ دیگر کشورها و ملاقات با مردم جدید باشد. بعضی از مردم انتخاب می کنند تا به ایالات متحده سفر کنند و در آنجا به تحصیل بپردازند، مشغول کار شوند و بعضی دیگر تنها به هدف اقامتی کوتاه به آمریکا سفر می کنند.

شرایط و وضعیت کار در آمریکا

بسته به اهداف شغلی شما، نوع ویزا و اجازه کاری که احتاج دارید متفاوت است. برای افراد خارجی علاقه مند به کار در ایالات متحده آمریکا راه های بسیاری برای اشتغال وجود دارد. از جمله آنها میتوان به دریافت کارت سبز، بازدید کنندگی تبادلی، ویزای کار-تحصیل و ویزای کار های فصلی اشاره نمود. اداره کار ایالات متحده بالغ بر 180 محل کار که در حدود 10 میلیون کارمند و 25 میلیون کارگر دارند را تحت نظر دارد. در زیر به لیستی از قوانین استخدام که شامل میزان حقوق، مرخصی و غیره هست، اشاره کوتاهی می شود.

عملکرد استاندارد کار حداقل حق الزمه اتحادیه و اضافه کاری را تعیین می نماید. همچنین حق و حقوق کودکان از جمله محدود ساختن ساعات کاری توسط اتحادیه تعیین می گردد. بعضی از ایالات آمریکا حق الزمه بالاتر و اضافه کاری متفاوت و همچنین حق و حقوق کودکان در کار نسبت به دیگر ایالات دارند.

قانون امنیت درآمد بازنشستگی کارمندان ERISA، برنامه بازنشستگی کارفرمایان، اعتماد میان کارمندان، افشاگری و گزارشات را تحت نظر قرار میدهد. ERISA  شامل تمام کارفرمایان نمیشود و کمپانی ها نمی توانند آن را درخواست کنند. اما در عین حال استانداردهایی را تعیین می نماید که تمامی شرکت ها به دنبال پیروی از آن هستند. قوانین پرداخت عادلانه: در قانون پرداخت عادلانه مساله منع تبعیض جنسیتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کمترین حق الزمه: کمترین حق الزمه اخیر فدراسیون 7.25 سنت در ساعت میباشد. درحالی که بسیاری از ایالت ها و مناطق مترو میزان حق الزمه مخصوص به خود را ترتیب داده اند. بعضی از ایالت ها حق الزمه پایین تری در نظر دارند اما در این موارد، اتحادیه مسولیت نظارت را برعهده دارد. حقوق اضافه کاری: کارگران ساعتی یا کسانی که کمتر از 455 دلار در هفته در آمد دارند، درصورتی که در هر هفته بیش از 40 ساعت کار کنند، حقوق و مزایای بیشتری دریافت میکنند.

حقوق روزهای برفی: آیا شما نیز از آن دسته از کارمندانی هستید که در صورت تعطیلی شرکتتان به علت آب و هوای نامناسب، بازهم حقوق دریافت می کنند؟ این مساله به فاکتور های بسیاری بستگی دارد که تحت نظارت قوانین اتحاده قرار دارند. مساعده بدون بازگشت: آیا شما به عنوان شخصی بدحساب شناخته شده اید؟ در این موارد، میتوان به منظور جبران این مساله، تاریخ تسویه حساب های خود را با کارفرمای خود درمیان بگذارید تا به این مساله رسیدگی شود.

حقوق تعطیلات: اتحادیه عدم پرداخت حقوق به کارمندان در زمان تعطیلات را تایید نموده است. اما به هر حال بعضی از شرکت ها به منظور آسایش کارمندان خود، حقوق آنها را در زمان تعطیلات پرداخت می نمایند. تسویه حساب: انواع خاصی از بدهی مانند قبوض مالیاتی و یا هزینه های فرزندان، ممکن است به وسیله تسویه حساب صورت گیرند. حافظین اعتبار مصرف کنندگان در این موارد افراد را حمایت می کنند.

شرایط اخذ ویزای کاری آمریکا

آیا شما نیز علاقه مند به کار در آمریکا هستید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بله می باشد، باید بدانید که در اولین قدم ملزم به دریافت ویزای کار آمریکا برای قانونی نمودن کار خود در ایالات متحده آمریکا هستید. انواع مختلفی از ویزاهای کاری هستند که در اختیار افراد خارجی قرار می گیرند از جمله کارت سبز (green card)، ویزای کار موقت، ویزای کار فصلی و ویزای کار تبادلی. نوع ویزایی که شما مجاز به استفاده میباشید، به نوع کاری که انجام خواهید داد بستگی دارد نه به ارتباط شما با کارفرما یا اصل نسبتتان.

در اینجا در مورد هر نوع ویزای کاری آمریکا اطلاعاتی از جمله شایستگی کاری و شیوه درخواست تقاضا برای ویزا در اختیارتان قرار داده می شود. نکته حائز اهمیت آن است که این الزامات در هر زمان قابل تغییر می باشند. ویزای کشاورزی موقت ایالات متحده، برای کارگران غیر آمریکایی قابل دریافت می باشد. این ویزا برای کارهایی موقت دیگری مانند کار در ایستگاه های اسکی کوهستانها، هتل ها، سواحل و یا پارک ها قابل اخذ می باشد.

سالانه در حدود 66،000 کارگر متقاضی دریافت این قبیل ویزا می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توان در سرویس مهاجرت و شهروندی ایالات متحده مطالعه ای به عمل آورد. ویزاهای مهاجرتی ایالات متحده برای افراد ماهر و تحصیل کرده در زمینه های خاص می باشد. این ویزا کارگران و کارمندان را قادر می سازد تا برای کارفرمایان در ایالات متحده کار کنند. برای ارسال درخواست، می بایست دارای روابط کارمند و کارفرما باشید، در اداره خاصی مورد تقاضا برای اشتغال واقع شده باشید و دستمزد رایج آن شغل را دریافت نمایید. سالانه در حدود 65،000 از این ویزا استفاده می گردد.

وبگاه USCIS جدیدترین اخبار مرتبط با این ویزا و فرم درخواست آن را برای علاقه مندان در اختیار قرار می دهد. ویزای کارگران فصلی برای کشاورزان خارجی قابل دریافت می باشد تا بتوانند در ایالات متحده به صورت فصلی و یا موقت به دلیل اندک بودن تعداد کارگران داخلی کشور مشغول به کار گردند. خوشبختانه، به منظور اهدای ویزا H2-A میزان شایستگی افراد و الزامات دریافت این ویزا به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

هرگاه متقاضی ویزای مختص کار خود را دریافت نمود، میبایستی برای دریافت اجازه کار نیز اقدام نماید که به طور رسمی تحت عنوان سند مجوز استخدام، قرار دارد تا بتواند شایستگی خود را برای کار در ایالات متحده اثبات نماید. مدارک فوق، به فرد این اجازه را میدهد تا به طور قانونی و بی هیچ مشکلی در ایالات متحده مشغول به کار گردد.

از این جا که شرایط مهاجرت کاری به آمریکا دشوار و پیچیده است بهترین راهکار مشورت با یک وکیل مهاجرت به آمریکا است تا شما ار آخرین اطلاعات و قوانین مهاجرت از طریق کار به آمریکا با خبر باشید و بهترین تصمیم را در این فرآیند اتخاذ کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای کار آمریکا

مدارکی که سفارت و یا کنسولگری آمریکا از هر متقاضی بدون در نظر گرفتن ویزایی که بخواهند، طلب می کند. متقاضیان می بایستی در جمع آوری مدارک مورد نیاز حساسیت بسیار زیادی به خرج داده و مدارک کاملی در ارائه به مصاحبه گران در دست داشته باشند. مدارک به قرار زیر است:

 • فرم تقاضا
 • گذرنامه با میزان 6 ماه اعتبار بیشتر از زمانی که متقاضی قصد اقامت در آمریکا دارد.
 • دو عدد عکس
 • پرداخت هزینه ویزا به منظور ترتیب جلسه مصاحبه
 • استخدام/ مدارک حرفه ای
 • چنانچه شخص استخدام شده باشد میبایستی از سمت کارفرما، نامه ای در خصوص جزییات شرایط کاری از جمله حقوق، طول مدت قرارداد کاری، تعطیلات مجاز و اهداف کاری ارائه دهد.
 • در صورت بازنشستگی حقوق بازنشستگی
 • در باب مشاغل آزاد جزییات درآمد و گواهی ثبت شرکت
 • روادید کاری

روادید کاری به نوع کاری که در جست و جوی آن هستید بستگی دارد. در هر صورت، مدارک زیر مورد نیاز است:

 • مدارکی که صلاحیت شما را اثبات می نمایند (دیپلم و گواهی)
 •  مدارک حرفه ای ( لیسانس، فوق لیسانس و دکتری )
 • پیشنهاد کاری از سمت کارفرما از آمریکا
 • رزومه یا CV
 • نامه از سمت کارفرمایان پیشین
 • پروانه دولتی
 • دلایلی که اثبات میدارند شما از پشت کار بالایی برخوردار هستید.
 • پرداخت هزینه های مازاد

دستمزد و‌ حقوق کار در آمریکا

بر اساس دفتر آمار کارگری (BLS)، متوسط دستمزد کارگران در ایالات متحده در فصل چهارم 2018 برابر 857 دلار در هفته یا 44564 دلار در سال (برای 40 ساعت کار در هفته) بوده است. دستمزدها 0.9 درصد بیشتر از مقدار مشابه در همین زمان در سال پیش بوده اند. با این وجود، دستمزدها تا حد زیادی بر اساس نوع شغل و محل آن متغیر است. ممکن است دستمزدی که در یک ناحیه، مناسب تلقی می شود، در ناحیه دیگری مناسب نباشد.

به عنوان مثال افرادی که در حیطه مدیریت حرفه ای و مشاغل مرتبط فعالیت می کنند، به طور متوسط 64220 دلار در سال کسب کرده اند، در حالی که افراد شاغل در بخش های خدمات در سال 28028 دلار کسب کرده اند. مشاغل در کلان شهرها (که هزینه زندگی بالا است) دستمزد بالاتری نسبت به شهرهای کوچک تر دارند. بر اساس گزارش BLS در فصل چهارم 2018 مردان دستمزد متوسط 49192 دلار کسب کرده اند در حالیکه زنان تنها 39988 دلار (81 درصد مردان) دستمزد داشته اند.

دستمزد و‌ حقوق کار در آمریکا

نژاد و قومیت نیز نقش مهمی در دستمزدهای زنان و مردان بازی می کند. به عنوان مثال زنان سفید پوست 80.5 درصد مردان سفید پوست با شغل مشابه کسب کرده اند در حالیکه زنان سیاه پوست 96 درصد مردان سیاه پوست با شغل مشابه کسب کرده اند. با این حال، مردان سیاه پوست متوسط دستمزد 35412 دلار به دست آورده اند که 69.3 درصد درآمد مردان سفید پوست (با دستمزد 51064 دلار) بوده است. این اختلاف در زنان اندکی کمتر بوده است. دستمزد متوسط زنان سیاه پوست 82.7 درصد زنان سفید پوست بوده است. همچنین بر اساس BLS، دستمزدهای نژادهای اسپانیایی و آسیایی به طور متوسط به ترتیب 34164 و 55172 دلار بوده است.

همچنین دستمزدها بر اساس سن هم متغیر هستند اما ارقام آنها برای زن ها و مردان نیز متفاوت است. به عنوان مثال مردان 55 تا 64 ساله دارای بالاترین درآمد سالانه بوده اند (58760 دلار). از طرف دیگر نیز زنان سنین 45 تا 54 سال بالاترین دستمزد را داشته اند (43420 دلار). در انتهای سال 2018 کارگران سن 25 سال و بالاتر بدون مدرک دبیرستان درآمد سالانه 27612 دلار کسب کرده اند و کارگران دارای مدرک تحصیلی دبیرستان (بدون تحصیلات دانشگاهی) درآمد 37128 دلار داشته اند. فارغ التحصیلان کالج با حداقل یک مدرک لیسانس 66456 دلار درآمد داشته اند. فارغ التحصیلان کالج با مدرک تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا بالاتر) متوسط درآمد 77324 دلار داشته اند.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در آمریکا

روزنامه ها / کانال های آفلاین، این دو راه جز مرسوم ترین روش ها برای پیدا کردن شغل در امریکا است. اگر در امریکا زندگی میکنید تنها کاری که کافی است انجام بدهید این است که یک روزنامه یا مجله یا در کانال ها آنلاین به دنبال شغل مورد نظر خود باشید و با آن ها تماس بگیرید و در نهایت مراحل ادامه را دنبال کنید. توصیه می شود که از روزنامه ها محلی استفاده کنید تا شغل مورد نظر را دشهر خود پیدا کنید.

از آن جایی که اینترنت به شما اجازه جستجو گسترده در سطح جهانی را می دهد یک موهبت است. بیش از 50 درصد افراد در داخل و خارج از کشور از اینترنت به عنوان منبع برای پیدا کردن شغل استفاده می کنند. از آنجایی که میلیون ها نفر از طرق شبکه های اجتماعی به هم متصل هستند ، تاثیر فضای مجازی را نمیتوان نادیده گرفت. علاوه بر فیس بوک و توییتر که بیش ترین استفاده را برای ارتباطات دارند شبکه های اجتماعی دیگر نیز مانند لینکداین وجود دارن که میتوانند به شما برای پیدا کردن شغل کمک کنند.

افراد می توانند شغل ها و شبکه های موجود اطراف خودشان را پیدا کنند. وقتی که در لینکداین به دنبال شغل هستید ، توصیه میشود که افراد مناسب را دنبال کنید تا اینگونه شانس پیدا کردن شغل مورد نظرتان افزایش پیدا کند. اگر شما جز افرادی هستید که علاقه ای به گشتن در وبسایت ها نیستد و صرفا سرتان شلوغ است و نمیتوانید هر روز به دنبال شغل مورد نظر خود بگردید پیام های ایمیل بهترین دوست شما هستند.

شما می توانید تنها در یک پورتال بزرگ ایمیل های شغلی ثبتنام کنید تا این پورتال ها در صورت موجود بود یک شغل متناسب به شما، آن را برای شما ایمیل کنند. فوربس 10 تا از بهترین سایت ها برای کمک به شما را پوشش می دهد. شما می توانید در یک یا تمامی آن ها برای اینکه شانس خود را پیدا کردن شغل مورد نظر خود افزایش بدهید ثبتنام کنید. اگر میخواهید تابعیت و اقامت آمریکا را برای خود رقم بزنید، بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به گفت و گو بنشینید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *