دانشگاه صنعتی هامبورگ

دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان

Hamburg University of Technology

موقعیت:آلمان - هامبورگ
نوع:دولتی. موسسه
تعداد دانشجویان:4931 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:1183 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
1401+
رتبه در کشور
47
هزینه ویزا
75 یورو
نرخ پذیرش
28 درصد
بورسیه تحصیلی
بورسیه تخصصی ندارد
خوابگاه/هزینه
دارد/رایگان
زمان فرآیند ویزا
بیش از 3 ماه
مجوز کار
دارد
شهریه
رایگان
مقاطع تحصیلی
کارشناسی، دکترا، ارشد

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه صنعتی هامبورگ (Hamburg University of Technology) یکی از جوان ترین و موفق‌ترین دانشگاه های آلمان است. برنامه ریزی برای ساخت یک دانشگاه فنی-صنعتی در منطقه Süderelbe در هامبورگ به دهه 1920 باز می‌گردد. پنجاه سال بعد، در سال 1978، دانشگاه صنعتی هامبورگ به وجود آمد که مأموریت آن ترویج تغییرات ساختاری در منطقه بود. بین سال‌های 1982 و 2005، یکی از پردیسهای این دانشگاه در جنوب هامبورگ ایجاد شد که دارای ساختمان‌های مدرن و پیشرفته‌ای بود. این پردیس به خاطر داشتن فضا سبز و درختانی زیبا، به یک مکان دلنشین تبدیل شده است.دانشگاه صنعتی هامبورگ یک دانشگاه کوچک اما با سطح استاندارد و کیفیت بالا در زمینه‌ی تحقیق و با روش های یادگیری مدرن و تمرین محور در زمینه‌ی آموزش است. دوستی و صمیمیت نقش مهمی در برقراری ارتباط بین اساتید با دانشجویان این دانشگاه دارد. دانشجویان این دوستی را از ابتدا در طول یادگیری پروژه محور در گروه‌های کوچک و در تماس نزدیک با اساتید برجسته علمی این مرکز علمی تجربه می‌کنند. هدف این دانشگاه آموزش ذهن‌های خلاق و همچنین آموزش سطح بالایی از مهارت‌های اجتماعی است. در این مقاله از وبسایت موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با ما همراه باشید تا با اطلاعات دقیق‌تری از دانشگاه صنعتی Hamburg که یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در آلمان است آشنا شویم.

ددلاین درخواست پذیرش برای ترم زمستان15 جولای (25 تیر)
ددلاین درخواست پذیرش برای ترم تابستان15 ژانویه (25 دی)
ددلاین درخواست پذیرش برای دانشجویان بین المللی مقطع ارشد31 مارس (12 فروردین)

دانشکده ها

Faculties

وجود 6 دانشکده و همچنین یک منطقه مطالعاتی در دانشگاه صنعتی هامبورگ، آموزش با کیفیت را در این دانشگاه تضمین می‌کند و مسئولیت توسعه حرفه‌ای تدریس و تحقیق در دانشگاه هامبورگ را بر عهده دارند. این دانشکده‌ها عبارتند از:

 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق، علوم کامپیوتر و ریاضیات
 • دانشکده تکنولوژی و نوآوری در آموزش
 • دانشکده علوم مدیریتی و تکنولوژی
 • دانشکده مهندسی شیمی و فرایند

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه صنعتی هامبورگ دوره های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می‌دهد که محوریت اصلی این دوره‌ها مربوط به رشته‌های مهندسی و فنی می‌باشد. در جدول زیر به شهریه هر دوره و مدارک زبان مورد نیاز برای قبولی در هر یک از این برنامه‌ها را ذکر کرده‌ایم:

دوره هاشهریهمدتشرایط
کارشناسی ارشد مهندسی و علوم پایه (MS) 23 دورهرایگان2 سالآیلتس: 5 تا 6.5 تافل: 72 تا 90
کارشناسی ارشد رشته های مدیریت (MIM) 3 دورهرایگان2 سالآیلتس: 6.5 به بالا تافل: 90 به بالا
کارشناسی مهندسی و علوم پایه (BSc) 2 دورهرایگان2 سالآیلتس

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 5 به بالا
TOEFEL 72 به بالا
PTE --
GPA --
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

دانشجویان دانشگاه صنعتی هامبورگ امکان درخواست بورسیه‌های تحصیلی آلمان را از طریق پورتال دانشجویی خود دارند. این دانشگاه ممکن است بورسیه‌های تخصصی خاصی را ارائه ندهد، اما برخی از کمک‌های مالی عمومی که ممکن است برای دانشجویان در دسترس باشد، عبارتند از: 

 • بورسیه K.C. Mahindra Scholarships For Post-Graduate Studies Abroad
 • بورسیه Unimoni Student Stars 2023
 • بورسیه JN Tata Endowment Loan Scholarship
 • بورسیه Narotam Sekhsaria’s Scholarships

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

اداره اسکان و رفاه دانشجویی به دانشجویان بین المللی در جستجوی اقامتگاه مناسب در شهر هامبورگ کمک می‌کند. در آلمان، دانشگاه‌های دولتی اتاق‌هایی را در محل اقامت دانشجویی در محوطه دانشگاه ارائه نمی‌دهند. اکثر دانشگاه‌ها با مرکز Studierendenwerk که مالک سالن‌های عمومی دانشجویی در آلمان است، شراکت دارند. با همکاری Studierendenwerk، دانشگاه‌ها می‌توانند تعداد محدودی اتاق را در سالن‌های دانشجویی ارائه دهند. دانشجویانی که تمایلی به اجاره اتاق در این سالن‌ها ندارند، می‌توانند یک اتاق در یک آپارتمان مشترک اجاره کنند یا یک آپارتمان خصوصی را به صورت مجزا اجاره کنند. به طور میانگین اجاره بهای واحدهای خارج از پردیس دانشگاه ماهانه چیزی در حدود 300 تا 500 یورو است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
آنالنا بائرباک(Annalena Baerbock)
آنالنا بائرباک(Annalena Baerbock)
سیاستمدار
اولاف شولز (Olaf Scholz)
اولاف شولز (Olaf Scholz)
سیاستمدار و وکیل
هلموت اشمیت (Helmut Schmidt)
هلموت اشمیت (Helmut Schmidt)
نویسنده و سیاستمدار
ولفگانگ شوبل (Wolfgang Schäuble)
ولفگانگ شوبل (Wolfgang Schäuble)
وکیل و سیاستمدار
ریچارد سورژ (Richard Sorge)
ریچارد سورژ (Richard Sorge)
جاسوس و افسر اطلاعات

سوالات متداول

Location

نرخ پذیرش این دانشگاه 28 درصد است.

5/5 - (1 امتیاز)

بیشتر بخوانید

Read more

آلمان یکی از پیشروترین کشورهای اروپایی در امر آموزش است و از جمله دانشگاه های معتبر این کشور می توان به دانشگاه صنعتی هامبورگ اشاره کرد. دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان دارای دانشکده های متعددی است که طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. شما دانشجویان عزیز می توانید مقاله ای که توسط موسسه حقوقی اصطهباناتی در این خصوص تهیه شده است را مطالعه نمایید.

درباره دانشگاه صنعتی هامبورگ

دانشگاه صنعتی هامبورگ (TUHH) یکی از جدیدترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1982 در شهر هاربورگ تأسیس شد. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی رشته های مهندسی است. فناوری سبز، فناوری علوم زندگی و هواپیمایی و سیستم های دریایی ویژگی های دانشگاه صنعتی هامبورگ را تعریف می کنند. برخی از دوره های این دانشگاه به زبان انگلیسی در دسترس می باشند.

چرا تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان؟

تحصیل در این دانشگاه دارای مزایای بی شماری برای دانشجویان بین المللی است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک فارغ التحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه با سیستم آنگلو آمریکایی سازگار است.
 • در این دانشگاه فرصت تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
 • پذیرش متقاضیان از هر ملیتی امکان پذیر است.
 • دانشجویان فرصت استفاده از بورسیه های تحصیلی را خواهند داشت.
 • این دانشگاه جزو 10 دانشگاه برتر در کشور آلمان است.
 • مدرک اخذ شده از این دانشگاه در تمام دنیا به رسمیت شناخته می شود.

"چرا

دانشکده های دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان

همان طور که به آن اشاره شد، دانشگاه TUHH دارای دانشکده های متعددی است که فرصت تحصیل در طیف وسیعی از رشته های مهندسی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. دانشکده های این دانشگاه به شرح زیر است:

دانشکده مهندسی عمران

دانشکده مهندسی عمران دانشگاه صنعتی هامبورگ با چالش های جهانی و محلی روبرو است. مهندسان عمران نه تنها طیف گسترده ای از ساختمان ها مانند کارخانه ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه ها، بلکه جاده ها، پل ها، مسیرهای راه آهن، ایستگاه ها، تونل ها، فرودگاه ها و بنادر را برنامه ریزی و احداث می کنند. دانشگاه  TUHHدارای یک سنت طولانی است که مهندسی عمران را با مهندسی محیط زیست پیوند می دهد.

دانشکده مهندسی عمران

دانشکده مهندسی عمران

گرایش هادانشجویان در دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران، از پنج موضوع تلفیقی سه مورد، سازه های جامد، تجزیه و تحلیل سازه ها و سازه های فلزی، مصالح ساختمانی و نگهداری ساختمان، مهندسی هیدرولیک و مهندسی سواحل و ژئوتکنیک را انتخاب می کنند. این ها با یکی از سه گرایش مهندسی سازه، ساخت زیرزمین و ساخت بندر و دفاع ساحلی ترکیب می شوند.

دانشکده مهندسی الکتریک و تکنولوژی اطلاعات

در حال حاضر در حدود 1000 دانشجو در این دانشکده تحصیل می کنند. این دانشکده رشته ای تحصیلی متنوعی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در اختیار دانشجویان قرار داده و آن ها را برای ورود به بازار کار آماده می کند.

دانشکده علوم و فناوری مدیریت

دانشکده علوم و فناوری مدیریت در سال 2007 تأسیس شد. هدف دانشکده این است که پتانسیل علمی را به نوآوری مبتنی بر فناوری و شروع پروژه ها و تبدیل کند. در حال حاضر این دانشکده چهار برنامه تحصیلی مختلف را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد و همچنین در چندین برنامه تحصیلی دیگر در دانشگاه شرکت دارد.

دانشکده علوم و فناوری مدیریت

دانشکده علوم و فناوری مدیریت

دانشکده مهندسی مکانیک

دانشکده مهندسی مکانیک با مجموع 23 موسسه مرتبط، بزرگ ترین دانشکده TUHH است. این دانشکده شش برنامه تخصصی کارشناسی ارشد را در زمینه های مختلف تحقیق و فعالیت مرتبط با مهندسی مکانیک ارائه می دهد. هدف از دوره های کارشناسی نه تنها ایجاد بنیان نظری برای یک شغل آکادمیک است بلکه مهم ترین آن تجهیز دانشجویان به دانش عملی و مهارت حل مسئله است.

دانشکده مهندسی شیمی و فرآیند

این دانشکده دارای برنامه های مطالعاتی در مهندسی فرآیند و مهندسی شیمی، مهندسی زیست پردازش و کارشناسی ارشد بین المللی در مهندسی شیمی و فرآیند زیست پردازش است. دانشکده مهندسی شیمی و فرآیند دارای 9 موسسه مختلف می باشد.

دانشکده مهندسی شیمی و فرآیند

دانشکده مهندسی شیمی و فرآیند

کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ در کشور آلمان می باشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان

دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه باید توجه داشته باشند که اکثر رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می شوند، در نتیجه ارائه مدرک زبان معتبر جهت اخذ پذیرش الزامی است. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که قصد تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ را دارند به مدرک Hochschulzugangsberechtigung نیاز خواهند داشت، در صورتی که مدرک تحصیلی آن ها در کشور آلمان به رسمیت شناخته نشود باید در دوره های کالج شرکت کرده و در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوند.

شرط سنی

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه TUHH این کشور، محدودیت هایی را در نظر گرفته است. آن دسته از دانشجویان بین المللی که قصد در تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان در مقطع کارشناسی را دارند باید نهایتاً 21 سال سن داشته و وقفه تحصیلی آن ها نباید بیشتر از سه الی چهار سال باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه نیز دانشجویان باید حداکثر 30 ساله باشند.

مدارک لازم جهت پذیرش

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه صنعتی هامبورگ در المان به شرح زیر می باشد:

 • کپی گذرنامه
 • رزومه تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان معتبر
 • بیمه نامه
 • گواهی اثبات نمکن مالی
 • گواهی پزشکی
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین

آزمون های زبان قابل قبول

دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی برای این که بتوانند تحصیلات خود را در این دانشگاه آغاز کنند باید مهارت خود را در زبان آلمانی اثبات کنند. آزمون های قابل قبول جهت اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • DSH
 • TestDaF
 • TelC
 • Goethe
 • TOEFL
 • IELTS
 • Cambridge

هزینه تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ

کشور آلمان فرصتی را فراهم کرده است تا دانشجویان بین المللی بتوانند به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان دانشگاه صنعتی هامبورگ در هر ترم مبلغی در حدود 250 تا 300 یورو را بابت انجام کارهای اداری و انجمن های دانشجویی و حمل و نقل پرداخت می کنند."هزینه

هزینه زندگی دانشجویی

دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ ​​در کشور آلمان مشغول هستند، برای تأمین هزینه های زندگی خود از جمله اجاره مسکن، غذا، لباس، حمل و نقل، تفریح ​​و سایر هزینه ها در هر ماه به حدود 700 تا 800 یورو نیاز خواهند داشت. برخی از هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی این دانشگاه در شهر هامبورگ به شرح زیر می باشد:رستوران ها  

 • غذا در رستوران گران قیمت: 11.00 یورو
 • سه وعده غذا برای دو نفر در رستوران با قیمت متوسط: 50.00 یورو
 • غذا در مک دونالد (یا معادل آن): 8.00 یورو

بازارها

 • شیر (یک لیتر): 0.87 یورو
 • قرص نان سفید تازه (500 گرم): 1.58 یورو
 • برنج (یک کیلوگرم): 1.97 یورو
 • تخم مرغ: 2.86 یورو

حمل و نقل 

 • بلیط یک طرفه (عبور محلی): 3.30 یورو
 • رفت و آمد ماهانه (قیمت معمولی): 90.50 یورو
 • تاکسی (تعرفه عادی): 3.50 یورو

خدمات (ماهانه)  

 • قبوض (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متر مربعی: 236.49 یورو
 • تعرفه یک دقیقه ای تلفن همراه (بدون تخفیف): 0.12 یورو

پوشاک و کفش  

 • یک جفت جین Levis 501 (یا معادل آن): 76.04 یورو
 • یک لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (Zara، H&M و …): 95 یورو

اجاره در هر ماه  

 • آپارتمان (یک خوابه) در مرکز شهر: 941.42 یورو
 • آپارتمان (یک خوابه) خارج از مرکز شهر: 665.20 یورو

هر گونه سوال در رابطه با تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان را با کارشناسان موسسه حقوقی اصطهباناتی در میان بگذارید.

رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی هامبورگ

این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی است که امکان تحصیل در حوزه های مختلف مهندسی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. دانشجویان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه صنعتی هامبورگ به آدرس https://www.tuhh.de/ مراجعه کنند."رشتهبرخی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه به شرح زیر می باشند:

 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی برق
 • مهندسی کامپیوتر
 • مکاترونیک
 • سیستم های اطلاعات و ارتباطات
 • مهندسی عمران
 • مهندسی آب و محیط زیست
 • سیستم های انرژی
 • مهندسی سیستم های هواپیما
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی اقیانوس
 • مهندسی مکانیک و مدیریت
 • مهندسی سیستم های فرآیند

بورسیه تحصیلی دانشگاه صنعتی هامبورگ در آلمان

در این دانشگاه بورسیه تحصیلی، کمک هزینه و وام برای دانشجویان بین المللی جهت تأمین هزینه های تحصیل در آلمان در دسترس است. باید توجه داشت که درخواست برخی از این کمک هزینه های تحصیلی باید قبل از شروع تحصیل انجام شود.

سازمان DAAD

بورسیه تحصیلی DAAD در آلمان بزرگ ترین سازمان بودجه جهانی برای دانشجویان بین المللی از کشورهای در حال توسعه است. این سازمان در سال 1925 تأسیس شد و از آن زمان تاکنون، در حدود دو میلیون دانشجو را در آلمان و خارج از کشور تأمین مالی کرده است.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه TUHH

در آلمان دانشگاه های دولتی به دانشجویان خوابگاه ارائه نمی دهند. اکثر دانشگاه ها با Studierendenwerk که صاحب خوابگاه های عمومی دانشجویی در آلمان است، مشارکت دارند. با همکاری  Studierendenwerkدانشگاه ها می توانند تعداد محدودی اتاق در خوابگاه های دانشجویی  را ارائه دهند.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه TUHH

خوابگاه دانشجویی دانشگاه TUHH

هزینه خوابگاه

هزینه خوابگاه ها بر اساس اتاق انتخابی دانشجویان متفاوت است. متوسط ​​قیمت برای یک اتاق مبله از 350 تا 600 یورو در ماه خواهد بود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان

از دیگر شرایط تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ در آلمان، اخذ ویزای دانشجویی است. به همین دلیل متقاضیان باید مدارک لازم را به سفارت کشور آلمان در کشور خود ارائه دهند. از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه مدرک دیپلم دبیرستان و ریز نمرات تحصیلی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی آلمان
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه نامه
 • مدرک زبان معتبر
مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی آلمان

کار دانشجویی در حین تحصیل در آلمان

دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه TUHH آلمان را دارند، می توانند جهت کاهش هزینه های زندگی خود در این کشور به کار دانشجویی مشغول شوند. باید توجه داشت که کشور آلمان دارای پایین ترین نرخ بیکاری در کل قاره اروپا بده و یافتن مشاغل نیمه وقت در این کشور نسبتاً آسان است. دانشجویان بین المللی این دانشگاه می توانند در هنگام تحصیل در کشور آلمان به مدت 120 روز به صورت تمام وقت تا 240 روز به صورت نیمه وقت به کار دانشجویی مشغول شوند.سخن آخردر نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هم وطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هم وطنان متقاضی تحصیل در دانشگاه صنعتی هامبورگ آلمان، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، رشت، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *