دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان

دانشگاه فنی براونشوایگ(به آلمانی: Braunschweig)، که معمولاً با نام دانشگاه براونشوایگ نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین(قابل مقایسه با موسسه فناوری در کشور آمریکا) موسسات آموزش عالی در آلمان است. این دانشگاه در سال 1745 با عنوان “کالج کارولینوم” تأسیس شد و عضو TU9(یک انجمن تلفیقی از مشهورترین و بزرگ‌ترین موسسات فناوری در آلمان) نیز می‌باشد. اگر متقاضی تحصیل در آلمان هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان را تا انتها مطالعه نمائید. زیرا این دانشگاه می‌تواند انتخاب مناسبی برای تحصیل باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بررسی دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان

دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان

این دانشگاه معمولاً در بین دانشگاه‌های برتر مهندسی در آلمان رتبه‌بندی می‌شود. مرکز تحقیقاتی دانشگاه براونشوایگ بین رشته‌ای بوده و بر مواردی مثل: هوانوردی، مهندسی وسایل نقلیه شامل رانندگی مستقل و تحرک الکتریکی، تولید، علوم زیستی و اندازه شناسی متمرکز است. تحقیقات دانشگاه، با همکاری نزدیک سازمان‌های خارجی مانند: مرکز هوا و فضای آلمان، مرکز تحقیقات عفونت هلمهولتز، چندین موسسه فراونهافر و موسسه ملی اندازه‌گیری آلمان (PTB) و بسیاری دیگر انجام می‌شود. این دانشگاه به عنوان یکی از معدود موسسات تحقیقاتی در نوع خود در جهان، دارای فرودگاه تحقیقاتی می‌باشد.

دانشکده‌های دانشگاه براونشوایگ

این دانشگاه دارای شش دانشکده است. برخی از دانشکده‌ها از بخش‌های کوچکتری تشکیل شده‌اند. همه دانشکده‌ها به موسسه‌های متعددی تقسیم می‌شوند:

 • دانشکده کارل-فردریش-گائو
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده مدیریت بازرگانی و اقتصاد
 • دانشکده علوم زیستی
 • دانشکده معماری، عمران و علوم محیط زیست
 • دانشکده معماری
 • دانشکده مهندسی عمران و علوم محیط زیست
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکده مهندسی برق، فناوری اطلاعات، فیزیک
 • دانشکده علوم انسانی و علوم تربیتی

تحقیقات در دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان

دانشگاه براونشوایگ تحقیقات خود را بر چهار زمینه اصلی متمرکز کرده است: شهر آینده، اندازه شناسی، تحرک و عفونت‌ها و درمان. محققان دانشگاه با سایر موسسات تحقیقاتی در براونشویگ همکاری نزدیکی دارند.

شهر آینده

دانشمندان دانشگاه براونشوایگ در حال توسعه مفاهیمی برای شهرهای هوشمند آینده هستند. هدف این است که، راه حل‌هایی برای شهرهای هوشمند کارآمد، سازگار با محیط زیست، سالم، اجتماعی و سبز پیدا کنیم.

اندازه شناسی

مولفه‌های مقیاس نانو، مثلا به اندازه میلیونیوم میلی‌متر، در بسیاری از مسائل مورد نیاز هستند. اندازه‌گیری آن‌ها، نیازمند رویکردهای جدیدی در نانومتری شناسی است. آزمایشگاه نانومتری شناسی و تجزیه و تحلیل نوظهور (LENA)، در حال بررسی محدودیت‌های اندازه‌گیری همراه با Physikalisch-Technische Bundesanstalt است.

سیستم نقلیه

محققان در حال کار بر روی یک سیستم سیستم نقلیه چند منظوره بدون هیچ مشکلی هستند. این زمینه شامل تحقیقات در بخش خودرو، فناوری هوافضا و فناوری راه آهن است.

موضوعات مهم سیستم نقلیع هوشمند و به هم پیوسته، وسایل نقلیه کم انتشار با استفاده از انرژی‌های غیر فسیلی و تولید پایدار است. علاوه بر این، مدیریت ترافیک، تدارکات و تأثیرات اجتماعی در نظر گرفته می‌شوند.

دانشگاه براونشوایگ به همراه دانشمندان سراسر جهان، قصد دارد تا تعداد تصادفات رانندگی را کاهش دهد. محققان در حال توسعه مواد و سطوح جدیدی هستند که به کاهش مصرف سوخت و سر و صدا کمک می‌کند و منابع انرژی نسل بعدی را توسعه می‌دهد. تحقیقات بین رشته‌ای در NFL – مرکز تحقیقات هوانوردی Niedersachsen و NFF – و مرکز تحقیقات خودرو Niedersachsen با یکدیگر همکاری‌های نزدیکی دارند.

عفونت‌ها و درمان

مرکز یکپارچه زیست شناسی سیستم‌های برانشویگ (BRICS) علوم طبیعی، مهندسی و فناوری اطلاعات را با زیست شناسی سیستم‌ها ترکیب می‌کند. به همراه مرکز تحقیقات عفونی هلمهولتز و موسسه لایب نیتس DSMZ (مجموعه آلمانی میکروارگانیسم‌ها و فرهنگ سلولی)، استراتژی‌هایی در برابر میکروارگانیسم‌های عفونی تدوین شده است. این موضوع شامل مواد طبیعی متشکل از میکروارگانیسم‌ها نیز می‌شود. ساخت و پردازش عوامل این موضوع، درمرکز مهندسی داروسازی (PVZ) صورت می‌گیرد.

هزینه تحصیل در دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان

برای دانشجویانی که دارای وضعیت “مهمان” هستند، دانشگاه فنی برانشوایگ، هزینه‌ای در هر ترم از 50.000 یورو، حداکثر تا 4 ساعت ترمی و 100.000 یورو، حداکثر تا 8 ساعت ترمی را شامل می‌شود.

دانشگاه براونشوایگ یک موسسه آموزش عالی دولتی و ایالتی است و با این حال در بین مکان‌های برتر برای تحقیقات و تحصیل مقاطع عالی فعلی کشور آلمان قرار دارد. دانشگاه براونشوایگ بیشترین قدمت را در بین همه مراکز تحصیلی فنی کشور آلمان دارد. در حال حاضر در این دانشگاه 20.000 دانشجو و هیئت علمی که 3000 نفر آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی و3800 نفر آن را کارکنان تشکیل می‌دهند، مشغول تحصیل و فعالیت هستند.

دانشگاه فنی براونشوایگ آلمان، یکی از بهترین موسسات آموزش عالی جهت تحصیل دانشجویان بین‌المللی است. اگر شما هم علاقه‌مند به تحصیل در آلمان هستید، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید تا درباره شرایط مهاجرت به آلمان اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین اگر شما علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به آلمان و یا حتی تحصیل پزشکی در آلمان رایگان دارید، می‌توانید به دیگر مقالات وبسایت ما مراجعه نمائید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *