مزایا و معایب تحصیل در اوکراین

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) سعی دارد که علاوه بر ذکر مزیت های تحصیل در خارج از کشور، متقاضیان هر کشوری را با معایب آن نیز آشنا کنند، در این مقاله به مزایا و معایب تحصیل در اوکراین می پردازیم. یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان ایرانی شرایط نسبتا مناسب و هزینه تحصیلی مقرون به صرفه است. نظام آموزشی اوکراین در سراسر دنیا قابل قبول است. دانشجویان نه تنها مطالب تئوری را آموزش می بینند بلکه به صورت عملی نیز به کسب علم می پردازند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای تحصیلات در اوکراین

برخی از مزایا و شرایط تحصیل در اوکراین، در سال 2005 ، اوکراین به پروسه بولونیا ملحق شد که این را می توان به عنوان برنامه خاصی از فعالیت سیستم های کنترل داخلی و خارجی و هیئت مشاوره که کیفیت سیستم آموزشی را تضمین می کند، در نظر گرفت. اوکراین در سطح بالای آموزش و علوم قرار دارد. برخی از افتخارات و پیشرفت های سیستم آموزش عالی اوکراین عبارتند از :

 • آکادمی ملی علوم اوکراین (NASC اوکراین)
 • 1400 موسسه علمی تحقیقاتی
 • 330 موسسه آموزش عالی
 • 7000 دکترای علوم و 78000 داوطلب علوم

بسیاری از موسسات آموزش عالی اوکراین نه تنها مرکز آموزشی هستند، بلکه مراکز تحقیقاتی علمی نیز می باشند. دانشجویان بین المللی تحصیلات خود را با سال مقدماتی آغاز می کنند، سال مقدماتی شامل دوره زبان اوکراینی (روسی) و موضوعات جامع با توجه به حرفه آینده می باشد. پس از اخذ مدرک کارشناسی، می توان تحصیلات خود را در سطح کارشناسی ارشد و دکترا نیز ادامه داد. آموزش عالی با کیفیت و با هزینه ای کم در مقایسه با اکثر کشورهای توسعه یافته در موسسات آموزش عالی اوکراین ارائه می شود.

سالانه تعداد دانشجویان خارجی در موسسات آموزش عالی افزایش میابد. مردم اوکراین بسیار خونگرم هستند و روابط خوبی با خارجیان دارند. کسانی که در جستجوی آموزش با کیفیت در خارج از کشور هستند، تحصیل در اوکراین گزینه مناسبی خواهد بود. سیستم آموزش عالی اوکراین به خوبی توسعه یافته است که  این پیشرفت و توسعه در موسسات آموزش عالی متعددی نمایان شده است. ساختار آموزش عالی اوکراین مطابق با ساختار اکثر کشورهای توسعه یافته جهان می باشد، زیرا در سال 2005 اوکراین به سیستم بولونیا ملحق شده است.

نظام آموزشی اوکراین در سراسر دنیا قابل قبول و مورد احترام است و قابلیت انعطاف پذیری برای توسعه بیشتر نیز دارد. دانشگاه های اوکراین دارای یک تیم قوی از اساتید حرفه ای هستند. بسیاری از آنها در خارج از اوکراین نیز شهرت دارند. دانشجویان نه تنها مطالب تئوری را آموزش می بینند بلکه به صورت عملی نیز به کسب علم می پردازند. دستاورد های علم مدرن نشان می دهد که موسسات آموزش عالی اوکراین، متخصصانی که به کشور اعتبار می بخشند را آماده می کند.

دانشجویان خارجی می توانند پس از 5_ 6 سال تحصیل بدون وقفه و یا 1_ 2 سال در صورتی که مدرک کارشناسی را داشته باشند، مدرک کارشناسی ارشد را دریافت کنند. برای اخذ تخصص پزشکی و دامپزشکی، دانشجویان خارجی تنها می توانند به طور پیوسته (کارشناسی و کارشناسی ارشد) ادامه تحصیل دهند. دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند مدرک خود را پس از دو سال تحصیل با داشتن مدرک کارشناسی (Bachelor) یا یک سال تحصیل با داشتن مدرک Expert دریافت کنند.

فارغ التحصیلان موسسات آموزشی عالی اوکراین مدرک نمونه دولتی را دریافت می کنند. در عوض دانشگاه ها در قانونی کردن مدرک بین المللی با وزارت آموزش پرورش و علوم، جوانان و ورزش اوکراین همکاری می کنند. برخی از مزایای تحصیل در اوکراین به طور خلاصه :

 • آموزش و تحصیلات در سطح عالی
 • هزینه و شهریه  آموزشی قابل قبول
 • شناخت جهانی تحصیلات عالی اوکراین
 • دریافت ویزای 100 % تضمینی برای متقاضیان خارجی
 • آموزش به زبان های روسی و اوکراینی
 • زندگی دانشجویی با کیفیت
 • کسب تجربه از زندگی در یک جامعه خارجی

معایب تحصیل در اوکراین

تحصیل در اوکراین دارای معایبی است، ما مزایا را بدون در نظر گرفتن معایب به شما نمی گوییم. پروسه پذیرش به صورت مستقیم نیست، بنابراین شما نمی توانید مستقیما برای هر مدرسه ای اقدام کنید. شما باید همیشه از طریق یک نماینده اقدام کنید. فریب نخورید، همه وب سایت هایی که به صورت آنلاین می بینید که نام دانشگاه را دارند وب سایت واقعی دانشگاه نیستند. برای تایید هر وب سایت با ما تماس بگیرید، ما تمام سایت های تقلبی را می شناسیم.

سیستم سفارت بسیار بی ثبات است. تصور کنید نزدیک به 10.000 دانشجو برای تحصیل در اوکراین درخواست می دهند و سفارت طبق دستورالعمل های دولت بیشتر از 800 ویزا نمی دهد. مطمئنا هزاران درخواست پذیرفته نمی شود، شما می توانید با ما تماس بگیرید و توصیه های بسیار مهمی را دریافت کنید. پرداخت هزینه ها همیشه بعد از ورود به اوکراین به حساب نماینده واریز می شود و مستقیما به حساب مدرسه پرداخت نمی شود.

معایب تحصیل در اوکراین

نماینده پول را دریافت می کند قسمتی را صرف هزینه مدرسه می کند، برای دانشجو مسکن تهیه می کند، از طرف دانشجو ثبت نام را انجام می دهد و در انتها هزینه خود را دریافت می کند. در بعضی از مواقع، نماینده تمام هزینه های تحصیل را پرداخت نمی کند و تنها هزینه یک ترم را پرداخت می کند و دانشجو را به حال خود رها می کند. به دلیل موانع زبان دانش آموزان متوجه این موضوع نمی شوند. ما می توانیم در تمام پروسه ها به شما کمک کنیم و شما مطمئن شوید که هزینه های تحصیل کامل پرداخت می شود و همچنین یک محل اقامت خوب برای شما فراهم می شود.

حتی ممکن است برخی از آنها هیچ پرداختی را انجام ندهند و با پول شما فرار کنند. چیز ناراحت کننده ای که در این مورد وجود دارد این است که دانشجویان به دلیل مشکلات زبانی ای که وجود دارد متوجه این مسائل نخواهند شد. افرادی وجود دارند که می توانند به شما در انجام این فرآیند ها کمک کنند و اطمینان حاصل کنند که شهریه ی دانشجویان پرداخت می شود و به آنها خوابگاه خوبی تعلق می گیرد.

آب و هوا در کشور اوکراین بسیار سرد است اما دانشجویان پس از یک مدت به این شرایط عادت می کنند. هزاران دانشجو وجود دارند که در حال حاضر در این کشور مشغول به تحصیل اند و خود را با این شرایط وفق داده اند. شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در اوکراین را مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *