آیا شما قصد تحصیل پزشکی و زندگی در کشوری خارجی همانند ترکیه را در سر دارید؟ آیا شما کشور ترکیه را به عنوان بالقوه ترین مقصد تحصیلی در نظر گرفته اید؟ علاوه بر مزیت های تحصیلی در کشور ترکیه، زیبایی های دوچندان این کشور موجب جذب دانشجویان بین المللی بسیاری به این منطقه شده است. افرادی که قصد اخذ مدرک پزشکی ترکیه در محیطی آکادمی را در سر دارند از مزایای بیشتری برخوردار خواهند شد. تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه یکی از بهترین این روش ها می باشد.

کشور ترکیه، که در دایره ای رسمی جمهوری ترکیه خوانده می شود، کشور قاره ای بهم پیوسته ای می باشد که در غرب آسیایی آناتولی واقع شده است و دنباله های آن در جنوب شرقی اروپا مشاهده خواهد شد. این درحالیست که این کشور هم مرز 8 کشور نظیر: بلغارستان، یونان در غرب، گرجستان از شمال، ایران و آذربایجان از شرق، عراق و سوریه از جنوب خواهد بود. در جنوب کشور ترکیه دریای مدیترانه و در غرب آن دریای اژه و در شمال آن دریای سیاه واقع شده است. دریای مرمره، بسفر و داردانل (که روی هم رفته تنگه ترکیه را بوجود می آورند) به عنوان مرز بین ترکیه و آناتولی در نظر گرفته شده اند، مرزی که موجب جدا شدن اروپا و آسیا از یکدیگر شده است. از نظر موقعیت ژئواستراتژیک باید بدانید که این کشور در تقاطع اروپا و آسیا نیز قرار گرفته است.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز می توانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل در ترکیه از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران جهت تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه برای افرادی که تمایل تحصیل در ترکیه دارند کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه

کشور ترکیه به عنوان کشوری دموکراتیک، غیر روحانی و متحد در نظر گرفته می شود که تاریخچه ای طولانی و میراث فرهنگی غنی را در خود جای داده است. زبان رسمی و اداری این کشور ترکیه ای می باشد، چرا که تعداد 85 درصد از این افراد به زبان ترکیه ای تکلم خواهند کرد. بیش از 70 تا 75 درصد از جمعیت ترکیه را بومیان ترکیه تشکیل خواهند داد. گروه کوچکی از بومیان ترکیه کرد خوانده می شوند، افرادی که 18 تا 20 درصد جمعیت ترکیه را به خود اختصاص خواهند داد. از جنبه مذهبی باید بدانید که دامنه گسترده ای از افراد این کشور مسلمان می باشند.

بسیاری افراد جهت مهاجرت معمولا از طریق تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ترکیه می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. زبان تحصیل در ترکیه بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه

مدارس پزشکی در ترکیه در بسیاری از محوطه های دانشگاهی ترکیه یافت خواهند شد، مرکزی که امکان انجام تحقیقات دو چندان در آن وجود خواهد داشت. بخاطر داشته باشید که بسیاری از دوره های پیش پزشکی در اغلب موسسات آموزش عالی این کشور مشاهده می شود. برنامه هایی که برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز در نظر گرفته شده اند و امکان اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای شما مقدور می سازند.

مدرک کارشناسی ارشد پزشکی دانشجویان را در جهت آموزش و یادگیری مباحث پزشکی یاری خواهد کرد. به طور کلی این برنامه ها فرصت آشنایی با موضوعات سلامت و درمان و تمامی مباحثی که با سلامت بشر در ارتباط است را برای افراد مقدور می سازند. دانشجویانی که قصد تحصیل در گرایش پزشکی و پس از آن اخذ مدرک کارشناسی ارشد پزشکی را در سر دارند بایستی نمرات بسیار عالی در دروس زیست شناسی، شیمی و علوم زیست شیمیایی بدست آورند.

افرادی که قصد اخذ مدرک علوم زیست شیمیایی را دارند بایستی مطالعات دقیق تری در زمینه فیزیک، علوم هسته ای و زیست شناسی داشته باشند. این دسته از دانشجویان بسیاری از اوقات خود را در آزمایشگاه ها، مراکز کلینیکی و مراکز تحقیقاتی سپری خواهند کرد. بسیاری از این دوره ها بر مباحثی نظیر پزشکی اجرایی، علوم حیاتی، زیست شیمیایی، کالبد شکافی، فیزیولوژی و روانشناسی متمرکز خواهند بود. دیگر دوره ها موارد ذکر شده در ذیل را در بر خواهند گرفت:

 • فیزیولوژی پزشکی
 • بافت شناسی
 • پیشرفت در علم زیست پزشکی
 • جنین شناسی
 • بیوشیمی Appile
 • سیستم های قلب و عروق
 • سلامتی انسان
 • ترجمه پزشکی
 • ژنتیک انسان

در کنار دوره های سنتی، متقاضیانی که قصد اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم زیست شیمیایی را در سر دارند ملزم به ارائه تز و یا پایان نامه که قابل تکمیل در دو سال خواهد بود می باشند، پایان نامه ای که توسط اعضای دانشکده مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. برخی از مدارک کارشناسی ارشد دو سال و برخی دیگر سه سال به طول می انجامد. شرایط پذیرش برای کسانی که قصد اخذ مدرک کارشناسی ارشد ترکیه را در سر دارند ارائه مدرک کارشناسی مرتبط با گرایش تحصیلی خود خواهد بود. جهت اطلاع از شهریه دانشگاه های ترکیه و باید با دانشگاه مورد نظر تماس حاصل فرمایید.

مزایای تحصیل در ترکیه

دانشگاه های پزشکی ترکیه و البته دانشگاه های غیر پزشکی تنها دانشگاه های برتر جهان نمی باشند و شهرت آنان بدلیل همکاری با دیگر موسسات خارج از کشور، دادن مجوز به دانشجویان بین المللی جهت زندگی و تحصیل در خارج از کشور به مدت یک ترم و یا یکسال خواهد بود. هر ساله صدها دانشجوی بین المللی مورد پذیرش دانشگاه های ترکیه ای قرار می گیرند. دانشگاهی که فرصت تحصیل در دنیایی متفاوت، با فرهنگ و مردمانی متفاوت را در اختیار افراد قرار می دهند.

هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه بین 500 الی 600 دلار در ماه می باشد.  تحصیل در کشور ترکیه به معنای گذراندن بسیاری از اوقات در خصوص کشف شهرها و شهرستان ها، مکان های تاریخی و جاذبه های گردشگری واقع شده در این کشور خواهد بود. برخی از این مکان های دیدنی مشهور به شرح ذکر شده در ذیل خواهد بود:

مسجد ایاصوفیه

این مسجد یکی مشهورترین جاذبه های گردشگری کشور ترکیه خواهد بود و به عنوان یکی از ساختمان های قدیمی محافظت شده در نظر گرفته خواهد شد. این مسجد در قرن 6 بعد از میلاد توسط امپراطور روم شرقی یوستینیانوس تاسیس گشت. بخاطر داشته باشید که این ساختمان پس از پیروزی افراد ترکی به مسجد تبدیل گشت. امروزه ساختار این مسجد به مانند موزه خواهد بود چرا که معماری های قابل توجه و ترکیب زیبای بیزانس را در خود جای داده است. بخاطر داشته باشید که مسجد ایاصوفیه هنوز هم به عنوان یکی از مکان های تاریخی ترکیه در نظر گرفته خواهد شد.

افسس

باید بدانید که کشور ترکیه شهرهای قدیمی بسیاری را در خود جای داده است و حق انتخاب را برای افراد دشوار کرده است. یکی از شهرهای قدیمی و مشهور ترکیه شهر افسس خواهد بود، شهری که در نزدیکی daySelcuk واقع شده است. این درحالیست که بسیاری از بازدیدکنندگان خرابه های محافظت شده ای از یونان و رم را در این شهر خواهند یافت. باید بدانید که دیگر استراحتگاه های توریستی در نزدیکی کوش آداسی و ازمیر قرار خواهند داشت. از دیگر جاذبه های این شهر مواردی نظیر: کتابخانه Celsus، معبد هادریان و سینمای تاریخی را در بر خواهد گرفت.

شهرهای زیر زمینی کاپادوکیه

فراموش نکنید که شهرهای زیرزمینی کاپادوکیه از جمله جذاب ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های گردشگری کشور ترکیه به حساب خواهد آمد. این شهر صدها سال پیش ساخته شد مکانی که در حال حاضر چندین مجتمع را در خود جای داده است. از جاذبه های گردشگری اصلی این شهر مواردی نظیر: Özkonak, Mazi and Ürgüp ofKaymaklı, Derinkuyu را در بر خواهد گرفت.

کاخ توپکاپی

این ساختار مربوط به قرن 15 و قبل از اقامت سلاطین عثمانی خواهد بود. کاخ توپکاپی در استانبول واقع شده است و به عنوان یک ترکیب مجلل عظیم و شگفت انگیز در ترکیه شناخته خواهد شد. در حال حاضر نام این مکان تاریخی در سایت میراث فرهنگی یونسکو آورده شده است. زمانی که بازدیدکنندگان از دروازه های این کاخ زیبا عبور می کنند به آنها زل خواهند زد و از تمامی جزئیات پرزرق و برق که ترکیبی از معماری های عثمانی و آثار مسیحی در آن می باشد لذت خواهند برد. باید بدانید که هم اکنون کاخ توپکاپی در میان برترین جاذبه های گردشگری ترکیه قرار گرفته است.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به ترکیه توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات حقوقی کشور و از جمله استان فارس می باشد، پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه ما یا سفارت ترکیه تماس حاصل فرمایید.

علاقه مندان به تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط تحصیل و اعزام دانشجو تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) واقع در تبریز، اصفهان، مشهد، تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه را دریافت کرده و به ادامه تحصیل بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه

 1. موسسه اعزام دانشجو به ترکیه در شیراز را معرفی کنید؟
  موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می تواند راهنمای شما در زمینه تحصیل در ترکیه باشد.
 2. هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه چقدر است؟
  بسته به دانشگاهی که انتخاب می کنید، هزینه تحصیل متفاوت است.
 3. موسسات اعزام دانشجو به ترکیه می توانند برای آزمون یوس و ست نیز ثبت نام کنند؟
  بله معمولاً موسسات اعزام دانشجو خدمات ثبت نام آزمون دانشگاه های مختلف ترکیه را نیز انجام می دهند.
 4. هزینه اعزام دانشجوی پزشکی به ترکیه چقدر است؟
  مبلغ اعزام دانشجو به صورت توافقی بین طرفین و بسته به خدمات مشخص می شود، البته تعرفه مشخصی هم از طرف وزارت علوم برای برخی کشورها وجود دارد.

6 دیدگاه برای “تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی به ترکیه

 1. Avatar پرهام اصغری گفت:

  سلام
  من تازه دیپلم تجربی با معدل ۱۸/۵ گرفتم و آیلتس ۷ دارم
  برای تحصیل در ترکیه چه کار باید انجام بدم .
  ضمنا فامیل نزدیک هم در ترکیه دارم که اقامت موقت دارند .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به منظور اقدام جهت تحصیل در ترکیه می توانید مدارک تحصیلی خودتان را برای ما ارسال کرده و یا با مشاورین ما تماس بگیرید تا توانایی مهاجرت تحصیلی برای شما ارزیابی شود و بهترین گزینه ارائه گردد.

 2. Avatar معصومه گفت:

  سلام برای ثبت نام دخترم در دانشگاه آتاتورک چه کمکی میتونین بکنین؟ لطفا اگه کانالی دارین لینکشو برام بفرستین ۰۹۲۱۴۵۳۷۹۳۵

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه قبل از ورود، دانشجو باید از طریق امتحان yos یا sat گزینش بشود و بعد می تواند وارد دانشگاه شود. اطلاعات تکمیلی را بهتر است که از مشاورین ما بخواهید.

 3. Avatar پونه موسوی گفت:

  سلام من دانشجو دندانپزشکی در چین هستم میخواستم بپرسم آیا میشه به یکی از دانشگاه های مورد تایید ترکیه انتقالی بگیرم و واحد هایی که تا الان خواندم را تطبیق بدهند ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   همانطور که ممکن است اطلاع داشته باشید، شروع تحصیلات از ابتدا و یا از مقاطع بالاتر در کشور های دیگر ، آسان تر از انتقالی گرفتن و تطبیق واحد است.
   بنابراین پیشنهاد میکنیم تا مدارک دانشگاهی خود + ریز نمرات و واحد های گذرانده را برای ما ارسال نمایید تا بر اساس شرایط موجود دانشگاه های آلمانی، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *