آیا به دنبال تحصیل در یکی از برترین کشور های اروپایی هستید؟ آیا به دنبال تحصیل با هزینه کم در یکی از امن ترین و زیباترین کشور های دنیا هستید؟ آیا به دنبال شرایط ادامه تحصیل در سوئد هستید؟ آیا اعزام دانشجو به سوئد را راهی برای رسیدن به بالاترین درجات علمی در نظر گرفته اید؟ مطلب حاضر به بررسی شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سوئد می پردازد. کشور سوئد یکی از برترین کشور های اروپایی برای ادامه تحصیل می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیلات در سوئد و نسبت به پذیرش از دانشگاه های سوئد اقدام می کنند .

موسسه حقوقی توسعه گران مهر با سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به سوئد در شیراز ، شما عزیزان و متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و ادامه تحصیل در این کشور اروپایی را همراهی خواهد کرد و راه های ادامه تحصیل در سوئد را بر روی شما خواهد گشود. البته شخص پس از تحصیل در این کشور باید نسبت به اخذ اقامت در سوئد و کسب تابعیت این کشور اقدام کند. شایان ذکر است راه کار در سوئد و سرمایه گذاری در این کشور نیز از راه های مهاجرت به سوئد است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سوئد

کشور سوئد با وسعت ۴۴۹،۹۶۴ کیلومتر مربع در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از شرق با فنلاند همسایه می باشد و روابط نزدیکی با این کشور دارد. از این رو دومین زبان رسمی کشور فنلاند، سوئدی است. حتی این دو کشور از لحاظ شرایط تحصیلی، شرایط پذیرش از دانشگاه ها و شرایط اقتصادی کاملا مشابه همدیگر هستند به طوری که زبان تحصیل و تدریس در کشور فنلاند در مقطع لیسانس زبان فنلاندی و سوئدی می باشد.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

پایتخت سوئد استکهلم می باشد و برترین دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه KTH که یک دانشگاه دولتی سلطنتی است در این شهر قرار دارد.

سیستم تحصیل رایگان در سوئد از سال 2011 حذف شده و هم اکنون دانشجویان جهت تحصیل در این کشور باید مبلغ را پرداخت کنند، هزینه ی تحصیل در سوئد را در این مطلب ارائه می دهیم. همین باعث شده که عده ی زیادی قبلاً نسبت به مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل اقدام کنند ولی هم اکنون شرایط تحصیل رایگان در اتریش یا تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی سوئد

تحصیل در سوئد تا سال ۲۰۱۰ در تمامی مقاطع به صورت رایگان بود اما از سال ۲۰۱۱ به بعد، کیفیت مناسب خدمات ارائه شده توسط دانشگاه این کشور سبب شد تا افراد زیادی تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئد را داشته باشند. لذا افزایش دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی سبب گردید تا مسئولین دانشگاه جهت جلوگیری از کاهش خدمات آموزشی و غیر آموزشی اقدام به دریافت شهریه نمایند.

تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس برای تمامی رشته ها به زبان سوئدی است و فرد متقاضی برای اعزام دانشجو به سوئد نیازمند تسلط کامل به زبان سوئدی می باشد.

تحصیل در سوئد در دوره مقطع لیسانس مانند سایر کشورها ۴ ساله می باشد و دانشجو پس از گذراندن ۱۸۰ واحد درسی و ۴ سال تحصیل در این کشور موفق به اخذ مدرک لیسانس می شود. هزینه تحصیل در سوئد در تمامی رشته ها بین ۷۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ کرون می باشد که باید به صورت سالیانه پرداخت شود. البته این هزینه تحصیل شامل هزینه خوابگاه و جای اسکان نمی شود. هزینه خوابگاه دانشجویی با هزینه زندگی ماهیانه محاسبه می گردد. هزینه زندگی در کشور سوئد به صورت ماهیانه حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ کرون می باشد که البته فرد متقاضی و دانشجو با داشتن اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته (مرتبط یا غیر مرتبط) می تواند مقداری از هزینه تحصیل و زندگی و اسکان خود را تامین کند. شایان ذکر است که در مورد خوابگاه و مکان اسکان برای فرد متقاضی جای هیچ نگرانی وجود ندارد و موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز همراه با پذیرش، برای جای اسکان و خوابگاه دانشجو هم اقدامات لازم را انجام می دهد.

تحصیل در سوئد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس کارشناسی ارشد و دکترا سوئد

تحصیل در سوئد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا مانند لیسانس منوط به پرداخت شهریه سالانه ۷۰۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰۰ کرون می باشد. زبان تحصیل در سوئد در تمامی رشته ها به زبان انگلیسی است و فرد نیازمند مدرک آیلتس (ارشد ۶.۵ و دکترا ۷) می باشد.

در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز مشکل خوابگاه را برای متقاضیان حل کرده است و فرد متقاضی بدون نگرانی در مورد موضوع خوابگاه و محل اسکان، می تواند برای ادامه تحصیل در سوئد اقدام کند. البته فرد متقاضی در ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا با اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته می تواند هزینه خوابگاه و مقداری از هزینه زندگی خود را تضمین کند.

شایان ذکر است که موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز برای مشکل مدرک و نمره آیلتس متقاضیان نیز چاره ای اندیشیده است. این موسسه با برپایی دپارتمان زبان آیلتس با کادری متشکل از برترین اساتید زبان مشکل آیلتس را برای موکلین خود حال کرده است.

دانشگاه sweden university KTH سوئد

دانشگاه سلطنتی KTH سوئد یکی از برترین دانشگاه های اروپایی برای تحصیل در رشته مهندسی در سوئد است که در شهر استکهلم در پایتخت سوئد واقع شده است. تحصیل در این دانشگاه آرزوی خیلی از دانشجویان است. اما پذیرش در این دانشگاه بسیار ساخت بوده و مستلزم داشتن سابقه تحصیلی و سابقه علمی بسیار بالا می باشد.

این دانشگاه دارای ۱۱ دپارتمان می باشد. این دپارتمان ها عبارتند از دپارتمان مهندسی پزشکی، دپارتمان صنایع مدیریت، دپارتمان مهندسی برق، دپارتمان IT.

جهت تحصیل در سوئد ، زبان تدریس در دانشگاه KTH زبان انگلیسی بوده و متقاضیان می توانند رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب کرده و این رشته را به زبان انگلیسی در این دانشگاه ادامه دهند. البته موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با داشتن کادری مجرب و اساتیدی خبره در زمینه تدریس زبان انگلیسی و آیلتس متقاضیان ورود به دانشگاه KTH را در زمینه یادگیری زبان همراهی و حمایت خواهد کرد.

دانشگاه KTM سوئد

مزایای تحصیل در سوئد

 • تحصیل در برترین دانشگاه های اروپا
 • اسکان در مجهزترین خوابگاه ها
 • اجازه ۲۰ ساعت کار (مرتبط یا غیر مرتبط) در هفته
 • امکان اخذ اقامت سوئد و در ادامه تحصیل تابعیت سوئد

یکی از برترین مزایای تحصیل در سوئد این است که بعد از اتمام تحصیل یک بازه زمانی به فرد دانشجو ارائه می شود و دانشجو در این بازه زمانی می تواند به دنبال کار مرتبط با رشته خود باشد، کار پیدا کند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند و بعد از چند سال اقامت دائم و تبعیت این کشور را اخذ کند.

 • سفر به ۳۲ کشور: با ادامه تحصیل در سوئد و اخذ اقامت موقت کشور سوئد فرد متقاضی می تواند به ۳۲ کشور عضو شینگن سفر داشته باشد.

تحصیل رایگان در سوئد

اگر به کشورهای متفاوت نگاه کنید به راحتی می توانید مقاصدی را انتخاب کنید که تحصیل در آن ها بسیار آسان و در برخی موارد حتی رایگان است یکی از این موارد کشور سوئد است، اما قابل به ذکر است که هر دانشجویی نمی تواند به صورت کاملا رایگان در آن جا تحصیل کند.

چه کسانی می توانند به صورت رایگان در کشور سوئد تحصیل کنند؟
دانشجویانی که جز اتحادیه اروپا هستند و یا گذرنامه ای از یک کشور جز اتحادیه اروپا دارند. کشور سوئد یک مقصد گران قیمت برای دانشجویان بین المللی خواهد بود.
روش های مختلفی وجود دارد که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. برخی از موسسه های سوئدی نیز انواع مختلفی از بورس تحصیلی، بر مبنای رشته ی مورد نظر و ملیت متقاضیان را ارائه می دهند.
امروزه هزینه ها در این کشور در حدود 80000 یورو در سال بر اساس دانشگاهی که انتخاب کرده اید رسیده است. قابل به ذکر است که دانشجویانی که کشور سوئد را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی زیادی در سراسر جهان در پیش رو خواهند داشت.

دانشگاه های معتبر سوئد

در زیر لیستی از دانشگاه معتبر این کشور ارائه شده است؛
 • دانشگاه کارولینسکا
 • دانشگاه آپسالا
 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه استکهلم
 • دانشگاه تکنولوژی کی تی اچ رویال
 • دانشگاه گوتنبرگ

هزینه تحصیل در سوئد

برای تحصیل در کشور سوئد باید بودجه ی مالی خود را بررسی کنید که در این جا یک مرور کلی خواهیم داشت بر هزینه های مختلفی که باید پرداخت کنید.
هزینه های تحصیل در سوئد بسته به رشته ی انتخابی متقاضی متفاوت است. به طور کلی هزینه های متوسط برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 129000 دلار در سال است در حالی که در مقطع کارشناسی این هزینه ارزان تر خواهد بود.
طیف استاندارد هزینه های تحصیل به طور متوسط برای رشته های مختلف در زیر نشان داده شده است؛

 • رشته علوم انسانی 80000 کرون در سال
 • برنامه های فنی و علوم طبیعی 120000 تا 145000 کرون در سال
 • رشته های معماری و طراحی 190000 تا 270000 کرون در سال

هزینه های تحصیلی برای هر رشته و در هر دانشگاه متغیر است برای اطلاع کامل از هزینه ها می توانید به مشاورین موسسه در دفاتر اصفهان، تهران و‌ شیراز تماس حاصل فرمایید.

نکته آخر این است که بعد از هزینه بر شدن دانشگاه های سوئد و در واقع عدم رایگان بودن تحصیل در سوئد و همچنین صدور بسیار سخت ویزا از طرف سفارت سوئد ، استقبال مراجعه کنندگان به موسسات اعزام دانشجو به سوئد جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور نیز کمتر شده است و بیشتر تقاضا ها جهت تحصیل رایگان هم اکنون به سوی تحصیل در اتریش و تحصیل در آلمان رفته است.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در سوئد

برنامه آموزشی تحصیل در دانشگاه های انگلستان به چگونه است؟

انگلستان یک سیستم آموزش عالی مشهور جهانی با مدارک معتبر جهانی ارائه می دهد که آینده شغلی شما در سراسر جهان را تضمین می کند. بیش از 600،000 دانشجوی بین المللی در هر سال به برنامه های مختلف، از دوره های زبان انگلیسی تا دکترای دانشگاه، جذب می شوند. مزایای تحصیل:

 • می توانید بیش از 50،000 دوره، در بیش از 25 موضوع را انتخاب کنید.
 • طول مدت دوره های تحصیلی در انگلستان به طور کلی کمتر از سایر کشورها است، که به کاهش هزینه های کلی آموزش و پرورش و هزینه های مسکن کمک می کند.
 • می توان در حین تحصیل کار کرد.

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

در انگلستان، متوسط زمان لازم برای تکمیل مدرک لیسانس، تقریبا سه سال است، اما در بعضی موارد، می تواند چهار سال هم باشد

مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

مدرک کارشناسی ارشد در بریتانیا در هر دو دوره تحصیلات تکمیلی و دوره کارشناسی ارائه می شود. مقطع کارشناسی ارشد متصل با مقطع کارشناسی است و در مجموع 4 سال طول می کشد.

چهار نوع اصلی لیسانس در دانشگاه های انگلستان کدامند؟

کارشناسی ارشد هنر ،(MA)، کارشناسی ارشد علوم (MSc)، کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA) کارشناسی ارشد مهندسی

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه های انگلستان چند سال است؟

طول دوران دکتری جهت تحصیل در آلمان معمولا 3 تا 4 سال می باشد

آیا برای تحصیل در دانشگاه انگلستان نیاز به ارائه مدرک زبان می باشد؟

بله، برای دانشگاه های انگلستان لازم است که شما اثبات نمایید که از دانش زبانی بالایی برخوردارید و می توانید به راحتی در دروس خود موفق شوید. امتحانات رسمی IELTS T ،IELTS، C1 Advanced در دانشگاه های بریتانیا مورد قبول می باشند.

چه زمانی باید برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان اقدام کرد؟

اگرچه اغلب رشته ها دکتری چندین بار در سال ورودی دارند ولی به دلیل رقابت بالا بر سر کرسی دکتری به خصوص کمک هزینه های مالیی توصیه می شود که هرچه زودتر اقدام کنید. مهلت پذیرش دانشجو و دانشجوی بورس شده اغلب 3 تا 6 ماه قبل از شروع دوره می باشد. به خاطر داشته باشید که شما ابتدا باید جزییات و شرایط رشته مورد نظرتان را بررسی کنید، موضوع تز تان را انتخاب کنید، با مشاوری توانمند ارتباط برقرار کنید و فرم درخواست پذیرش تان را با دقت پر کنید و مدارک لازم را مهیا کنید که همه این موارد زمان بر هستند.

کمک هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان چگونه است؟

موسسات در ویلز می توانند تا 9000 پوند برای دانشجویان خانه و 3925 پوند برای دانشجویان شهروندی اتحادیه اروپا و ایرلند شمالی هزینه کنند. با این حال، اگر شما دانش آموز ویلز هستید، می توانید تقاضای کمک هزینه ای را برای پوشش برخی از هزینه های تحصیل خود درخواست کنید. این کمک مالی در حال حاضر قابل بازپرداخت یا ارزیابی درآمد نیست. دانشگاه های ایرلند شمالی مبلغ 43030 پوند برای دانشجویان در جهت اقامت در خانه می پردازند و ممکن است برای دانش آموزان از دیگر نقاط انگلستان هزینه بالاتری را به 9250 یورو برساند. در سال 2017، دانشجویان بین المللی برای سال تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 10000 تا 35000 پوند پرداخت می کنند. مدرک کارشناسی پزشکی می تواند برای دانشجویان خارج از کشور تا 38000 پوند در سال ارزیابی گردد.

شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در دانشگاه های انگلستان چه هستند؟

 • برای اخذ ویزای تحصیلی: اگر شما 16 سال یا بیشتر هستید
 • یک مکان برای تحصیل به شما ارائه شده است.
 • توانایی نوشتن، خواندن و صحبت کردن به انگلیسی را داشته باشید.
 • پول کافی برای حمایت از خود و پرداخت هزینه برای دوره باشید، مقدار با توجه به شرایط شما متفاوت خواهد بود.
 • شما از کشورهایی هستید که در منطقه اقتصادی اروپا. (EEA) یا سوئیس نیستند
 • سایر شرایط واجد شرایط بودن را رعایت کنید.
 • زودترین زمانی که می توانید برای ویزا درخواست کنید، 3 ماه قبل از شروع دوره تان است. معمولا نتیجه تصمیم برای ویزا را برای مدت 3 هفته دریافت خواهید کرد.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

شهریه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی بین ۱۰ تا ۲۴ هزار پوند است.

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین ۱۱ تا ۲۵ هزار پوند می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های انگلستان چه مقدار است؟

هزینه تحصیل در مقطع دکتری بین 5 تا 15 هزار پوند می باشد.

جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت رسمی تحصیل در سوئد مراجعه کنید، همچنین کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سوئد می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر ، تماس حاصل فرمایید و از مشاوره  کارشناسان ما بهره مند شوید.

78 دیدگاه برای “تحصیل در سوئد

 1. امیر رضا گفت:

  سلام
  من 41 ساله دارای دو مدرک کارشناسی ارشد ( کارشناسی ارشد ارزیابی اثرات زیست محیطی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع) هستم. می خواستم برای دکتری اقدام بکنم . بنظر شما می تونم برای کشور سوئد اقدام بکنم یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای بررسی شرایط خود لطفا روزمه علمی خود را برای ما ارسال نمایید تا به طور دقیق شرایط شما را بررسی نماییم.

 2. ص.ع گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  خواستم عرض کنم من 31 سالمه و دختر هستم.و فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی هستم.میخواستم برای شروع تحصیل مجدد در رشته پزشکی در کشور سوئد اقدام کنم و از اول بخونم. خواستم ببینم شرایطش چی هست
  آیا میتونم زودتر اقدام کنم؟گرچند که برای قبولی در کنکور ایران هم آماده ام و می خوام اینجا قبول بشم تا راحت تر بهم ویزای تحصیلی رو بدن.
  ممنون میشم راهنمائیم کنین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که تحصیل پزشکی در کشور سوئد محدودیت سنی دارد.

 3. اریا گفت:

  سلام من 17 سال دارم و قصد ادامه تحصیل در یکی از کشور های اسکاندیناوی را دارم .مدرک ایلتس هم دارم..ایا اصلا امکان پذیرفته شدن هست؟ حدودا چقدر باید هزینه کرد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   ظرفیت اکثر دانشگاه های اسکاندیناوی برای مقطع کارشناسی متعلق به دانشجویان بومی است. بابت همین به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 4. سالار مهرابی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی ترم آخر ارشد مدیریت دانشگاه تهران هستم و کارشناسی برق از دانشگاه سراسری دارم میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در سوئد شرایط تحصیلی و کاری در کدام رشته بهتر هست؟ آیا امکان ادامه تحصیل در ارشد رشته مدیریت را دارم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بازار کار سوئد برای هر دو رشته تحصیلی مناسب است. برای بررسی شرایط خود برای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد لطفا رزومه علمی خود را برای ما ارسال نمایید.

 5. شهراد گفت:

  با سلام
  بنده دانش آموز کلاس هفتم (13 ساله) قصد دارم همراه با خانواده (من ، پدر، مادر و برادرم) از طریق تحصیل مادرم در مقطع فوق لیسانس اقامت سوئد رو دریافت کنیم.میخواستم بپرسم آیا امکان اخذ اقامت برای من، برادر و پدرم به عنوان همراه هست ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور سوئد به همسر متقاضی و فرزندان زیر 18 سال ویزای همراه اعطا می کند.

 6. سمیرا پرهام گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من۳۳ساله هستم و همسرم۴۰سال و یک پسر ۶ساله داریم.هر دو لیسانس مدیریت بازرگانی داریم.من برای ترم سپتامبر۲۰۱۸پذیرش از دانشگاه لینئوس برای کورس زبان گرفتم اما برای ویزا ریجکت شدم.به نظر شما اگر امسال اقدام کنم برای سپتامبر۲۰۱۹شانس مجدد دارم برای گرفتن ویزا برای کورس زبان یا اینکه پذیرش از دانشگاه برای مقطع فوق لیسانس بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور سوئد برای دوره های زبان و کورس اصلی آکادمیک ویزای تحصیلی ارائه می دهد. برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است برای کورس اصلی دانشگاه اقدام نمایید.

 7. وحید مهدوی گفت:

  سلام ایا گپ تحصیلی تاثیری در گرفتن پذیرش ارشد و ویزا دارد البته گپ تحصیلی به خاطر شغل مرتبط با تحصیل بوده. و ایا امکان پذیر ش در دوره دکتری با مدرک ارشد دانشگاه تهران وجود دارد یا نه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به سن و میزان گپ تحصیلی شما دارد. دانشگاه تهران مورد تایید کشور سوئد است.

 8. Sara گفت:

  با سلام وقت بخیر .بنده دارای لیسانس پرستاری دانشگاه ازاد با۷سال سابقه کار بیمارستانی و۳۳سال سن و همسرم۳۴سال سن فوق دیپلم حسابداری و۸سال سابقه کار در حال یادگیری زبان هستیم با توجه به شرایط و اینکه اکثر کشورها برای پرستاری دورهrnمیگذارند و پس از عبور از این ازمون پرستار وارد بازار کار میشود چه کشوری را پیشنهاد میدهید در ضمن ایا اینکه دانمارک بدون مدرک زبان پرستار جذب میکند و پس از دوره زبان در دانمارک و معادل سازی مدارک میتوانم در رشته خودم مشغول شوم صحت دارد ایا امکان دارد ممنون تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، کشور هایی مانند سوئد و دانمارک این فرصت را برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری ایجاد کرده اند. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جزییات پروسه و زمانی دریافت ویزای کاری گروه درمان با ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 9. کیوان گفت:

  سلام من ۳۲ سال و شوهرم ۳۷ سال دارد می خوایم ویزای تحصیلی بگیرم بیام سوئد و اقامت دائم بگیرم من بچه ۱۰ ساله و ۶ ساله دارم می تونم از طریق ویزای تحصیلی ببرمشون و وقتی اقامت دائم گرفتم بچه ها اقامت دائم می گیرند

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   با تحصیل در آلمان فرزندان را می توانید همزمان با خود برده و در صورت دریافت اقامت دائم خود، به فرزندان نیز اقامت دائم تعلق می گیرد.

 10. مرجان داودي گفت:

  سلام دختر م امسال سال اخر دبيرستانهزسال ٩٨بايد كنكور بده ايا ميتونه مهاجرت تحصيلي به كشور سوئد داشته باشهرو اينكه ايا به من مادر هم ويزا ميدن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای افرادی که بالای 18 سال سن دارند، ویزای همراه تعلق نمی گیرد.

 11. علی گفت:

  منظورم مدرک زبان سوئدی است. به نظر شما بهترین برای کشور برای تحصیل در رشته پزشکی کدام کشور ها هستن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اکثر کشور های اروپایی بازار کار خوبی را برای رشته های پزشکی ارائه می دهند.

 12. کاظم گفت:

  با سلام.من مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی دارم و ۳ سال هست استخدام رسمی نیروگاه برقم.همسرم هم لیسانس مامایی دارن بدون سابقه کار.هر دومون دانشگاه دولتی روزانه بودیم.از چه طریق میتونین واسه کار به سوئد بریم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   از طریق رشته تحصیلی همسرتان(مامایی) می توانید برای ویزای کاری گروه درمان کشور سوئد اقدام نمایید و خودتان نیز از طریق ویزای همراه با ایشان به سوئد مهاجرت نمایید.

 13. مهین گفت:

  سلام
  برای دوره های زبان انگلیسی کشور سوئد میشه اقدام کرد و ویزا گرفت ؟اگر اینطوری، میشه همزمان دوره رایگان زبان سوئدی را خوند؟ هزینه دوره شش ماهه چند میشه؟ هزینه خوابگاه هم شامل هزینه دوره میشه یا جداست؟
  سپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، هزینه دوره زبان شامل هزینه های خوابگاه و …. نمی باشد.

 14. aria گفت:

  سلام 18 سالمه
  سال دیگه کنکور تجربی دارم و میخوام رشته ی داروسازی قبول شم
  اگه رتبم خوب باشه و مدرک زبان انگلیسیم رو هم بگیرم
  در کدوم کشور های اروپایی با هزینه کم میتونم تحصیل کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهتر است برای تحصیل رشته های پزشکی کشور هایی مانند آلمان که تحصیل رایگان را ارائه می دهند، اقدام نمایید.

 15. علیرضا یوسفی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی
  خواستم ببینم هزینه ی تحصیل در سوئد چه مقداره!؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه تحصیل در سوئد بسته به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی شما دارد.

 16. Mohammadreza motamedi گفت:

  با سلام من مدرک دیپلم فنی حرفه ای دارم و ۱۹ سالم هست. امکان این هست که برای ادامه تحصیل اقدام کنم و اقامت دائم بگیرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با دریافت اقامت تحصیلی نمی توانید اقامت دائم را دریافت نمایید. پس از فارغ التحصیلان بهتر است کار پیدا کرده و پس از آن برای اخذ اقامت دائم سوئد اقدام نمایید.

 17. لیلا گفت:

  سلام و عرض ادب.. من و همسرم برای تحصیل آتیه پسرمون که تازه یکسالشه برای کشور سوئد در حال سرچ کردن هستیم.. از اینکه اینقد زود داریم بهش میپردازیم به این خاطره که میخوایم شرایط رو از همین الان بسنجیم و خودمونو براش آماده کنیم.. البته مطمئنا شرایط ممکنه تغییر کنه .. میشه خواهش کنم که کمکمون کنید و نظرتونو در این خصوص بفرمائید.. ممنونم از راهنماییتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل فرزندتان در مدارس می توانید اقدام نمایید. در نظر داشته باشید که فرزندتان حتما می بایست در سن قانونی مدارس قرار داشته باشد.

 18. علیرضا گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر میکروبیولوژی هستم 21 سالمه مدرک آیلتس 5 دارم و در حال حاضر در آزمایشگاه خصوصی و آزمایشگاه بیمارستان دولتی مشغول کار هستم یه جورایی کادر درمان حساب میشم چقدر امکان قبول شدن درخواستم هست ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور سوئد به شما امکان اخذ ویزای کاری گروه کادر درمان را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *