تحصیل در دانشگاه اسپانیا امریست که قطعا از آن لذت خواهید برد لذا رسیدن به این امر مستلزم برنامه ریزی است. هزینه تحصیل در اسپانیا از جمله مسائل مهمیست که میبایست ان را مد نظر داشته باشید. اینکه هزینه تحصیل در اسپانیا نسبت به دیگر کشور ها معقول تر است و انان تمام تلاش خود را در خصوص اموزش عالی دارند بسیار مسرت بخش است.

اطلاع از هزینه تحصیل در اسپانیا و هزینه اقامت از مواردی است که مورد سوال افرادی متقاضی مهاجرت به این کشور یا هزینه تحصیل در اسپانیا می باشد، موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز از موسسات حقوقی برتر مهاجرت کشور راه ورود و مهاجرت به این ک را از طریق کار و تخصص، مهاجرت به این کشور را از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت ، مهاجرت تحصیلی و همچنین ازدواج در این کشور فراهم نموده است. آب و هوای این کشور معتدل این کشور یکی از موضوعاتی است که سبب جذب بسیاری مهاجر به این کشور می باشد. مقاله هزینه تحصیل در اسپانیا به کوشش همکاران ما در موسسه جمع آوری شده است.

هزینه زندگی و هزینه تحصیل در اسپانیا امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل آن هم این است که اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند.به همین دلیل موسسه حقوقی توسعه گران مهر با ارائه جدول هزینه تحصیل در اسپانیا متقاضیان عزیز را در این تصمیم گیری کمک می کند.

جزییات و ریز هزینه تحصیل در اسپانیا

در این قسمت به بررسی ریز هزینه ها و قیمت ها در این کشور می پردازیم البته سوالاتی پیرامون قیمت و هزینه بلیط تا اسپانیا ، هزینه بهداشت و درمان در این کشور هزینه دانشگاه، هزینه مدرسه و  هزینه ویزا این کشور مرتبط با این مقاله نمی شود و می توانید از آژانس های مسافرتی و همچنین سفارت اسپانیا سوال فرمایید ، امید است که مقاله هزینه زندگی در این کشور بتواند پاسخگوی سوالات شما باشد.

هزینه تحصیل در اسپانیا

 همه ی این ها بستگی به عواملی چون هزینه ورود به دانشگاه، دانشگاه انتخابی شما، رشته تحصیلی شما و … دارد. بنابراین همه ی این عوامل تحت تاثیر حمایت های مالی دانشگاه قرار دارد. اگر چه هیئت مدیره اموزش و پرورش به در خواست کمک های مالی دانشجویان بین المللی رسیدگی می کند.

میانگین و متوسط هزینه تحصیل در اسپانیا

  • هزینه تحصیل در اسپانیا مقطع کارشناسی دانشگاه های دولتی ما بین 680 تا 1280 یورو در سال می باشد.
  • هزینه ورود به دانشگاه ثابت است و مبلغ شهریه توسط دولت مرکزی تعیین می شود.
  • هزینه ورود به دانشگاه های خصوصی برای اخذ مدرک کارشناسی ما بین 5500 و 18000 یورو در سال است.
  • هزینه تحصیل دانشگاه های دولتی در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد توسط دولت تنظیم می شود و بین 22 و 36 یورو در هر اعتبار است.
  • قیمت یا هزینه اجاره خانه بین 1200 تا 1500 یورو می باشد.

اگر شما دانشگاه اسپانیا را برای تحصیل اتنخاب کردید و نسبت به ثبت نام اقدام کردید، در نظر داشته باشید که هزینه دوره دوم کالج در مقطع کارشناسی بیش از  2100 یورو در سال است و ممکن است این هزینه در دوره سوم هر ترم 33 یورو افزایش یابد. مقطع کارشناسی ارشد اسپانیا بر پایه شهریه استوار است تا انجا که برای دوره دوم کالج افزایش 34 یورو در هر ترم را داریم. هزینه دوره دوم دانشجویان دکترا 55 یورو در هر ترم است.

هزینه های دیگری که میبایست انان را در نظر داشته باشید عبارت اند از :

علاوه بر مبلغ شهریه اصلی که با ورود به دانشگاه یا کالج اسپانیا پرداخت می شود متوسط هزینه زندگی و تحصیل و مخارج اضافی وجود دارند که به شرح ذیل می باشد :

کتاب و لوازم درسی

هزینه کتاب و لوازم درسی میبایست قبل از بودجه بندی هزینه های دانشگاه در نظر گرفته شود. هزینه ای که برای این موارد پرداخت می شود متفاوت است اما متوسط هزینه برای خرید این لوازم حدود 900 یورو در سال است.

مخارج شخصی

همیشه مبلغی را برای مخارج شخصی همانند تلفن، سرگرمی، هزینه خوراک و غذا و … در هنگام بودجه بندی هزینه های کالج در نظر بگیرید.

حمل و نقل

 هزینه حمل و نقل یکی از هزینه هاییست که در صورت اقامت در اسپانیا میبایست ان را مد نظر داشته باشید، چرا که اسپانیا گزینه های انتخابی بسیاری برای حمل و نقل دارد. بنابراین برای بودجه بندی دانشگاه میبایست این هزینه ها را در نظر داشت.

هزینه استفاده از دانشگاه

بسیاری از دانشگاه ها یا کالج های اسپانیا هزینه استفاده از دانشگاهشان را اخذ می کنند. این هزینه ها متفاوت است و معمولا کمتر از 50 دلار است. لذا هزینه برای این امر را در نظر داشته باشید.

هزینه کلاس های خصوصی

هزینه کلاس های خصوصی بستگی به کلاسی که در ان شرکت می کنید دارد و مبلغ این هزینه ها از چند دلار تا هزاران دلار متفاوت است. لذا قبل از ثبت نام در این کلاس ها میبایست مبلغ انها را به ویژه در صورت بودجه بسیار محدود در نظر بگیرید.

به طور کلی هزینه تحصیل در اسپانیا بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر شهر ها و کشور های اروپایی است. هزینه های ذکر شده در این مقاله، میانگین هزینه های تحصیل در سال 2016 می باشد.

علاقه مندان به مهاجرت به اسپانیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به این کشور و اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کار و … به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر تهران و شیراز از بهترین موسسات حقوقی، به راحتی و در کمترین زمان ویزای اسپانیا را دریافت کرده و به ادامه زندگی در این کشور بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *