چرا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه ؟ با تحصیل در کشور روسیه چه مزایایی شامل شما متقاضی محترم می گردد؟ موسسه حقوقی توسعه گران مهر دفتر اعزام دانشجو در شیراز به روسیه ، با همکاری وکلای مجرب در چندین شهر امکان پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را فراهم آورده است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور فرصتی است مناسب برای افرادی که تمایل دارند با کمترین هزینه، مدرک تحصیلی معتبری از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا اخذ کنند، و این مدرک معتبر زمینه ای برای یافتن کاری مناسب و درخور باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه این فرصت را برای دانشجو فراهم می آورد تا با بهره گیری از امکانات رفاهی بتواند مدرکی معتبر و هم سطح با مدرک دانشگاه های مطرح جهان را کسب کند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی می شود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید. ما این افتخار را داریم که به عنوان یکی از برترین موسسات اعزام دانشجو در زمینه حقوق بین الملل، گزینه اعزام دانشجو به روسیه را به متقاضیان معرفی کنیم و راه های تحصیل در این کشور را به صورت ساده در اختیار شما متقاضی عزیز قرار دهیم.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

روند ویزای تحصیلی روسیه با توجه به شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به این کشور بسیار سریع و مطمئن می باشد و موکل با کمترین میزان حق الوکاله موفق به تحصیل در روسیه نایل خواهد شد. شخص پس از دریافت ویزا می تواند از شرایط اقامت تحصیلی روسیه بهره مند شود و افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند اقدام از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه می تواند بهترین گزینه باشد.

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

توصیه ما به افراد متقاضی این است که برای انتخاب بهترین دانشگاه در روسیه و مناسب ترین رشته، رزومه تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه دهند تا با توجه به شرایط متقاضی و نظر مشاورین ارشد موسسه حقوقی توسعه گران مهر در این زمینه تصمیمی درست اتخاذ گردد. مشاورین ما کشور روسیه را انتخابی مناسب برای افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و سایر رشته های مدیکال می باشند و از طرفی سطح کیفی دانشگاه و میزان هزینه ها برایشان حائز اهمیت است، توصیه می کنند.

و حال چرا کشور روسیه به عنوان گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته های مدیکال توصیه می شود؟

همانطور که قبلا گفته شد برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور و از شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه ، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به دانشگاه های هم رده در سرتاسر دنیا متعادل تر است و هزینه ها با توجه به نوع رشته و دانشگاه، سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار متغیر است.

ضمن اینکه موسسه  ما با داشتن وکیل مهاجرت به روسیه، کارشناسان امور مهاجرتی روسیه و متخصصین بخش های اعزام دانشجو به روسیه آماده ارائه خدمات مشاوره ای و ارزیابی پرونده شما می باشند.

ویدئو همراه با پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

در این قسمت می توانید فیلم کوتاهی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را مشاهده فرمایید، اگر حوصله خواندن مطالب را ندارید، این فیلم را ببینید!

زبان تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی دارند باید مصاحبه انجام دهند. افرادی هم که می خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند، باید یک دوره 7 تا 10 ماهه قبل از شروع کورس تحصیلی زبان بگذرانند و وارد دانشگاه شوند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

در مورد هزینه ها باید این نکته را یادآور شد که هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه بین 300 – 500 دلار می باشد. از فواید تحصیل و زندگی در روسیه می توان به پایین بودن هزینه های خوابگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های هم سطح در سرتاسر دنیا اشاره کرد. هزینه تحصیل در روسیه بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به صورت میانگین، هزینه تحصیل سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار می باشد؛ که البته این هزینه سالانه پرداخت می شود.

این نکته را باید خاطر نشان کرد که روسیه در حال حاضر از لحاظ نظام آموزشی جزء یکی از چند کشور مطرح جهان به حساب می آید و مدرک تحصیلی این کشور نیز برای دانشجو اعتبار جهانی دارد.

تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو و اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است؛ ضمن اینکه امکان استفاده از امکانات عالی در رابطه با خوابگاه های نیمه رایگان نیز در این کشور وجود دارد. فرد متقاضی می تواند جهت گذراندن دوره های زبان وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی تحصیل نماید. در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی روسیه معدل دانشجو تعیین کننده و ملاک عمل نیست و پذیرش در این دانشگاه ها کنکور ندارد. دوره پزشکی 6 سال و دوره دندان پزشکی 5 سال می باشد؛ که فرد متقاضی می بایست ابتدا یک دوره 6 تا 9 ماهه را در کالج بگذراند و سپس وارد دانشکده پزشکی شود البته در مواردی خاص ممکن است این کالج برای متقاضیان نباشد . اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه سه ماه در سال (مهر، آبان و آذر) صورت می گیرد.

نظام آموزشی عالی روسیه و مدت دوره آموزش عالی پزشکی روسیه

دوره آموزشی طول دوره

 • پزشکی عمومی 6 سال
 • پزشکی ورزشی 6 سال
 • متخصص کودکان 6 سال
 • دندان پزشکی 5 سال
 • داروسازی 5 سال
 • روان شناسی بالینی 5 سال

کارشناسی ارشد پزشکی :

 • کارورزی/ دوره ی انترنی 1 سال
 • رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال ( با توجه به تخصص ها و تمایلات پزشک )
 • دکترا 3 سال

یکسال تحصیلی در دانشگاه روسیه 10 ماه طول می کشد ( 1 سپتامبر- 30 ژوئن ) و سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود.

لیست دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه را می توانید از سایت ویکی پدیا مشاهده فرمایید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه از جهت هزینه مناسب تحصیل ، شرایط بسیار مطلوب ویزا ، رتبه ی بسیار بالای دانشگاه های روسیه می تواند گزینه خوبی باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه

 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دیپلم
 • اصل پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت نام

دانشگاه های پزشکی معتبر روسیه

 • Perm state university: تاریخ پزشکی دانشگاه پرمیوم به نام E.A. ، به اکتبر 1916 می رسد، زمانی که دانشکده پزشکی دانشگاه پرم تاسیس شد. در سال اول، حدود 350 پزشک در دانشکده پزشکی پذیرفته شدند که 70 درصد از دانشجویان را تشکیل دادند.
 • Orenburg State Medical university: دانشگاه اوگانربرگ در ماه آگوست 1994 تاسیس شد. اولین دوره پزشکان در ماه مه سال 1946 فارغ التحصیل شدند. با تصمیم کمیته دولتی روسیه در دانشکده عالی، موسسه در 15 ژوئیه 1994 به دانشگاه پزشکی دولتی اورنبرگ تبدیل شد.
 • Tver State Medical Academy: تاریخچه آکادمی پزشکی Tver State به سال 1902 هنگامی که دوره های آموزشی برای دانشجویان دندانپزشکی تنظیم شدند ، باز می گردد. در سال 1936 موسسه دندانپزشکی لنینگراد تاسیس شد. در سال 1954 با تصمیم دولت شوروی، موسسه از لنینگراد به شهر کالینین منتقل گردید.
 • Siberian State Medical University: دانشگاه علوم پزشکی سیبری در رتبه 5 مراکز پزشکی روسیه قرار دارد و یکی از 30 موسسه عالی رتبه در روسیه (2017) است.
 • Moscow State University: دانشگاه ایالتی مسکو (Moskovskij Gosudarstvennyj Universitet یا MGU به طور خلاصه) قدیمی ترین موسسه آموزشی روسیه است.
 • kursk state medical university: در سال 1935 تاسیس شد، بیش از 6400 دانشجو / 650 نفر اعضای هیات علمی دارد. توسط سازمان بهداشت جهانی، GMC و سایر انجمن های بین المللی پزشکی شناخته شده است، یکی از 10 دانشگاه برتر پزشکی در روسیه است، یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در روسیه و اروپا می باشد.
 • crimae state medical university: تاریخچه پزشکی به اوایل قرن بیست و یکم می رسد: در سال 1918، دانشکده پزشکی این دانشگاه تاسیس شد.
 • Nizhny Novgorod State Medical Academy
 • Russian Education Center: یکی از موسسات آموزشی کشور روسیه است . دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته و نیز ورود به بازار کار مطمئن را دارند می توانند در این سازمان مشغول به تحصیل بشوند.
 • Northern State Medical University: این دانشگاه در سال 1936 تاسیس شد. این دانشگاه مرکز تحصیل پزشکی در شمال کشور روسیه می باشد و شامل دانشکده های:1. Faculty of general medicine ، Faculty of Pediatric ، Faculty of Nursing، Faculty of Postgraduate education، Faculty of Pharmaceutical می باشد.
 • Rostov State Medical University:یک دانشگاه دولتی روسیه است که در زمینه آموزش حرفه ای در رشته بهداشت، سلامت و پزشکی فعالیت می کند.
 • Chechen State University: این دانشگاه در Grozny کشور روسیه واقع شده است و در سال 1938 تاسیس گردیده است.
 • Irkutsk State Medical University: دانشکده پزشکی عمومی این کشور در سال 1919 تاسیس شد، که بخشی از دانشکده فیزیک و ریاضی دانشگاه دولتیIrkutsk می باشد. در سال 1920 این دانشگاه فعالیت خود را بطور مستقل شروع کرد.

سوالات متداول در زمینه پزشکی و دندانپزشکی روسیه

 1. شهریه حدودی تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟
  شهریه بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت، از حدود 6000 دلار سالانه به بالا حدود رنج شهریه دانشگاه های پزشکی روسیه می باشد.
 2. شرایط و محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه وجود دارد؟
  خیر، خوشبختانه شرایط ویزای این کشور برای ایرانی ها بسیار راحت است و محدودیت خاصی وجود ندارد.
 3. گذراندن دوره پاتفک برای ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه الزامی است؟
  خیر، امکان پذیرش بدون گذراندن پاتفک نیز وجود دارد.
 4. برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه، داشتن تمکن مالی لازم است؟
  خیر، تمکن مالی از موارد الزامی برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه نیست.
 5. هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان چقدر است؟
  به قیمت دلار و دانشگاه انتخابی بستگی داره، حداقل حدود 80-70 میلیون تومان در سال به بالا.

در پایان شما می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر و با بهره گیری از خدمات مشاوره ای این موسسه حقوقی و استفاده از امکانات این موسسه و همچنین با یاری مشاورین ارشد در زمینه مهاجرت و وکلای حقوقی به اخذ ویزای تحصیلی روسیه نایل گردید. شایان ذکر است این موسسه خدمات اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را به صورت کاملاً تضمینی به سرانجام می رساند.

555 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

 1. Avatar مصطفی الف گفت:

  سلام
  مصطفی الف هستم
  ۳۲ ساله
  دیپلم فنی دارم و فوق دیپلم الکترونیک
  میتونم‌واسه ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی اقدام کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلاک
   با توجه به این که دیپلم فنی دارید می توانید برای دانشگاه های کشور ترکیه اقدام کنید.

 2. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

  با سلام
  طبق اطلاعات ما تغییراتی در قوانین پذیرش و ویزای تحصیل در روسیه 2019 اعلام نشده و طبق روال سال قبل این روند در حال انجام است.
  البته لیست جدید وزارت بهداشت هم هنوز مشخص نشده و ممکن است این لیست تاثیری بر انتخاب افراد برای تحصیل در روسیه 2019 -2020 داشته باشد.

 3. Avatar parinaz گفت:

  با سلام
  شهریه های مد نظر در دانشگاه های روس در رشته پزشکی چطور هست ؟ آیا میشه با کار کردن شهریه رو پرداخت ؟ یا شهریش از حقوق ماهانه خیلی بیشتره ؟
  لطفا جواب رو برای من میل کنید
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شهریه از دانشگاهی به دانشگاهی دیگر متفاوت است ضمن این که عوامل دیگر مانند شرایط زندگی و شیوه زندگی نیز بر این هزینه های تاثیر گذار می باشد که کارکردن به صورت پاره وقت با ویزای تحصیلی می تواند بخشی از این هزینه ها را جبران کند.

 4. Avatar سجاد همایونفر گفت:

  سلام و خسته نباشید .
  ۲۴ سالمه ،فوق دیپلم فنی دارم .
  میتونم واسه ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی دندان پزشکی یا پزشکی اقدام کنم .؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بدین منظور، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات، برای شما از الزامات است.
   با ارائه مدارک تحصیل و رزومه خود به کارشناسان ما، از شرایط موجود برای تحصیل مطلع می شوید.

 5. Avatar الهه سیفی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده مدرک کاردانی تربیت بدنی دارم و دونده کشور هستم و یک دوره مسابقات اسیایی اعزام شدم
  قصد مهاجرت دارم
  شرایط تحصیل در روسیه رو مطالعه کردم ولی دنبال پیشرفتم .تحصیلی باشه ک بهتر نشد هم از طریق ورزشم میشه برم یانه؟البته باکمک و راهنمایی شما
  همچنین هزینه هارو هم لطفا بگین
  باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای شما دوحالت امکان پذیر است:
   1- اقدام برای مهاجرت تحصیلی و سپس ورود به رشته مورد علاقه برای فعالیت.
   2- اقدام از طریق باشگاه های موجود برای پذیرش ورزشکار و ادامه فعالیت در زمینه ورزشی مورد علاقه تان

 6. Avatar ع س گفت:

  سلام
  ببخشید معدل کتبی دیپلم من 15/21و معدل کل من 16/50است آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی در خارج برای من وجود دارد و در ضمن هزینه تحصیل در کدام کشور پایین تر است؟
  ممنون لطفا جواب بدهید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان تحصیل پزشکی برای شما وجود دارد و شما میتوانید کشور آلمان را به عنوان کشوری با تحصیل رایگان انتخاب کنید.

 7. Avatar فائزه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم من بامعدل ۱۴/۷۰دیپلم و پیش دانشگاهی۱۳/۵۰برای دندان پزاشکی پذیرش میشوم؟

 8. Avatar حسام کریمی گفت:

  سلام خدمت شما.
  آیا دانشگاه های روسیه رشته پروتز دندانی در مقطع کاردانی رو داره که مورد تایید وزارت بهداشت باشه؟اگه هست به چه زبانی تدریس میشه؟ ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام در خدمت شما هستیم.
   بله رشته مورد نظر در چندین دانشگاه و کالج و موسسه برگزار می گردد و در صورت تقاضا می توانید دانشگاه های مورد تایید را نیز انتخاب کنید.
   تدریس عموما به زبان انگلیسی انجام می شود و زبان روسی نیز در چندین دانشگاه ارائه می گردد.

 9. Avatar ص عطایی گفت:

  سلام من دیپلم ادبیات و پیش دانشگاهی تجربی و کارشناسی زیست شناسی سلولی و مولکولی دارم ک معدل دیپلم و پیشم رو رنج ۱۰ و ۱۱ و کارشناسی ۱۶۲۵ است میتوتم در روسیه دندانپزشکی بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   قبولی در دانشگاه های پزشکی این کشور منوط به پشت سر گذاشتن آزمون ورودی می باشد.

 10. Avatar ص عطایی گفت:

  سلام ۲۸ سالمه میتونم رشته دندانپزشکی روسیه تحصیل کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که شرایط تحصیلی پیشنیاز را ازجمله مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشد، می توانید برای آزمون ورودی دانشگاه های این کشور ثبت نام کنید.

 11. Avatar رضا گفت:

  سلام
  من 35 سالمه و فوق لیسانس پرستاری دارم. می خواستم ببینم آیا امکان تحصیل پزشکی در دانشگاههای روسیه برایم وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان تحصیل برای شما با قبولی در آزمون ورودی و مهیا کردن پیش شرط ها وجود دارد اما دقت داشته باشید که باید حتما بررسی شود که آیا مدارک پرستاری شما برای تطبیق واحد مورد قبول دانشگاه هدف می باشد یا خیر که در غیر اینصورت باید بدون تطبیق واحد، رشته جدید را از ابتدا شروع نمایید.

 12. Avatar صارمی گفت:

  سلام من 19 سالمه و معدل دیپلمم 18.83 و به خاطر کنکور معدل پیش دانشگاهی من افت کرد و چون میخواستم وقت بخرم و تا ده نمره جواب میدادم و معدلم 13.75 شد .شانسی برای گرفتن پذیرش هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا دانشگاه های روسیه به صورت جامع دارای آزمون ورودی پذیرش هستند و بر اساس همین آزمون دانشجویان مورد قبول دانشگاه قرار می گیرند.
   بهتر است برای اطلاع کامل از شرایط و امکان سنجی ها، خلاصه مدارک و ریز نمرات خود را برای ما ارسال نمایید.

 13. Avatar علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 18 سالمه و معدل دیپلمم حدود 16/50 هست
  به زبان انگلیسی مسلط هستم
  میخواستم بدونم امکانش هست در دانشگاه روسیه به زبان انگلیسی برای دندان پزشکی قبول بشم
  یا اینکه در وسیه دانشگاهی باشه که معدل زیاد ملاک نباشه و با پول بتونی وارد بشی مثل دانشگاه ازاد تو ایران

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   عموما دانشگاه های روسیه تحصل به زبان انگلیسی را در قالب پذیرش با آزمون برگزار می کنند و بر اساس نمره آزمون دانشجویان مشغول به تحصیل می شوند.
   در مورد دانشگاه هایی که فرمودید، خیر بنده اطلاعی ندارم

 14. Avatar zahra گفت:

  سلام من معدل ديپلمم ١٣هست و معدل پيش دانشگاهيم ١٣ هست
  با اين معدل ميشه قبول شد
  و من از ازمون ورودي ميترسم نميدونم بتونم قبول شم يا نه
  و كتاب هاي ازمون ورودي چه كتابهايي هستن؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اکثریت قاطع دانشگاه های دولتی کشور روسیه دارای آزمون ورودی می باشند و شما بایستی برای ورود به این دانشگاه ها آزمون ورودی را بدهید.
   بهتر است مفاد دقیق آزمون را از مشاورین ما بخواهید.

 15. Avatar SAYE گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من دیپلم تجربی دارم و معدل دیپلمم هم 20 هستش .اگه امکانش هست میخوام پزشکیه روسیه بخونم.
  چه شرایطی هست برای پذیرشم؟
  در ضمن من زبان انگلیسی تسلط نسبی دارم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر.
   شروط پذیرش دانشگاه روسیه، قبولی در آزمون ورودی است. در صورت قبولی می توانید به تحصیل رشته مدنظرتان در این کشور بپردازید.

 16. Avatar alirezaraz گفت:

  سلام من الان تقریبا 21 سالمه میخوام برای تحصیل در رشته پزشکی برم روسیه به نظرتون تقریبا حداقل چقد باید هزینه کنم برای کل زمان تحصیلم فقط هزینه دانشگاهی که مورد تایید ایران باشه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه ها قابل تخمین نیستند چرا که باید سنجیده شود شما در کدام دانشگاه و تحت چه شرایط اقامتی، قبول می شوید.

 17. Avatar کیانوش محمدزاده گفت:

  سلام من 32سالمه و مهندس کامپیوتر ام،دیپلم ریاضی میخوام بدنم میتونم برو دندان پزشکی بخوانم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید در ازمون های ورودی دانشگاه های روسیه شرکت کنید تا مورد پذیرش واقع شوید(در صورت کسب نمره حد نساب)

 18. Avatar ناشناس گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من لیسانس مهندسی پزشکی دارم و فوق لیسانس مکاترونیک
  می خواستم بدونم میتونم برای ادامه تحصیل در رشته هایی مثل پزشکی ، دندان پزشکی و یا رشته های شبیه به اینها که بازار کار خوبی در ایران داشته باشه بصورت بورسیه پذیرش بگیرم یا کشور ها یی هست که تحصیل در انها رایگان باشد تا بتوان تخصص رو اونجا گرفت (بدون دغدغه کنکور و…)

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام درصورتی که رزومه تحصیلی قوی را به دانشگاه های هدف ارائه کنید، می توانید بورسیه تحصیلی را هم اخذ نمایید.
   اما برای تحصیل کم هزینه و یا رایگان، ما کشور های فرانسه و آلمان را پیشنهاد می کنیم.

 19. Avatar سعید گفت:

  تخصص در کشور روسیه مورد تایید ایران هست برای پزشکی؟
  لطفا دقیق بگید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله دانشگاه هایی از این کشور که مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند، مدارک معتبری برای طبابت در ایران دارند.

 20. Avatar پوریا گفت:

  سلام ببخشید آزمون ورودی که برای ورود به دانشگاه برای رشته دندان پزشکی برگذار میشه سخته؟؟؟؟ و تاریخ برگذاری اون کی هست؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام، میزان دشواری آزمون مورد نظر بسته به توانایی و استعداد شما است.
   در دو ترم سپتامبر و می می توانید برای پذیرش دانشگاهی، در این آزمون شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *