تحصیل در پورتوریکو

تحصیل در پورتوریکو ؛ این کشور جزیره ای گرمسیر می باشد که در دریای کارائیب قرار دارد، این جزیره تنها جزیره موجود در غرب بریتانیا می باشد. پورتوریکو به زبان بومی خودشان به معنای ” la isla del Encanto ” ( جزیره سحر آمیز ) خواهد بود. این جزیره خانه 20 نوع ارغوان مختلف و انواع گونه های طوطیان سبز می باشد. پورتوریکو به دلیل داشتن نشانه هایی از انواع جانوران و گونه های مختلف به خود مغرور می باشد. این درحالیست که قورباغه های 80 میلی متری قهوه ای رنگ در این جزیره بسیار یافت می شود. با وجود اینکه هوای بارانی در این منطقه به وفور مشاهده می شود اما این منطقه از آب و هوای گرمسیری در طول سال برخوردار است چرا که متوسط دمای هوا مابین 27 درجه سانتی گراد تا 32 درجه خواهد بود. به طور کلی باید گفت که جزیره پورتوریکو بسیار لذت بخش و هیجان انگیز می باشد. که از جمله عواملی است که برای تحصیل در پورتوریکو باید به آن توجه داشت.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

پایتخت این منطقه شهر san juan ( سن خوان ) می باشد. شهری که به عنوان پایتخت فرهنگ و معماری های بسیار زیبا در نظر گرفته می شود. باید بدانید که هنر دکوراسیون اسپانیا تاثیرات بسیاری بر این منطقه داشته است، هنری که با فرهنگ آمریکای لاتین در آمیخته است. علاوه بر نمایشگاه های هنری بسیار زیبا، قهوه های خواب آور، نوشابه های خوش طعم، میخانه ها و کازینو ( تفریحگاه عمومی برای رقص و موزیک ) از دیگر امکانات موجود در این جزیره به حساب خواهد آمد. باید بدانید که از دلایل تحصیل در پورتوریکو و کسب تجارب بسیار عالی در این منطقه، وجود جنگل های بارانی وافر، سواحل ماسه ای سیاه، تورهای گردشگری با قایق و به طور کلی امکاناتی که در زمان تعطیلات ایده آل به نظر می رسند خواهد بود. از متقاضیان انتظار می رود که قبل از هرگونه اقدام آگاهی کاملی نسبت به دانشگاه های پورتوریکو، زندگی در سن خوان، هزینه ها، ویزا و به طور کلی درخواست بدست آورند.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز با داشتن وکلای مجرب میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل در پورتوریکو از دانشگاه های تایید شده توسط وزارت علوم ایران  برای متقاضیان تحصیل در پورتوریکو کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به پورتوریکو به صورت تضمینی و مشاوره رایگان تلفنی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در پورتوریکو

بسیاری افراد جهت مهاجرت به پورتوریکو معمولا از طریق تحصیل در پورتوریکو اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در پورتوریکو نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی پورتوریکو میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به پورتوریکو می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در پورتوریکو و سرمایه گذاری در پورتوریکو نیز وجود دارند. تابعیت پورتوریکو از طریق تولد فرزند در پورتوریکو از این قاعده در این کشور وجود ندارد.

دانشگاه های پورتوریکو

باید بدانید که دانشگاه های پورتوریکو خصوصیت 152 دانشگاه و کالج معتبر را به خود گرفته اند. این درحالیست که موسسه آموزشی و علوم پورتوریکو از سیستم آموزشی آمریکا پیروی می نماید. دانشگاه های این منطقه اخذ مدرک کارشناسی ( به مدت 4 سال )، مدرک کارشناسی ارشد هنر ( MA )، کارشناسی ارشد علوم ( MSc ) و دکتری را به افراد پیشنهاد می کنند.

تعداد کمی دانشگاه آموزش عالی خصوصی در این منطقه مشاهده می شود اما با این وجود این دانشگاه ها نسبت به مطرح کردن علوم بازرگانی و تجارت و ارتقای مهارت های منشی گری افراد مبادرت می ورزند. باید بدانید که بسیاری از دانشگاه های پورتوریکو در آمریکا به رسمیت شناخته می شوند. لذا این بسیار حائز اهمیت است که شما نسبت به بین المللی بودن، اساتید و میزان اعتبار این دانشگاه ها آگاهی یابید. این درحالیست که میزان صلاحیت شما برای پذیرش در این دانشگاه ها در نظر گرفته می شود.

تنها یکی از دانشگاه های پورتوریکو خصوصیات رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه De Puerto Rico دانشگاهی دولتی می باشد که در شهر san juan ( سن خوان ) واقع شده است. این دانشگاه بیش از یک قرن قدمت دارد. این درحالیست که اعضای این دانشکده 3000 نفر می باشند، به علاوه این دانشگاه حدود 52900 دانشجو را در خود جای داده است. این دانشگاه، دانشگاهی بین المللی می باشد که درصد دانشجویان بین المللی آن در مقطع کارشناسی ارشد به 75 درصد و دانشجویان مقطع کارشناسی آن به 25 درصد رسیده است.

باید بدانید که دانشگاه de Puerto Rico تحصیل در گرایش هایی نظیر : مدیریت تجارت، علوم اجتماعی، روابط عمومی؛ علوم طبیعی، علوم نظامی، علوم انسانی و علوم هوا فضا به زبان اسپانیایی ( برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ) را به افراد پیشنهاد می کند. ناگفته نماند که مبلغ شهریه در این دانشگاه برای دانشجویان آمریکایی و برای یکسال حدود 1938 دلار – دلار آمریکا  خواهد بود. ( بر اساس Cappex.com )

دانشگاه پلی تکنیک de Puerto Rico ( PUPR )

این دانشگاه در رتبه 201 ( رتبه بندی دانشگاه های QS ) قرار دارد. دانشگاه پلی تکنیک De Puerto ) Rico ( PUPR یک دانشگاه کوچک خصوصی می باشد که در سال 1966 تاسیس گشت این درحالیست که دیگر محوطه های این دانشگاه در اورلاندو، سن خوان و میامی قرار دارد، مناطقی که در آنان گرایش هایی نظیر: مهندسی، علوم زمین شناسی، معماری، علوم رایانه ای و مدیریت تجارت مطرح می گردد. ناگفته نماند که مبلغ شهریه برای یکسال تحصیل در این دانشگاه حدود 6768 دلار – دلار آمریکا خواهد بود.

تحصیل در پورتوریکو

دانشگاه آمریکای مرکزی de Puerto Rico

این دانشگاه در رتبه 301 ( رتبه بندی دانشگاه های QS ) قرار دارد. دانشگاه آمریکای مرکزی de Puerto Rico یک دانشگاه بزرگ خصوصی می باشد که ریشه در مسیحیت دارد. در حال حاضر این دانشگاه حدود 1500 کارمند را استخدام کرده است و 42600 دانشجو را در خود جای داده است.

دانشگاه آمریکای مرکزی de Puerto Rico تحصیل در گرایش هایی نظیر : هنرهای بصری، هوانوردی، فناوری زیست شناسی، علوم طبیعی، علوم محیطی و شیمیایی، علوم سلامت، علوم سیاسی و اجتماعی، ارتباطات، کارآفرینی و تجارت، IT ، جرم شناسی، ریاضیات، موسیقی، روانشناسی، مذب، گردشگری و مدد کاری اجتماعی را به افراد پیشنهاد می کند.

علاوه بر برنامه های تحصیلی کارآمد، این دانشگاه بورسیه های تحصیلی که به شرح ذکر شده در ذیل می باشد را در اختیار افراد قرار می هد. بنابرای دارای تحصیل رایگان نیز می باشد. مبلغ شهریه برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه ( مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ) حدود 2500 تا 5000 دلار – دلار آمریکا خواهد بود.

دانشگاه del sagrado Corazon

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های خصوصی در پورتوریکو می باشد. دانشگاه del sagrado Corazon در سال 1880 تاسیس گشت. در حال حاضر این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه هنری لیبرال فعالیت می کند. دانشگاه del sagrado Corazon از نظریه های چند اصولی در آموزش های خود استفاده می نماید. ناگفته نماند که دانشجویان این دانشگاه قادر به تحصیل در گرایش هایی نظیر : مدیریت تجارت، ارتباطات، آموزش، علوم انسانی، علوم طبیعی و علوم اجتماعی خواهند بود. مبلغ شهریه در نظر گرفته شده برای دانشجویان دانشگاه del sagrado Corazon حدود 5680 دلار – دلار آمریکا ( برای یکسال ) خواهد بود.

دانشگاه نظامند Ana G.Mendez ( SUAGM )

این دانشگاه اولین دانشگاه خصوصی تاسیس شده در پورتوریکو می باشد. باید بدانید که دانشگاه Ana G.Mendez ( SUAGM ) خصوصیات 4 دانشگاه موجود در این جزیره را به خود اختصاص داده است. دیگر شعب این دانشگاه در ماری لند، اورلاندو، خلیج تمپا، میامی و دالاس واقع شده است. این درحالیست که SUAGM چندین برنامه کارآمد را برای کارمندان و دانشجویان در نظر می گیرد. این برنامه های اجرایی مواردی نظیر : سفرهای دانشجویی، همکاری با دانشگاه های اروپا، آمریکای مرکزی و چین خواهد بود. ناگفته نماند که دانشگاه SUAGM بورسیه تحصیلی و دیگر مزایای بسیار عالی را برای دانشجویان در نظر می گیرد. بنابراین قسمتی از تحصیل در صورت اخد بورسیه به صورت رایگان می باشد. شرایط ورود و مبلغ شهریه در این دانشگاه متفاوت می باشد چرا که تا حد بسیاری بستگی به دانشگاه مورد نظر و دوره های درخواستی دارد.

دانشگاه San Juan (سن خوان)

پورتوریکو جزیره ای نسبتا کوچک می باشد ( 170 کیلومتر طول و 60 کیلومتر عرض ). اغلب دانشگاه های جزیره پورتوریکو در شهر san juan واقع شده اند. در واقع این به معنای قرار گرفتن آن در امتداد شمال سواحل خواهد بود. این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که شهر san juan جمعیتی متراکم که حدود 395326 نفر می باشد را در خود جای داده است. ناگفته نماند که این منطقه از نظر فرهنگی از اهمیت بسیار والایی برخوردار است.

San juan  منظقه ای ایده آل می باشد چرا که موجب جذب گردشگران بسیاری شده است. از دلایل جذب گردشگران، هزینه گردشگری مقرون به صرفه و لذت بردن از تعطیلات آخر هفته بصورت بالقوه ای خواهد بود.

همانطور که قبلا هم نیز گفته شد، مخارج در san juan در مقایسه با دیگر قسمت های جزیره بالا می باشد چرا که این امر درخصوص مخارج زندگی نیز صدق می کند. برای مثال هزینه یک شلوار جین حدود 40 دلار و هزینه اجاره یک آپارتمان یک تخته ( برای یک ماه ) در مرکز شهر تقریبا 800 دلار ( دلار آمریکا ) خواهد بود. کارگاه هایی که در فاصله ای دورتر از شهر قرار دارند مقرون به صرفه تر خواهند بود و هزینه ای معادل 550 دلار آمریکا را در بر خواهند داشت.

ساکنین san juan نسبت به سواحل شگفت انگیز منطقه خود، مسافت های پیاده روی و رانندگی با خودرو ( در مسافت های نزدیک ) بسیار خوش بین می باشند. یکی از این سواحل، ساحل condado می باشد، که ساختمان های بسیار بلند را با وجود ماسه های گسترده در خود جای داده است. باید بدانید که پارک اقیانوسی در شرق ساحل Candado قرار دارد، جایی که در آن مردمانی دوست داشتنی، ازدیام جمعیت، نوجوانانی که والیبال بازی می کنند، دست فروشانی که غذاهای دریایی می فروشند.

از san juan تا قلل گرمسیر EL Yunke حدود یک و نیم رانندگی ( با خودرو ) را می طلبد. ناگفته نماند که در پارک های این منطقه، گل های بسیار زیبا، حیوانات اقلیمی و صخره های بسیار زیبای Taino به چشم می خورد.

شب های بسیار زیبای san juan را از دست ندهید! چرا که رستوران های زنجیره ای، میخانه های کوچک دنج، هتل های قدیمی بسیار زیبا و باشگاه های شبانه را در خود جای داده است.

شرایط پذیرش و ویزای پورتوریکو :

دانشجویان آمریکا جهت تحصیل در جزیره پورتوریکو نیازی به اخذ ویزای دانشجویی نخواهند داشت، چرا که این امر یکی از مزیت های در نظر گرفته شده برای آمریکاییان می باشد. این درحالیست که دیگر دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در این دانشگاه ها به اخذ ویزای تحصیلی و تمکین مالی کافی جهت پوشش دهی مخارج زندگی در طول سال اول تحصیل ( در پورتوریکو ) نیاز خواهند داشت. ناگفته نماند که دانشجویان ملزم به ارائه نامه ای از سوی فرد حمایت کننده یا کشور مادری خود جهت اثبات تمکین مالی خود خواهند بود.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های پورتوریکو ( دانشگاه de Puerto Rico ) را در سر دارند تنها 0،06 درصد می باشند. به علاوه برنامه های آموزشی که در این دانشگاه در اختیار افراد قرار می گیرد با دانشگاه نیویورک و یا del sagrado Corazon هماهنگ خواهد بود.

دوره های تحصیلی در دانشگاه های پورتوریکو از ماه آگوست تا مه ادامه خواهد داشت. این درحالیست که پایان ترم اول در ماه دسامبر و آغاز ترم دوم در ژانویه می باشد. از شرایط معمول این دانشگاه مواردی نظیر : اخذ نمره SAT و شرکت در آزمون اثبات مهارت های زبان اسپانیایی را در بر خواهد داشت. درحالی که در طول ترم های فرد زبان تدریس انگلیسی می باشد و تعداد بسیاری از درس های خواندنی به زبان انگلیسی ارائه می گردد. لذا از متقاضیان انتظار می رود که نسبت به دو زبانه بودن ( زبان انگلیسی و اسپانیایی ) مسلط باشند چرا که اغلب تدریس ها به زبان اسپانیایی می باشد.

بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی جهت تحصیل در پورتوریکو تعلق نمی گیرد. بنابراین تحصیل رایگان نمی باشد. دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نمی باشد.

اخذ ویزای دانشجویی تحصیل در پورتوریکو

اگرچه جزیره پورتوریکو جزء قلمرو آمریکا به حساب نمی آید اما شرایط اخذ ویزای دانشجویی در پورتوریکو همانند کشور آمریکا خواهد بود. متقاضیان غیر آمریکایی ملزم به اخذ ویزای دانشجویی می باشند. از متقاضیان انتظار می رود که آگاهی کاملی نسبت به مهلت اخذ ویزا داشته باشند چرا که صدور این ویزا سه تا چهار هفته به طول می انجامد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق شما ملزم به ملاقات با سفارت بومی پورتوریکو، تکمیل فرم درخواست ویزا، ارائه گذرنامه، عکس گذرنامه و ارائه گواهی در خصوص اثبات تمکین مالی می باشید.

تبادل برنامه های بسیاری در دانشگاه های پورتوریکو صورت می گیرد. برای مثال دانشگاه del Sagrado Corazon تبادل برنامه هایی با دانشگاه های نیویورک ( NYU ) در خصوص دانشجویان ممتاز داشته است. اصول این برنامه ها براساس نمرات اخذ شده توسط دانشجویان و شرکت در آزمون های پذیرش ( CEEB,SAT,ACT یا آزمون های معادل ) خواهد بود. دانشگاه del Sagrado Corazon فرصت انتقال دانشجویان به دیگر دانشگاه ها را در اختیار آنان قرار می دهد البته ناگفته نماند که تحقق این امر ملزم به داشتن نمره دانشگاهی 2،50 به بالا، حداقل 24 امتیاز و توصیه نامه می باشد.

افراد متقاضی تحصیل در پورتوریکو برای کسب اطلاعات راجع به شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به پورتوریکو و اخذ ویزای تحصیلی تضمینی در پورتوریکو با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی- مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما ، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو می توانند به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی کشور پورتوریکو را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در پورتوریکو بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان موسسه ما استفاده کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *