مهاجرت تحصیلی به پورتوریکو همواره با ریسک های خاص خود همراه است، بنابراین در اولین قدم باید تمام بررسی های لازم را انجام داد. اگر از کسانی هستید که می خواهید در این کشور تحصیل کنید خواندن ادامه این مطلب را در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی پورتوریکو از دست ندهید. جهت اقدامات لازم در کلیه امور مهاجرت تحصیلی با کارشناسان ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه شوید و بهترین نتیجه را به دست آورید.

شرایط انواع بورسیه های تحصیلی پورتوریکو

کمک هزینه‌ تحصیل در پورتوریکو به مبلغ 10،000 دلار اسکالرشیب پوینتس، به فرد خوش شانسی تعلق می‌گیرد که قبل از سررسید مهلت تعیین شده، ثبت نام کند. تنها کاری که برای دریافت این بورسیه باید انجام دهید ثبت نام و ورود در اسکالرشیپ پوینتس است. بورس تحصیلی اجرای قانون اقلیت های آلن باتلر:

 • حامی: بنیاد جامعه‌ی ارشد منطقه دلوث
 • مبلغ کمک هزینه تحصیلی: 500 دلار
 • مهلت: 15 ژانویه (مهلت درخواست)؛ 1مارس (مهلت FAFSA)
 • تعداد جوایز: 1

شرایط متقاضی برای دریافت این بورس تحصیلی، متقاضیان باید آمریکایی آفریقایی، آسیایی، بومی یا اسپانیایی تبار باشند. دانش آموزان باید حداقل سه سال قبل از درخواست در شهر دلوث اقامت داشته باشند. متقاضیان باید فرم FAFSA را ارسال کنند. بورس تحصیلی اسپریت فست / BI-LO:

 • حامی: مرکز پیشرفت ای رِی، توجه: کمیته بورس تحصیلی، کرپ میرتل
 • مبلغ کمک هزینه تحصیلی: 1000 دلار
 • تعداد جوایز: 1

متقاضیان باید جزء اقلیت دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان با حداقل نمره‌ی 3 جی پی ای باشند. متقاضیان باید در یک فرم درخواست در حد 300 کلمه خود را معرفی کنند که باید تمام فعالیت‌ها از جمله فعالیت های داوطلبانه، تجربه رهبری گروه، فعالیت های اضطراری، تجربه کاری، افتخارات و جوایز ویژه را نیز در این معرفی نامه قید کنند. همچنین باید سه توصیه‌نامه و یک رونوشت رسمی نیز ارائه دهند. بورس تحصیلی بنیاد چیکانا / لاتینا:

 • حامی: برنامه‌ی بورس تحصیلی بنیاد شغلی چیکانا
 • مبلغ کمک هزینه تحصیلی: 1500 دلار
 • تعداد جوایز: 35

متقاضیان باید دختران باشند و در یک موسسه معتبر در همان منطقه تحصیل کرده باشند. متقاضیان کارشناسی باید دانشجویان تمام وقت باشند که حداقل 15 واحد را به پایان رسانده اند و نمره‌ی 2/5 GPP کسب کرده اند. متقاضیان باید توانایی رهبری و مشارکت گروهی داشته باشند و بپذیرند که در صورت دریافت کمک هزینه تحصیلی حداقل پنج سال تحت حمایت بنیاد شیکاونا / لاتین باشند. کمک هزینه تحصیلی خدمات انجمن کانکاکی کانتی:

 • حامی مالی: خدمات انجمن کانکاکی کانتی
 • مبلغ کمک هزینه تحصیلی: 1،100 دلار
 • تعداد جوایز: 5

متقاضیان باید از خانواده های کم درآمد باشند. رهبری برای بورس تحصیلی متنوع:

 • حامی: انجمن کتابخانه دانشکده کالیفرنیا
 • مبلغ کمک هزینه تحصیلی: 1500 دلار
 • تعداد جوایز: 1

متقاضیان باید جزء دانش‌آموزانی باشند که از خدمات آموزشی محروم یا کم بهره بوده‌اند و اکنون قصد شرکت در برنامه‌های معتبر تربیت معلمی از طریق کتابخانه را دارند. متقاضیان باید در 250 کلمه، در مورد مدارک تحصیلی، اهداف شغلی، وضعیت مالی و تعهد خود برای حمایت از دانش آموزان چند فرهنگی را با دو نامه مرجع توضیح دهند.

شرایط تحصیل رایگان در پورتوریکو

تحصیلات در پورتو ریکو زیر نظر اداره ی آموزش و پرورش پورتو ریکو و شورای تحصیلی پورتو ریکو می باشد. این اداره بر تحصیلات عمومی مقاطع دبستان و دوران متوسطه نظارت می کند در حالی که شورای تحصیلی بر استاندارد های تحصیلات عالی تمام مقاطع نظارت دارد و برای موسساتی تحصیلی که علاقمند به فعالیت و تاسیس شعبه در کشور پورتو ریکو هستند پروانه ی فعالیت صادر می کند.

دستور العمل تحصیل اجباری در پورتو ریکو مربوط به سن 5 سالگی تا 18 سالگی می باشد.که این محدوده ی سنی معادل دوران ابتدایی تا دبیرستان می باشد.دانش آموزان در پورتو ریکو می توانند در مدارس دولتی یا خصوصی تحصیل کنند. در سال 2013 این جزیره 1460 مدرسه ی دولتی، 764 مدرسه ی خصوصی به همراه 606515 دانش آموز، 64225 دانش آموز فنی و حرفه ای و 250011 دانشجو، داشته است.

قانون اساسی جامعه ی جهانی پورتو ریکو حق تحصیل برای هر فردی که شهروند جزیره ی پورتو ریکو می باشد را تضمین کرده است و بر همین اساس دولت پورتو ریکو جهت تحصیلات رایگان و غیر مذهبی در سطح ابتدایی و مقطع متوسطه، مدارس عمومی تاسیس نموده است. سیستم مدارس عمومی توسط جامعه ی جهانی پایه گذاری شده است و تحت نظارت اداره ی آموزش و پرورش پورتو ریکو می باشد.

شرایط تحصیل رایگان در پورتوریکو

این اداره بیش از چهل و پنج هزار معلم استخدام کرده است که از این تعداد سی و دو هزار معلم به صورت تمام وقت فعالیت دارند و توسط واحد های مختلف مستقل شامل انجمن معلمان پورتو ریکو و فدراسیون معلمان پورتو ریکو، سازمان دهی می شوند.باقی معلمان به صورت موقتی یا تحت قرار داد های سالیانه تدریس می کنند.

بیش از نیمی از دانشجویانی که در پورتو ریکو وارد موسسات آموزشی در سطح کالج می شوند هیچگاه فارغ التحصیل نمی شوند: 41 درصد از دانشجویان دوره های 4 ساله از دانشگاه های دولتی و 33 درصد از موسسات خصوصی مدرک تحصیلیشان را دریافت می کنند.8.90 درصد از مردم در پورتو ریکو مدرک فوق دیپلم دریافت می کنند و 6.30 درصد از مردم مدرک کارشناسی یا مدرک تخصصی دریافت می کنند.

این سیستم منبع حمایتی دارد. از آنجایی که دانشگاه یک ارگان دولتی است، هر 4 سال یا 8 سال یک بارهر گروه سیاسی ای که قدرت می گیرد ،هیئت امنا، رئیس دانشگاه، مدیران و برنامه ریزان آن را تغییر می دهند. محوطه ی اصلی دانشگاه مستعد اعتصاب دانشجویی است ، همراه با با سیستم کلی دانشگاه ها که به طور متوسط 1 بار در هر 5 سال دچار اعتصاب می شود و تمام سیستم را تحت تاثیر قرار می دهدبه طور متوسط در هر سه سال اعتصابی صورت می گیرد که کل دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

بیشتر اعتصابات به دلیل آن است که مدیریت دانشگاه سعی می کند هزینه ی اعتبار موسسه را افزایش دهد. این هزینه به ازای هر اعتبار کارشناسی ارشد 55 دلار و به ازای هر اعتبار کارشناسی 117 دلار می باشد. این هزینه به هیچ وجه مشابه شرایط دانشجویانی که از کالج فارغ التحصیل می شوند، نیست. زیرا که بورسیه ی کامل pell Grant بیشتر هزینه های دانشجویان کم درآمد را پوشش می دهد و کسانی که بورسیه ی پل گرنت را به طور کامل دریافت نمی کنند یا اصلا دریافت نمی کنند می توانند از پس هزینه های بر بیایند.

این دسترسی اقتصاد برای افرادی که درپورتو ریکو مالیات پرداخت می کنند هزینه دارد: 9/6 درصد از بودجه ی عمومی دولت پورتو ریکو به طور اتوماتیک قانونا به دانشگاه ها تعلق می گیرد. در سال 2008 زمانی که اقتصاد سقوط کرد، کمک هزینه ی مالی دانشگاه نیز کاهش یافت. که این اتفاق موجب بروز مشکل برای دانشگاهایی که از قبل بدهی زیادی داشتند شد به طوری که آن ها قادر به کسب درامد کافی جهت نجات خود نداشتند.

به این دلیل هیت امنای دانشگاه شهریه ی دانشگاه ها را افزایش دادند که این اقدام موجب اعتصاب دانشجویان شد. دیگر اعتصاب ها به دلیل پیشنهاد کاهش بودجه ی مشخص مربوط به دانشگاه ها بود. اگر اطلاعات این مقاله شما را به صورت کامل روشن نکرد، بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در ارتباط باشید.