زمانی که صحبت از کشور پرتغال به حساب می آید بدون شک مبحث ارزیابی این کشور مد نظر قرار می گیرد. در کنار این مورد؛ شما قادر به لذت بردن از آب و هوای شگفت انگیز؛ سواحل بسیار زیبا و مناظر طبیعی متعدد؛ خوراک های بسیار لذیذ؛ بارهای متعدد و یا تمامی مواردی که کشور پرتغال را به یک کشور جذاب تبدیل کرده است می باشید. در این مقاله به بررسی مختصری از شرایط ادامه تحصیل در پرتغال می پردازیم.

اعزام دانشجو و شرایط ادامه تحصیل در پرتغال

از طرف دیگر کشور پرتغال به عنوان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی در نظر گرفته می شود که هزینه های زندگی در آن بسیار پایین می باشد. علاوه بر این با تحصیل در پرتغال تمامی جوانان قادر به لذت بردن از مشاغل متعدد در مقایسه با کشور اسپانیا می باشند.

شهریه دانشگاه ها جهت شرایط ادامه تحصیل در پرتغال

بیاد داشته باشید که دو نوع دانشگاه در کشور پرتغال وجود دارد: دانشگاه دولتی و خصوصی. به طور کلی دانشگاه های دولتی ارزان تر از دانشگاه های خصوصی می باشند و دانشگاه های خصوصی طبق تعرفه های مشخص هزینه هایی را از دانشجویان دریافت می نمایند. اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه های دولتی را دارید؛ ملزم به پرداخت هزینه ها به صورت سالانه می باشید، این در حالیست که بسیاری از دانشگاه های خصوصی شهریه را به صورت ماهانه دریافت می نمایند.

شرایط تحصیل در پرتغال

هزینه زندگی دانشجویی پرتغال

همانطور که در ابتدای کار گفته شد کشور پرتغال به عنوان یکی از ارزان ترین کشورهای اروپایی در نظر گرفته می شود. البته مخارج زندگی تاحد بسیاری به منطقه زندگی بستگی خواهد داشت. اما در مقایسه با دیگر کشورها به صورت چشمگیری ارزان تر می باشد.

متوسط هزینه زندگی در پرتغال متفاوت می باشد که مابین 650 تا 850 یورو برای هر ماه می باشد. این هزینه مواردی نظیر: اقامت؛ خوراک؛ وسایل حمل و نقل عمومی و دیگر هزینه ها را در بر خواهد داشت.

لیبسون که به عنوان پایتخت کشور پرتغال در نظر گرفته می شود از هزینه های بالایی برخوردار است. این در حالیست که هزینه های زندگی در شهرهای کوچک نظیر: Coimbra و … ارزان تر است. شما با در اختیار داشتن بودجه ای معادل با 500 تا 600 یورو برای هر ماه قادر به زندگی کردن به راحتی می باشید.

هزینه اقامت جهت ادامه تحصیل در پرتغال

هزینه اقامت در کشور پرتغال نرخ متوسطی را به خود اختصاص داده است؛ اگر شما سعی کنید که یک خانه را اجاره نمایید که سالن داشته باشد (بدون اتاق)؛ نیازی نیست که هزینه های بالایی را پرداخت نمایید.

در اینجا فهرست کاملی از خانه های رایج پرتغال آورده شده است که به شرح ذکر شده در ذیل می باشد:

  1. دانشجویانی که سالن هایی را برای اقامت خود انتخاب می نمایند بایستی حدود 165 تا 230 یورو ماهانه برای یک اتاق در نظر بگیرند.
  2. اجاره آپارتمانی یک تخته با قیمت 330 و 450 یورو برای هر ماه
  3. اجاره منزل با قیمت 500 یورو برای هر ماه؛ همراه با صبحانه
  4. اجاره اتاق میزبان؛ 20 تا 22 یورو برای هر شب

بورسیه تحصیلی در پرتغال

کشور پرتغال به طور متوسط بورسیه های دولتی و دانشگاهی متعددی برای دانشجویان در نظر می گیرد. این بورسیه برای دانشجویان متعلق به اتحادیه اروپا و دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است. بخاطر داشته باشید که بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در این کشور نسبت به فرانسه و آلمان بسیار کمتر می باشد. جهت دریافت این کمک هزینه های تحصیلی شما بایستی به دانشگاه مورد نظر و یا وزارت آموزش پرتغال درخواست دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط ادامه تحصیل در پرتغال می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *