شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد و شامل چند کشور از جمله : دانمارک، نروژ، سوئد و فنلاند و همچنین جزایر فارو و ایسلند می باشد. همچنین از لحاظ زبانی، می بینیم که زبان سوئدی ها و نروژی ها به هم نزدیک می باشند. این کشورها از لحاظ امکانات رفاهی جزء کشورهای مطرح جهان هستند و در نتیجه جزء اولین گزینه های انتخابی برای مهاجرت می باشند؛ در نتیجه در رابطه با تحصیل در نروژ نیز که در حال حاضر مد نظر ماست، بسیاری از افراد کشورهایی نظیر دانمارک، نروژ و سوئد را ترجیح داده و موسسه حقوقی توسعه گران مهر در دفاتر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان نیز در این راستا برای شما متقاضی محترم ویزای تحصیلی نروژ و غیره اخذ می نماید.

ما در این مطلب به شرایط تحصیل در نروژ، تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان و غیره می پردازیم، پس از مطالعه این مطلب، جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در نروژ به مشاوران تماس حاصل فرمایید و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ و ویزای تحصیلی این کشور اطلاعات کسب کنید.

چرا تحصیل در نروژ؟ همانگونه که مستحضر هستید، کشور نروژ از حیث آب و هوا، کشوری سردسیر به حساب می آید، با این وجود چنان مناظر زیبای توریستی و گردشگری و همچنین امکانات رفاهی دارد، که اکثر افراد این کشور را ترجیح می دهند. مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و اخذ اقامت نروژ از مواردی است که در کنار دیگر روش های مهاجرت به این کشور مثل سرمایه گذاری در نروژ یا ویزای کار در نروژ مورد تقاضا می باشد. افراد پس از مهاجرت به این کشور از یکی از طرق موجود، می توانید اقامت نروژ را کسب کنند و در صورت حصول شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نروژ اقدام کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ

با توجه به اینکه امکان تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها و در تمام مقاطع وجود دارد، در نتیجه این شرایط اعزام دانشجو به نروژ یک مزیت برای این کشور به حساب می آید. دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که با وجود اینکه هزینه ی تحصیل در نروژ در هر ترم بین 300 تا 600 کرون می باشد، با این وجود هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان می باشد. یعنی همه افراد خارجی می توانند از تحصیل رایگان در نروژ بهره مند شوند.

تحصیل مقطع کارشناسی نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی نروژ

از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس این است که تحصیل به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل 500 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 60 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد، که هر دانشگاه با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی ممکن است هر کدام را مورد قبول داشته باشد. نکته ای که در همین جا باید ذکر شود این است که ارائه مدرک زبان برای دانشگاه های معتبر نروژ الزامی است و تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان عملاً زیاد مورد تایید نیست و این موسسه پذیرش از دانشگاه های نروژ بدون مدرک زبان را توصیه نمی کند.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ در مقطع لیسانس، فرد باید مدرک دیپلم 12 ساله همراه با حداقل یکسال تحصیل در دانشگاه و یا مدرک دیپلم 11 ساله همراه با حداقل دو سال تحصیل در دانشگاه (فوق دیپلم در رشته مربوطه) داشته باشد. مدت دوره تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس 3 سال می باشد. در این دوره دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد. ممکن است دانشگاه از فرد دانشجو بخواهد که یک دوره زبان نروژی را به مدت یکسال بگذراند که البته هزینه این دوره رایگان می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس نیز به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس، الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5/5 تا 6 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل حداقل 525 تا 550 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 72 تا 80 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد ، و باز هم هر دانشگاه با توجه به نوع رشته تحصیلی، ممکن است هر کدام را بخواهد؛ و اگر نیاز باشد که فرد دوره ی زبان نروژی را بگذراند، به مدت یکسال و به صورت رایگان می باشد. برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، فرد باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد. دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور نروژ 2 سال می باشد. و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ این است که در این دوره فرد دانشجو، اجازه ی 20 ساعت کار در هفته دارد.

تحصیل در مقطع دکترا یا phd نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر است. دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 سال است؛ و با توجه به اینکه دوره دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید، به فرد دانشجو fund یا کمک هزینه ی تحصیلی تعلق می گیرد. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی شخص باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را داشته باشد. البته امکان گرفتن پذیرش به صورت مستقیم برای این دوره وجود ندارد و فرد دانشجو باید مجدد برای اخذ پذیرش در دوره ی فوق لیسانس اقدام کند. در مقطع دکترا نیز دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند.

هزینه های تحصیل در نروژ بیشتر بستگی به شهر محل تحصیل دارد و ماهانه بین 7000 تا 10000 کرون متغیر می باشد. البته معمولاً به اینچنین هزینه هایی در اروپا ، تحصیل رایگان اطلاق می شود. در ضمن تحصیل رایگان علاوه بر نروژ در اتریش ، فرانسه ، فنلاند و آلمان نیز وجود دارد. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی نروژ ، از نوع شینگن می باشد، در نتیجه دانشجو می تواند در کشورهای عضو شینگن به راحتی تردد کنند.

توجه داشته باشید که تطابق مدارک تحصیلی در کشور نروژ برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ باید مورد تایید آژانس NOKUT قرار بگیرد. از شهرهای مهم کشور نروژ می توان به چند شهر اسلو، تروندهایم، استاوانگر و برگن اشاره کرد.
در انتها به این می پردازیم که یکی از بهترین راه های مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل است، البته با توجه به الزامی بودن مدرک زبان و شرایط آب و هوایی بهتر، معمولاً افرادی که قصد بهره مندی از تحصیل رایگان را دارند، تحصیل در اتریش را انتخاب می کنند که ضمن استفاده از فضای کسب و کار بهتر در اتریش از مزایای اقامت در یکی از بهترین شهرهای دنیا نیز برخوردار شوند.

وکلای حقوقی ما در موسسه توسعه گران مهر، این تضمین را به شما می دهند که مرحله به مرحله ویزای شما را توسط یک وکیل پایه یک به صورت کاملا حقوقی پیش برده و همه مراحل اخذ پذیرش تحصیل در نروژ تا مرحله اخذ ویزای تحصیلی نروژ به راحتی برای شما متقاضی محترم اخذ گردد.

دانشگاه های معتبر نروژ

دانشگاه های معتبر نروژ

در اینجا لیستی از دانشگاه های معتبر و برتر کشور نروژ را ارائه کرده ایم؛

 • دانشگاه اسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science and Technology)
 • دانشگاه برگن University of Bergen
 • UiT دانشگاه قطب شمال نروژ (UiT The Arctic University of Norway)
 • کالج دانشگاهی اوستفلد (Ostfold University College)
 • BI دانشکده بیزنس نروژ (BI Norwegian Business School)
 • دانشگاه اگدر (University of Agder)
 • کالج دانشگاهی جنوب شرقی نروژ (University College of Southeast Norway)
 • دانشگاه استاونگر (University of Stavanger)
 • دانشگاه علوم زیستی نروژ (Norwegian University of Life Sciences)
 • دانشگاه کلانشهر اسلو (Metropolitan University of Oslo)
 • کالج دانشگاهی غرب نروژ (Western Norway University College)
 • دانشکده معماری و طراحی اسلو (Oslo School of Architecture and Design)
 • دانشکده اقتصاد نروژ (Norwegian School of Economics)
 • دانشگاه نورد (Nord University)
 • کالج دانشگاهی هدمارک (Hedmark University College)
 • کالج دانشگاهی کریستیانا (Kristiania University College)
 • کالج دانشگاهی مولد (Molde University College)
 • کالج دانشگاهی ولدا (Volda University College)
 • مرکز دانشگاهی اسوالبارد (The University Centre in Svalbard)
 • آکادمی ملی هنر اسلو (Oslo National Academy of the Arts)
 • آکادمی موسیقی نروژ (Norwegian Academy of Music)
 • دانشکده علوم ورزشی نروژ (Norwegian School of Sport Sciences)
 • دانشکده هنر، ارتباطات و فناوری وستردالز (Westerdals Oslo School of Arts, Communication and Technology)
 • MF دانشکده الهیات نروژ (MF Norwegian School of Theology)
 • دانشگاه تخصصی وی آی دی (VID Specialized University)
 • دانشکده مذهب ، مطالعات فرهنگی و آموزشی (NLA – School of Religion, Education and Intercultural Studies)
 • کالج دانشگاهی کویین مود (Queen Maud University College)
 • کالج دانشگاه سامی (Sámi University College)
 • کالج لوزینبرگ دیاکنال (Lovisenberg Diaconal College)

هزینه تحصیل در نروژ

تحصیل در دانشگاه های عمومی نروژ حتی برای دانشجویان بین المللی رایگان است. با توجه به دانشگاه انتخابی، ممکن است هر ترم ملزم به پرداخت هزینه کمی باشید که معمولا بین 35 _ 70 دلار می باشد. این هزینه پرداختی در هر ترم برای عضویت در اتحادیه دانشجویی، دسترسی به خدمات بهداشت و درمانی، مشاوره، امکانات ورزشی و صدور کارت دانشجویی می باشد.
با کارت دانشجویی می توان هزینه های حمل و نقل عمومی را کاهش داد و بلیط موزه ها و گالری های هنری را با تخفیف خریداری کرد.

برخی از دوره ها در دانشگاه های عمومی مشمول هزینه می شوند. اما این دوره ها بسیار کم و در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) ارائه می شوند.

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی داشته باشید، باید شهریه آن را پرداخت کنید. شهریه هر دانشگاه خصوصی با یکدیگر متفاوت می باشد. بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان اروپایی و بین المللی وجود دارد. می توانید به سایت هر دانشگاه مراجعه و از شرایط آن با خبر شوید.

هزینه زندگی در نروژ به محل زندگی شما بستگی دارد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگتر نسبت به شهرهای کوچک و شهرک ها بیشتر است. می توانید برای تامین هزینه های زندگی از وام های دانشجویی ارائه شده توسط دانشگاه استفاده کنید. به طور میانگین، هزینه زندگی در نروژ بین 1110 _ 2337 دلار در ماه می باشد. دانشجویان اروپایی می توانند بدون مجوز کار به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. سایر دانشجویان باید پیش از شروع یک کار نیمه وقت برای اخذ مجوز کار اقدام کنند. تمام دانشجویان تنها می توانند 20 ساعت در هفته در طول ترم کار کنند ، اما در تعطیلات می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

ویزای تحصیلی نروژ

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی نروژ

تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های نروژ را دارند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنند که به عنوان مجوز اقامت تحصیلی صادر می شود.

دانشجویان اروپایی می توانند طی سه ماه پس از ورود به نروژ برای مجوز اقامت تحصیلی درخواست دهند. سایر دانشجویان پیش از ورود به نروژ باید در سفارت یا کنسولگری نروژ در کشور خود برای اخذ مجوز اقامت درخواست دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مجوز اقامت به سایت اداره مهاجرت نروژ (UDI) مراجعه کنید.

نکته دیگری که دانشجویان باید به آن توجه کنند بیمه درمانی می باشد. تمام افراد غیر نروژی به طور اتوماتیک در طرح بیمه درمانی ملی نروژ در طول دوره اقامت یک ساله و یا بیشتر ثبت نام می شوند. در صورتی که قصد اقامت کمتر از یک سال در نروژ را دارید ، داشتن یک بیمه درمانی معتبر ضروری است. خدمات درمانی در برخی از موسسات و دانشگاه ها ارائه می شود که در صورت پرداخت هزینه ترم ، می توانید به صورت رایگان به این خدمات دسترسی داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ ، باید در یک رشته تحصیلی در کالج و یا دانشگاه پذیرش شده باشید. برخی از دانشجویان می توانند به صورت آنلاین برای ویزای تحصیلی درخواست دهند، اما اکثر دانشجویان باید فرم درخواست را به نزدیک ترین سفارت و یا کنسول گری نروژ ارسال کنند. متقاضیان برای دریافت ویزا در برخی از کشورها باید شخصا فرم درخواست را به سفارت سوئدی یا دانمارکی ارائه دهند. با ارائه فرم درخواست باید پاسپورت و سایر مدارک ضروری را نیز ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی و تحصیلی نروژ

 • فرم درخواست
 • فیش پرداخت هزینه درخواست
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس اخیر
 • نامه پذیرش در یک رشته تمام وقت در دانشگاه
 • داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه های خود و همراه (در صورت وجود) در طول دوره اقامت
 • اثبات وجود مسکن مناسب
 • وجود مدارکی که نشان دهد پس از اتمام اعتبار مجوز اقامت، کشور نروژ را ترک می کنید. (مانند بلیط برگشت)

پروسه زمانی برای صدور مجوز اقامت تحصیلی متفاوت می باشد، بنابراین پیشنهاد می شود هر چه سریع تر برای دریافت آن اقدام کنید.

سوالات متداول درباره تحصیل در نروژ

آیا دانشجویان در نروژ اجازه کار حین تحصیل دارند؟ 

بله، ممکن است دانشجویان مجاز به کار حداکثر 20 ساعت در هفته باشند. محدودیت های خاصی نیز اعمال می شود.

آیا برای تحصیل در نروژ به ویزا نیاز دارم؟

کلیه دانشجویانی که قصد دارند بیش از سه ماه در نروژ بمانند به اجازه اقامت دانشجویی احتیاج دارند. الزامات و رویه ها به کشور محل اقامت فعلی شما بستگی دارد.

آیا واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی در نروژ هستم؟

بورس های تحصیلی و طرح های مالی متعددی برای دانشجویان خارجی در دسترس است. واجد شرایط بودن به کشور محل اقامت فعلی و سطح تحصیلات شما بستگی دارد.

شهریه در دانشگاه های نروژ چقدر است؟

به طور کلی دانشگاه ها و دانشکده های دولتی نروژ شهریه دریافت نمی کنند. این امر در مورد دانشجویان بین المللی نیز صدق می کند. با این حال، برخی از برنامه ها و دوره های تحصیلی ممکن است هزینه داشته باشند. موسسات خصوصی در نروژ بطور معمول شهریه را دریافت می کنند.

هزینه های زندگی در نروژ چقدر است؟

هزینه های زندگی در نروژ نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر است. شما باید انتظار داشته باشید که ماهانه 8900 کرون نروژ(816.83 یورو) در ماه برای هزینه های معیشت کنار بگذارید. 

در کجا می توانم درخواست خود را ارسال کنم؟

فرم های درخواست را باید از موسسه مورد نظر و وب سایت دانشگاه دریافت کنید. کلیه درخواست ها نیز باید مستقیماً به موسسات ارسال شود.

آیا برای تحصیل در نروژ به بیمه درمانی احتیاج دارم؟

مقررات مربوط به بیمه درمانی در نروژ بستگی به کشور محل اقامت فعلی شما دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را به شما دهند.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی نروژ چقدر است؟

هزینه صدور ویزای تحصیلی نروژ 5300 کرون نروژ(486.43 یورو) در نظر گرفته شده است. علاوه بر این فرد باید 28 یورو به عنوان خدمات VFS نیز پرداخت کند.

زمان دریافت ویزای تحصیلی نروژ چه زمانی است؟

زمان شروع دانشگاه های نروژ به طور معمول ماه سپتامبر می باشد. باید قبل از شروع دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ اقدام نماید.

آیا زمان تحصیل در نروژ می توان برای اخذ ویزای همراه اقدام کرد؟

بله، زمان تحصیل در نروژ می توان برای ویزای همراه اقدام کرد.

آیا مدارک تحصیلی نروژ به رسمیت شناخته شده است؟

سیستم آموزشی دانشگاه های نروژ با کیفیت خوبی دوره های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دانشگاه ها رتبه و رنکینگ خوبی دارند. مدارک اعطا شده توسط این دانشگاه ها در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است. 

166 دیدگاه برای “تحصیل در نروژ

 1. صادق گفت:

  باسلام. میخواستم بدونم با ۲۰ ساعت کار در هفته برای دانشجو که فرمودید به طور متوسط چقدر حقوق پرداخت میشه ؟ و آیا با این حقوق هزینه های ۷۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو تحصبلات در ماه که فرمودید میتوان پرداخت کرد یا خیر . ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   میزان درآمد کار دانشجویی بسته به شغل دریافتی و میزان حقوقی که کارفرما در نظر می گیرد، دارد.

 2. مهسا دمیرچی گفت:

  با سلام.برای کشور نروژ امکان اخذ ویزای همراه (همسر) در مقطع ارشد هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، اجازه همراه می دهد.

 3. علیرضا اسعدی گفت:

  با سلام می خواستم بپرسم آیا می توان بدون داشتن مدرک زبان در دانشگاه نروژ پدیرش گرفت سپس در آنجا دوره زبان انگلیسی رو بگدرونیم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در نروژ باید مدرک زبان ارائه دهید.

 4. معین مصاحبتی گفت:

  با سلام من ارشد الکترونیک دارم واسه مقطع دکتری بخوام برم نروژ found میده یا نه ؟
  میشه واسه دکتری رفت یا باید ارشد دوباره بخونم اونجا؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 5. Hamed گفت:

  با سلام. من مهندسی مکانیک دارم با معدل 12.46. البته بعدش بلافاصله ارشد هوافضا گرفتم با معدل 16.93. هر دو مدرک من از دانشگاه های دولتی خوب در ایرانه.
  سن من 35 سال هست.
  به دلیلی که توضیحش طولانی هست میخوام دوباره واسه ارشد تو نروژ اقدام کنم. آیا به خاطر سن 35 سال و معدل پایین لیسانسم شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه و همچنین شانس اخذ ویزا از نروژ برای من پایین هست یا میتونم امیدوار باشم؟؟؟
  با تشکر.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که تحصیل در نروژ محدودیت سنی دارد.

 6. محمد ل گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من 23 سالمه و مدرک فوق دیبلم صنایع شیمیایی دارم
  الان قصد دارم ک برم نروژ برا ادامه تحصیل
  باید چکار کنم؟
  با نشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در نروژ باید از مقطع کارشناسی اقدام نمایید. ارائه مدرک زبان الزامی است و بسته به دانشگاه انتخابی شرایط تحصیل نیز متفاوت است.

 7. حمید یوسفی سیاهرودی گفت:

  سلام
  من 38 سال سن دارم و فوق لیسانس عمران گرایش سازه از دانشگاه آزاد، دارای همسر و یک فرزند 6 ساله هستم، همسر بنده نیز فوق لیسانس معماری هستن آیا امکان و
  پذیرش دکتری برای بنده و همسرم وجود داره؟ آیا هزینه تحصیل در مقطع دکتری رایگان هستش؟ ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا در نروژ باید رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه دهید. برای دریافت مشاوره بهتر، نیاز به کسب اطلاعات بیشتری از شما داریم.

 8. فريد محجوب گفت:

  سلام
  خسته نباشيد
  من مدرك ليسانس مهندسي شيمي با معدل ١٦.٥ از دانشگاه سراسري سمنان دارم و تا تابستان سال ٩٨ هم كارت پايان خدمت رو دريافت ميكنم، ميخواستم بدونم اگر مدرك زبان رو بگيرم ميتونم از تحصيل رايگان استفاده كنم يا اون ٢٠ ساعت كاري كه اونجا ميكنم ميتونه مخارج منو تامين كنه كه ديگه نيازي به ساپورت مالي از ايران نباشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن رزومه علمی قوی می توانید بورسیه تحصیلی دریافت نمایید. در نظر داشته باشید که درامد دانشجویی شما بسته به شغل دریافتی شما دارد.

 9. شبنم ترابی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ترم دیگه فوق دیپلم معماری میگیرم.معدلم هم 17.5 هست.ایا اگر مدرک زبان ایلتس بگیرم میتونم بورسیه برای مقطع لیسانس رشته ی طراحی داخلی بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اکثر ظرفیت دانشگاه های نروژ برای مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی و اتحادیه اروپا است. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 10. NasYm گفت:

  باسلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷/۵ هستم ولی مدرک آیلتس ندارم و حداقل ۱سال زمان میخوام برای گرفتن این مدرک.میخواستم بدانم باتوجه به شرایط بنده شما پیشنهاد میکنید که بنده ارشد را هم در اینجا بخوانم و برای دکتری اقدام کنم یا اینکه ابتدا مدرک زبان بگیرم و بعد برای کارشناسی ارشد اقدام کنم؟
  باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل دکترا و یا کارشناسی ارشد بسته به سن، رزومه علمی و سابقه پژوهشی شما دارد. برای هر دو مقطع تحصیلی برای اکثر کشور ها می بایست مدرک زبان ارائه دهید.

 11. سام گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳4 سال سن دارم و متاهل.
  بنظرتون با معدل کارشناسی 14.50 ( دانشگاه تبریز) و ارشد 16.20 (دانشگاه تبریز) میتونم برا ارشد مجدد امیدوار باشم؟ البته آیلتس 7.5، 3 مقاله ISI و 10 مقاله کنفرانس خارجی هم دارم. ضمنا 10 سال سابقه شغلی مرتبط هم دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با داشتن سابقه کار و رزومه پژوهشی خود، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 12. حسین گفت:

  با سلام.من مهندس مکانیک هستم،29 سال سن،با 5 سال سابقه کار.
  همسرم 25 سال سن دارد و دارای مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد مترجمی زبان،مدرس زبان هست و با 2 سال سابقه کار.
  میخواستم بدونم میشه واسه همسرم واسه ارشد پذیرش بگیرم و خودم از طریق ویزای تحصیلی همسرم برم نروژ و ویزای کار بگیرم؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، از طریق ویزای همراه می توانید تشریف ببرید و پس از اخذ کار ویزای خود را تغییر دهید.

 13. سروش اسماعیلی زاده گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی حسابداری ترم 6 هستم از دانشگاه بوعلی سینا همدان
  اگر من کنکور ارشد رو دانشگاه تهران قبول بشم و همچنین مدرک آیلتس رو داشته باشم میتونم برای ارشد در نروژ ادامه تحصیل بدم
  اگه میشه تا حدودی مراحل کار رو برام توضیح بدین با باید چه کاری انجام بدم
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ باید سابقه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. می توانید رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 14. پيمان گفت:

  با سلام، خواستم بپرسم بعد از اينكه من فوق ليسانسم رو گرفتم، امكانش هست اقامت نروژ رو بگيرم، ضمنا” ٥ سال سابقه ي كار در رشته ي مهندسي نفت دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   پس از فارغ التحصیلی در نروژ به شما فرصتی ارائه می شود که شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و ویزای کاری دریافت نمایید.

 15. امید گفت:

  سلام و عرض ادب
  من ۳۱ ساله هستم و متاهل. کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۶.۴۲ . ضمنا شش سال هم سابقه کار دارم که همچنان مشغول به کار هستم.
  آیا امکان مهاجرت تحصیلی به نروژ برای مقژع کارشناسی ارشد وجود دارد؟ این گپ تحصیلی قابل قبول هست؟ و آیا از لحاظ سنی، شرایطش رو دارا هستم؟
  همچنین باید عرض کنم که تا تابستان آینده، مدرک آیلتس را خواهم گرفت انشالا.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای گپ تحصیلی خود می توانید با سابقه کار و یا غیره پر نمایید. تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ نیاز به ارائه مدارک تحصیلی قوی و مدرک زبان دارید.

 16. نیوشا نامی گفت:

  درود
  خانمی هستم مجرد 37ساله کارشناسی مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد مدیریت بیمه. بدون سابقه کار با 7سال بیمه تامین اجتماعی(خویش فرما). خواستم بدونم برای مهاجرت به اروپا کدام کشور و چه روشی رو پیشنهاد میکنید، تحصیلی یا کاری.
  سپاس از راهنمایی شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایطتان مهاجرت به کشور هایی مانند آلمان، مجارستان و غیره را به شما توصیه می کنیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های مهاجرت و کشور های مقصد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 17. یوسف گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خواستم بدونم برای رشته های فنی حرفه ای که از هنرستان وارد دانشگاه فنی حرفه ای شده اند میشه برای ادامه ی تحصیل به خارج از کشور رفت یا نه؟؟؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، متقاضیان با دیپلم های فنی حرفه ای نیز می توانند برای تحصیل در رشته های مرتبط در کشور های خارجی اقدام نمایند.

 18. محمد موسوی گفت:

  با سلام می خواستم بپرسم آیا باید هزینه سال اول زندگی در نروژ را به حساب دانشگاه مقصد واریز کرد تا ویزا گرفت؟منظورم نامه تمکین مالی هستش؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، نامه تمکن مالی را برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ باید ارائه دهید.

 19. جواد یوسفی گفت:

  باسلامو عرض ادب
  من فوق لیسانس کامپیتر از دانشگاه ازاد زنجان با معدل 15 دارم. میخواستم ببینم میتونم دکترا رو در نروژ یا اتریش بخونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل دکترا در نروژ بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد. شرایط اخذ پذیرش دکترا در نروژ از طریق استاد راهنما انجام می پذیرد.

 20. سام گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید اگر برای ارشد مجدد کشور نروژ بخوایم اقدام کنیم، آیا بهتره مدرک ارشدی که در ایران گرفتیم رو هم ارائه بدیم و در رزومه ذکر کنیم؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای کارشناسی ارشد مجدد می بایست مدرک کارشناسی ارائه دهید و نیازی به ارائه مدرک کارشناسی ارشد خود را ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *