شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد و شامل چند کشور از جمله : دانمارک، نروژ، سوئد و فنلاند و همچنین جزایر فارو و ایسلند می باشد. همچنین از لحاظ زبانی، می بینیم که زبان سوئدی ها و نروژی ها به هم نزدیک می باشند. این کشورها از لحاظ امکانات رفاهی جزء کشورهای مطرح جهان هستند و در نتیجه جزء اولین گزینه های انتخابی برای مهاجرت می باشند؛ در نتیجه در رابطه با تحصیل در نروژ نیز که در حال حاضر مد نظر ماست، بسیاری از افراد کشورهایی نظیر دانمارک، نروژ و سوئد را ترجیح داده و موسسه حقوقی توسعه گران مهر در دفاتر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان نیز در این راستا برای شما متقاضی محترم ویزای تحصیلی نروژ و غیره اخذ می نماید.

ما در این مطلب به شرایط تحصیل در نروژ، تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان و غیره می پردازیم، پس از مطالعه این مطلب، جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در نروژ به مشاوران تماس حاصل فرمایید و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ و ویزای تحصیلی این کشور اطلاعات کسب کنید.

چرا تحصیل در نروژ؟ همانگونه که مستحضر هستید، کشور نروژ از حیث آب و هوا، کشوری سردسیر به حساب می آید، با این وجود چنان مناظر زیبای توریستی و گردشگری و همچنین امکانات رفاهی دارد، که اکثر افراد این کشور را ترجیح می دهند. مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و اخذ اقامت نروژ از مواردی است که در کنار دیگر روش های مهاجرت به این کشور مثل سرمایه گذاری در نروژ یا ویزای کار در نروژ مورد تقاضا می باشد. افراد پس از مهاجرت به این کشور از یکی از طرق موجود، می توانید اقامت نروژ را کسب کنند و در صورت حصول شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نروژ اقدام کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ

با توجه به اینکه امکان تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها و در تمام مقاطع وجود دارد، در نتیجه این شرایط اعزام دانشجو به نروژ یک مزیت برای این کشور به حساب می آید. دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که با وجود اینکه هزینه ی تحصیل در نروژ در هر ترم بین 300 تا 600 کرون می باشد، با این وجود هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان می باشد. یعنی همه افراد خارجی می توانند از تحصیل رایگان در نروژ بهره مند شوند.

تحصیل مقطع کارشناسی نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی نروژ

از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس این است که تحصیل به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل 500 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 60 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد، که هر دانشگاه با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی ممکن است هر کدام را مورد قبول داشته باشد. نکته ای که در همین جا باید ذکر شود این است که ارائه مدرک زبان برای دانشگاه های معتبر نروژ الزامی است و تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان عملاً زیاد مورد تایید نیست و این موسسه پذیرش از دانشگاه های نروژ بدون مدرک زبان را توصیه نمی کند.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ در مقطع لیسانس، فرد باید مدرک دیپلم 12 ساله همراه با حداقل یکسال تحصیل در دانشگاه و یا مدرک دیپلم 11 ساله همراه با حداقل دو سال تحصیل در دانشگاه (فوق دیپلم در رشته مربوطه) داشته باشد. مدت دوره تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس 3 سال می باشد. در این دوره دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد. ممکن است دانشگاه از فرد دانشجو بخواهد که یک دوره زبان نروژی را به مدت یکسال بگذراند که البته هزینه این دوره رایگان می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس نیز به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس، الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5/5 تا 6 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل حداقل 525 تا 550 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 72 تا 80 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد ، و باز هم هر دانشگاه با توجه به نوع رشته تحصیلی، ممکن است هر کدام را بخواهد؛ و اگر نیاز باشد که فرد دوره ی زبان نروژی را بگذراند، به مدت یکسال و به صورت رایگان می باشد. برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، فرد باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد. دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور نروژ 2 سال می باشد. و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ این است که در این دوره فرد دانشجو، اجازه ی 20 ساعت کار در هفته دارد.

تحصیل در مقطع دکترا یا phd نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر است. دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 سال است؛ و با توجه به اینکه دوره دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید، به فرد دانشجو fund یا کمک هزینه ی تحصیلی تعلق می گیرد. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی شخص باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را داشته باشد. البته امکان گرفتن پذیرش به صورت مستقیم برای این دوره وجود ندارد و فرد دانشجو باید مجدد برای اخذ پذیرش در دوره ی فوق لیسانس اقدام کند. در مقطع دکترا نیز دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند.

هزینه های تحصیل در نروژ بیشتر بستگی به شهر محل تحصیل دارد و ماهانه بین 7000 تا 10000 کرون متغیر می باشد. البته معمولاً به اینچنین هزینه هایی در اروپا ، تحصیل رایگان اطلاق می شود. در ضمن تحصیل رایگان علاوه بر نروژ در اتریش ، فرانسه ، فنلاند و آلمان نیز وجود دارد. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی نروژ ، از نوع شینگن می باشد، در نتیجه دانشجو می تواند در کشورهای عضو شینگن به راحتی تردد کنند.

توجه داشته باشید که تطابق مدارک تحصیلی در کشور نروژ برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ باید مورد تایید آژانس NOKUT قرار بگیرد. از شهرهای مهم کشور نروژ می توان به چند شهر اسلو، تروندهایم، استاوانگر و برگن اشاره کرد.
در انتها به این می پردازیم که یکی از بهترین راه های مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل است، البته با توجه به الزامی بودن مدرک زبان و شرایط آب و هوایی بهتر، معمولاً افرادی که قصد بهره مندی از تحصیل رایگان را دارند، تحصیل در اتریش را انتخاب می کنند که ضمن استفاده از فضای کسب و کار بهتر در اتریش از مزایای اقامت در یکی از بهترین شهرهای دنیا نیز برخوردار شوند.

وکلای حقوقی ما در موسسه توسعه گران مهر، این تضمین را به شما می دهند که مرحله به مرحله ویزای شما را توسط یک وکیل پایه یک به صورت کاملا حقوقی پیش برده و همه مراحل اخذ پذیرش تحصیل در نروژ تا مرحله اخذ ویزای تحصیلی نروژ به راحتی برای شما متقاضی محترم اخذ گردد.

دانشگاه های معتبر نروژ

دانشگاه های معتبر نروژ

در اینجا لیستی از دانشگاه های معتبر و برتر کشور نروژ را ارائه کرده ایم؛

 • دانشگاه اسلو (University of Oslo)
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science and Technology)
 • دانشگاه برگن University of Bergen
 • UiT دانشگاه قطب شمال نروژ (UiT The Arctic University of Norway)
 • کالج دانشگاهی اوستفلد (Ostfold University College)
 • BI دانشکده بیزنس نروژ (BI Norwegian Business School)
 • دانشگاه اگدر (University of Agder)
 • کالج دانشگاهی جنوب شرقی نروژ (University College of Southeast Norway)
 • دانشگاه استاونگر (University of Stavanger)
 • دانشگاه علوم زیستی نروژ (Norwegian University of Life Sciences)
 • دانشگاه کلانشهر اسلو (Metropolitan University of Oslo)
 • کالج دانشگاهی غرب نروژ (Western Norway University College)
 • دانشکده معماری و طراحی اسلو (Oslo School of Architecture and Design)
 • دانشکده اقتصاد نروژ (Norwegian School of Economics)
 • دانشگاه نورد (Nord University)
 • کالج دانشگاهی هدمارک (Hedmark University College)
 • کالج دانشگاهی کریستیانا (Kristiania University College)
 • کالج دانشگاهی مولد (Molde University College)
 • کالج دانشگاهی ولدا (Volda University College)
 • مرکز دانشگاهی اسوالبارد (The University Centre in Svalbard)
 • آکادمی ملی هنر اسلو (Oslo National Academy of the Arts)
 • آکادمی موسیقی نروژ (Norwegian Academy of Music)
 • دانشکده علوم ورزشی نروژ (Norwegian School of Sport Sciences)
 • دانشکده هنر، ارتباطات و فناوری وستردالز (Westerdals Oslo School of Arts, Communication and Technology)
 • MF دانشکده الهیات نروژ (MF Norwegian School of Theology)
 • دانشگاه تخصصی وی آی دی (VID Specialized University)
 • دانشکده مذهب ، مطالعات فرهنگی و آموزشی (NLA – School of Religion, Education and Intercultural Studies)
 • کالج دانشگاهی کویین مود (Queen Maud University College)
 • کالج دانشگاه سامی (Sámi University College)
 • کالج لوزینبرگ دیاکنال (Lovisenberg Diaconal College)

هزینه تحصیل در نروژ

تحصیل در دانشگاه های عمومی نروژ حتی برای دانشجویان بین المللی رایگان است. با توجه به دانشگاه انتخابی، ممکن است هر ترم ملزم به پرداخت هزینه کمی باشید که معمولا بین 35 _ 70 دلار می باشد. این هزینه پرداختی در هر ترم برای عضویت در اتحادیه دانشجویی، دسترسی به خدمات بهداشت و درمانی، مشاوره، امکانات ورزشی و صدور کارت دانشجویی می باشد.
با کارت دانشجویی می توان هزینه های حمل و نقل عمومی را کاهش داد و بلیط موزه ها و گالری های هنری را با تخفیف خریداری کرد.

برخی از دوره ها در دانشگاه های عمومی مشمول هزینه می شوند. اما این دوره ها بسیار کم و در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) ارائه می شوند.

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی داشته باشید، باید شهریه آن را پرداخت کنید. شهریه هر دانشگاه خصوصی با یکدیگر متفاوت می باشد. بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان اروپایی و بین المللی وجود دارد. می توانید به سایت هر دانشگاه مراجعه و از شرایط آن با خبر شوید.

هزینه زندگی در نروژ به محل زندگی شما بستگی دارد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگتر نسبت به شهرهای کوچک و شهرک ها بیشتر است. می توانید برای تامین هزینه های زندگی از وام های دانشجویی ارائه شده توسط دانشگاه استفاده کنید. به طور میانگین، هزینه زندگی در نروژ بین 1110 _ 2337 دلار در ماه می باشد. دانشجویان اروپایی می توانند بدون مجوز کار به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. سایر دانشجویان باید پیش از شروع یک کار نیمه وقت برای اخذ مجوز کار اقدام کنند. تمام دانشجویان تنها می توانند 20 ساعت در هفته در طول ترم کار کنند ، اما در تعطیلات می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

ویزای تحصیلی نروژ

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی نروژ

تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های نروژ را دارند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنند که به عنوان مجوز اقامت تحصیلی صادر می شود.

دانشجویان اروپایی می توانند طی سه ماه پس از ورود به نروژ برای مجوز اقامت تحصیلی درخواست دهند. سایر دانشجویان پیش از ورود به نروژ باید در سفارت یا کنسولگری نروژ در کشور خود برای اخذ مجوز اقامت درخواست دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مجوز اقامت به سایت اداره مهاجرت نروژ (UDI) مراجعه کنید.

نکته دیگری که دانشجویان باید به آن توجه کنند بیمه درمانی می باشد. تمام افراد غیر نروژی به طور اتوماتیک در طرح بیمه درمانی ملی نروژ در طول دوره اقامت یک ساله و یا بیشتر ثبت نام می شوند. در صورتی که قصد اقامت کمتر از یک سال در نروژ را دارید ، داشتن یک بیمه درمانی معتبر ضروری است. خدمات درمانی در برخی از موسسات و دانشگاه ها ارائه می شود که در صورت پرداخت هزینه ترم ، می توانید به صورت رایگان به این خدمات دسترسی داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ ، باید در یک رشته تحصیلی در کالج و یا دانشگاه پذیرش شده باشید. برخی از دانشجویان می توانند به صورت آنلاین برای ویزای تحصیلی درخواست دهند، اما اکثر دانشجویان باید فرم درخواست را به نزدیک ترین سفارت و یا کنسول گری نروژ ارسال کنند. متقاضیان برای دریافت ویزا در برخی از کشورها باید شخصا فرم درخواست را به سفارت سوئدی یا دانمارکی ارائه دهند. با ارائه فرم درخواست باید پاسپورت و سایر مدارک ضروری را نیز ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی و تحصیلی نروژ

 • فرم درخواست
 • فیش پرداخت هزینه درخواست
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس اخیر
 • نامه پذیرش در یک رشته تمام وقت در دانشگاه
 • داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه های خود و همراه (در صورت وجود) در طول دوره اقامت
 • اثبات وجود مسکن مناسب
 • وجود مدارکی که نشان دهد پس از اتمام اعتبار مجوز اقامت، کشور نروژ را ترک می کنید. (مانند بلیط برگشت)

پروسه زمانی برای صدور مجوز اقامت تحصیلی متفاوت می باشد، بنابراین پیشنهاد می شود هر چه سریع تر برای دریافت آن اقدام کنید.

61 دیدگاه برای “تحصیل در نروژ

 1. Avatar maria گفت:

  سلام
  خسته نباشید .آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی آلی برای فارغ التحصیل رشته شیمی محض دانشگاه سراسری در کشور نروژ وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام، تشکر.
   بله امکان تحصیل در رشته های مرتبط وجود دارد اما بایستی مدارک و سوابق تحصیلی شما بر اساس پیش نیاز های دانشگاه های مورد تایید بررسی شود و نتیجه به شما اعلام گردد.
   شما بفرمایید چند سالتان است ؟
   سوابق تحصیلی خود را دقیق بیان کنید.

 2. Avatar mehran jafarian گفت:

  سلام من 19 سالمه مدرک آیلتس 6.5 دارم با معدل دیپلم 16.47 میتونم واسه کارشناسی وایزا بگیرم برای نروژ ؟ اگه نه با این شرایط کدوم کشور میتونم ویزا تحصیلی رایگان دریافت کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان تحصیل در کشور نروژ برای شما وجود دارد اما اگر شرایط خاصی را در نظر ندارید، ما پیشنهاد های دیگری نیز برای شما داریم.
   با مزایایی همچون تحصیل رایگان، بدون مدرک زبان، اعتبار بین المللی و غیره

 3. Avatar رضا رحمتی گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک-ساخت و تولید دارم از دانشگاه صنعتی اراک و نمره آیلتس 6.5 و 29 سال سن. با این شرایط ، ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در مقطع دکتری اکثر کشور ها، در صورتی که رزومه تحصیلی خوبی را ارائه بدهید، شامل اخذ بورسیه می شود.

 4. Avatar علیرضا وکیلی گفت:

  سلام و عرض ادب
  من 20 سالمه و معدل دیپلم 18/07 دارم در حال فراگیری زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس هستم میخاستم ببینم برای تحصیل رایگان نروژ گزینه خوبی هست یا ن؟
  با توجه ب شرایط من کدوم کشور برای تحصیل رایگان مناسب تره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   نروژ گزینه خوبی برای شما خواهد بود اما باید بفرمایید که هدف شما از ادامه تحصیلی و انتخاب کشور نروژ چیست، تحصیل رایگان و یا خدمات آموزشی سطح بالا؟
   در صورت انتخاب هرکدام از موارد بالا، گزینه های متفاوتی برای شما وجود دارد.

 5. Avatar حسین گفت:

  سلام بنده 33 سال سن دارم و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم آیا شرایط ادامه تحصیل در نروژ را دارم؟ اگر جواب خیر است لطفا بگویید شرایط تحصیل در کدام کشور را دارم؟ با تشکر

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مشخص کردن دانشگاهی که در مقطع ارشد به شما پذیرش دهند، لارم است که رزومه شما را کامل داشته باشیم، ضمن اینکه با توجه به سن شما که بالای سی سال است، گزینه های زیادی ندارید.

 6. Avatar اسماعیل گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 32 سال سن دارم متاهل هستم و مدرک کارشناسی مهندسی برق دارم و در حال گذراندن دوره تکمیلی زبان هستم. به نظرتون میتونم توی اتریش یا نروژ ویزای تحصیلی بگیرم. یا اینکه شما پیشنهاد بهتری دارید برای من؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعاتی که عنوان کردید کامل نیست، در حالت کلی هرچه رزومه تحقیقی و تحصیلی قوی تر داشته باشید شانس شما برای پذیرش بیشتر است و انتخابهای بیشتری دارید.
   برای جواب دقیق لازم است مدارک شما توسط کارشناسان ما بررسی شود، پیشنهاد می کنم با دفاتر ما تماس بگیرید و مدارکتون را برای بررسی ارسال کنید.

 7. Avatar Aftab گفت:

  سلام،خسته نباشید
  من بیست سالمه درحال حاضر دانشجوی ترم 6کارشناسی مهندسی شهرسازی،دانشگاه گیلانم..برای ارشد تصمیم به مهاجرت دارم
  ملاکم رایگان بودن دانشگاهه و اینکه هزینه زندگی کم باشه تو اون کشور و گرایش رشته ی خودم
  چه زمانی و چطوری باید اقدام کنم به کدوم کشور
  و اینکه کنکور ارشد ایرانو نباید شرکت کنم؟(که اگه خارج نشد عقب نمونم)

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مقطع ارشد شانس گرفتن فاند یا بورسیه تحصیلی هم دارید، در صورتی که سابقه و رزومه خوب و مدرک زبان داشته باشید، می توانید برای بورسیه اقدام کنید. برلی اقدام معمولا سال آخر کارشناسی باید اقدام کنید.

 8. Avatar امیر اشراقی گفت:

  سلام روز بخیر خدا قوت.یک سوال داشتم از خدممتون ممنون میشم راهنماییم کنید.من 24 سالمه و کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی( بیوشیمی )از دانشگاه آزاد نجف آباد دارم.دو مقاله نوشتم یکی داخلی و دیگری بین المللی.آیلتس 7/5 دارم.به نظر شما شرایط تحصیل رایگان در نروژ را دارا هستم؟از تمکن مالی خوبی برخوردار نیستم و نمیدونم چه مقدار پول لازمه برای ابتدای مهاجرت ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   سابقه تحصیلی خودتون را ننوشته اید، اگر سابقه تحصیلی یعنی معدل و ریز نمرات خوبی داشته باشید، می توانید برای پذیرش و بورسیه تحصیلی اقدام کنید.
   برای بررسی این مورد باید مدارکتون را به یکی از شعب موسسه ارسال کنید.

 9. Avatar بهنام گفت:

  با سلام.بنده 28 سال سن دارم.مدرک لیسانس مهندسی شیمی(صنایع پتروشیمی) از دانشگاه آزاد مرودشت دارم با معدل 15(سال 93 فارغ التحصیل شدم).مجرد هستم.خدمت معاف شدم.آیلس 6.5 یا 7 میتونم بگیرم.واسه تمکن مالی هم مشکلی نیست.در حال حاظر هم به صورت خصوصی تدریس گیتار میکنم.و داخل آپارات و یوتوب فعالیت دارم.می خواستم برای ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنم.آیا امکان صدور ویزا هست؟در مورد ویزای هنرمندان چطور؟

  با تشکر.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   معدلتون کمی پایین است، لازم است رزومه تحقیقی شما را هم داشته باشیم. اگر رزومه تحقیقی قوی داشته باشید، شانس پذیرش دارید.

 10. Avatar Y.Z گفت:

  با سلام ، وقتتون بخير
  من دانشجوى ارشد نانوشيمى هستم ، ميخواستم بدونم با داشتن مدرك كارشناسى ( معدل ١٥.٣٢) از دانشگاه سراسرى ، ميتونم توى نروژ دوباره ارشد بخونم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   معدل کمی پایین است، ولی برای پاسخ دقیقتر باید رزومه شما شامل ریز نمرات، مقالات و تالیفات و مدرک زبان را داشته باشیم. اگر با یکی از شعب موسسه تماس بگیرید همکارانم راهنماییتون می کنند.

 11. Avatar nHl گفت:

  سلام
  من ایسانس مهندسی شهرسازی از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۶.۸۵ امکان تحصیل رایگان در مقطع ارشد در رشته مدیریت در نروژ دارم ؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میشه ولی شرایط خاص پذیرش رو باید از دانشگاه ها سوال کنید و یا به مشاوران موسسه تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *