آیا شما در تلاش برای پیدا کردن دانشگاهی مناسب در دنیا برای رشته داروسازی هستید حضور در یکی از دانشگاه های داروسازی ایتالیا یک انتخاب ارزشمند و صحیح است. با حضور در دانشکده داروسازی ایتالیا شما مهارت لازم به عنوان یک داروساز را کسب خواهید کرد. و به راحتی می توانید وارد بازار کار جهانی رشته داروسازی گردید. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا می پردازد.

راه های متعددی جهت مهاجرت به ایتالیا وجود دارد اما یکی از بهترین راه های مهاجرت به ایتالیا مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد. در تمام روش ها پس از اینکه شخص چندین سال در کشور مورد نظر اقامت داشت می تواند برای تابعیت آن کشور اقدام کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا

موسسه مهاجرت به ایتالیا برگزیده اصطهباناتی میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در ایتالیا کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند. بسیاری افراد جهت مهاجرت به ایتالیا معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد.

شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا

مهارت های تحصیلی فارغ التحصیلان تحصیل داروسازی در ایتالیا

فارغ التحصیلان این دوره برای در درجه اول دارای مهارت های زیر باشند:

 • به دست آوردن دانش پایه کافی از مواد شیمیایی در رابطه با ساختار مولکولی، تعادل یونی و شیمی گروه های عاملی مربوط به عناصر؛
 •  به دست آوردن دانش کافی از آنوتومی بدن حیوانی و گیاهی زیست شناسی و مورفولوژی و فیزیولوژی بدن انسان؛
 •  به دست آوردن دانش بیوشیمی عمومی به منظور درک مکانیسم های مولکولی پدیده های زیستی و فعالیت سوخت و ساز بدن. فارغ التحصیلان باید آنزیم ها، پروتئین ها و اسیدهای نوکلئیک در داروسازی را به طور کامل بشناسند.
 • دانش شیمی دارویی و فارماکولوژی به منظور درک دارویی و ویژگی های فارماکوکینتیک، فارماکودینامیک داروها و سمیت آنها را به دست آورند؛
 • شناخت اشکال دارویی و همچنین تهیه فرمولاسیون توسط موارد مورد نیاز ؛

همچنین هنجارهای قانونی و اخلاقی مفید برای کار حرفه ای در زمینه های مختلف را داشته باشند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی ایتالیا معمولا بالا می باشد.

پذیرش رشته داروسازی در ایتالیا

 تعداد سالانه دانشجویانی که سالانه در رشته داروسازی حرفه ای در ایتالیا ثبت نام میکنند: 1،507

آیا پذیرش در دانشگاه های داروسازی منوط به شرکت در آزمون خاصی است: بله (برخی از دانشکده داروسازی یک آزمون ورودی کتبی خاصی دارد)

 • تعداد کل دانشگاه با دانشکده داروسازی در ایتالیا: 32
 • طول دوره: 5 سال
 • گواهینامه: مدرک کارشناسی ارشد
 • هزینه دوره در هر سال: 1891 € (متوسط)

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا را به دست آورید.

اطمینان حاصل کنید دانشگاه انتخابی شما اطلاعات لازم و حداقل برلی تبدیل شدن به یک تکنسین داروخانه (شناخت تکنولوژی داروهای داروخانه ای) را می آموزد است و شما را تبدیل به یک داروساز می کند.

در اینجا حقایقی در رابطه با تحصیل داروسازی در ایتالیا آمده است امید است شما را در رابطه با تصمیم گیری یاری کند.

شغل داروسازی در ایتالیا دارای حقوق و دستمزد تقریبا بالایی است این حقوق بین 75،000 $ تا 150،000 $ بسته به مکان و زمان کاری می باشد.

برنامه کار یک داروساز انعطاف پذیر است. شما می توانید بین 5 تا 9 ساعت در روز کار کنید.

در مقایسه با دیگر رشته های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی تحصیل داروسازی در ایتالیا تقریبا مقرون به صرفه تر است.

برای ورود به دانشکده های داروسازی در ایتالیا شما بایستی در آزمون خاصی که هر دانشگاه تعیین می کند شرکت کنید، برنامه های تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا بین 5 الی 6 سال به طول می انجامد.

برای اخذ پذیرش در دانشکده های داروسازی در ایتالیا، دانش آموز بایستی به طور متوسط ​​حداقل امتیاز را در آزمون های (GPA) و SAT  را حداقل دریافت کند.

برخی از دانشگاه های داروسازی علاوه بر موارد یاد شده از شما یه توصیه نامه نیز می خواهند و اگر داشتن توصیه نامه حتی الزامی نباشد داشتن آن به شما کمک خواهد کرد. علاوه بر آن پس از فارق التحصیلی اگر شما مایل به ادامه تحصیل یا کار در این کشور باشید داشتن یک توصیه نامه از استادان پیشین به شما در این امر کمک خواهد کرد.

ممکن است در یک رشته داروسازی اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های ایتالیا با یکدیگر متفاوت باشند.

شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید.

زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و ایتالیایی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم می باشند.

دانشکده های داروسازی ایتالیا ممکن است برای پذیرش از شما یک آزمون حضوری بگیرند. پس از تکمیل دوره تحصیل، دانش آموز می تواند به مدت یک سال در  ایتالیا اقامت داشته باشد و به دنبال کار مرتبط بگردد.

PCAT یکی از آزمون های استاندارد در دانشگاه ها و کالج های داروسازی است که دانشجو برای پذیرش در این دانشگاه ها بایستی توسط این آزمون طیف وسیعی مهارت های علمی، ریاضی و ارتباط خود را نشان دهد.

کوتاه ترین دوره های داروسازی در ایتالیا معمولا 5 ساله است و دانشجو بعد از آنها نیز بایستی یک سال دوره کارآموزی را بگذرانند.

دانشگاه های داروسازی ایتالیا

در زیر فهرست دانشگاه های ایتالیایی که رشته ی دارو سازی را ارائه می دهند آورده شده است:

 • دانشگاه میلان واقع در شهر میلان ایتالیا بهتین دانشگاه برای تحصیل رشته ی داروسازی در کشور ایتالیاست. دانشگده  داروسازی این دانشگاه رتبه ی جهانی 154 را به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه ساپینزای روم در این فهرست در رتبه ی دوم قرار دارد که در جایگاه هشتاد و دوم جهانی استاده است.
 • دانشگاه فدریکوی دوم ناپل که رتبه ی جهانی 225 را دارد.
 • دانشگاه فلورانس نیز در دانشکده ی پزشکی خود به ارائه ی رشته ی داروسازی می پردازد و رتبه ی 233 جهانی را داراست.
 • دانشگاه بلونیا با رتبه ی 122 مشترک هم طی دوره ی 5 ساله، رشته ی داروسازی را در فهرست رشته های خود گنجانده است.
 • دانشگاه مسینا با رتبه ی 822 هم این رشته را ارائه می دهد.
 • در دانشگاه تورین با رتبه ی جهانی 232 هم رشته ی داروسازی تدریس می شود.
 • دانشگاه پادوا هم رشته ی داروسازی را به دانشجویان آموزش می دهد که رتبه ی این دانشگاه 122 مشترک است.
 • در دانشگاه تو ورگاتای رم هم این رشته تدریس می شود.

نام برخی از برترین دانشگاه های داروسازی دنیا در زیر آمده است همانطور که مشاهده می کنید نام برخی از دانشگاه های ایتالیایی نیز در بین آنها می باشد:

کالج داروسازی آلبانی، دانشگاه Duquesne ، دانشگاه فلوریدا A & M، دانشگاه همپتون ماساچوست بوستون، دانشگاه شمال شرقی ایتالیا، دانشگاه اوهایو شمالی، دانشگاه فیلادلفیا، دانشگاه راتگرز، دانشگاه سنت جان، کالج داروسازی سنت لوئیس، دانشگاه کانکتیکات، دانشگاه فیندلی، دانشگاه میسوری در کانزاس سیتی، دانشگاه رود آیلند، دانشگاه تگزاس در آستین، دانشگاه آرام و دانشگاه پیتزبورگ برخی از این موارد هستند.

به عنوان یک داروساز در ایتالیا، شما باید مجوز خود را هر 2 سال یک بار تمدید کنید. فرایند اخذ مجوز داروساز نیاز به گذراندن 30 واحد آموزشی مداوم (CE) به صورت شرکت در  کلاس یا طی دوره به صورت آنلاین دارد. این مسئله به سبب تغییر دائمی رشته داروسازی و به روز رسانی اطلاعات داروسازان می باشد.

ما امیدواریم که این مقاله به شما در چگونگی تبدیل شدن به یک داروساز در ایتالیا و نیازهای آموزشی آن کمک کرده باشد، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر به سایت دانشکده های داروسازی مربوطه مراجعه کنید. با دنبال کردن دوره های تحصیلی داروسازی در ایتالیا در نهایت شما موفق به اخذ مدرک داروسازی و افتتاح داروخانه شخصی خود خواهید شد.

آزمون ورودی رشته داروسازی ایتالیا

پذیرش در یک دانشگاه ایتالیایی و ثبت نام در رشته داروسازی همیشه کار ساده ای نیست. برای ورود به دانشگاه های خود ایتالیا نیاز به شرکت و قبولی در آزمون ورودی است.
دانشجویان پذیرفته شده معمولا بر اساس میانگین نمرات خود از تحصیلات قبلی خود رتبه بندی می شوند. شما بایستی حداقل امتیاز مورد نیاز خود را بدست آورید تا شرایط تحصیلی مورد نظر را بدست آورید. بعد از واجد شرایط بودن از نظر نمره شما ممکن است مجاز به شرکت در آزمون های پذیرش خاص برای رشته های تخصصی از قبیل داروسازی، معماری، مهندسی شوید.دانش زبان ایتالیایی برای ورود به داروسازی ایتالیا

ضروری است که بتوانید زبان ایتالیایی را کاملا درک کنید زیرا اکثر آزمون های دانشگاهی به زبان ایتالیایی برگزار می شود! به منظور پذیرش در هر آزمون، دانش آموزان باید به سطح B2 زبان ایتالیایی مسلط باشد. باید سطح B2 با یک مدرک رسمی تایید کنید.دوره آماده سازی برای پذیرش در دانشگاه ایتالیا

به غیر از حضور در یک دوره آماده سازی زبان برای حداقل سطح B2 زبان ایتالیایی مورد نیاز دانشگاه های ایتالیایی، پیشنهاد می شود دانشجویان در یک دوره آمادگی آزمون دقیقا با موضوعات مرتبط با آزمون شرکت کنند.

اخذ بورسیه برای تحصیل داروسازی در ایتالیا

اخذ بورسیه برای تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا امکان پذیر است اما به این منظور شما بایستی سایت های دانشگاه های داروسازی مربوطه را مورد بررسی قرار دهید. غالب دوره های داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی تدریس می شوند. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های ایتالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درایتالیا برای شما امکان پذیر میگردد.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های ایتالیا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی در ایتالیا

برنامه کارشناسی ارشد داروسازی، در دانشگاه تورورگاتا رم به صورت سالانه برگزار میگردد، این دوره به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه میگردد و هدف آن ارائه دانش لازم برای طراحی، آماده سازی و استفاده از داروهای مختلف است.

این دانشگاه پزشکی و داروسازی با همکاری مدرسه معتبر داروسازی دانشگاه ناتینگهام و وزارت آموزش و پرورش ایتالیا تاسیس شده است، این دانشگاه ارائه کننده رشته های مختلف در مقاطع مختلف می باشد، رشته هایی نظیر شیمی، پزشکی، اقتصاد، قانون و داروسازی سنتی در این دانشگاه تدریس میگردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی در ایتالیا

مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان ممکن است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

بسیاری از دانشگاههای کشور ایتالیا در رشته داروسازی برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی را ارائه می دهند. قبل از اقدام به تحصیل در این دانشگاهها شما بایستی سطح مهارت زبان انگلیسی خود را بالا ببرید. بعنوان مثال دانشگاه Tor Vergata University کلیه دروس و برنامه های تحصیلی رشته داروسازی و سایر رشته ها را به زبان انگلیسی ارائه داده است و هدف این دانشگاه نیز بالا بردن سطح دانش دانشجو در زمینه طراحی ، آمادی سازی و نحوه استفاده از داروها می باشد.

برای پذیرش در این دانشگاه شما بایستی در آزمون ورودی قبول شوید. این آزمون 100 امتیاز دارد. 70 امتیاز ویژه دانشجویان بومی کشور ایتالیا و 30 امتیاز ویژه دانشجویان خارجی می باشد. دانشجو بایستی در آزمون زبان انگلیسی نیز با نمره خوب قبول شود. هر چه نتایج آزمون بالاتر باشد فرصت پذیرش دانشجو بیشتر خواهد بود. یکی دیگر از دانشگاههای این کشور که برنامه های تحصیلی رشته داروسازی را ارائه می دهد دانشگاه The University of Padova می باشد.

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاههای کشور ایتالیا است. دانشجویان می توانند برای تقویت مهارت زبان انگلیسی خود در گذرانده دوره ها، در کلاس های زبان که بیش از 50 ساعت می باشد ثبت نام کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته 3 سال است، در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع مدارک single-cycle (برای دانشجویانی که قصد کسب اعتبار در زمینه رشته تحصیلی خود را دارند) 6 سال می باشد.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به ایتالیا برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل در ایتالیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو کشور به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در ایتالیا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در ایتالیا بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”http://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *