تحصیل دندانپزشکی در ایسلند

تحصیل در ایسلند هرساله مورد توجه تعداد زیادی دانشجو از نقاط مختلف دنیا قرار می گیرد. این مقاله که توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) نگارش شده است می تواند به شما در امر تحصیل دندانپزشکی در ایسلند بسیار کمک نماید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل و اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در ایسلند

کارشناسی تکنولوژی دندان پزشکی. تدریس به زبان ایسلندی است و اکثر کتاب های درسی به زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی( به عنوان مثال: دانمارکی و دیگر زبانهای اسکاندیناوی) است. برنامه تحصیلی یک دوره تمام وقت سه ساله است. آزمون ورودی دانشگاه که به زبان ایسلندی است برای پذیرش مورد نیاز است (دانش اموزان بعد از چهار سال تحصیل در دوره دبیرستان در آزمون ورودی برای رفتن به دانشگاه شرکت می کنند) یک آزمون رقابتی در پایان ترم اول برگزار می شود.

تنها تعداد محدودی از دانشجویان (ظرفیت پذیرش 5 نفر) که بالاترین نمرات را کسب کرده اند اجازه ادامه تحصیل را دارند. 180 امتیاز E.C.T.S برای دریافت مدرک باید کسب شود( 60 امتیاز در هر سال). دانشجویان باید تمام امتیازها را قبل از شروع سال تحصیلی بعدی کسب کنند. مدرک کارشناسی تکنولوژی دندانپزشکی از دانشگاه ایسلند اجازه ثبت نام در اداره بهداشت (DIRECTORATE OF HEALTH) به عنوان یک تنکنولوگ دندان(DENTAL TECHNOLOGIST) بدون داشتن آموزش یا شرایط اضافه را میدهد.

افرادی که از دوره تکنولوژی دندانپزشکی فارغ التحصیل می شوند در تمام جنبه های تخصص (هم عملی هم تئوری) مهارت کافی را کسب می کنند. آنها قادر به ساختن و ترمیم دندان، پروتز و لوازم( ازجمله تاج دندان و پل های منحصر به فرد یا لوازم ارتودنسی) با سطح بالایی از ظرافت می شوند. این دوره به دنبال توسعه درک حوزه های جدید در زمینه تکنولوژی دندان و ایجاد رابطه عمیق در تیم دندانپزشکی است. دانشجویان تحصیلات خود در مقطع کارشناسی در دانشگاه ایسلند را با یک آزمون ورودی که به زبان ایسلندی است یا یک مدرک معادل آن از مدارس خارجی شروع می کنند.

افرادی که یک سال تحصیلی را (60 امتیاز در یک سال) در یک دانشگاه معتبر یا کالج معتبر (در سطح دانشگاه) تکمیل کرده است. شرایط عمومی پذیرش برای تحصیل در مقطع کارشناسی بدون در نظر گرفتن آزمون ورودی یا مدرک تحصیلی معادل از مدارس خارجی را دارند. استثنائات برای آزمون ورودی دانشگاه ایسلندی ممکن است طبق مقررات دانشگاه مرکزی که قبلا توسط شورای دانشگاه تعیین شده است وجود داشته باشد.

آزمون ورودی دانشگاه یا مدرک تحصیلی معادل از مدارس خارجی برای پذیرش در دوره دندانپزشکی یا کارشناسی تکنولوژی دندان لازم است. دانشجویانی که مدرک تحصیلی مهندسی یا علوم فیزیک از دپارتمان تحصیلات مقدماتی KEILIR دارند شامل الزامات پذیرش دانشکده می شوند. توصیه می شود که متقاضیان دانش خوبی در زمینه های زیست شناسی، فیزیک و شیمی داشته باشند.

هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی ایسلند

سه موسسه خصوصی در ایسلند برای تحصیل دندانپزشکی وجود دارد. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها بین 540.000 تا 2.000.000 کرون است (5.531 دلار-4.358 یورو تا 19820 دلار- 16.139 یورو). کالج دانشگاه HOLAR، دانشگاه AKUREGRI و دانشگاه ایسلند سه دانشگاه دولتی ایسلند هستند.

 • هزینه ثبت نام سالیانه 75.000 کرون( 743 دلار- 605 یورو)
 • هزینه زندگی و اقامت در ایسلند %173.69 درصد بالاتر از ایران (ارقام کلی برای تمام شهرها است، اجاره حساب نشده است).
 • اجاره در ایسلند%180.44 بالاتر از ایران است( میانگین داده ها برای همه شهرها)
 • یک وعده غذایی در یک رستوران گران قیمت 20.03 دلار
 • یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط، 40.18 دلار
 • یک وعده غذایی در رستوران MC.DONALD حدود 12.30 دلار
 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) 3.38 دلار
 • هزینه ماهانه بلیط (هزینه معمول) 14.34 دلار
 • تاکسی(تعرفه عادی) 5.07 دلار
 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 155.89 دلار
 • آپارتمان یک خوابه در بیرون از مرکز شهر 128.97 دلار

هزینه و شهریه دانشگاه های دندانپزشکی ایسلند

شرایط کار پس از تحصیل رشته دندانپزشکی در ایسلند

اقتصاد ایسلند بر اثر بحران بانکی در سال 2008 ضربه سختی خورد، اما بعد از آن بیشتر به علت توریسم با قدرت جبران کرد. کشور شاهد چیزی حدود 2.2 میلیون توریست در سال 2017 بود – 6 برابر جمعیت تنها 330.000 نفری این کشور. روزهای تابستانی دراز و سبک، زمان بیشتری به توریست ها برای اکتشاف و معاشرت می دهد، در حالیکه بازدید کنندگان در ماه های زمستان به ایسلند هجوم می برند، تا به مشاهده نورهای شمالی بپردازند. اگر شما به دنبال کار در ایسلند به عنوان دندانپزشک هستید، باید دارای شرایط خاصی باشید.

ثبت نام به عنوان یک دندانپزشک در دفتر ثبت BIG (قانون مراقبت های بهداشتی حرفه ای شخصی). لقب دندانپزشک در هلند به صورت محفوظ است و ممکن است تنها توسط دندانپزشکانی استفاده شود که در دفتر ثبت BIG (قانون مراقبت های بهداشتی حرفه ای شخصی) فهرست بندی شده اند. به عنوان یک دندانپزشک، شما باید واجد شرایط ثبت باشید و قبل از شروع به کار در دفتر ثبت BIG، گنجانده شوید.

افرادی که از خارج از منطقه اقتصادی اروپا (E.E.A) به هلند مهاجرت می کنند، و اقامت آنها بیشتر از 3 ماه است، باید اجازه کار را دریافت کنند. شرایط های مود نیاز مربوطه در قانون استخدامی ملیت های خارجی تصریح شدده است. با میانگین حقوق 166.810 دلار در سال 2014، دندانپزشکان بیشتر از دیگر کارکنان مراقبت های بهداشتی درآمد داشتند. دندانپزشکان بسیار بیشتر از دستیاران دندانپزشک (36.260 دلار) و کمک دندانپزشکان (71.970 دلار) درآمد دارند.

پرستاران با شماره ثبت (69.790 دلار) و داروسازان (118.470 دلار) نیز کمتر از متوسط دندانپزشکان درآمد دارند. کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) آماده اند تا هرگونه اطلاعات و جزئیات در زمینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایسلند را در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید سوالات خود را از قسمت نظرات در پایین این صفحه مطرح فرمائید و یا با دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *