تحصیل داروسازی در مجارستان پنج سال (10 ترم) زمان می برد، داروسازان در کار بالینی و استفاده از داروها، اهداف درمانی استفاده از داروها، فرمولاسیون آنها، موارد منع مصرف، عوارض جانبی، و پتانسیل برای تداخلات دارویی آموزش می بینند.  همانگونه که داروها قوی تر و خاص تر و اطلاعات فراوان تر شده اند، داروسازان مسئولیت اولیه برای نظارت بر درمان دارویی به عهده گرفته اند. از آنجا که نقش حرفه ای داروساز از مراقبت های بهداشتی مدرن جدایی ناپذیر است، آموزش در این زمینه به طور مداوم در حال تحول است.
دانشجویان خلاصه ای از همه ی رشته های داروسازی را یاد می گیرند و انتظار می رود دانش، مهارت و نگرش هایی برای تعیین  مدرکشان به دست بیاورند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل داروسازی در مجارستان

حضور در دانشکده ی داروسازی نیاز به مقداری دانش پایه در زیست شناسی و فیزیک دارد (نگاه کنید به شرایط پذیرش). برنامه ی اخذ مدرک متشکل از پنج سال مطالعات عمومی و خاص می باشد.
این با یک مقدمه ی علوم پایه که مبنایی برای مطالعات دارویی بیشتر، ارائه می دهد، آغاز می شود. در
بخش دوم برنامه، دانشجویان در آموزش دارویی عمومی و تخصصی، در بخش های دانشگاهی، آموزش داروسازی، موسسات، بیمارستان ها و داروخانه های بالینی، آزمایشگاه ها و کارهای دارویی شرکت می کنند. دانشکده به دنبال آموزش دانشجویان دوره ی کارشناسی از طریق ترویج رشد فکری و تراکم شایستگی پیشرو آنها در تمام زمینه های داروسازی مدرن است. بعد
از اتمام موفقیت آمیز این برنامه، عنوان دکترای داروسازی اعطا می شود (داروساز،
دکترای دارو). کیفیت آموزش در مقایسه با مشابه آن در مراکز آموزشی داروسازی اروپا و مجارستان برجسته است.  دانشکده در فعالیت های تحقیقاتی بین المللی نیز شرکت می کند. مواد آموزشی به طور مداوم در پرتوی نتایج پژوهش های اخیر به روز می شود. سخنرانان به صورت بین المللی متخصصان و پژوهشگران فعال را مورد احترام قرار می دهند.

دانشگاه های داروسازی مجارستان

 • دانشگاه سملوایز بوداپست
  دانشگاه Semmelweis در پایتخت بوداپست مجارستان واقع شده است. دانشکده پزشکی که در سال 1769 تاسیس شد، این دانشگاه جزو قدیمی ترین دانشکده های پزشکی مجارستان و بزرگترین دانشگاه پزشکی این کشور است. دانشکده پزشکی در سال 1951 یک دانشگاه پزشکی مستقل تبدیل شد. دانشکده دندانپزشکی و داروسازی در سال 1955 تاسیس شد.
  دانشگاه Semmelweis اولین دانشگاه مجارستان بود که برنامه بین المللی به زبان انگلیسی را ارائه داد. امروزه بیش از 4000 دانشجوی پزشکی در Semmelweis تحصیل می کنند. 3000 دانش آموز در دانشکده پزشکی، 630 دانشکده دندانپزشکی و 649 دانشجو در دانشکده داروسازی.
 • دانشگاه دبرسن
  دانشگاه تحصیلات عالی Debrecen در قرن شانزدهم در سال 1538 آغاز به کار کرد. از زمان افتتاح این دانشگاه برنامه های درسی را در چهار دانشکده ارائه می دهد: هنر، علوم، الهیات و پزشکی. در سال 1951، دانشکده پزشکی تبدیل به یک موسسه پزشکی مستقل شد، این دانشگاه تحت نظارت وزارت بهداشت مجارستان کار میکند. دانشکده پزشکی در Debrecen متشکل از 22 بخش علوم پایه و 25 بخش بالینی است که در زمینه های مختلف تخصصی فعالیت می کنند.
 • دانشگاه سگد
  دانشگاه سگد در قرن شانزدهم آغاز به کار کرد، شاهزاده ترانسیلوانیا این موسسه دانشگاهی را تاسیس کرد. دانشکده پزشکی این دانشگاه در سال 1775 تأسیس شد. دانشگاه Szeged شامل یکی از پیشروان پزشکی در مجارستان است. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در سال 1951 به یک موسسه مستقل و دانشکده داروسازی در سال 1957 تبدیل شد.
  دوره های با زبان انگلیسی در سال 1985 آغاز شد و امروز بیش از 1000 دانش آموز از سراسر جهان سالانه در دوره های بین المللی این دانشگاه تحصیل می کنند.
 • دانشگاه پچ
  دانشگاه پچ در سال 1367 توسط King Louie the Great تاسیس شد و قدیمیترین دانشگاه مجارستان است. امروزه این دانشگاه یکی از بزرگترین مؤسسات این کشور است و فعالیت های پژوهشی و آموزشی متنوعی در مجارستان و خارج از آن انجام می دهد.
  دانشکده پزشکی دانشگاه پچ 100 سال پیش تاسیس شد و دانشجویان را در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و فارماکولوژی و داروسازی آموزش می دهد.
  دوره های انگلیسی بین المللی در سال 1985 راه اندازی شد و امروزه بیش از 250 دانشجو در هر سال در این برنامه ها حضور دارند که یکی از بخش های محبوب دانشکده های پزشکی مجارستان است.

هزینه و شهریه تحصیل داروسازی در مجارستان

هزینه های تحصیل داروسازی در مجارستان در مقایسه با بقیه اروپای غربی بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های تحصیلی بسته به دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی و دندانپزشکی متفاوت است. اغلب پزشکی و دندانپزشکی یکی از گزینه های گران با هزینه تحصیل در حدود 20،000 یورو می باشد، در حالی که سایر برنامه های تخصصی می تواند شهریه کمتر و تا 4500 یورو داشته باشد.
علاوه بر پرداخت هزینه تحصیل، دانشجویان دانشگاه های مجارستان نیز ملزم به پرداخت هزینه درخواست، هزینه آزمون و هزینه ثبت نام هستند ، که هر یک از 100 تا 150 یورو هزینه دارند.
هزینه تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه Debrecen، مجارستان، 2018/2019 ، هزینه درخواست: 150 دلار، هزینه ورودی: 350 دلار. تمام هزینه ها برای دانشجویان پذیرفته شده برای سال تحصیلی 2018/2019 قبل از شروع ترم دریافت می گردد.
از جمله دیگر هزینه ها شامل، هزینه های بیمه درمانی، بررسی پزشکی و کارت دانشجویی می باشد. شهریه دوره 5 ساله داروسازیدر دانشگاه دبرسن 6500 یورو در سال می باشد.

خرج زندگی دانشجویی

هزینه زندگی در مجارستان برای دانشجویان 450 تا 500 یورو در هر ماه است. این مقدار هزینه های تغذیه، مسکن، حمل و نقل، کتاب ها و غیره می باشد.

 • اقامت (در هر ماه): 60 تا 220 یورو در ماه بسته به محل اقامت
 • حمل و نقل: ماهانه 30 یورو

برنامه بنیادی سال تحصیل داروسازی در مجارستان

( دوره ی مقدماتی ) این برنامه برای دانشجویانی که احساس آمادگی برای برنامه های مدرک به طور منظم ندارند و یا این که نیاز به کمک در بررسی علوم پایه به زبان انگلیسی برای آماده شدن جهت امتحان نهایی در پایان این دوره دارند، می باشد.  واحد های آموزش داده شده، زیست شناسی، شیمی از جمله محاسبات شیمی، فیزیک، ریاضیات، پزشکی انگلیسی، پزشکی لاتین و زبان مجارستانی می باشد. دانشجویانی که در برنامه ی بنیادی سال ما شرکت می کنند یک فرصت خوب برای پذیرش در سال اول پزشکی، دندانپزشکی و برنامه ی داروسازی در سال تحصیلی آینده را دارند. با این حال، به منظور پذیرفته شدن در یکی از برنامه های تحصیلی ما، شما نیاز به گذراندن امتحان نهایی با نتایج خوب، دارید. طول مدت دوره هشت ماه است، که در ماه اکتبر شروع می شود. مشاورین موسسه می توانند به شما در زمینه تحصیل در مجارستان در رشته داروسازی راهنمایی کنند.
متقاضیان ملزم به داشتن سن بیش از 18 سال در سال درخواست می باشند.  درخواست ها پذیرفته می شوند از فارغ التحصیلان دبیرستان ها و یا کالج ها / دانشگاه های معتبر.  هر دو شایستگی به صورت شفاهی و کتبی به زبان انگلیسی، بخشی از الزامات برای ورود به دانشگاه است. متقاضیانی که زیست شناسی، شیمی
( عمومی، معدنی، آلی ) و فیزیک در دبیرستان را مطالعه کرده اند، ترجیح داده می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط تجصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”/telegram/telegarm-medical-channel/” target=”yes” position=”ta_center”]کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور[/button]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”http://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[carousel_posts_sc type=”cbp_type02″ posts_per_line=”3″ category=”medical-dental-education”]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *