موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تهران و شیراز با داشتن وکلای مجرب میتواند به شما در اخذ پذیرش در سیستم آموزشی آلمان از دانشگاه ها و مدرسه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای متقاضیان تحصیل در آلمان کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه سیستم آموزشی آلمان ، شرایط اعزام دانشجو و شرایط مهاجرت به آلمان به صورت تضمینی و مشاوره رایگان تلفنی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

شرایط تحصیل در سیستم آموزشی آلمان

بسیاری افراد جهت مهاجرت به آلمان معمولا از طریق تحصیل در آلمان اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در آلمان نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی آلمان میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به آلمان می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در آلمان و سرمایه گذاری در آلمان نیز وجود دارند. تابعیت آلمان از طریق تولد فرزند در آلمان از این قاعده در این کشور وجود ندارد.

سیستم آموزشی آلمان دستخوش تغییرات بسیاری شده است. شناخت علم تربیت بدنی در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد بوده است و 9 سال اموزش به 8 سال اموزش تبدیل شده است. به علاوه این  سیستم آموزشی به دلیل اصلاحات بولونیا دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است. امروزه این مدارک تغییر یافته کارشناسی و کارشناسی ارشد خوانده می شوند.

تحصیل در آلمان مستلزم فارغ التحصیلی در کالج فنی و حرفه ای و آزمون ورودی صلاحیت است همچنین دانشجویان بین المللی میبایست مدرک فارغ التحصیلی معادل ان را نشان دهند.

 تا به حال امکان ساخت سازمان مرکزی و رتبه دادن به دانشگاه ها وجود نداشته است، چرا که این عمل میبایست بر روی هر دانشگاه و کالج فنی و حرفه ای پیشرفته ای انجام شود.

در سیستم آموزشی آلمان ، پذیرش، معمولا توسط دانشگاه انجام می گیرد، در آلمان سه نوع کالج یا دانشگاه مختلف وجود دارد: هنر، فیلم یا موسیقی پیشرفته که مستلزم اموزش های عملی هستند. نه تنها کالج های فنی و حرفه ای پیشرفته، علوم و موضوعات اجتماعی را پوشش می دهند، بلکه تجربه های با ارزشی را در خصوص کار عملی در اختیار دانشجویان قرار می دهند.درست است که  تجربه های عملی نکات بسیار مهمی هستند اما این دانشگاه ها بیشتر به دلیل اموزش های نظری معروف شده اند.

سیستم آموزشی آلمان

تفاوت دیگر ما بین دانشگاه های دولتی و خصوصی است. دانشگاه های دولتی که بودجه ان ها توسط دولت تامین می شود و نیازی به پرداخت شهریه نمی باشد.

در سیستم آموزشی آلمان ، بر خلاف دانشگاه های دولتی، بودجه دانشگاه های خصوصی توسط دانشجویان تامین می شود که این می تواند پرداخت هزینه بسیار بالایی را در خصوص شهریه در بر داشته باشد. در المان دانشگاه های دولتی بسیاری یافت می شوند. قانون تحصیل در المان بدین قرار است که اموزش میبایست در اختیار تمامی افراد قرار گیرد و افراد میبایست برای اموزش موثر تلاش کنند. لذا المان تصمیم دارد پرداخت شهریه دانشگاه های دولتی سراسر کشور را لغو کند.علاوه بر این امکان های متعددی در خصوص حمایت دولت وجود دارد. بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی در این کشور تعلق نمی گیرد و بنابراین تحصیل رایگان نیست. زبان تحصیل در این کشور آلمانی می باشد. و برای ورود نیاز به مدرک زبان انگلیسی نمی باشد.

سیستم آموزشی آلمان ، تحصیل در آلمان اغلب  به صورت نظری است و شامل سخنرانی ها از جانب اساتید می باشد. در این سخنرانی ها معمولا دانشجویان سال اول حضور دارند و تنها تعداد کمی تمارین درسی در بخش نظری ارائه می شود. در پایان هر ترم دانشجویان میبایست نمره قبولی در سخنرانی، تکالیف درسی و پروژه های عملی را دریافت کنند که این نمرات با توجه به موضوع انشا متفاوت است. اموزش عملی معمولا در دوره کاراموزی که در بعضی  موارد اجباری است صورت می گیرد.

دانشجویان میبایست به مدت چند هفته یا چند ماه در شرکت ها کار کنند و از دانش نظری خود در زندگی استفاده کنند و تجارب بسیاری بدست اورند. این فرصت خوبی برای پیدا کردن  شغل دلخواه بعد از تحصیل می باشد. لذا فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به راحتی در سراسر کشور پذیرفته می شوند. اموزش در المان به عنوان برترین اموزش شناخته شده است. اولین مدرک فارغ التحصیلی بعد از 6 تا 8 ترم داده می شود که کارشناسی نامیده می شود.

بعد از ان مدرک کارشناسی ارشد است که با گذراندن 2 تا 4 ترم اخذ می شود. لذا هر دو مدرک نیازمند قبولی در امتحان و نوشتن پایان نامه هستند. برای رشته های پزشکی، دندانسازی، حقوق و داروسازی مدرک تحصیلی دیگری وجود دارد که استات اگزم خوانده می شود. بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد دانشجویان می توانند نسبت به اخذ مدرک دکترا اقدام نمایند. اموزش اکادمی در المان بر اساس دانش نظری دانشجویان همراه با جزئیات است. بعد از موفقیت تحصیلی در المان فرد میبایست به دنبال شغل دلخواه خود باشد.

علاقه مندان به تحصیل در آلمان برای کسب اطلاعات در رابطه با سیستم آموزشی آلمان شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به آلمان و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در آلمان را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در آلمان بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط تحصیل در کشورهای دیگر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *