کشور گرجستان به پایتختی شهر تفلیس کشوری زیبا با تمدنی کهن است که در منطقه قفقاز واقع شده است. قرار گرفتن در دو قاره اروپا و آسیا به این کشور موقعیتی ویژه بخشیده است. دولت این کشور تلاش های بسیاری در راستای پیوستن به اتحادیه اروپا انجام داده است و گرجستان هم اکنون در صف پیوستن به اتحادیه اروپا قرار دارد. همین امر یکی از دلایل علاقه مندی دانشجویان برای تحصیل در گرجستان و کار در این کشور است. پایین بودن هزینه ها از دیگر عواملی است که تحصیل در گرجستان را برای متقاضیان تحصیل جذاب نموده است. آیا شما نیز مایلید در کشور گرجستان تحصیل کنید؟ ایا میدانید چگونه ویزا و اقامت تحصیلی گرجستان را اخذ نمایید؟ با ما تماس بگیرید. مشاورین و کارشناسان برجسته ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز با آگاهی از بروزترین قوانین مهاجرتی شما را در راه تحصیل در گرجستان و اخذ ویزای تحصیلی این کشور راهنمایی مینمایند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در گرجستان

بسیاری افراد جهت مهاجرت به گرجستان معمولا از طریق تحصیل در گرجستان اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در گرجستان نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی گرجستان میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به گرجستان می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در گرجستان و سرمایه گذاری در گرجستان نیز وجود دارند. تابعیت گرجستان از طریق تولد فرزند در گرجستان از این قاعده در این کشور وجود ندارد.

سابقه فرهنگ و تمدن در کشور گرجستان به بیش از 2500 سال پیش باز می گردد. این کشور سالها به عنوان یکی از جمهوری های اتحادیه جماهیر شوروی شناخته می شد تا آنکه در سال 1990 به طور کلی به استقلال رسید. واحد پول کشور گرجستان لاری می باشد که نسبت برابری آن با دلار حدودا 2.3 است. یعنی هر دلار آمریکا معادل 2.3 لاری می باشد.

جمعیت این کشور در حدود 5000000 (5 میلیون نفر) است و دین اکثریت مردم کشور گرجستان مسیحیت ارتودوکس است. مردم گرجستان به زبان گرجی که از زبان های قفقازی است تکلم می نمایند و زبان گرجی زبان رسمی این کشور است.

تحصیل در گرجستان

اموزش و پرورش و تحصیل در گرجستان از سن 6 سالگی آغاز می شود. دانش آموز ابتدا باید یک دوره 6 ساله تحصیلات ابتدایی را تا سن 12 سالگی بگذراند. بعد از گذراندن این دوره دانش آموزان وارد دوره ای  3 ساله می شوند که از 13 سالگی آغاز و در 15 سالگی به پایان می رسد. هر فردی در کشور گرجستان ملزم است این دوره 9 ساله تحصیلی را پشت سر بگذراند و آموزش و پرورش تا 15 سالگی در این کشور الزامی است. دانش آموزان این امکان را دارند که تا سال نهم تحصیلی, از آموزش و پرورش رایگان استفاده کنند. در نهایت اگر شخصی بخواهد مدرک دیپلم متوسطه را کسب نماید باید دوره 3 ساله دبیرستان را ( از سن 15 تا 18 سالگی ) در یکی از دبیرستان ها یا مدارس فنی کشور گرجستان به پایان برساند. این شخص پس از پشت سر گذاشتن امتحانات پایان دوره متوسطه موفق به اخذ مدرک دیپلم کشور گرجستان می شود. سال تحصیلی در تمام مقاطع از سپتامبر آغاز می شود و تا ماه جون ادامه پیدا می کند.

حال به بررسی چگونگی ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می پردازیم. به طور کلی دو دسته دانشگاه در کشور گرجستان وجود دارد. دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی. تنها شهروندان کشور گرجستان این امکان را دارند که در بسیاری از رشته های دانشگاه های دولتی بدون پرداخت شهریه تحصیل نمایند اما تحصیل دانشجویان کشورهای خارجی در این کشور مشمول پرداخت شهریه می باشد. برای ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز فرد متقاضی در هر حال باید شهریه در نظر گرفته شده را پرداخت نماید و در اینحا تفاوتی میان شهروند, مقیم و غیر آن نیست.

دانشگاه های معتبر گرجستان مورد تایید وزارت علوم

وزارت علوم ایران در لیست دانشگاه های مورد تایید خود نام 5 دانشگاه از کشور گرجستان را نیز آورده است:

 1. Apolon Kutateladze State Academy of Arts
 2. Ivane Javakhishvili Tbilisi State University
 3.  SarajishviliTbilis State Conservatoire در رشته‌هاي مربوط به هنر موسيقي
 4. Technical Uniuversity
 5. Tbilisi Teaching University

تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور عموما 4 ساله است. زبان تحصیل در اکثر رشته ها به زبان گرجی و گاها به زبان روسی است و رشته های بسیار محدودی به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در این کشور و در این دانشگاه ها ارائه می شود. معمولا رشته هایی که مربوط به ادبیات, تاریخ و فرهنگ دیگر کشورهای جهان است امکان ارائه به زبان انگلیسی را دارند. هر زبانی را که دانشجو به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب می نماید باید بتواند مدرکی دال بر توانایی خود در آن زبان ارائه نماید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور گرجستان در حال حاضر حدودا 3000 یورو می باشد.

تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد

طول دوره این مقطع در تحصیل در گرجستان یک سال و نیم تا 2 سال است. گرچه زبان رسمی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور زبان گرجی است اما رشته های بسیار متنوعی نیز به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی گرجستان ارائه می شوند. این امر موجب شده علاقه مندان تحصیل در گرجستان زبان را به عنوان مانعی برای تحصیلات خود پیش رو نداشته باشند. در عین حال شما نیاز دارید دانش زبان خود را به گونه ای اثبات نمایید. اصولا ارائه مدرک زبان در کشور گرجستان جزء ملزومات محسوب نمی گردد اما دانش زبان دانشجو در ابتدای ورود به دانشگاه با آزمون های زبان سنجیده می شود. دانشجویانی که بتوانند مدرکی معادل آیلس 5.5 و یا تافل 80 ارائه نمایند از آزمون زبان معاف خواهند بود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان و در دانشگاه های مختلف آن 3000 تا 4000 یورو است.

تحصیل در گرجستان در مقطع دکتری

طول دوره تحصیل در مقطع دکتری در این کشور 3 تا 5 سال است. دانشگاه های کشور گرجستان این امکان را فراهم کرده اند که در مقطع دکتری تحصیل در گرجستان در بسیاری از رشته های علوم مهندسی, مالی, حقوق و ادبیات به زبان انگلیسی و دیگر زبان هایی چون آلمانی, فرانسوی و روسی فراهم باشد. اگر فرد مدرک زبانی همچون آیلس 6 و یا تافل 90 و یا معادل آن در زبان های دیگر دارد نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان ندارد در غیر این صورت باید دانش زبان خود را در هنگام ورود به دانشگاه با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان به اثبات برساند. هزینه تحصیل در گرجستان در این مقطع عموما 4000 تا 5000 یورو می باشد.

هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه زندگی در کشور گرجستان به طور متوسط 25% ارزانتر از متوسط هزینه های زندگی در ایران است. اگر شما به عنوان یک دانشجو و با قصد ادامه تحصیل وارد کشور گرجستان شوید مطمئنا امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی را دارید که موجب می شود هزینه های شما تا حد زیادی کاهش پیدا کند. بر اساس آمار های اداره ملی گرجستان هزینه های زندگی یک فرد در سال 2015 ماهانه در این کشور 150 لاری و برای یک خانواده دو نفره 240 لاری (1 دلار= 2.3 لاری) بوده است. این برآورد هزینه بدون احتساب هزینه مسکن است. با احتساب هزینه مسکن می توان گفت هزینه زندگی ماهانه در شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان  برای یک نفر حدودا 500 لاری خواهد بود.

 اگر شما نیز مایل به ادامه تحصیل در  گرجستان و دریافت اقامت تحصیلی در این کشور هستید با ما تماس بگیرید. وکلا و کارشناسان برجسته ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز این امکان را برای هموطنان عزیز فراهم نموده اند تا بتوانند در بهترین دانشگاه های این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

148 دیدگاه برای “تحصیل در گرجستان

 1. حمید رضا فلاحت کار گفت:

  سلام
  در مورد تحصیل در مقطع دکتری روان شناسی بالینی و اشتغال در این رشته در گرجستان لطفا راهنمایی بفرمایید . سپاس از شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل دکترا نیاز به اقدام از طریق یک استاد راهنما و یا سوپر وایزر دارید. برای این اقدام بهتر است رزومه قوی را ارائه دهید.

 2. آمنه دباغیان گفت:

  سلام.وقت بخیر.
  گرجستان کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی دارد یا خبر؟
  دوم: آیا مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی گرجستان مورد تایید برای کشورهای اروپایی دیگر مورد تایید است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، در گرجستان دانشگاه هایی وجود دارد که مورد تایید کشور های اروپایی می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با این دانشگاه ها می توانید با ما در ارتباط باشید.

 3. Kimiaksoltani گفت:

  سلام
  تحصیل توی گرجستان واسه ی رشته های هنری چجوریه و هزینش چقدره و واسه ی اینکه اونجا بتونم درس بخونم باید زبان گرجی بلد باشم یا انگلیسی کافیه??

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل رشته هنر در گرجستان به زبان انگلیسی نیز انجام می پذیرد.

 4. hasan ah گفت:

  با سلام
  برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی ( تجارت بین الملل ) در این کشور میتوانید دانشگاهی رو معرفی کنید که مدرکش مورد تایید وزارت علوم باشه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید لیست دانشگاه های مورد تایید را در سایت وزارت علوم مشاهده نمایید.

 5. سحر قائدی گفت:

  سلام،من دانشجوی کارشناسی معماری هستم و یک ترم دیگه تا پایان کارشناسی مونده، میخواستم ببینم زمان ثبتنام کارشناسی ارشد در گرجستان کی هست؟و تقریبا هزینه هر ترم چند میشه، و آیا بورسیه رایگان هم دارند یا نه؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دانشگاه ددلاین ثبت نام خود را دارد. به طور کلی دو یا سه ما قبل از شروع کلاس نیاز به ثبت نام در دانشگاه های گرجستان دارید.

 6. Faezermd گفت:

  سلام من میخوام برای ادامه تحصیل در کارشناسی،رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) در یکی از دانشگاه های دولتی گرجستان بخونم چطور ممکنه؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی گرجستان سابقه علمی شما حائز اهمیت است. برای بررسی دقیق شرایط می توانید رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 7. مهشاد گفت:

  با سلام، من فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم ایا امکان ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای گرجستان برای من وجود دارد. با توجه به اینکه من مدرک زبان ندارم. ممنون میشم پاسخگو باشید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، در صورت نداشتن مدرک زبان برای تحصیل کارشناسی ارشد در گرجستان نیاز به شرکت در دوره های زبان دارید.

 8. yones گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدون برای تحصیل در دانشگاه پزشکی ایا شرط معدل یا نمره درسی داره یا نه؟
  و اینکه ایا زبان انگلیسی رو همومجا یاد میدن یا اول باید زبانمو قوی کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در گرجستان بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. در اکثر دانشگاه ها ارائه مدرک زبان و رزومه علمی قوی الزامی است.

 9. آذین گفت:

  با سلام أيا مي شود هم در گرجستان دندانپزشکی بخوانم و هم کار کنم؟ من پرستاری هم خواندم اما طرح هنوز نگزراندم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با دریافت ویزای تحصیلی و دریافت مجوز اجازه کار حین تحصیل در گرجستان را دارید.

 10. مروارید محمدی گفت:

  سلام . من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم از دانشگاه ازاد . میشه راهنماییم کنید که ایا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در تفلیس امکانش هست که رشتمو عوض کنم ؟ چون نمیخوام ارشد زبان بخونم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت علاقه نداشتن به رشته تحصیلی خود، امکان تحصیل در رشته های شناور برای شما وجود دارد.

 11. آرش اکبری گفت:

  سلام خسته نباشید
  آیا رشته های مهندسی در کشور گرجستان مورد تایید وزارت علوم ایران هست؟
  و آیا معدل خوب و رزومه خوب واسشون مکهم هست یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، برای تحصیل در گرجستان هر دانشگاه تحصیلی شرایط مربوط به خود را دارد. در ابتدا می بایست دانشگاه خود را انتخاب نمایید.

 12. مینا گفت:

  سلام من سال دوم رشته روانشناسی دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران مرکزی هستم خانوادم قصد محاجرت به کشور گرجستان رو دارند میخواستم بدونم که من برای ادامه تحصیلم تو همین رشته روانشناسی باید چیکار کنم . میتونم همین رشترو اونجا ادامه بدم به چه صورت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل در گرجستان نیاز به ارائه مدکر زبان دارید و یا در صورت نداشتن مدرک زبان می توانید در دوره های زبان شرکت نمایید. برای تحصیل در گرجستان بسته به دانشگاه انتخابی باید الزامات را برآورده نمایید.

 13. بيتا علومي گفت:

  با سلام.
  من مدرك ديپلم رياضي و فيزيك دارم. ميخواستم ببينم ميشه واسه داروسازي در دانشگاه هاي گرجستان اقدام كنم.و خلاصه اي از شرايطش رو برام توضيح بديد. ممنون از شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، داروسازی در گرجستان به زبان های مختلفی ارائه می شود. در ابتدا زبان و دانشگاه انتخابی خود را انتخاب نمایید و سپس می بایست الزامات را برآورده نمایید.

 14. mahshid bakhtiary گفت:

  سلام خسته نباشید من کنکوری هستم در رشته تجربی میخوام در دانشگاه گرجستان رشته پزشکی تحصیل بکنم اگر مدرک زبان بگیرم کافی است برای بورسیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های پزشکی گرجستان رزومه علمی شما نیز حائز اهمیت است.

 15. انا گفت:

  سلام خوبین ی دانشگاه گرجستان داره ک امریکایی هست و دروس ه ب زبان انگلیسی .اون هم مورد تایید ایران نیست؟
  رشته پزشکی اونجا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   خیر، امسال هیچ یک از دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است.

 16. زهرا قاسمی گفت:

  سلام وقت بخیر، من 24 سالمه لیسانس ادبیات انگلیسی با معدل 17.5 از دانشگاه دولتی دارم. 5 سال سابقه تدریس زبان دارم که متاسفانه همراه با بیمه نبوده. در حال حاضر 1 سال سابقه کار بازرگانی خارجی دارم که بیمه هم بودم. همسرم لیسانس مهندسی متالوژی مواد داره، اما سابقه کار مرتبط ندارن. سوالم اینه که در حال حاضر من میتونم برای ادامه نحصیل در مقطع ارشد رشته های مدیریتی یا رشته های مربوط به زبان اقدام کنم؟ همسرم میتونه به عنوان همراه با من بیاد؟ و اینکه آیا هر کدوم از ما اجازه ی کار خواهیم داشت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان امکان پذیر است. همچنین در کنار تحصیل کار نیز می توانید انجام بدهید.

 17. علی ارجمندیان گفت:

  عرض سلام خسته نباشید بنده دوست دارم بتونم در گرجستان ادامه تحصیل بدم و ممنون میشم کمک کنید مدرک لیسانس معماری دارم . و میخواستم ببینم شرایط کار و تحصیل چطور هست .
  ممنون خسته نباشید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید رزومه و سن شما بررسی شود. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 18. mahshadbagheri گفت:

  باسلام،آيا ميشود كالجي رفت براي يادگيري هم زبان گرجي هم انگليسي؟
  اگه ميشه هزينش و آن دانشكده را معرفي مكنيد
  و آيا دانشكده فني براي آشپزي وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، در کالج های گرجستان، زبان گرجی و یا انگلیسی تدریس می شود. هزینه تحصیل بسته به نوع کالج انتخابی شما دارد.

 19. امیر مردعلی گفت:

  سلام
  بنده مدرک فوق دیپلم رشته متالورژی را دارم
  آیا امکان ادامه تحصیل از دانشگاه های گرجستان را دارا هستم؟
  و اینکه برای ثبت نام و تاییدیه گرفتن چطور میتونم اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، برای اخذ پذیرش می توانید از طریق موسسه ما اقدام نمایید.

 20. Pantea گفت:

  سلام..من لیسانس مامایی دارم ..میتونم برای فوق توی گرجستان ادامه تحصیل کنم؟ و به زبان انگلیسی برای مامایی دانشگاهی هست در گرجستان؟ و اینکه درامد مامایی در این کشور به چه صورت است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، تحصیل به زبان انگلیسی در گرجستان امکان پذیر است.

 21. الناز حيدري گفت:

  سلام من كارشناسي ادبيات انگليسي دانشگاه علامه طباطبايي و سه سال سابقه تدريس زبان دارم
  آيا ميتونم در مقطع ارشد ادامه تحصيل بدم و همزمان كار مربوط به رشته ام رو پيدا كنم؟
  با تشكر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، حین تحصیل اجازه کار نیز به شما داده می شود. شغل دریافتی بستگی به شما دارد.

 22. رامک گفت:

  سلام من کارشناس ارشد اموزش زبان انگلیسی هستم میخواستم ببینم شرایط دکترای زبان چطور هستش و اینکه میتونم تدریس کنم یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ پذیرش و تحصیل دکترا در گرجستان می بایست رزومه علمی قوی و مدرک زبان ارائه دهید. برای کار نیز بسته به توانایی شما دارد.

 23. محد مهدی گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من دانش آموز پایه دوازدهم تجربی ( پیش دانشگاهی ) هستم و زبانم مقداری مسلط هستم .
  میخوام بدونم که اول چگونه میتوان به اقدام کرد ( منظورم اینه الان با این اوضاع زبان چه باید کرد واسه اقدام ؟)
  دوم اینکه ما اگه بخواهیم خانه ای در اینجا بخریم که خانوادگی به آنجا بریم چیکار باید کرد ؟ و آیا ممکن است ؟
  ممنون میشم جواب منو بدید
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت تسلط نداشتن به مدرک زبان، بهتر است وارد کورس زبان شوید. پس از تسلط به زبان برای کورس اصلی رشته تحصیلی خود اقدام نمایید. برای ارتباط با کارشناسان موسسه ما و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت اقدام نمایید.

 24. جاسم گفت:

  آیا می توان پس از دیپلم در گرجستان داروسازی خواند

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، پس از دریافت دیپلم خود می توانیدبرای تحصیل داروسازی در این کشور اقدام نمایید.

 25. الهام گفت:

  سلام خسته نباشید من میخواستم واسه تحصیل گرجستان اقدام کنم میشه شرایط تحصیل هزینشو واسم توضیح بدین چون هزینه مهمه واسم چقد میشه هرترم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل در گرجستان بسته به مقطع تحصیلی، رشته انتخابی و زبان تحصیل شما دارد.

 26. رعنا گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معماری هستم
  میخواستم بپرسم برای دکتری معماری میتونم اقدام کنم؟ آیا فاند تعلق میگیره؟ و اینکه مدرک زبان چه نمره ای نیاز هست؟ بعد از تحصیل میتونم ویزام رو تبدیل به ویزای کار کنم و بمونم؟

  و یه سوال نامرتب ? برای رشته دندانپزشکی هم پذیرش به چه صورته و هزینه ??

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت پذیرش و بورسیه تحصیلی باید سابقه علمی شما به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد. برای ارزیابی شرایط خود می توانید از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

 27. محمد گفت:

  سلام ، من پیش دانشگاهیی هستم و تجربی خوندم، زبان انگلیسیم هم بسیار خوبه / برای کسی با شرایط من امکانش هست که فیزیوتراپی بخونه تو دانشگاه های گرجستان؟ / و اگر لطف کنین کل هزینه ای که باید به اون دانشگاه پرداخت کرد رو بگید؟؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، هر دانشگاه الزامات و هزینه تحصیل مربوط به خود را دارد. در ابتدا باید دانشگاه تحصیلی خود را انتخاب نمایید.

 28. فاطمه گفت:

  سلام ببخشيد من امسال وارد پايه دواردهم ميشم ميخواستم بدونم ميشه بعد از اينكه امسال رو تموم كردم بدون اينكه كنكور بدم اونجا وارد دانشگاه بشم و اينكه هزينه كلي چقدر ميشه من اصلاع زيادي ندارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اکثر دانشگاه های گرجستان ازمون ورودی برگزار نمیکنند. همچنین هزینه تحصیل در گرجستان بسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد.

 29. شهلا گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد روانشناسی با معدل کل ۱۷ و نیم دارم در مقطع دکترا میتونم ادامه تحصیل بدم منتها زبان انگلیسی ام خیلی خوب نیست آیا میتونم همراه همسر و فرزندم برم اونجا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید در ابتدا در دوره های آمادگی زبان شرکت نمایید و سپس برای حضور در کورس اصلی اقدام نمایید.

 30. نگار فلاحتی گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مدیریت فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نور هستم و سابقه تدریس به مدت سه سال در این دانشگاه را دارم. معدل ارشد بالای 15 و لیسانس ریاضی دانشگاه علم و صنعت هستم. آیا برای تحصیل در دانشگاه های گرجستان راهی دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، برای تحصیل در گرجستان واجد شرایط می باشید. در نظر داشته باشید که برای تحصیل در گرجستان باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های آمادگی شرکت نمایید.

 31. گندم گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم در دانشگاه های گرجستان در رشته پزشکی فقط کتب زیست شناسی تدریس میشه یا درس های دیگه مثل ریاضیو فیزیکو اینام هستش؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، دروس علوم پایه را تدریس می کنند.

 32. سیدبهروزدشتی گفت:

  سلام و عرض ادب.
  من دیپلم رشته تجربی دارم ولی مدرک پیش دانشگاهی ندارم،همچنین مدرک فوق دیپلم برق صنعتی یا همون قدرت را نیز دارا میباشم ،ولیکن کارت پایان خدمت ندارم.باتوجه به این شرایط بنده من شرایط تحصیل در دانشگاه های گرجستان را دارم؟؟؟؟
  و همچنین میتونم اقامت گرجستان را طی این مدت اخذ کنم یا نه؟
  ممنون میشم راهنمایم کنید ،سپاس فراوان.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورتیکه نامه پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی ارائه دهید، می توانید برای تحصیل در گرجستان اقدام نمایید.

 33. علی اکبر لطفی گفت:

  با سلام دختر من قصد دارد در رشته ی اقتصاد شاخه ی علوم انسانی تحصیل کند او هیچگونه اشنایی با زبان انگلیسی و سایر زبان ها ندارد و مدرکی زبانی نیز ندارد من سه سوال دارم سوال اول اینکع ایا شخصی برای اموزش زبان به او میاید یا خیر ؟…سوال دوم اینکه دانشگاه معتبر دارد و شرط معدل برای ان دانشگاه ها چقدر است؟…و سوال سوم اینکه اگر بخواهد پیش دانشپاهی اش را در انجا بگذراند شرایط چطور است؟ با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل در دانشگاه های گرجستان در ابتدا در صورت نداشتن مدرک زبان، می توانید در کالج های زبان شرکت نمایید. اکثر دانشگاه های گرجستان دارای رتبه و رنکینگ خوبی هستند.

 34. رضا گفت:

  با سلام
  من الان ترم۲ برق صنعتی تو دانشگاه دولتی هستم
  الان میخوام برم گرجستان بایه تیم فوتبالش قرارداد ببندم ینی کاراش قطعی شده
  فقط باید برم اونجا نهایی کنم قراردادو فقط یه مشکلی که هست چون سربازی نرفتم پاسپورت موقت میدن
  میشه به عنوان دانشجو برم تفلیس بعد دیگه دانشگاه نرم؟
  یا به شکل سوری دانشگاه رو ادامه بدم؟
  برگشتن به ایرانم مهم نیس چون یکی از اشنا میگفت اگه سه سال بری برنگردی میتونی سالی سه بار بیای ایران
  میخواستم بدنم میشه مثه دانشجو اعزام شم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید پس از ورود به گرجستان ویزای خود را تغییر دهید.

 35. الهام گفت:

  سلام براي اپلاي در مقطع كارشناسي ارشد چه زماني بايد اقدام كرد؟ من الان ( شهريور ماه) ميتونم براي ترم بهمن اپلاي كنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ورودی و ددلاین دانشگاه ها بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

 36. صدف خاني گفت:

  سلام وقتتون بخير .من دانشجوي سال اخر كارشناسي رشته كاردرماني توانبخشي هستم .خواستم بدونم كه شرايط ادامه تحصيل با همين شرايطِ من يا بعد از فارغ التحصيليم و ارشد چطوري هستش؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بعد از فارغ التحصیلی در صورت پیدا کردن کار در گرجستان می توانید اقامت خود را تمدید نمایید و در این کشور بمانید.

 37. علي محمدي گفت:

  سلام من از سال ٩٢ دانشجوام و مدركي دريافت نكردم فقط براي معافيت تحصيلي دارم دانشگارو ادامه ميدم
  دوتا سوال دارم سوال اول من ميتونم براي كارشناسي پذيرش بگيرم؟ سوال دوم زباني كه بايد بلد باشم چيه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   زبان و شرایط تحصیل در گرجستان بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

 38. سپهر گفت:

  با سلام
  من رشته علوم تجربی درس میخونم و متقاضی کنکور ۹۸ هم هستم.زبان انگلیسی رو در حد حرف زدن و ارتباط برقرار کردن بلدم و اگر ادامه میدادم حدودا ۹ ماه دیگه آیلتس رو میگرفتم.
  اگر بخوام در گرجستان پزشکی یا دندان پزشکی بخونم آیا مدرکش معتبره برای وزارت علوم؟برای کشوری مثل سوئد یا سوئیس چی؟
  بعد من که زبان رو کامل بلد نیستم آیا باید در گرجستان دوره ببینم؟
  راهنمایی کنید لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد؛ اما مورد تایید کشور های دیگر است. در صورت نداشتن مدرک زبان می توانید در دوره های آمادگی زبان شرکت نمایید.

 39. نسیم گفت:

  سلام خسته نباشید من دپیلم رشته تجربی دارم امسال در کنکور سراسری شرکت کردم ولی از رتبم راضی نیستم میخواستم ببینم شرایط تحصیل در رشته ی پرستاری در گرجستان چطوریه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در گرجستان باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های آمادگی زبان شرکت نمایید. سپس می توانید برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 40. رضا گفت:

  سلام ، شرط معدل و ریز نمرات برای تحصیل دندان پزشکی در گرجستان به چه صورت است؟
  فرض اینکه بتونیم وارد دانشکده دندان بشیم آیا امکان ادامه تحصیل در کشور های دیگر میسر است یا خیر مدرک گرجستان در هیچ کشوری قابل قبول نیست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به رسمیت شناخته شدن مدرک تحصیلی شما بسگی به دانشگاه تحصیلیتان دارد.

 41. شبنم گفت:

  سلام
  درحال حاضر دانشجوي سال اخر فوق ليسانس مديريت صنعتي در دانشگاه غير انتفاعي ميباشم
  جهت تحصيل دكتري در گرجستان هزينه حدودا ترمي چقدر ميشه؟ايا خوابگاه به من تعلق ميگيره؟و اينكه كدوم دانشگاه پذيرش ميكنه منو

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای انتخاب دانشگاه تحصیلی در گرجستان باید شرایط شما به طور دقیق بررسی شود. شما می توانید برای بررسی شرایط خود از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

 42. F.sarparast گفت:

  سلام.همسرم دیپلم ماشین الات کشاورزی دارن.میتونن برای ادامه تحصیل به گرجستان برن؟و اینکه امکان داره منم همراه ایشون باشم؟امکان کار و تحصیل همزمان فراهمه!؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل سن، رشته تحصیلی و مهارت زبانی حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 43. mohsen گفت:

  سلام. من از دانشگاه پیام نور مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات دارم می خواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در گرجستان وجود داره و چه مقدار هزینه داره ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در گرجستان نیاز به ارائه مدرک زبان دارد و در صورت نداشتن، می توانید در دوره های زبان شرکت نمایید. هزینه های تحصیل در گرجستان بسته به زبان تحصیل و یا دانشگاه انتخابی شما دارد.

 44. Ayda گفت:

  باسلام و خسته نباشید ..
  من ارشد حسابداری دارم .. میخواستم بدونم میتونم برای دکتری در گرجستان ادامه تحصیل بدم؟
  چون بعضی از کشورها دکترای حسابداری ندارن ..
  و اینکه هزینه تحصیل با خود دانشجو هست یا دانشگاه؟واینکه طی دوره تحصیل حق کار داده میشه یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ پذیرش برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام نمایید. اعطا بورسیه تحصیلی بسته به نظر استاد راهنمای شما دارد.

 45. عاطفه کریمی گفت:

  سلام ببخشید من امسال دوازدهمی هستم میخواستم بدونم تحصیل در رشته های پیرا پزشکی مانند اتاق عمل و هوشبری در دانشگاه های خصوصی گرجستان وجد دارد یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی گرجستان باید دانشگاه خود را انتخاب کرده و شرایط مورد نیاز را برآورده نمایید.

 46. سیاوش ذبیحی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بنده فارغ‌التحصیل مهندسی کشاورزی در مقطع کارشناسی‌ارشد دانشگاه دولتی ایرانم. معدل بالای ۱۸ و دارای ۴ مقاله علمی پژوهشی هستم.
  خواستم از شرایط پذیرشم در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم اطلاع پیدا کنم.
  ممنونم از راهنماییتون.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در گرجستان باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های زبان شرکت نمایید.

 47. زارع گفت:

  سلام من رشته ام کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته ام در گرجستان وجود داره ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی وجود دارد.

 48. فیروزی گفت:

  من درحال تحصیل در رشته گرافیک هستم و سال ۹۸کنکور میدم میخواستم بدونم چه شرایطی برای تحصیل در مقطع کارشناسی هست؟ مدارک و پولی که نیاز هست چقدره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   مدارکی که باید ارائه دهید شامل مدارک تحصیلی و هویتی شما است و همچنین هزینه تحصیل نیز بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 49. یاس گفت:

  سلام . من درحال حاضر دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم و میخواهم مقطع دکتری را در گرجستان ادامه تحصیل بدم
  سطح زبان تقریبا مبتدی دارم
  در رابطه با شرایط اقدام ب تحصیل و شرایط کار ( چون می‌خوام مشغول ب کار باشم)
  مهاجرت ، و اینکه از کجا بدونم رشته های تحصیلی در دکتری گرجستان کدام ها هستند ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های گرجستان باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های زبان شرکت نمایید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 50. ابوالفضل موید گفت:

  سلام
  بنده امسال دبیرستان رو تموم کردم و قصد دارم برای ادامه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی به گرجستان برم میخواستم شرایط رو بدونم خیلی ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در گرجستان باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های آمادگی شرکت نمایید.

 51. نیلوفر گفت:

  سلام تحصیل در مقطع تخصص پزشکی به زبان گرجی یا روسی برای دانشجوهای غیر گرجی در دانشگاه دولتی تفلیس میسر هست یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط تحصیل برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی گرجستان کمی سخت می باشد، متقاضیان باید رزومه علمی خوب و همچنین مدرک زبان نیز ارائه دهند.

 52. ارزو گفت:

  سلام
  امکان تحصیل در رشته طراحی مد یا لباس در کشور گرجستان از مقطع دیپلم وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با توجه به رزومه علمی و مدرک زبان خود می توانید اقدام نمایید.

 53. علی گفت:

  سلام،
  آیا با ثبت نام در کلاسهای زبان انگلیسی میتوان برای اقامت گرجستان اقدام کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   درصورتی که بتوانید دی این کشور سرمایه گذاری کنید و یا مشغول به کار شوید، بله اقامت مشروط به شما داده می شود.

   1. حامد گفت:

    سلام و درود. هزینه ی تحصیل در شته ی وکالت چقدره؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام روزتون بخیر
     هزینه تحصیل رشته وکالت بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 54. مهیار مشهدی گفت:

  سلام، آیا برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی‌ گرجستان کشور خوبی است؟
  من دیپلم دیپلم تجربی نظام جدید دارم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله گزینه خوبی است اما از نظر وزارت علوم دانشگاه های این کشور مورد تایید نمی باشند.

 55. ابارشی گفت:

  همسر بنده آرایشگر هستش و من خودم لیسانس علوم تربیتی دارم . قصد مهاجرت داریم اما میخوام بدونم امیدی به کار هست که اقدام کنیم یا خیر .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ابتدا بفرمائید که کدام کشور را مدنظر دارید، اگر منظورتان گرجستان است؛ بله شما می توانید با سرمایه گذاری اندک در این کشور، اقامت را اخذ نمایید.
   اما سایر کشور ها از جمله کشور های اروپایی قوانین کاری و اقامتی دیگری نیز دارند که روند اقدام شما را تسهیل می کند.
   با ما در تماس باشید تا به روزترین اطلاعات را به شما ارائه کنیم.

 56. Kho گفت:

  با سلام و عرص ادب کارشناس بیهوشی هستم .میخام گرجستان برای پزشکی اقدام کنم شرایطش چجوریه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بدین منظور نیاز است تا اعتبار سنجی و تطبیق واحد صورت بگیرد که با این وجود لازم است مدارک شما بررسی شود تا راه آسان تری به شما پیشنهاد شود.
   حتی می توانید برای شروع مجدد اقدام ثبتنام کنید تا هردو مدرک خود را داشته باشید.

 57. غزل گفت:

  با سلام
  سوالم این بود که برای پذیرش دکترا در گرجستان حتما به مدرک زبان نیاز هست؟ امکان این هست که بدون مدرک پذیرش و ویزا گرفت و بعد در گرجستان دوره زبان را گذراند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که محدودیت زمانی برایتان مانع نشود، می توانید دوره زبان را نیز در این کشور بگذرانید.
   اما بدانید که داشتن دانش زبان گرجی به میزان اندکی مورد نیاز است و نوعی الزام برای برقراری ارتباط محسوب می شود.

 58. ستاره گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم رشته معماری دارم و چون کارو دانش درس خوندم مدرک پیش دانشگاهی ندارم.
  با این تفاسیر می تونم در گرجستان وارد دانشگاه بشم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های گرجستان می بایست دوازده سال تحصیلی مشخص شده در ایران را سپری کرده باشید و یا سال دوازدهمی که سپری نشده را در گرجستان و یا کشوری دیگری بگذرانید.

 59. آرمان گفت:

  سلامو می خواستم بدونم همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان امکان کار کردن و کسب درآمد هم هست یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شما می توانید در کنار تحصیل در گرجستان، به کسب درآمد هم بپردازید، اما در نظر داشته باشید تقاضای نیروی کار در شرق اروپا و گرجستان به اندازه ی کشورهای اروپای غربی نیست.

 60. آرزو کبیرزاده گفت:

  سلام
  بنده دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم و قصد مهاجرت به گرجستان را دارم.با یان رشته بنده را قبول میکنند برای ادامه تحصیل؟باید چیکار کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می توانید با طی مراحل فرآیند معادل سازی، مدرک رشته ریاضی فیزیک و یا تجربی را اخذ نمایید و یا با شرکت در دوره ای مشابه در کشورهای دیگر، دوازده سال تحصیل پیش نیاز تحصیل را فراهم کنید.

 61. ناهید.م گفت:

  با سلام.
  ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته مشاوره خانواده یا روانشناسی، در گرجستان امکان پذیر هست؟
  و کدام دانشگاه گرجستان مورد تایید وزارت علوم میباشد؟
  تشکر.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   گرایش های رشته های علوم انسانی، در گرجستان موجود است.
   در امسال هیچ یک از دانشگاه های گرجستان، مورد تایید وزارت علوم و بهداشت نیستند.

 62. Maryam گفت:

  باسلام.ببخشید من لیسانس حقوق دارم میخاسم بدونم دانشگاه های گرجستان درمقطع ارشد رشته حقوق داره؟؟شرایط پذیرشش چطوره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تقریبا تمامی گرایش های رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان وجود دارد.
   می بایست نمره مدرک آیلتس بالا به همراه مدرک کارشناسی از دانشگاه معتبر باشید.

 63. علیرضا صانعی گفت:

  سلام و عرض ادب
  من در مقطع پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک هستم و سال 97 آزمون کنکور شرکت میکنم…زبان انگلیسی راتا حد مدرک آیلتس گذرانده ام اما آزمون نداده ام…میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در گرجستان چه جوری ویزای تحصیلی بگیرم.آیا امکان ادامه تحصیل در گرجستان از طریق بورسیه هم هست یا نه؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ ویزای تحصیل می بایست از یکی از دانشگاه های گرجستان، پذیرش اخذ نمایید و بحث بورسیه برای مقاطع پایین وجود ندارد.

 64. آزیتا گفت:

  هزینه های یادگیری زبان انگلیسی در گرجستان حدودا بری مبتدی چقدر است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دوره های زبان انگلیسی در گرجستان قیمت هایی متفاوت نسبت به ساعات و اساتید و امکانات دارند.
   هزینه ی دوره های معمولی زبان انگلیسی، بین 500 تا 800 لاری گرجستان می باشد.

 65. مجید اصغری گفت:

  با سلام. من ارشد مهندسی پزشکی دارم میخوام برای دندانپزشکی بخونم آیا مدرک دندان پزشکی گرجستان برای وزارت بهداشت مورد تایید هست ؟ و آیا من میتونم در رشته مهندسی پزشکی هم در طول تحصیل برای خرج و مخارج وارد بازار کاری بشم درگرجستان ؟ و اینکه هزینه تحصیل و خرج و مخارج حدودا چقدر میشه در سال ؟ ایا اقامت هم در طول تحصیل میدهند مثل خوابگاه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امسال هیچ یک از دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت علوم و بهداشت نمی باشد.البته این به دلیل مهاجرت زیاد ایرانیان به این کشور است و لازم به ذکر است: برخی از دانشگاه های گرجستان از بهترین دانشگاه های جهان محسوب میشوند.
   هزینه ی زندگی معمولی، در گرجستان، حدود 400 تا 400 دلار در ماه می باشد.
   هزینه ی تحصیل و ارائه ی خوابگاه از طرف دانشگاه نیز در هر شهر و دانشگاه متفاوت است و برخی دانشگاه های اروپایی و یا آمریکایی در گرجستان دارای شعبه، می باشند.

 66. مستانه پرهام گفت:

  سلام وقت بخير
  من كارشناسي ارشد در رشته بيوتكنولوژي پزشكي دارم. ميخوام ببينم براي دكتري ميتونم در گرجستان تحصيل كنم؟ مثل ساير كشورها به عنوان شغل درنظر گرفته ميشه و پرداخت حقوق داره و رايگانه ؟ يا پرداخت شهريه داره؟
  از نظر رنكينگ علمي چطور هست؟
  ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای رشته و گرایش شما، پیشنهاد میشود کشور های قوی علمی اروپایی را بررسی نمایید.
   تسهیلات و مزایایی که کشورهای کانادا، حوزه اسکاندیناوی و بلوک غرب به شما میدهند و سطح علمی آن دانشگاه ها، قابل مقایسه با کشور گرجستان نیست.

 67. zahra گفت:

  سلام خسته نباشيد
  كارشناس پرستاريم از دانشگاه بين الملل
  ميخام گرجستان پزشكي بخونم
  ميتونم همزمان كه درس ميخونم به عنوان پرستار هم تو بيمارستان مشغول بكار شم ؟مدركم رو قبول دارن؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با در نظر گرفتن این موضوع که نوع ویزای شما دانشجویی ست، اجازه ی کار محدود است.
   برای گرفتن اجازه ی کار با مدرک اخذ شده از ایران، می بایست آن را به تایید اداره کار گرجستان برسانید و برای تحقق راحت تر این موضوع، سابقه ی کار به همراه بیمه موثر است.

 68. لیلی قربان گفت:

  سلام خسته نباشید .من می خواستم ی شماره تماس از موسسه ی شما داشته باشم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شماره تماس ها در پایان هرصفحه آمده است.

 69. نادیا نقشبندی گفت:

  سلام.وقت به خیر.برای تحصیل در رشته مدیریت مقطع دکتری نیاز به مدرک زبان دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   عموم دانشگاه های دنیا مدرک زبان را به صورت پیش نیاز از دانشجو میخواهند.

 70. محمد مصدق گفت:

  سلام رشته های مدیریتی در گرجستان ارایه میشود یا نه؟
  با کاردانی میشه ادامه تحصیل داد ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله این امکان فراهم است.

 71. vahid گفت:

  باسلام. وقت بخیر.
  خسته نباشید
  در خصوص ادامه تحصیل در مقطه دکتری رشته ادبیات انگلیسی در گرجستان امکان پذیر است؟
  آیا مورد تایید وزارت علوم نیز میباشد؟
  باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هدف شما تحصیل در کدام دانشگاه گرجستان است؟ همه دانشگاه های گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

 72. كمند مهرپور گفت:

  سلام ميخاستم بپرسم ،قبل از ورود به دانشگاه من كه زبانم خوب نيست بايد كجا زبان بخونم؟هزينش چجوري هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان تحصیل در گرجستان بدون مدرک زبان و به زبان انگیسی فراهم است، می توانید در گرجستان این دوره را بگذرانید.

 73. محمد حسام زیباساز طالبی گفت:

  سلام وقت بخیر.آیا در دانشگاههای گرجستان بخواهم در رشته پزشکی بخوانم امتحان ورودی دارد یا نه. ثانیا هزینه هر ترم چقدر میباشد ثانیا کی ثبت نام شروع میشود

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   دانشگاه های پزشکی گرجستان مورد تایید وزارت بهداشت نیست، آزمون ورودی چندان سختی هم ندارند.
   شهریه تحصیل پزشکی در گرجستان هم چیزی که الان در ذهنم هست، حدود ۳۰۰۰ دلار در سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *