کشور گرجستان در خط مرزی آسیای شرقی و اروپای غربی واقع شده است. گرجستان یک گزینه مناسب تحصیلی برای دانشجویانی است که علاقه فراوانی به تجربیات فرهنگی و اکتشاف در ملیت های جذاب را دارند. در این مقاله به بررسی ادامه تحصیل در گرجستان می پردازیم.

  فرم مشاوره فوری

  سیستم تحصیلی ادامه تحصیل در گرجستان

  بیش از 60 موسسه آموزش عالی در این کشور وجود دارد که همگی آن ها تحت پوشش دولت گرجستان می باشند. علاوه بر دانشگاه های دولتی دانشگاه های خصوصی فراوانی در این کشور وجود دارد که تعداد آن از دانشگاه های دولتی بیشتر می باشد.

  موسسات آموزشی این کشور به دسته های زیر تقسیم می شوند: دانشگاه و دانشگاه های تربیت مدرس که تمامی مقاطع را پوشش می دهد و دانشگاه هایی که فقط در مقطع لیسانس فعالیت دارند.

  گزینه های تحصیلی:

  گرجستان یکی از خاص ترین مقاصد تحصیلی می باشد. بخصوص برای دانشجویانی که از محیط های شلوغ تحصیلی فراری هستند. سیستم آموزشی گرجستان دائما در حال پیشرفت است و روز به روز جذابیتش برای دانشجویان بین المللی بیشتر می شود و هرساله متقاضیانی بیشتری را جهت ثبت نام در دانشگاه های این کشور به سمت خود جذب می کند. متقاضیان تحصیل در گرجستان می توانند در تمامی رشته ها از جمله مدیریت جهانگردی، مدیریت بازاریابی، علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی و حتی PR ادامه تحصیل دهند.

  دانشکده های پزشکی گرجستان موقعیت های خاصی را به متقاضیان ارائه می دهد. فارغ التحصیلان این دانشگاه ها می توانند به راحتی جهت کار درهرگونه مراکزدرمانی درخواست دهند.

  زبان تحصیل در این دانشگاه ها انگلیسی یا روسی می باشد. درضمن نیاز است جهت ورود به دانشگاه های این کشور در ازمون ورودی آن که شامل دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست است قبول شد.

  موقعیت های بورس تحصیلی جهت تحصیل در گرجستان:

  بورسیه دولتی، بورسیه خصوصی و بورسیه دانشگاهی

  ادامه نحصیل در گرجستان

  زبان تحصیل در گرجستان

  زبان رسمی کشور گرجستان زبان کرتولین می باشد که در بیشتر دانشگاه های این کشور و موسسات آموزش عالی بعنوان زبان اول تدریس می شود.

  برخی از دانشگاه ها کلاس ها را علاوه بر زبان گرجستانی به زبان روسی و انگلیسی هم برگزار می کنند. در بیشتر موسسات آموزش عالی دانشجویان می توانند دوره هایی مقدماتی را در جهت یادگیری زبان گرجستانی، قبل از شروع به تحصیل، پشت سر گذارند.

  جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در گرجستان تسلط به زبان انگلیسی و یا روسی الزامی است.

  ویزای دانشجویی گرجستان

  عزیزانی که جهت مهاجرت تحصیلی وارد خاک گرجستان می شوند نیازی به ویزا ندارند. این عزیزان فقط باید یک سری مدارک جهت پذیرش دانشگاه های این کشور آماده کنند البته این مدارک باید توسط سفارت گرجستان بصورت کامل چک شود.

  مدارک مورد تحصیلی جهت ویزای تحصیلی

  • پاسپورت
  • مدارکی که نشان دهنده اسکان قانونی شما در این کشور می باشد.
  • گواهی صادر شده توسط دانشگاه
  • ارائه تمکن مالی جهت هزینه تحصیل و زندگی
  • دو عکس پاسپورتی

  زندگی دانشجویی در گرجستان

  هزینه تحصیل در گرجستان ترمی 1000 یورو می باشد. دانشجویان بین المللی در ابتدا نیازی به پرداخت یکسال هزینه تحصیل و خوابگاه ندارند…این عزیزان می توانند هزینه را برای 4 ماه اولیه پرداخت کنند.

  جهت دریافت پذیرش تحصیلی گرجستان هیچ گونه مهلتی وجود ندارد. هزینه اسکان در این کشور ماهیانه بین 260 تا 440یورو متغیر می باشد. هزینه خورد و خوراک ماهیانه 80 یورو می باشد. مقاله هزینه زندگی در گرجستان نیز شامل اطلاعاتی می باشد.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون ادامه تحصیل در گرجستان به مشاورین و همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.