تحصیل داروسازی در چین بر علوم دارویی استوار است، مدرک لیسانس علوم داروسازی (BS)  به عنوان درجه ورود به سطح بالاتر است. برنامه های درسی داروسازی ترکیبی از توزیع دارو، مدیریت داروخانه، تجربه آزمایشگاهی، که بر در رابطه با مسئولیت های سنتی داروسازی هستند متمرکز شده است. تحصیل داروسازی در چین در سطح کارشناسی ارشد و دکتری که عمدتا بر کشف دارو و پژوهش توسعه دارو تمرکز دارند نیز در چین در دسترس است. در حال حاضر، تاکید بر تغییر جهت به این رشته به سمت داروسازی بالینی می باشد. با این تغییر،  اضافه کردن دانشگاه های داروسازی برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد دانشجویان داروسازان بالینی نیز در در حال توسعه می باشد. همچنین توسعه مهارت های بالینی داروسازان از طریق آموزش نیز در حال افزایش است. وزارت آموزش و پرورش چین در نظر دارد برای ورود به سطح کارشناسی ارشد و یا دکتری در رشته داروسازی بالینی یک مدرک حرفه ای شبیه به درجه (PharmD) در ایالات متحده، دکتری داروسازی را تعریف کند.

راه های متعددی جهت مهاجرت به چین وجود دارد از جمله اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق کار و … اما یکی از بهترین راه های مهاجرت به چین مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد. در تمام روش ها پس از اینکه شخص چندین سال در کشور مورد نظر اقامت داشت می تواند برای تابعیت آن کشور اقدام کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل داروسازی در چین

آموزش و تحصیل داروسازی در چین در سلسله چینگ در سال 1906 آغاز شد. اولین دانشگاه داروسازی در چین قبل از تاسیس جمهوری خلق چین در سال 1949 آغاز شد، 8 مدرسه و دانشگاه به ارائه برنامه های داروسازی به صورت حرفه ای وجود دارد. در سال 1955، کالج پزشکی پکن در جمهوری خلق چین به عنوان اولین دانشگاه در چین شروع به پذیرش دانشجویان داروسازی در مقطع کارشناسی ارشد کرد (در حال حاضر به عنوان مرکز علوم بهداشت دانشگاه پکن شناخته می شود) امروزه در سراسر چین، بیش از 257 دانشکده داروسازی و دانشگاه ارائه کننده مدرک کارشناسی وجود دارد. در سال 2005، بیش از 6000 فارغ التحصیلان درجه BS، 800 دانشجو درجه MS را در رشته داروسازی دریافت کردند، قابل ذکر است که 290 نفر در این کشور تا این سال مدرک دکترا داروسازی را دریافت کردند.

تحصیل داروسازی در چین

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به چین به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به چین برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با همراهی وکیل مهاجرت در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به چین وجود دارد، روش هایی نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری و … اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به چین معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند.

سیستم آموزشی رشته داروسازی در چین

به طور سنتی، دانشجویان مدرک کارشناسی را به عنوان مدرک داروسازی برای ورود به سطحو بالاتر یا بازار کار دریافت می کنند. دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی هستند می توانید مدرک فوق لیسانس را در 3 سال و بعد از آن مدرک دکترا را در 5 سال به دست آورند. دانشجویان با مدرک فوق لیسانس می توانند برای شرکت در دوره های دکتری شرکت کنند.

آموزش داروسازی بالینی در چین به تازگی توسعه داده شده است. چرا که هیچ استانداردی برای برنامه های درسی این رشته در سراسر کشو وجود ندارد، انواع رشته ها مرتبط با داروسازی با نام های گوناگون و واحد های درسری متفاوت در دانشگاه های این کشور وجود دارد برخی از آنها عبارتند از متصدی داروخانه، کارشناسی ارشد داروخانه یا داروسازی، دکتری داروسازی یا داروخانه می باشند. از سال 1989 تا سال 1999، مدرسه داروسازی چین در دانشگاه سیچوان اولین برنامه 5 ساله داروسازی بالینی با ارائه مدرک کارشناسی را ارائه کرد. از سال 2000، وزارت آموزش و پرورش تنها این برنامه را برای رشته داروسازی جهت ارائه مدرک کارشناسی مجاز دانست. به عنوان یک استثنا، در سال 2008 دانشگاه داروسازی چین دوره 5 ساله مطالعات بالینی داروسازی را ارائه کرد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های چین بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی چین معمولا بالا می باشد.

برترین و معتبرترین دانشگاه های داروسازی چین

سطح علمی دانشگاه های چین با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را از مشاورین موسسه ما سوال فرمایید.

دانشگاه های چین که دارای رشته داروسازی هستند به ترتیب رتبه:

دانشگاه های داروسازی چین

دانشگاه داروسازی چین (CPU)

دانشگاه داروسازی چین (CPU)، در شهرستان تاریخی و فرهنگی نانجینگ واقع شد است، یکی از “211 پروژه” دانشگاه های کلیدی وابسته به وزارت آموزش و پرورش چین است. این دانشگاه برای تاریخ طولانی نقش رهبری رشته دانشگاهی داروسازی در چین را دارد. این دانشگاه در سال 1936 به عنوان اولین دانشگاه و کالج مستقل داروسازی چین و به عنوان اولین نهاد عمومی آموزش داروسازی در چین تاسیس شد.

در پایان سال 2015، CPU  میزبان بیش از 15،000 دانش آموزان تمام وقت بود، که در حدود 12000 نفر متقاضی کارشناسی یا دیپلم بودند، بیش از 3600 دانشجوی فوق لیسانس در بین آنها بود. این دانشگاه دارای چندین دانشکده است که آنها شامل 910 معلم و استاد تمام وقت می باشد. در بین آنها دانشگاهیان از آکادمی مهندسی چین، فرهنگستان علوم آلمان، دانش پژوهان برجسته جوان بنیاد ملی علوم، پژوهشگران رودخانه یانگ تسه به چشم میخورد. برنامه های این دانشگاه توسط آکادمی علوم چین پشتیبانی می شود. این دانشگاه از دو دانشگاه، به نام های پردیس Xuanwumen و پردیس  Jiangningتشکیل شده است، که مساحت حدود (146.6 هکتار) را پوشش می دهد.

CPU طیف گسترده ای از رشته های علوم به غیر از داروسازی از جمله، پزشکی، مهندسی، اقتصاد، مدیریت، هنر و قانون را نیز ارائه می کند. اما رشته ی کلیدی این دانشگاه داروسازی می باشد. در آمار ESI  ارائه شده در سال 2015، داروشناسی و سم شناسی، شیمی، و همچنین برنامه های داروسازی بالینی این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر در جهان قرار گرفت. انتشارات فارماکولوژی و سم شناسی این دانشگاه کتب علمی بسیار سرامدی را تاکنون منتشر کرده است. این دانشگاه 25 برنامه ی لیسانس، 5 برنامه کاردانی (پلی تکنیک)، 24 برنامه دکتری پژوهش محور در دو رشته داروسازی و داروسازی سنتی چینی ، 36 برنامه کارشناسی ارشد پژوهش محور و 23 برنامه برای محققان دکترا در دو رشته داروسازی و داروسازی سنتی چینی، و همچنین 5 برنامه های حرفه ای در سطح کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.

 CPU پایبند به مفهوم علمی اول، معلم و دانشجو محور می باشد. پیاده سازی مدل آموزش یکپارچه سازی دانش، توانایی و کیفیت بالا، پرورش تفکر برجسته و خلاق دانشجویان، ایجاد نخبگان داروسازی متعهد جزو برنامه های این دانشگاه است.CPU  تاکنون برای سه بار متوالی موفق به کسب جایزه مقام اول در دستاوردهای آموزش ملی را داشته است. در سال 2014، این دانشگا در سه پروژه جایزه دستاورد در سطح ملی را دریافت کرد، و همچنین در موارد زیادی موفق به کسب جایزه مقام دوم را تاکنون داشته است، به طور کلی این نهاد آموزش و پرورش داروسازی به علاقه مندان تحصیل در این رشته توصیه می شود. نرخ اشتغال فارغ التحصیل همواره در میان دانشگاه های این کشور و کالج های وابسته محلی بالاتر است. در سال 2014، نرخ اشتغال در مقطع کارشناسی در میان دانشگاه های دیگر بسیار بالاتر بود.

از جمله اهداف این دانشگاه ترویج نوآوری در تحقیق و با هدف توسعه داروهای جدید برای سلامت عمومی است. این دانشگاه دارای 18 آزمایشگاه کلیدی از جمله آزمایشگاه دولتی داروهای طبیعی می باشد. این دانشگاه دارای همکاری های علمی با دانشگاه ها و موسسات خارج از کشور در بیش از 40 کشور می باشد. در طول سال های 2011-2015 این دانشگاه 26 پروژه ی بزرگ و نوآورانه در رابطه با مبارزه با مواد مخدر در کشور را انجام داده است و دارای بودجه 178 میلیون یوان برای این تحقیقات بوده است، در حال دارای رتبه اول رشته داروسازی در میان همه دانشگاه های سراسر کشور داشته است. محققان این دانشگاه دو جایزه ملی پیشرفت علوم را تاکنون به دست آورده اند. این دانشگاه تاکنون 2 داروی جدید ملی و 6 داروی جدید برای تحقیقات بالینی مورد خود را به ثبت رسانده است، از زمان افتتاح دانشگاه تاکنون دارای 410 اختراع ثبت شده و 3919 مقالات نمایه شده SCI منتشر شده می باشد.

دانشگاه دارویی شنیانگ

دانشگاه دارویی شنیانگ (SPU) یک دانشگاه در شهر های شنیانگ و لیائونینگ، چین است. این موسسات تحقیقاتی برای اولین بار ارائه کننده علوم دارویی در چین بوده اند.

دانشگاه دارویی شنیانگ دارای سنت های تاریخی فراوانی است که شهرت آن به عنوان یکی از دو دانشگاه دارویی جامع در تمام چین می باشد. دانشگاه رویجین در جیانگشی در سال 1931 آغاز به کار کرد و سپس به محل فعلی خود در سواحل رودخانه هان در شنیانگ لیائونینگ در سال 1949 نقل مکان کرد.

SPU  به یک موسسه چند رشته ای، چند سطحی و چند شکلی از آموزش عالی، رشته های گسترده و متنوع در حوزه مطالعه دارویی را توسعه داده است. مدارس داروسازی دارای رشته مهندسی داروسازی، داروسازی سنتی چینی، مدیریت کسب و کار در زمینه داروسازی، دوره های عمومی و آموزش بزرگسالان می باشد. این دانشگاه مجاز به اعطای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری می باشد، متقاضیان ثبت نام از بین دانشجویان هنگ کنگ، ماکائو، تایوان، و همچنین کشورهای دیگر می باشند.

SPU  دارای منابع تسهیل کننده یادگیری می باشد، برخی از آنها عبارتند از موسسه پزشکی مواد؛ موسسه آموزش عالی داروسازی؛ مرکز کامپیوتر؛ مرکز برنامه آموزشی صوتی و تصویری؛ مرکز تجزیه و تحلیل کلام؛ باغ گیاه شناسی گیاهان دارویی، و یک کارخانه داروسازی تابعه می باشد.

SPU  دارای یک هیات از اساتید می باشد که در میان آنها 394 استاد تمام وقت وجود دارد. جمعیت دانشجویی به بیش از 7000 نفر افزایش یافته است. در آکادمی مهندسی چین، بیش از 182 استاد و دانشیار وجود دارد (نزدیک به یک چهارم از آنها دارای تجربه کاری در خارج از کشور می باشند، نزدیک به یک سوم دارای مدرک دکترا هستند.)

بیش از 3000 مقاله علمی توسط دانشگاهیان SPU در رابطه با تحقیقات آنها تاکنون در رابطه با دوز فرآورده های دارویی، فاز و آماده سازی جامد لیپوزوم، مطالعات بر روی مواد شیمیایی و قطعات فعال داروهای چینی سنتی و داروهای طبیعی، تمایز و خواص مدل های دارو شیمیایی و سنتی چینی و مطالعه کنترل کیفیت آنها منتشر شده است. همه این اکتشافات علمی در خط مقدم تحقیقات چینی است. در سال های اخیر، تلاش های بسیاری در بین دانشگاهیان دانشگاه در تمام سطوح دولتی: شهرستان، استان، و دولت صورت گرفته است.

تحصیل داروسازی در چین دانشگاه زیجیانگ

دانشگاه زیجیانگ یک دانشگاه جامع ملی است که در سال 1897 تاسیس شد، آن را در ابتدا به عنوان آکادمی “Qiushi Shuyuan” (آکادمی کواشی) شروع به کار کرد، که به عنوان یکی از اولین آکادمی های مدرن آموزش عالی در چین شناخته شده بود.

زمینه های آموزشی دانشگاه زیجیانگ داروسازی، فلسفه، ادبیات، تاریخ، آموزش و پرورش، علوم، اقتصاد، حقوق، مدیریت، مهندسی، کشاورزی، پزشکی و غیره می باشد، در حال حاضر 113  تخصص برای مطالعات کارشناسی، 324 برنامه کارشناسی ارشد،  41 برنامه دکترا در این دانشگاه ارائه میگردد.

اجازه و شرایط همراه تحصیل داروسازی در چین :

2 مورد از افراد وابسته می توانند همراه با دانشجویان به چین مهاجرت کنند:

 1. شوهر، زن یا همسر قانونی = 1 نفر با گواهی ازدواج
 2. فرزند فرد محصل زیر 18 سال با شناسنامه

دانشگاه داروسازی چین پیشنهاد آوردن کودکان به دانشگاه برای زندگی را توصیه نمی کند چرا که خوابگاه های این دانشگاه به طور خاص برای افراد بزرگسال طراحی شده است و برای الزامات ایمنی کودکان تدابیری اندیشیده نشده است. دانشجویان چین که دارای فرزند می باشند و با خود او را به خوابگاه و دانشگاه می آورند بایستی یک توافقنامه ایمنی را امضا کنند.

دانشگاه داروسازی چین پشتیبانی مسکن برای همراهان را فراهم نمیکند. مواردی نظیر:

 1. پدر و مادر
 2. نامزد
 3. برادران / خواهران
 4. انواع دیگر از بستگان
 5. همسر حقوقی که در حال حاضر به کار و تحصیل در موسسات دیگر چین مشغول است.

شما می توانید برای مهاجرت یکی از اعضای خانواده همراه با شما درخواست دهید اگر شما:

 • برنامه تحصیلی شما بیشتر از 24 ماه یا بیشتر طول می کشد.
 • دانشجوی بورسه تحصیل داروسازی در چین هستید.

ویزا جهت خانواده یا همراه:

خانواده و افرادی که قصد دارند همراه با دانشجوی داروسازی به این کشور مهاجرت کنند بایستی برای اخذ ویزای L  اقدام کنند این ویزا برای 180 روز اعتبار دارد، و بایستی توسط سفارت اخذ گردد. این ویزا دارای تاریخ انقضا می باشد و بعد از همراه بایستی مجددا برای تمدید آن اقدام کند.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های چین با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در چین بدون مدرک زبان ممکن نیست ، تحصیل داروسازی در چین در این کشور به زبان انگلیسی نیز در غالب دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در چین در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و چینی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم می باشد.

وضعیت خوابگاه (محل اقامت) داروسازی چین

دانشجو موفق به اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های داروسازی در چین برای تحصیل داروسازی در چین شد می تواند برای اخذ خوابگاه به دانشگاه مربوطه نامه درخواست خود را بلافاصله ارسال کند.

این خوابگاه ها دارای امکانات کامل می باشد و دانشجو در قبال صدمه رساندن به اموال خوابگاه مسئول می باشد.

دانش آموزانی که در دانشگاه زندگی می کنند بایستی ظرف 24 ساعت پس از اخذ اقامت خود برای خوابگاه یا اقامت گاه اقدام کند.

سپرده (رهن) جهت محل اسکان دانشجویان

میزان سپرده ¥ 500 یوان بایستی در کارت دانشگاه هر دانشجو شارژ شود و این مبلغ هیچگاه تا زمان اتمام تحصیل قاب برداشت نمی باشد. این سپرده به منظور عدم آسیب به اموال خوابگاه و دانشگاه می باشد پس از بررسی کامل همه وارد توسط مسئول و بازرس این مبلغ به دانشجو برگشت داده می شود.

 • خوابگاه در موارد زیر پس گرفته می شود:
 • هزینه اسکان در موعد مقرر پرداخت نشده باشد.
 • دانشجو توسط دانشگاه اخراج شده باشد.
 • دانشجو مقررات خوابگاه را رعایت نکند.
 • رختشویی و آشپزخانه
 • کارت های رختشویی و آشپزخانه به فروش می رسد و قابلیت شارژ دارد.
 • برق اتاق
 • هر اتاق مجهز به برق کشی می باشد، هزینه شارژ برق ب عهده دانشجو می باشد. و به صورت ماهانه از دانشجو دریافت می شود.

اتاق استاندارد

همه دانشجوهای بورسیه تحصیلی و دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری می توانند برای اخذ خوابگاه اقدام کنند. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و افراد دارای شرایط خاص می توانند برای اتاق های یکنفره تنها تحت برخی شرایط اقدام کنند اما بایستی هزینه (2400 / سال) را بپردازند.

به هر دانشجوی بورس تحصیلی دکتری CSC یک اتاق یک نفره به طور پیش فرض اختصاص داده شده است. اما هزینه های اضافی را دانشجو باید پرداخت کند.

میزان تمکن یا ساپورت مالی سفارت معمولا بسیار مهم است و شما باید الزاما قادر به اثبات آن باشید.  هزینه زندگی دانشجویی در چین نسبتا معقول می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط تحصیل داروسازی در چین و همچنین تحصیل پزشکی و دندانپزشک این کشور می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید. این موسسه خدمات ویزا و پذیرش این کشور را به صورت تضمینی بر عهده می گیرد.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”/telegram/telegarm-medical-channel/” target=”yes” position=”ta_center”]کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور[/button]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”http://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *