هر ساله دانش جویان زیادی از سراسر دنیا به قصد تحصیل وارد کشور چین می شوند. دانش جویان بین المللی قادر به انجام کار دانشجویی در این کشور هستند که می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در چین را پوشش دهد. کار نیمه وقت در حین تحصیل در کشور چین می تواند شرایط اقامت دائم در این کشور را فراهم کند.در این مقاله که به کوشش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه و تنظیم گردیده است به بررسی دقیق موارد زیر خواهیم پرداخت :

  فرم مشاوره فوری

   • اجازه کار دانشجویی در چین
   • شرایط کلی کار دانشجویی در چین
  • فرصت های شغلی کار دانشجویی در کشور چین
  • انواع کار دانشجویی در چین
  • موسسات کاریابی در کشور چین
  • شرایط اخذ اجازه کار دانشجویی در چین
  • سوالات متداول در رابطه با کار دانشجویی در کشور چین

  اجازه کار دانشجویی در چین

  مشاغل نیمه وقت هنگام تحصیل در خارج از کشور برای دانش جویان بین المللی یک ضرورت است. با کار پاره وقت آن ها می توانند هزینه های تحصیل و زندگی خود را پشتیبانی کرده و تجربه کار در بازار کار چین را به دست آورند. این کار مهارت صحبت کردن به زبان چینی آن ها را بالا می برد و باعث می شود نگاه عمیق تری به فرهنگ و سبک زندگی مردم در کشور چین داشته باشند. اگر چه، کار کردن به طور پاره وقت در هنگام تحصیل در خارج از کشور یک چالش است اما دانش جویان را به یک فرد حرفه ای و کارآمد تبدیل می کند. از آن جایی که کشور چین دارای سریع ترین رشد اقتصادی در جهان است، بسیاری از فرصت های شغلی پاره وقت وجود دارد که از نظر حرفه ای و مالی امیدوار کننده می باشند.پیش تر، دانش جویان بین المللی در طول تحصیل خود قادر به کار در چین نبوده اند و شهروندان خارجی نیز بدون داشتن حداقل دو سال تجربه کار پس از تحصیل در خارج از کشور قادر به گرفتن ویزا برای کار در چین نبودند، و این امر تغییر ویزای دانش جویان بین المللی را به ویزای کار غیر ممکن می کرد . اما در سال 2016، شانگهای سیاست های خود را تغییر داد تا دانش جویان بین المللی دانشگاه های چین بتوانند در طول تحصیل کسب و کار خود را در منطقه نمایش ملی نوآوری Zhangjiang و منطقه تجارت آزاد شانگهای شروع کنند. سپس سال گذشته، دولت برنامه ای را برای دانش جویان بین المللی با مدرک تحصیلات تکمیلی یا کسانی که در دانشگاه های ” شناخته شده ” برای اخذ مجوز کار در کشور چین پس از فارغ التحصیلی متقاضی بودند، معرفی کرد.

  اجازه کار دانشجویی در چین

  اجازه کار دانشجویی در چین

  شرایط کلی کار دانشجویی در چین

  برای آن دسته از دانش جویان بین المللی که قصد انجام کارهای دانشجویی را در کشور چین دارند، پیشنهادات زیادی وجود دارد. دانش جویانی که می توانند به زبان چینی صحبت کنند می توانند شانس خود را تا حد زیادی برای یافتن کارهای دانشجویی افزایش دهند. بنابراین بهتر است دانش جویانی که قصد تحصیل درکشور چین را دارند ابتدا تمرکز خود را بر یادگیری زبان چینی قرار دهند. تحصیل در کشور چین یک تجربه فراموش نشدنی و با ارزش است زیرا دانش جویان می توانند شاهد تحول تاریخی این کشور از یک کشور توسعه نیافته به یک قدرت بزرگ جهانی باشند. نکاتی که همواره باید پیش از انجام کار دانشجویی در این کشور در نظر داشت شامل موارد زیر می شود :

  • برای انجام کار نیمه وقت دانش جویان باید از قوانین مربوط به کشور آگاه بوده و از آن ها تبعیت کنند.
  • مشاغل نیمه وقت و کارآموزی نباید به درس آن ها لطمه ای بزند.
  • امکان تقویت زبان برای دانش جویان فراهم شود.
  • موجب افزایش تجربه کاری دانش جویان شود و فرصت های کاری جدیدی را برای آن ها فراهم کند.
  شرایط کلی کار دانشجویی در چین

  شرایط کلی کار دانشجویی در چین

  در صورت انجام هر یک از موارد زیر مجوز کار دانشجویی لغو خواهد شد :

  • نقض مقررات کارفرما
  • اشتغال بیش از حد مجاز تعیین شده در قرار داد
  • ارائه اطلاعات شخصی اشتباه
  • عدم رعایت قوانین و مقررات کار دانشجویی در کشور چین
  • انجام کار دانشجویی به درس دانش جویان لطمه و آسیبی وارد کند (منجر به غیبت و عدم حضور آن ها در کلاس شده و یا حتی افت تحصیلی را به همراه داشته باشد)

  کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با کار دانشجویی در کشور چین می باشند.

  فرصت های شغلی کار دانشجویی در چین

  روش های مختلفی برای یافتن فرصت های شغلی در چین وجود دارد. از آن جا که چین یک اقتصاد پر رونق است، بسیاری از دانش جویان فرصت هایی را پیدا می کنند که خود را به شکلی ارائه دهند که در کشور خود اتفاق نمی افتد. به عنوان مثال، دانش جویان بین المللی در آکادمی مرکزی درام غالباً برای ایفای نقش در فیلم های چینی مورد بررسی قرار می گیرند . از دانش جویان دانشگاه و زبان فرهنگ پکن اغلب خواسته می شود از شرکت های بین المللی که در حال بومی سازی محتوای خود هستند و غیره حمایت کنند. دانش جویان می توانند با مراجعه به تبلیغات در کافه های دانشگاه، فرصت ها را به صورت آنلاین جستجو کنند، یا از طریق وب سایت هایی مانند thebeijinger.com در قسمت classifieds می توانند در رویدادهای اینترنتی شرکت کنند. راه دیگر سؤال از اساتید دانشگاه خود است ، زیرا آن ها پیوندهایی با صنعت دارند و می توانند به معرفی دانش جویان کمک کنند.

  فرصت های شغلی کار دانشجویی در چین

  فرصت های شغلی کار دانشجویی در چین

  انواع کارهای دانشجویی در چین

  همان طور که گفته شد دانش جویانی که بتوانند به زبان چینی صحبت کنند، می توانند شانس خود را برای فرصت ها افزایش دهند. از جمله مهم ترین و رایج ترین فرصت های شغلی برای دانش جویان بین المللی شامل موارد زیر می شود :

  آموزش زبان انگلیسی :

  یافتن شغل تدریس زبان انگلیسی در چین ساده ترین کار است. معلم زبان انگلیسی لازم نیست یک زبان انگلیسی بومی باشد. او باید در زبان و دستور زبان مهارت داشته باشد. حقوق معلم عمدتاً شهر به شهر متغیر است اما تقریباً می توان در هر ساعت 100 تا 200 یوآن چین درآمد کسب کرد. دانش جویان می توانند آگهی های آموزش انگلیسی را در روزنامه ها، وب سایت ها و صفحه اعلان دانشگاه خود پیدا کنند.

  مترجم :

  یک مترجم می تواند در چین 28 دلار در ساعت به دست آورد. این کار برای ترجمه متن از زبان آلمانی، رومانیایی، فرانسوی، هندی، اردو، بلغاری و بسیاری از زبان های دیگر به زبان انگلیسی است . در ابتدا مترجم زیر نظر مربی فعالیت خواهد کرد و با گذر زمان با کسب تجربه حقوق و دستمزد مطابق مهارت های به دست آمده افزایش می یابد. بسیاری از شرکت های چند ملیتی و شرکت های تلفنی وجود دارند که برای ترجمه به مترجمان نیاز دارند.

  ضبط صدا :

  این کار دیگری است که مربوط به مهارت زبان انگلیسی است. کار ضبط صدا مربوط به حوزه رسانه است. ضبط کننده صدا باید برای کارتون، تبلیغات و فیلمبرداری صدا را به انگلیسی انجام دهد. کارمند مطالب داده شده به صورت کتبی را به لهجه بومی می خواند. این شغل 40 تا 60 دلار در هر ساعت درآمد دارد. می توان شغل ضبط صدا را در وب سایت ها یا با فرستادن رزومه به شرکت مرتبط پیدا کرد.

  عکاس :

  افرادی که در عکاسی مهارت دارند، در چین بدون پول نمی مانند. دانش جویان می توانند یک کار پاره وقت و مستقل از عکاسی را در چین انجام دهند و درآمد کسب کنند. به طور متوسط یک عکاس حرفه ای می تواند در هر ساعت 12 دلار درآمد کسب کند اما بسته به مهارت و تجربه می توان بیش از این درآمد کسب کرد . دانش جویان می توانند به صورت پاره وقت در عروسی ها، نمایشگاه ها، رویدادها، کنسرت ها و جلسات شرکت ها عکاسی انجام دهند.

  طراح گرافیک :

  مهارت طراحی گرافیک در چین تقاضای زیادی دارد. برای انجام کار طراحی گرافیک می توان 51 دلار آمریکا در هر ساعت درآمد دریافت کرد. کشور چین مکان بسیار خوبی برای شروع کار خود در این زمینه و کار بر روی پروژه های بسیاری است و می تواند رزومه کاری را برای دانش جویان به همراه داشته باشد تا در آینده یک طراح گرافیک حرفه ای باشند.

  دستیار حقوقی :

  کار دستیار حقوقی تایپ و رسیدگی به کارهای کاغذی است که شامل خواندن و اثبات اسناد حقوقی، تدوین قرار دادهای حقوقی قانونی، انجام کارهای دفتری، رسیدگی به احضارها و شکایات و تهیه مکاتبات روتین کارفرما می باشد. این شغل بر اساس تجربه دانش جویان بین 10 دلار تا 20 دلار در هر ساعت درآمد دارد.

  گارسونی :

  گارسون هتل و رستوران در چین می تواند 9 دلار تا 10 دلار در هر ساعت درآمد کسب کند. کار ساده است و به تجربه کاری احتیاج ندارد. ساعات کاری می تواند مطابق برنامه دانش جویان باشد و مهم تر از همه آن ها می توانند مهارت زبان چینی خود را که در بازار کار چین برای حرفه بعدی خود بسیار مورد نیاز است افزایش دهند.

  هر گونه سوال در رابطه با اجازه کار دانشجویی در کشور چین را با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در میان بگذارید.

  موسسات کاریابی در چین

  دانش جویان بین المللی می توانند از طریق جست و جو در آژانس ها و موسسات کاریابی در کشور چین، کارهای دانشجویی را پیدا کنند. برخی از موسسات کاریابی در کشور چین که دارای سابقه طولانی بوده و معتبر هستند شامل موارد زیر می باشند :

           نام موسسه                                                توضیحات
  موسسه کاریابی ابان زمینه های کاریابی این موسسه شامل استخدام در بانک های سرمایه گذاری، اوراق بهادار و مدیریت دارایی می شود
  موسسه کاریابی گرون زندر این موسسه کاریابی بیشتر در زمینه های مالی، تکنولوژی، حقوقی، منابع انسانی ، ارتباطات، صنعت و محیط زیست فعالیت می کند
  موسسه کاریابی هادسون این موسسه چیزی بیشتر از یک موسسه کاریابی است و علت آن داشتن اطلاعات در زمینه بازاریابی در شانگهای می باشد
  موسسه کاریابی مونراو زمینه های فعالیت این موسسه کالاهای مصرفی، بهداشت صنعتی و حرفه ای ، و فناوری می باشد
  موسسه کاریابی رابرت هاف زمینه های فعالیت این موسسه حسابداری مالی، مدیریت پروژه، تحلیلگر مالی، حسابرسی، مدیریت حسابرسی، سیستم های مدیریتی، تحلیلگری کسب و کار و محیط زیست حرفه ای است

  شرایط اخذ مجوز کار دانشجویی در چین

  شرایط اخذ مجوز کار دانشجویی در کشور چین به شرح زیر می باشد :

  • دارا بودن حداقل 18 سال سن
  • اجازه اقامت معتبر به منظور تحصیل در کشور چین
  • اخذ پذیرش از کالج ها و دانشگاه های کشور چین
  • داشتن گواهی پزشکی
  • عدم سابقه کیفری
  • دارا بودن نمرات مشخص با استاندارد های تعیین شده توسط آموزش و پرورش چین
  شرایط اخذ مجوز کار دانشجویی در چین

  شرایط اخذ مجوز کار دانشجویی در چین

  در صورتی که دانش جویان موفق به اخذ اجازه کار نشوند، می توانند از دانشگاه خود تقاضا کنند تا نامه ای را در اختیار آن ها قرار دهد که بتوانند به عنوان کارآموز در صنایع خاص مشغول به کار شوند. حضور به عنوان کارآموز در این مشاغل محدود است.

  در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی آماده پاسخ گویی تلفنی و حضوری به هموطنان عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد. هموطنان متقاضی اخذ مجوز کار دانشجویی در کشور چین ، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به دفاتر موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز مراجعه نمایند.

  سوالات متداول در مورد کار دانشجویی در کشور چین

  1- آیا دانش جویان بین المللی اجازه انجام کار دانشجویی را در چین دارند؟

  بله . دانش جویان بین المللی اجازه انجام کار دانشجویی را در چین خواهند داشت.

  2- مزیت انجام کار دانشجویی در کشور چین چیست؟

  مزیت انجام کار دانشجویی در کشور چین تبدیل دانش جویان به یک فرد حرفه ای و کارآمد می باشد.

  3- شرایط کار دانشجویی در کشور چین چیست؟

  شرایط کار دانشجویی در کشور چین عدم لطمه به تحصیل دانش جویان، عدم نقض مقررات و سایر موارد می باشد.

  4- دانش جویان بین المللی چگونه می توانند شانس خود را برای انجام کارهای دانشجویی در چین افزایش دهند ؟

  دانش جویان بین المللی می توانند با یادگیری زبان چینی شانس خود را برای انجام کارهای دانشجویی در این کشور افزایش دهند.

  5- دلایل لغو مجوز کار دانشجویی در کشور چین چیست؟

  از جمله دلایل لغو مجوز کار دانشجویی در کشور چین شامل اشتغال بیش از حد مجاز تعیین شده در قرار داد ، ارائه اطلاعات شخصی اشتباه، عدم رعایت قوانین و مقررات کار دانشجویی در کشور چین و سایر موارد می شود.

  6- انواع کارهای دانشجویی در کشور چین کدامند؟

  انواع کارهای دانشجویی در کشور چین آموزش زبان انگلیسی، گارسونی، طراحی گرافیک، عکاسی و … است.

  7- فرصت های شغلی در کشور چین چگونه اند؟

  دانش جویان می توانند با مراجعه به تبلیغات در کافه های دانشگاه، فرصت ها را به صورت آنلاین جستجو کنند، یا از طریق وب سایت هایی مانند thebeijinger.com در قسمت classifieds می توانند در رویدادهای اینترنتی شرکت کنند. راه دیگر سؤال از اساتید دانشگاه خود است، زیرا آن ها پیوندهایی با صنعت دارند و می توانند به معرفی دانش جویان کمک کنند.

  8- درآمد دانش جویان بین المللی از کارهای دانشجویی در کشور چین به چه صورت است؟

  درآمد دانش جویان بین المللی از کارهای دانشجویی در کشور چین شهر به شهر و نوع کاری که انجام می دهند متفاوت خواهد بود.

  9- شرایط اخذ مجوز کار دانشجویی در کشور چین چیست؟

  شرایط اخذ مجوز کار دانشجویی در کشور چین دارا بودن حداقل 18 سال سن، عدم سابقه کیفری و … است.

  10- موسسات کاریابی در کشور چین کدامند؟

  موسسات کاریابی معتبر در کشور چین ابان، گرون زندر، هادسون، مونراو و رابرت هاف هستند.

  11- آیا امکان اخذ اقامت کشور چین از طریق کار دانشجویی وجود دارد؟

  بله . کار نیمه وقت در حین تحصیل در کشور چین می تواند شرایط اقامت دائم در این کشور را فراهم کند.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.