کشور بلژیک واقع در غرب اروپا و با کشورهای آلمان ، هلند، فرانسه و لوکزامبورگ همسایه است.کشور بلژیک از بنیانگذاران اصلی اتحادیه اروپا است و مقر اصلی آن در پایتخت کشور بلژیک یعنی شهر بروکسل میباشد. یکی از راه های مهاجرت به بلژیک اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. اغلب دانشگاه های بلژیک در سطح بسیار بالای علمی می باشند و مدارک آنها در سطح جهانی قابل تایید است. هزینه های زندگی و تحصیل در بلژیک در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی کمتر است و از نظر اقتصادی وضعیت خیلی خوبی دارد. اگر شما هم یکی از علاقه مندان اخذ ویزای تحصیلی این کشور و جهت کسب اطلاع از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در بلژیک می توانند به وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز مراجعه نمایید.

درباره بلژیک

زبان رسمی مردم بلژیک: هلندی، آلمانی و فرانسوی می باشد البته در مناطق مختلف متفاوت است. در شمال بلژیک مردم بیشتر به زبان هلندی صحبت میکنند، در جنوب به زبان فرانسه و در بخش والونیا که در جنوب بلژیک است اغلب مردم به زبان آلمانی صحبت میکنند و در پایتخت بلژیک یعنی شهر بروکسل به دو زبان هلندی و فرانسوی صحبت میکنند.

مهاجرت به بلژیک از طریق اخذ ویزای تحصیلی و سپس اخذ اقامت بلژیک یکی از روش های مهاجرت به این کشور است، البته از روش های دیگر مهاجرت به این کشور از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری در بلژیک و یا ویزای کار در بلژیک است، البته شایان ذکر است شرایط ویزای کار آلمان یا اتریش در اروپا در مقایسه با بلژیک بسیار مناسب تر است. ما در این مطلب به بررسی شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به بلژیک می پردازیم.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به بلژیک

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در بلژیک میتوانند در دانشگاه ها یا موسسات آموزشی عالی به تحصیلات خود ادامه بدهند. در موسسات آموزش عالی رشته هایی همچون موسیقی، بهداشت، معماری و … تدریس میشود که شامل دو مرحله میشود. در مرحله اول آموزش ها به صورت عملی است و در مرحله دوم به صورت دانشگاهی و پژوهشی می باشد.

تحصیل در بلژیک
از بابت هزینه ی تحصیل در بلژیک اینکه تحصیل در دانشگاه های بلژیک برای دانشجویان اغلب به صورت نسبتاً رایگان می باشد تنها تعداد محدودی از دانشگاه ها و رشته های تحصیلی از دانشجویان هزینه دریافت میکنند. در کشور بلژیک دوران تحصیلی قبل از ورود به دانشگاه شامل 3 مقطع: ابتدایی، متوسطه و دبیرستان میشود که دانش آموزان پس از اتمام این مقاطع و اخذ مدرک دیپلم میتوانند وارد دانشگاه شوند.

البته قابل ذکر است که علاقه مندان به تحصیل در بلژیک در رشته های : پزشکی و دندانپزشکی بلژیک و همچنین مهندسی میبایست در آزمون ورودی دانشگاه ها نیز شرکت کنند. همین مسئله باعث شده عده ی زیادی که قصد تحصیل رایگان را داشته باشند، تحصیل رایگان در اتریش یا آلمان را برمی گزینند یا در صورت داشتن شرایط ویزای کار اتریش یا آلمان را درخواست دهند و سپس پس از اخذ اقامت اتریش یا آلمان نسبت به ادامه ی تحصیل در این کشور ها اقدام نمایند.

در دانشگاه های بلژیک علاوه بر اینکه دروس توسط اساتید مجرب تدریس میشود امکانات بسیار زیاد و با کیفیتی جهت پیشرفت تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار میگیرد. تمامی دانشجویان به راحتی به کامپوتر دسترسی دارند حتی دانشجویان در مقاطع تکمیلی تحصیل به کامپوتر با تمامی تجهیزات از جمله پرینتر و اسکنر به صورت شخصی دسترسی دارند.

هر کدام از دانشگاه های کشور بلژیک دارای یک کتابخانه تخصصی می باشند که همگی بسیار مجهز هستند و حتی امکان ارائه خدمات به صورت آنلاین را دارند به این صورت دانشجویان میتوانند به صورت آنلاین کتاب، مقاله، پایان نامه و… مورد نظر خود را در کتابخانه دانشگاه خود یا دیگر دانشگاه ها پیدا کرده و با مراجعه به کتابخانه به راحتی قفسه مربوطه را پیدا کند حتی اگر کتاب یا مقاله درخواستی دانشجو پیش دانشجویان دیگر امانت باشد میتواند از تاریخ برگشت آنها اطلاع پیدا کند و سپس به کتابخانه مربوطه مراجعه کنند.

از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در بلژیک این است که تشکیل کلاس ها در دانشگاه های بلژیک در ماه های سپتامبر و اکتبر میباشد. دانشجویان در پایان هر سال تحصیلی جهت ورود به مقاطع بالاتر میبایست در امتحانات پایان دوره شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی میتوانند سال تحصیلی بالاتر را شروع کنند. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های بلژیک انگلیسی میباشد.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی بلژیک

تحصیل در بلژیک در مقطع لیسانس بین 3 تا 4 سال زمان میبرد. در این دوره اساتید مربوطه تنها سرفصل ها و منابع را به دانشجویان آموزش میدهد و قسمت های اصلی دروس را خود دانشجویان باید مطالعه کنند و به تحقیق بپردازند. در مقطع لیسانس دانشجویان میتوانند 10 ساعت در هفته مشغول به کار شوند و مبلغی حدود 80 تا 100 یورو در هفته حقوق بگیرند که این مبلغ هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را به نسبت بسیار زیادی پوشش میدهد. هزینه زندگی دانشجویی در این مقطع تحصیلی در ماه مبلغی حدود 500 تا 700 یورو میباشد که شامل: بیمه، مسکن ، خوراک ، رفت و آمد و … میشود.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد بلژیک

ادامه تحصیل در بلژیک در مقطع فوق لیسانس میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی باشد که قصد ادامه تحصیل برای دوره های دکترا را دارند. دوره فوق لیسانس دانشگاه های بلژیک حدود 1 تا 2 سال به طول می انجامد. مدارکی که دانشجویان جهت اخذ پذیرش دانشگاه های بلژیک در مقطع فوق لیسانس نیاز دارند عبارتند از: سوابق تحصیلی، مدرک زبان آیلتس یا تافل، مدارک کامل شناسایی و معرفی یک حساب بانکی که نشان دهنده پشتوانه مالی دانشجو برای هزینه های یکسال میباشد. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس میتوانند در هفته 20 ساعت کار کنند و مبلغی حدود 160 تا 200 یورو در هفته دریافت نمایند.

تحصیل در مقطع دکترا یا phd بلژیک

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در بلژیک در مقطع دکترای یا میتوانند از بورسیه تحصیلی بلژیک استفاده کنند یا خودشان شهریه دانشگاه را پرداخت نمایند. دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی میشوند حقوق ماهانه حدود 2000 دلار دریافت میکنند به همین خاطر رقابت جهت اخذ بورسیه تحصیلی بسیار زیاد است.

قابل ذکر است کسانی که مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های معتبر به پایان رسانده باشند و مدرک زبان آیلتس یا تافل و مقالات بین المللی داشته باشند از شانس بیشتری جهت اخذ بورسیه تحصیلی برخوردارند همچنین دانشجویان میبایست اقدام به جلب نظر یک استاد راهنما جهت تاییدیه پایان نامه خود کنند. زبان تدریس در اغلب رشته های مقطع دکترا انگلیسی میباشد. دانشجویان مقطع دکترا میتوانند 30 ساعت در هفته را مشغول کار شوند و حقوقی حدود 240 تا 300 یورو در هفته دریافت کنند که این مبلغ به راحتی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی فرد دانشجو را پوشش میدهد. هزینه های زندگی دانشجویی در ماه حدود 600 تا 800 یورو میباشد که بخش اصلی آن مربوط به هزینه مسکن میباشد.

در دانشگاه های بلژیک دوره های تحصیلی فوق دکترا نیز برگزار میشود اما برای دانشجویان مدرک تحصیلی محسوب نمیشود.

دانشگاه های معتبر بلژیک

در اینجا به معرفی چند دانشگاه معتبر در بلژیک می پردازیم:

هزینه تحصیل در بلژیک

در بلژیک هم دانشگاه ها و موسسات دولتی وجود دارد و هم دانشگاه ها و موسسات خصوصی و هزینه های تحصیل شما تا حد زیادی بستگی به نوع دانشگاهتان خواهد داشت. اگر شهروند کشوری غیر از کشور های عضو اتحادیه اروپا هستید، می توانید انتظار داشته باشید که بین 1000 تا 4000 یورو در سال بابت شهریه دانشگاه هزینه کنید. برای مقطع ارشد و دکتری بیشتر دانشجویان باید مبلغی نیز بابت درخواست بپردازند. بدیهی است که موسسات و دانشگاه های خصوصی بیشتر از این مقدار هزینه خواهند داشت. می توانید از بورسیه های مختلف نیز استفاده کنید اما معمولا برای بورسیه ها رقابت بسیار بالاست.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی بلژیک

اگر شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستید برای ورود به بلژیک و شروع تحصیلاتتان به ویزای دانشجویی نیاز خواهید داشت.
چطور درخواست ویزای دانشجویی بلژیک بدهم؟
قبل از درخواست ویزای دانشجویی بلژیک میبایست از یکی از دانشگاه های معتبر بلژیک پذیرش گرفته باشید، هزینه های ثبت نام را پرداخت کرد باشید ( اگر با ویزای شما موافقت نشود این هزینه به شما برخواهد گشت). اگر دانشجوی بین المللی هستید باید با نزدیک ترین سفارت و یا کنسولگری بلژیک در محل زندگیتان مراجعه نمایید. سفارت شما را در مورد مراحل اخذ ویزا راهنمایی خواهد کرد. به طور کلی شما باید در ابتدا یک فرم درخواست ویزا پر کنید ، مبلغی را بابت درخواست و صدور ویزا پرداخت نمایید و قبض آن را همراه با مدارک مورد نیاز به سفارت تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی و تحصیلی بلژیک

 • فرم تکمیل شده و امضا شده ی درخواست ویزا
 • پاسپورت یا هر سند سفر دیگری که برای بیش از 12 ماه اعتبار داشته باشد و دو برگ خالی داشته باشد.
 • ارائه سندی مبنی بر اینکه شما توانایی و منبع درامد کافی برای اینکه در طول اقامتتان در بلژیک از پس مخارج خود بر بیایید را دارید. این مبلغ باید بگونه ای باشد که مراقبت های پزشکی، مخارج زندگی روزمره، تحصیل، مسکن و بلیط برگشت شما را پوشش دهد. این سند می تواند به شکل یک اظهارنامه بانکی باشد یا یک قرارداد مالی از اسپانسر یا خساب بانکی شخصی شما و یا هر چیز دیگری که نشانگر توان مالیتان باشد.
 • گواهی پزشکی ای که نشان دهد شما بیماری واگیر دار و خطرناکی ندارید ( بیماری هایی که احتیاج به قرنتینه داشته باشند )
 • گواهی عدم سوء پیشینه از پلیس
 • سندی که نشان دهد شما در یکی از دانشگاه ها ثبت نام شده است.
 • اصل و کپی مدرک دیپلم و سوابق تحصیلی
 • مدرک زبان
 • نامه ای که در آن انگیزتان را از ادامه تحصیل در بلژیک ذکر کرده باشید
 • تمامی مدارک باید به یکی از زبان های انگلیسی، فرانسوی ، آلمانی و یا هلندی و توسط یک مترجم معتبر ترجمه شده باشند.

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به بلژیک

شرایط تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های بلژیک به چگونه است؟

تحصیلات تکمیلی در بلژیک در دو گروه قرار می گیرند که بین دو جامعه ی زبانی موجود در بلژیک تقسیم شده اند: جامعه ی فلیمیش (نوعی گویش هلندی) و جامعه ی فرانسوی. البته زبان آلمانی نیز از جمله زبان های رایج در این کشور است.

مدت زمان تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های بلژیک چند سال است؟

مدرک کارشناسی حدود سه سال می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های بلژیک چند سال است؟

مدرک کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال به طول می انجامد.

کالج های کشور بلژیک در زمینه هنر چگونه هستند است؟

کالج های هنری بین المللی و معروف بلژیک به هنرهای بصری، تئاتر، هنرهای نمایشی و موسیقی می پردازند. این کالج ها رشته های زیر را ارائه می دهند:

 • دوره های کوتاه تحصیل سازماندهی شده طی یک دوره که به مدرک کارشناسی حرفه ای منتهی می شوند (دوره اول 180 تا 240 واحد).
 • دوره های تحصیلی طولانی تر که به دو دوره تقسیم شده و به مدرک کارشناسی (دوره اول- 180 واحد) و مدرک کارشناسی ارشد (دوره دوم- 60 تا 120 واحد) منتهی می شوند.
 • در دانشگاه ها دوره ی سومی هم می تواند طی شود که ارتباط نزدیکی با موضوعات انتزاعی و تحقیقات هنری دارد که منجر به مدرک دکترا خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک چیست؟

 • فرم درخواست ویزای تکمیل و امضا شده (ممکن است به بیش از یک فرم نیاز داشته باشید)
 • پاسپورت با اعتبار بیش از 12 ماه. برای برخی کشورها نباید بیش از ده سال از صدور پاسپورت گذشته باشد و حداقل دو صفحه خالی برای ویزا داشته باشد.
 • مدرکی مبنی بر اینکه حمایت مالی یا درآمد کافی برای مدت اقامت خود دارید. این مبلغ باید بیمه درمانی، هزینه های تحصیل، اقامت، زندگی و بلیت برگشت را تضمین کند. مدارکی نظیر تاییدیه دریافت بورسیه، توافق مالی بین دانشجو و حامی مالی یا موجودی حساب شخصی باشد.
 • تاییدیه پزشکی دال بر اینکه فاقد هرگونه بیماری ای هستید که می تواند سلامت عمومی را به خطر بیاندازد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدرک پذیرش در یکی از دانشگاه های تحصیلات عالی
 • اصل و برابر اصل مدرک دیپلم، مدرک لیسانس یا هرگونه سوابق تحصیلی دیگر
 • بیانیه کارفرما مبنی بر لزوم داشتن تحصیلات تکمیلی برای شغل شما (مخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی)
 • مستنداتی درمورد شرح خلاصه ای از دوره های ارائه شده توسط موسسه ی انتخاب شده توسط شما همراه با مقایسه ای کوتاه بین آن موسسه و موسسات موجود در کشور شما.

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در کشور بلژیک وجود دارد؟

بله، برخی نمونه های بورس تحصیلی عبارتند از:

 • بورس تحصیلی استعداد درخشان توسط دولت فلاند ارائه می شود.
 • بورس تحصیلی ARES در بلژیک – برای دانشجویان از کشورهای در حال توسعه
 • بورس تحصیلی اراسموس مودوز برای دانشجویان بین المللی
 • کمک هزینه تحصیلی تحقیقاتی دانشجویان دکترا / برای دانش آموزان با استعداد

آیا برای تحصیل در دانشگاه های بلژیک, دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند؟

بله، در زیر لیستی از رشته هایی که امکان تحصیل به انگلیسی در آنها وجود دارد، آمده است:

 • کشاورزی و مهندسی زیستی
 • معماری و برنامه ریزی شهری
 • هنر و علوم طراحی
 • زیست پزشکی و داروسازی
 • اقتصاد و مدیریت مهندسی و تکنولوژی
 • تاریخ هنر و باستان شناسی
 • اطلاعات و ارتباطات
 • زبان ها، نامه ها و مطالعات ترجمه
 • حقوق
 • فلسفه
 • پلاستیک، هنرهای تصویری و فضایی
 • علوم سیاسی و اجتماعی
 • روانشناسی و آموزش
 • علوم
 • علوم دامپزشکی

دانشگاههای معتبر بلژیک کدامند؟

 1. دانشگاه کاتولیک لوون در بلژیک
 2. آموزش در دانشگاه وریج بلژیک
 3. تحصیل در دانشگاه آزاد بروکسل بلژیک

چه دانشگاههای در بلژیک در مقطع پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت هستند؟

 • دانشگاه کاتولیک لوان
 • دانشگاه گنت
 • دانشگاه لیبر بروکسل
 • دانشگاه آنتورپ
 • دانشگاه لیژ
 • دانشگاه آزاد بروکسل

زبان رسمی کشور بلژیک چیست؟

بلژیک کشوری با سه زبان رسمی (المانی، فرانسوی و هلندی) است.

مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های بلژیک چند سال است؟

اکثر برنامه های پزشکی در بلژیک شش سال طول می کشد تا دوره های تدریس به زبان آلمانی، هلندی و فرانسوی و بعضی از دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در تهران و شیراز راهنمای شما عزیزان در جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور بلژیک می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

82 دیدگاه برای “تحصیل در بلژیک

 1. Avatar امير جليل زاده گفت:

  با سلام و احترام
  سوالي از خدمتتون داشتم
  آيا اين امكان وجود دارد كه براي سال سوم ليسانس اقدام به پذيرش از دانشگاه هاي فرانسه زبان بلژيك صورت پذيرد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا پذیرش تحصیلی آسانتر از ادامه تحصیل و تطبیق واحد ها است. چرا که تطبیق دادن واحد همیشه مثمر ثمر نیست و ممکن است مجبور به تحصیل از ابتدا شوید.
   ما پیشنهاد می کنیم که مدارک و شرایط خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم ارزیابی مورد نیاز را برای شما انجام دهیم.

 2. Avatar فاطمه ریاحی گفت:

  سلام و عرض ادب
  بعد از اتمام تحصیل دانشگاهی در بلژیک امکان گرفتن تابعیت وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام و احترام؛
   در صورت داشتن ویزای کار و یا پیدا کردن کار و اخذ ویزا، می توانید اقامت موقت را دریافت کنید.

  2. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بعد از اتمام تحصیل شما 1 سال فرصت اقامت دارید تا کار پیدا کنید.
   زمانی که شما کار پیدا کردید می توانید تقاضای اقامت کرده و بعد از گذشت مدتی، تابعیت را اخذ کنید.

 3. Avatar سعید گفت:

  با سلام
  عرض ادب
  جناب من رسته حقوق خوندم
  قصد دارم بعد ارشد برای ادامه تحصیل وارد بلژیک بشم
  ایا میتونم با وجود حقوق خصوصی که رشته ارشد من هست اونجا ادامه تحصیل بدم؟
  یا اگر ازدواج کنم بخوام بیام میتونم بازم ویزای تحصیلی داشته باشم؟
  ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید بررسی شود که آیا رشته شما در کشور مقصد کاربرد قانونی دارد یا خیر.

 4. Avatar پریسا گفت:

  آیا دوره های زبان انگلیسی در بلژیک وجود داره؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   بله دوره های زبان زیادی هستند ولی معمولا سفارتش برای این دوره ها ویزا نمیده.

 5. Avatar شری گفت:

  ادامه تحصیل در رشته حقوق قضایی را لطفا توضیح بدید

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای رشته حقوق، لازم است ریز نمرات، سابقه پژوهشی و مدرک زبانتان را بررسی کنیم، تا بتوان جواب قطعی داد.

 6. Avatar khajavi گفت:

  سلام.بنده نماینده بیمه هستم. آخرین مدرک دانشگاهیم ارشد HSE هست که خوب ارتباطی با شغلم نداره. دارم تلاش میکنم که آیلتس بالای 6 هم بگیرم.سوال بنده اینه که آیا کشور بلژیک برای رشته بیمه یا چیزی که به بیمه مربوط باشه لیسانس داره؟ و اگر که داره آیا پروانه نمایندگی من کافیه برای ثبت نام در این رشته یا باید حتما تحصیلات دانشگاهی داشته باشم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   لطفا در نر داشته باشید که تحصیل کارشناسی در بلژیک محدودیت سنی دارد.

 7. Avatar pourya گفت:

  سلام
  من دانشجوی رشته علوم ازمایشگاهی هستم مقطع کارشناسی میتونم برای رشته داروسازی اقدام کنم؟
  مدرک زبان ندارم ولی درحد مکالمه رفع نیاز بلدم میشه راهنماییم کنید
  مرسی

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل داروسازی در بلژیک باید رزومه علمی شما بررسی شود.

 8. Avatar Malfoy گفت:

  سلام، من دانشجوی ترم 1 آمار دانشگاه فردوسی مشهد هستم، میخاستم بدونم تا سال آینده امکان گرفتن انتقالی ب دانشگاه بلژیک وجود داره؟؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه امکان انتقال دانشجویان لغو شده است.

 9. Avatar حسین زندی گفت:

  سلام ۲۴ سالمه مدرک کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵ دارم و ایلتس ۶ آیا میتونم واسه ارشد در کشور بلژیک اقدام کنم

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود.

 10. Avatar نیلوفر گفت:

  سلام. من 26 سال سنمه. و در رشته ی هنر تحصیل کردم میخواستم بدونم میتونم در رشته های کامپیوتر در بلژیک یا آلمان مقطع کارشناسی تحصیل کنم؟ محدودیتی وجود داره؟
  منونم

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل کارشناسی در کشور هایی مانند آلمان و بلژیک محدودیت سنی دارد.

 11. Avatar پرستو بخت خوش گفت:

  با سلام من ارشد شیمی با معدل ۱۷/۵ هستم یک مقاله isiدارم و ۵مقاله داخلی که مرتبط با رشته هستن و آیلتس ۷ دارم ایا امکان پذبرش دکترا بصورت بورس البته وجود داره برام؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط شما برای تحصیل دکترا مناسب است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را از تمامی مراحل مطلع نمایید.

 12. Avatar ملینا گفت:

  با سلام. بنده لیسانس دانشگاه آزاد با معدل 16 و فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 17.5 در رشته مهندسی شیمی دارم. نمره آیلتس بنده نیز 6 می باشد. آیا شرایط گرفتن بورس در مقطع دکتری را دارم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ بورسیه تحصیلی مدارک تحصیلی و رزومه پژوهشی شما به طور دقیق بررسی می شود. برای چک و بررسی دقیق شرایط بورسیه تحصیلی می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 13. Avatar مریم خبازی گفت:

  با سلام بنده فوق لیسانس شیمی کاربردی دارم از دانشگاه آزاد. معدلم هم ۱۸/۵ میباشد و دارای یک مقاله خارجی هستم. امکان بورسیه رایگان در کشور بلژیک برای مقطع دکترا وجود دارد؟؟ زبانم در حال تقویت میباشد.میشه راهنماییم کنید؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن سابقه علمی و پژوهشی قوی می توانید بورسیه تحصیلی از طریق استاد راهنما اقدام نمایید.

 14. Avatar هومن گفت:

  لطفا شرایط تحصیل در رشته IT را توضیح بدین. کدوم کشور ها برای تحصیل این رشته مناسب ترند؟؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   کشور های اروپایی و کانادا بازار کار خوبی را برای رشته های آی تی و مهندسی ارائه می دهند.

 15. Avatar محمد شاه حسینی گفت:

  سلام .میخواستم بدونم با مدرک پرستاری می تونم به کشور های اروپایی جهت اقامت اقدام کنم.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، بهتر است از طریق مدرک تحصیلی خود برای اخذ ویزای کاری کشور هایی مانند آلمان، سوئد و دانمارک اقدام نمایید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 16. Avatar مهسا گفت:

  سلام
  آیا برای ویزای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به رتبه کنکور هم توجه میشه یا صرفا مدرک دانشگاهی مورد توجه هست؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در بلژیک مدارک تحصیلی شما حائز اهمیت است.

 17. Avatar مجتبی زارع گفت:

  سلام خسته نباشید.من وهمسروفرزندم قصدمهاجرت ب یکی ازکشورایی ک شرایط خوبی دارنو داریم . همسرم لیسانس it هستن.فرهنگی و۵ سال سابقه کاردارن. تجربه ۱۲ ساله کارای فنی تعمیرات کامپوتروموبایل هم دارن. شماچه کشورایی روپیشنهادمیکنید؟(بلژیک کانادا فرانسه برزیل ..)میخاستم ببینم ازچ طریق میتونیم اقامت دائم بگیریم.اگه بخاداونجاادامه تحصیل بده به هممون اقامت دائم میدن؟
  یاازطریق تولدفرزند ؟
  لطفاراهنمایی کنید ممنون

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   روش های متفاوتی برای مهاجرت به کشور های دیگر وجود دارد. با توجه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی شما توصیه می کنیم برای اخذ ویزای تحصیلی و یا کاری این کشور ها اقدام نمایید.برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جزییات می توانید با ما در ارتباط باشید.

 18. Avatar علی طاهری گفت:

  سلام
  من الان سال دوازدهم رو میخونم یعنی پیش دانشگاهی سابق و میخواستم ببینم میتونم بعد کنکور بیام یه کشور اروپایی و ادامه تحصیل بدم؟زمین شناسی مد نظرمه
  هزینه دانشگاه و پشتوانه مالی رو هم اگه بگید ممنون میشم.
  من نمیخوام وایسم و لیسانسمو اینجا بگیرم

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در کارشناسی می توانید به صورت رایگان در کشور هایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و غیره اقدام نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با جزییات می توانید با ما در ارتباط باشید.

 19. Avatar عسگر عبداللهی گفت:

  سلام وقت بخیر ممنون از سایت خوبتون
  من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد و در حال گذروندن دوره آیلتس هستم
  همسرم هم لیسانس پرستاری از دانشگاه دولتی هستند یه دختر دو ساله هم داریم
  نیتمون از ادامه تحصیل بیشتر گرفتن اقامت دائم اروپاست
  چقدر شانس داریم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   به شما پیشنهاد می دهید از طریق رشته تحصیلی پرستاری همسرتان برای اخذ ویزای کاری سوئد، دانمارک و یا آلمان اقدام نمایید. از طریق ویزای کاری به همسر و فرزند نیز ویزای همراه تعلق می گیرد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با جزییات می توانید با ما در ارتباط باشید.

 20. Avatar دانیال گفت:

  با سلام من لیسانس رشته حقوق از دانشگاه ازاد با معدل ۱۷ دارم و مدرک زبان و ایلتیس ۶ هم دارم ایا میتونم اقدام کنم یا خیر؟؟؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   نمره آیلتس 6 برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک پایین است. توصیه می کنیم نمره بالاتری را ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *