خانواده های زیادی مایل هستند که فرزندانشان را در یک کشور پیشرفته تر با امکانات آموزشی بهتر به مدرسه بفرستند. در مورد تحصیل در خارج از کشور برای دانش آموزان و همراهی والدین با آنها در هر کشور قوانین خاصی وجود دارد. به طور کلی ابتدا باید به دانش آموز ویزای تحصیلی داده شود. کشور استرالیا از پرتقاضاترین کشورها در این زمینه است و همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در این مقاله قصد دارند شما را با نحوه اخذ ویزا موقت تحصیلی استرالیا آشنا نمایند.

توضیحات درباره شرایط انواع ویزاهای موقت تحصیلی استرالیا

ویزای دانشجویی جهت تحصیل در استرالیا بر اساس قوانین مهاجرتی قوی پایه گذاری شده است و دارای دسته های مختلف ویزا برای دانشجویان بین الملل بر اساس سطح تحصیلات آنها است. تمام دسته های ویزای دانشجویی دارای الزامات و تعهدات متفاوتی هستند. همه دانش آموزان خارجی باید در یک دوره تمام وقت ثبت نام کنند. اگر در یک دوره نیمه وقت ثبت نام کنند واجد شرایط دریافت ویزای استرالیا نیستند. لیست تمام دسته های ویزای تحصیلی در استرالیا:

 • بخش ELOCOS- زیر مجموعه ویزای 570
 • بخش مدارس- زیر مجموعه ویزای 571
 • بخش آموزش و آموزش حرفه ای- زیر مجموعه ویزای 572
 • بخش آموزش عالی- زیر مجموعه ویزای 573
 • بخش آموزش عالی- زیر مجموعه ویزای 573- STREAMLINED PROCESS VISA(SPV)
 • بخش کارشناسی ارشد تحقیقاتی- زیر مجموعه ویزای 574
 • بخش کارشناسی ارشد تحقیقاتی-زیر مجموعه ویزای 574 – STREAMLINED PROCESS VISA(SPV)
 • بخش NON AWARD – زیر مجموعه ویزای 575
 • بخش NON AWARD-زیر مجموعه ویزای 575- STREAMLINED PROCESS VISA(SPV)
 • بخش حمایت از ویزا AUSAID یا DEFENSE – زیر مجموعه ویزای 576

توجه: NON AWARD : به این معنی است که شما در یک یا چند موضوع ثبت نام کرده اید اما نه به عنوان یک دوره تحصیلی.
STREAMLINED PROCESS VISA(SPV):این امکان را به دانشجویان میدهد که سریع تر و راحت تر ویزا دریافت کنند. بخش ELICOS-زیر مجموعه ویزای 570، این نوع ویزا برای دانش آموزان بین المللی است که میخواهند برای تحصیل زبان انگلیسی به استرالیا بیایند. ELICOS دوره های فشرده زبان انگلیسی است که برای دانشجویان خارجی (ELICOS) طراحی شده است.

این دوره مخصوصا برای دانشجویان بین المللی است که سطح مهارت انگلیسی مورد نیاز برای دوره تحصیلی انتخابی را ندارند. به طور مثال شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید که نیاز به نمره IELTS ،6.5 دارد اما شما امتیاز کمتری کسب کرده اید بنابراین شما برای ELICOS پذیرفته می شوید و بعد از تکمیل این دوره می توانید تحصیلات عالی خود را ادامه دهید.

بخش مدارس-زیر مجموعه ویزای 571، همانطور که از نام آن مشخص است این نوع ویزا برای دانش آموزان در سطح مدارس است . دانش آموزان بین الملل می توانند در مدارس استرالیا در دوره های ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند. درخواست دانش آموزان تحت ویزای 571 پردازش می شود. دانش آموزان در این سطح جزء افراد کوچک محسوب می شوند و اولیاء انها می توانند با در استرالیا اقامت کنند.

انها به عنوان وابستگان دانش اموزان شناخته می شوند و در هنگام تحصیلات فرزندانشان می توانند تا 40 ساعت در دو هفته کار کنند. ویزای بخش مدارس مستلزم شرایط خاصی مثل مهارت زبان انگلیسی، قوانین داوطلبان موقت(GTE ) و اثبات مدارک مالی برای تحصیل و اقامت استبخش آموزش و آموزش حرفه ای- زیر مجموعه ویزای 572، این نوع ویزا برای دانش آموزان آموزش حرفه ای است که در یکی از این دوره ها ثبت نام کردند:

 • دوره گواهی IV
 • دوره دیپلم
 • دوره دیپلم پیشرفته
 • دیپلم فارغ التحصیلی حرفه ای

ممکن است شما در هر چهار دوره که حداقل 12 ماه طول می کشد شرکت کنید. استرالیا به خاطر دوره های آموزش حرفه ای معروف است. TAFE مجموعه اصلی استرالیاست که آموزش های حرفه ای در هر موضوعی را ارائه می دهد. TAFE دارای صدها موسسه در سراسر استرالیا است که با افتخار میزبان دانش آموزان خارجی در تمام سطوح آموزش فنی و حرفه ای است. در این نوع ویزا دانش آموزان اکثرا کالج های حرفه ای خصوصی را انتخاب می کنند.

ویزای دانشجویی استرالیا

بخش آموزش عالی- زیر مجموعه ویزای 573، ویزای دانشجویی استرالیا 356× 346 . دانشجویان خارجی که مایل به ادامه تحصیل در دوره های تحصیلات عالی در استرالیا هستند درخواست آنها تحت ویزای 573 پردازش می شود. تحصیلات عالی شامل موارد زیر می شود:

 • مدرک کارشناسی
 • مدرک فوق دیپلم
 • گواهی فارغ التحصیلی
 • دیپلم فارغ التحصیلی
 • کارشناسی ارشد توسط دوره کارشناسی
 • دیپلم تحصیلات عالی
 • دیپلم تحصیلات پیشرفته

ویزای دانشجویی استرالیا

این ویزای تحصیلی در استرالیا به دانشجویان اجازه می دهد تا 40 ساعت در دو هفته کار کنند. دانش آموزانی که یکی از دوره های تحصیلی بالا را انتخاب کرده اند می توانند برای ویزای 573 درخواست دهند. دانش آموزان می توانند در هر یک از دوره های تحصیلی در کالج یا دانشگاه استرالیا ثبت نام کنند. دانشجویان که این ویزا را دارند می توانند 2 تا 3 ماه بعد از تحصیل در استرالیا زندگی کنند. بخش آموزش عالی- زیر مجموعه ویزای 573- پردازش سریع ویزا(SPV)، این نوع ویزا به تازگی معرفی شده است و پردازش سریع ویزا نامیده می شود و فقط برای دانش آموزانی است که در دانشگاه های استرالیا در یکی از دوره های زیر ثبت نام کرده اند :

 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد

این نکته را متذکر شوم که فقط دانشجویان دارای مدرک واجد شرایط پردازش سریع ویزا هستند و مدرک تحصیلی باید از دانشگاه باشد نه از کالج. این نوع ویزا به عنوان متقاضیان سطح 1 ارزیابی می شود. صرف نظر از کشور اقامت دانشجویان این نوع ویزا ریسک پایینی دارد و اکثرا درخواست آنها پذیرفته می شود همچنین در این نوع ویزا دانشجویان باید حداقل مدارک را ارائه دهند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی در استرالیا

بخش کارشناسی ارشد تحقیقاتی-زیر مجموعه ویزای 574، اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد تحقیقاتی یا دکتری تحصیل کنید درخواست شما از طریق این ویزا پردازش می شود. ممکن است شما در یکی از کالج های استرالیا تحصیل کنید اما در دانشگاه برای دوره های تحقیقاتی ثبت نام کرده اید در این صورت ممکن است واجد شرایط برای درخواست ویزای پردازش سریع 574 شوید.

بخش کارشناسی ارشد تحقیقاتی- زیر مجموعه ویزای 574- پردازش سریع ویزا(SVP)، اگر در یکی از دانشگاه های استرالیا در دوره کارشناسی ارشد تحقیقاتی یا دکتری ثبت نام کرده اید درخواست ویزای شما تحت ویزای پردازش سریع بررسی میشود. درخواست برای این نوع ویزا شامل درخواست های با ریسک پایین است و شانس دریافت ویزا زیاد است. بخش NON AWARD – زیر مجموعه ویزای 575، دانش آموزان خارجی که در دوره های NON AWARD( غیر انتخابی) ثبت نام میکنند در زیر مجموعه این ویزا قرار میگیرند. دوره های NON AWARD شامل موارد زیر می شود:

 • دوره های پایه
 • دوره های تمام وقت که مدرک استرالیا دریافت نمی کنند.

دانش آموزانی که به استرالیا می ایند و می خواهند در دوره های غیر انتخابی شرکت کنند باید برای ویزای 575 درخواست دهند. این دوره ها فقط به عنوان پیش نیاز برای دوره های اصلی در نظر گرفته می شوند و بعدا باید برای ویزای دوره اصلی درخواست دهند. بخش NON AWARD- زیر مجموعه ویزای 575 – پردازش سریع ویزا(SVP)، تمام جزئیات مثل گزینه بالاست. اما اگر شما در یک دوره غیر انتخابی در یکی از دانشگاه های استرالیا ثبت نام کنید آن وقت ویزای شما به این نوع ویزا تغییر خواهد کرد:

 • برنامه های تبادلاتی دانشجویی( در سال یا نیمسال تحصیلی)
 • برنامه تحصیل در خارج از کشور( در سال یا نیمسال تحصیلی)

بخش حمایت ویزا AUSAID یا DEFENSE- زیر مجموعه ویزای 576، این یک ویزای موقت دانشجویی به ویژه برای دانشجویانی که در موسسات استرالیا ثبت نام کرده اند و توسط AUS AID یا DEFENSE حمایت می شوند. برنامه تحصیلی ممکن است در هر سطح باشد اما شرط اصلی این است که باید توسط AUSAID یا DEFENSE حمایت شود. می تواند در هر دوره ای باشد اما باید به صورت تمام وقت باشد. دانش آموزان مجاز هستند تا 40 ساعت در هر دو هفته کار کنند. شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به استرالیا را از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

2 دیدگاه برای “ویزا موقت تحصیلی استرالیا

 1. Avatar محمد ایوب حسینی گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون اگر برای انعقاد قرارداد کسی تصمیم داشته باشه شرایط رو اعلام بفرمایید ممنون تلفن تماس ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام، خواهش میکنم.

   با تلفن موسسه تماس بگیرید:
   ۰۰۹۸-۳۱-۳۶۷۰۳۵۰۶ │ ۰۰۹۸-۷۱-۳۶۲۹۲۳۱۰│۰۰۹۸-۲۱-۴۴۰۲۵۱۴۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *